Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene sad zanima jedna druga situacija... Jel ja mogu da imam 2 telefona kod SBB-a? Kontam da je s ovom opremom nemoguce i da bi morali da instaliraju jos jedan uredjaj.
Наравно да можеш, на модемима/рутерима су два тлф прикључка а и нуде варијанту да узмеш додатни прикључак за 290 динара. Нисам сигуран да ће да буде много одливања јер ова СББ телефонија има неке фалинке које могу да сметају а и позиви према мобилним мрежама су скупи и онда ће већина да буде усмерена ка мобилним пакетима а фиксну, код кога год да је, ће да полако занемарује. Чека се кватро пакет који је одавно најављен а онда је СББ престао и да помиње. Ко зна када и да ли ће да заживи, можда је боље да су више то гурали а да се не баве застарелом фиксном. Посебно им није била потребна лажна флет понуда са ограниченим бројем минута. Јасно је да тај део не ради неко ко уме да размишља јер је свакоме јасно да 1500 минута није флет али да ће преко 1500 да потроши пар процената корисника а да ће огромна већина да има много испод ... пун флет би био добар маркетиншки потез без неког трошка. Као што ће ваљда сада да укапирају да повећана брзина не значи и већу потрошњу од чега се плаше.

За Критику, да ли сада морам да нагласим и да се овај одговор односи на СББ телефонију и да важи само за оне који имају или потпишу неки Трио уговор? Или је то јасно по теми у којој се пише? о&о
 
SBB me je prijatno iznenadio sa dodatnih 10 mbs download-a. Sa 40 na 50 samo sto upload nikako da povecaju
 
Meni ne treba download bio bi zadovoljan i sa 20 samo da je upload bar 5. SBB koristim zbog televizije a od skoro i zbog telefona koji je mnogo jeftiniji od telekomovog

Zbog ceka su oni povecali ne zanima me :)
 
A i to ne bi dobio da nije krenuo Telekom sa VDSL akcijom.
Па то је једино што користи свима, ја навијам да и ТТ реши оне мућке и настави са понудом, надам се да и код мене дођу, надам се да ће и Телеком да убрза постављање истурених стапена а и могли би да крену са оптиком ... У СББ су толико дрчни и воле паре да их једино опасна конкуренција тера да понуде више. Мада би то свако са имало кликера урадио и без тога. Да ли ћу ја са 30 да потрошим 50% више него што сам са 20? Чисто сумњам, не верујем да ћу много да пређем последњих 79 гига у фебруару ... мада је и то испод сваког минимума, ни цео дан трошења пуном брзином. Уместо да подигну високо и тотално униште конкуренцију, они цицијаше и дозвољавају да више пута у току године каскају.
А можда је такав био дил да би им дозволили да сами довуку оптику из Франкфурта?
 
Па то је једино што користи свима, ја навијам да и ТТ реши оне мућке и настави са понудом, надам се да и код мене дођу, надам се да ће и Телеком да убрза постављање истурених стапена а и могли би да крену са оптиком ... У СББ су толико дрчни и воле паре да их једино опасна конкуренција тера да понуде више. Мада би то свако са имало кликера урадио и без тога. Да ли ћу ја са 30 да потрошим 50% више него што сам са 20? Чисто сумњам, не верујем да ћу много да пређем последњих 79 гига у фебруару ... мада је и то испод сваког минимума, ни цео дан трошења пуном брзином. Уместо да подигну високо и тотално униште конкуренцију, они цицијаше и дозвољавају да више пута у току године каскају.
А можда је такав био дил да би им дозволили да сами довуку оптику из Франкфурта?

Osnovna postavka u tržišnoj ekonomiji je da izvučeš što je moguće veći profit, ideja postojanja bilo koje firme je dobit. U situaciji nepostojanja pravog tržišta najjednostavniji način je što viša cena... Nisu samo u SBB toliko drčni i vole pare, svako ko radi, radi da bi zaradio i gleda da to ostvari na što lakši način...Konkurencija je ta koja obara cenu ( mada i tu ima dogovora )....Smatram da je TT i onemogućen baš iz tih razloga, onog momenta kada je izgubio političku podršku.
 
Оно баш и није била политичка подршка. ;) Иначе обично превиђам детаљ да увек има оних којима је потребна и већа брзина од најмање и најјефтиније и онда СББ на њима зарађује. Мада би можда могло да се израчуна да ли би са већим брзинама добили довољно нових корисника који би доносили више пара него они који користе скупље пакете. Вероватно неко то мери.
 
Оно баш и није била политичка подршка. ;) Иначе обично превиђам детаљ да увек има оних којима је потребна и већа брзина од најмање и најјефтиније и онда СББ на њима зарађује. Мада би можда могло да се израчуна да ли би са већим брзинама добили довољно нових корисника који би доносили више пара него они који користе скупље пакете. Вероватно неко то мери.

Postaješ kao onaj moler sa TT teme, još malo ćeš krenuti sa uporednim prikazima (kinom, rusijom, rumunijom), državnim firmama, a posle i Infostanom...

Još ti samo preostaje da počneš gledanje u pasulj koliko je korisniku dovoljno da odvoji (sendviča, kafa i sl...) kako bi povećao svoju brzinu i prebacio se na drugi paket...
 
Poslednja izmena:
Postaješ kao onaj moler sa TT teme, još malo ćeš krenuti sa uporednim prikazima (kinom, rusijom, rumunijom), državnim firmama, a posle i Infostanom...

Još ti samo preostaje da počneš gledanje u pasulj koliko je korisniku dovoljno da odvoji (sendviča, kafa i sl...) kako bi povećao svoju brzinu i prebacio se na drugi paket...

Ma nije ovo nista kad je u elementu ume da krene Cuculexx i "memoare" da pise na SBB forumu im je zagusio sajt a i par puta ga oborio :d
 
Ljudi,treba mi neko normalan da mi prostim jezikom ponovo nesto objasni,jer se sa poslovnicom Valjevo igram gluvih telefona..i mnogo me nervira sve to...Evo ovako,koristim stari paket valjda mix,gde imam internet 10/1 digitalnu televiziju i digitalni risiver Z3375DVB.E sad,gledajuci sve ove pakete,izabrao sam silver duo,malo brzi internet i dva HD kanala u ponudi...meni sasvim dovoljno..E sad ide zackoljica..Prvi put mi je receno da je NESTALO silver duo paketa,tj nema ih vise u ponudi,a danas mi je receno,da za taj paket mogu da dobijem samo 5MB brzi internet i da ne mogu da dobijem novi risiver,ali kako onda da gledam ta dva HD kanala???Ili za ta dva kanala ne treba poseban risiver..molio bih nekoga da mi bar malo ovo razmrsi i ponovo..kako ja nisam novi korisnik ako potpisem novi ugovor na 24 meseca???hvala svima unapred..
 
Novi korisnik je onaj korisnik koji se tek sada po prvi put prikljucuje na mrezu.
 
Ljudi,treba mi neko normalan da mi prostim jezikom ponovo nesto objasni,jer se sa poslovnicom Valjevo igram gluvih telefona..i mnogo me nervira sve to...Evo ovako,koristim stari paket valjda mix,gde imam internet 10/1 digitalnu televiziju i digitalni risiver Z3375DVB.E sad,gledajuci sve ove pakete,izabrao sam silver duo,malo brzi internet i dva HD kanala u ponudi...meni sasvim dovoljno..E sad ide zackoljica..Prvi put mi je receno da je NESTALO silver duo paketa,tj nema ih vise u ponudi,a danas mi je receno,da za taj paket mogu da dobijem samo 5MB brzi internet i da ne mogu da dobijem novi risiver,ali kako onda da gledam ta dva HD kanala???Ili za ta dva kanala ne treba poseban risiver..molio bih nekoga da mi bar malo ovo razmrsi i ponovo..kako ja nisam novi korisnik ako potpisem novi ugovor na 24 meseca???hvala svima unapred..

Silver Duo je novi paket koji je startovao dana 22.10.2013 godine sa ostalim novim paketima i nestašica paketa kako oni navode u poslovnici šta god mislili pod tim su pobrkali lončiće (Silver Duo)

Praksa SBB sa uvođenjem novih paketa jeste da se menjaju stari modemi (Cisco 2100) i dobija se novi modem EPC3925 ili EPC3928 sa WiFi, a možeš na tvoj zahtev da tražiš kombinaciju modem+TP link ruter zbog WiFi jačine signala.

Treća opcija jeste i zamena SD prijemnika za HDTV prijemnik Cisco 4682DVB.

Nisi novi korisnik, ali ugovornu obavezu na 24 meseca potpisuješ da bi mogao da koristiš taj Silver Duo paket ili bilo koji paket iz njihove ponude moraš potpisati novi ugovor. Jedino gde su bili upravu jeste da umesto dosadašnjeg paketa (10/1), dobijaš brzinu 15/1.5 u Silver Duo paket i dva HD kanala.

U svakom slučaju lepo nazoveš iz te poslovnice 19900 korisnički servis i pred njima pitaš koji su uslovi, a oni posle nek prevrću jer slučajevi su česti kada nemaju pojma o novim uslugama, ali baš toliko posle više od 7 meseci, stvarno sramota...
 
Poslednja izmena:
Silver Duo je novi paket koji je startovao dana 22.10.2013 godine sa ostalim novim paketima i nestašica paketa kako oni navode u poslovnici šta god mislili pod tim su pobrkali lončiće (Silver Duo)

Praksa SBB sa uvođenjem novih paketa jeste da se menjaju stari modemi (Cisco 2100) i dobija se novi modem EPC3925 ili EPC3928 sa WiFi, a možeš na tvoj zahtev da tražiš kombinaciju modem+TP link ruter zbog WiFi signala.

Treća opcija jeste i zamena SD prijemnika za HDTV prijemnik Cisco 4682DVB.

Nisi novi korisnik, ali ugovornu obavezu na 24 meseca potpisuješ da bi mogao da koristiš taj Silver Duo paket ili bilo koji paket iz njihove ponude moraš potpisati novi ugovor. Jedino gde su bili upravu jeste da umesto dosadašnjeg paketa (10/1), dobijaš brzinu 15/1.5 u Silver Duo paket i dva HD kanala.

U svakom slučaju lepo nazoveš iz te poslovnice 19900 korisnički servis i pred njima pitaš koji su uslovi, a oni posle nek prevrću jer slučajevi su česti kada nemaju pojma o novim uslugama, ali baš toliko posle više od 7 meseci, stvarno sramota...


Ok,ali decidno tvrdim da mi je rekla da ja ne mogu da dobijem novu opremu,misli se na risiver,a kako onda da gledam ta dva HD kanala..receno mi je da dobijam novi modem,meni je ovaj skroz ok i koristim svoj TP link ruter..
 
Ok,ali decidno tvrdim da mi je rekla da ja ne mogu da dobijem novu opremu,misli se na risiver,a kako onda da gledam ta dva HD kanala..receno mi je da dobijam novi modem,meni je ovaj skroz ok i koristim svoj TP link ruter..

19900 SBB Korisnički Servis

Nazovi njih i reci koji problem imaš sa poslovnicom u Valjevu. Na forumu možeš da dobiješ savet, ali rešenje problem direktno sa njima, realno gledano... :)
 
Lupaju gluposti u toj poslovnici. Naravno da ti daju novu opremu za paket, koja će i da omogući da ga koristiš.
 
Može li jedna instant informacija, ne mogu da nađem.

Trenutno koristim usluge SBB-a, nisam pod ugovorom, a paket je nepostojeći, od ranije... analogna TV + net 16/1,5 i to plaćam negde oko 3k rsd.
Vidim da je otprilike toliko ovaj duo gold paket, ali mi nije jasno da li je ta cifra sa održavanjem ili bez, pošto ako je sa održavanjem isplati mi se da potpišem novi ugovor, dobijam brži net i HDTV pride za iste pare.
Ovo pitam pošto mi je njihovo objašnjenje malo nejasno: "Prikazana cena, radi informacije, obuhvata i iznos naknade za mesečno održavanje koji se posebno uračunava. Klub zona u Gold paketu promotivno 12 meseci za sve korisnike koji se pretplate do 31.03.2014."
 
Poslednja izmena:
Vidim da je po novom cenovniku brzina postpejd paketa bez 2 god. ugovora 6/1 a kosta 1590 a meni sve to i dalje stoji vec mesecima na 10/1 iako nam je istekao ugovor. Samo neka ostane tako :d
 
Vidim da je po novom cenovniku brzina postpejd paketa bez 2 god. ugovora 6/1 a kosta 1590 a meni sve to i dalje stoji vec mesecima na 10/1 iako nam je istekao ugovor. Samo neka ostane tako :d

Trebalo bi jer se ugovor produžava na neodređeno automatski. Samo se obaveza ističe.
 
ali mi nije jasno da li je ta cifra sa održavanjem ili bez, pošto ako je sa održavanjem isplati mi se da potpišem novi ugovor, dobijam brži net i HDTV pride za iste pare.
Јасније је у ценовнику, тамо пише да Дуо Голд кошта 1.854 па кад додаш 1.136, имаш ону коначну цену од 2.990 за све. Брзина 20/1,5 а од ХД пакета имаш само Спорт клуб ХД.
 
Јасније је у ценовнику, тамо пише да Дуо Голд кошта 1.854 па кад додаш 1.136, имаш ону коначну цену од 2.990 за све. Брзина 20/1,5 а од ХД пакета имаш само Спорт клуб ХД.
I Novu HD kao i Kitchen HD :D Ko hoće Sulejmana i s vremena na vrijeme po neki film nije loše, jer je Nova HD baš dobra... ovi standardni kanali u HDu nisu toliko bolji. Čak je i RTS kad prenosi utakmice bolji od svih 6 HD Sport klub kanala.

Mada D3 uređaj je i dalje težak trash...
 
Poslednja izmena:
Па то је једино што користи свима, ја навијам да и ТТ реши оне мућке и настави са понудом, надам се да и код мене дођу, надам се да ће и Телеком да убрза постављање истурених стапена а и могли би да крену са оптиком ... У СББ су толико дрчни и воле паре да их једино опасна конкуренција тера да понуде више. Мада би то свако са имало кликера урадио и без тога. Да ли ћу ја са 30 да потрошим 50% више него што сам са 20? Чисто сумњам, не верујем да ћу много да пређем последњих 79 гига у фебруару ... мада је и то испод сваког минимума, ни цео дан трошења пуном брзином. Уместо да подигну високо и тотално униште конкуренцију, они цицијаше и дозвољавају да више пута у току године каскају.
А можда је такав био дил да би им дозволили да сами довуку оптику из Франкфурта?

Samo 79 giga?Joj znaci ja sam ih drao :D 5TB mesecno :D I nisu se bunili :) Da je vise takvih korisnika oni bi bankrotirali.Mada posto sada imam VDSL od 50 mbps planiram da idem do 10TB mesecno da im ne dozvolim da moj protok daju drugima :)
 
Bas si entuzijast. :d
Skidas da bi skidao ili imas pametniji razlog ?
Poenta brze konekcije nije skidanje pa cuvanje na hdd-u nego dostupnost podataka u svakom trenutku i mogucnost da se isti skine u sto kracem vremenskom periodu.
 
Mada posto sada imam VDSL od 50 mbps planiram da idem do 10TB mesecno da im ne dozvolim da moj protok daju drugima :)

Ništa nisi uradio ako ne uspeš da doguraš do 50 terabajta mesečno.
Ma bravo, ti si mi idol :p

Koliko ti je godina ako nije tajna, četrnaest?
 
Poslednja izmena:
Ništa nisi uradio ako ne uspeš da doguraš do 50 terabajta mesečno.
Ma bravo, ti si mi idol :p

Koliko ti je godina ako nije tajna, četrnaest?

Ne,24.Pa dogurao bih ali da mi je ona rumunska brzina od 1000 mbps za 1534 din mesecno.Ali ovako tesko.Pa zasto da dozvolim da moju brzinu daju nekom drugom,kada mi je comp ionako ukljucen 24h dnevno zbog posla,i onda usput gledam kamere po gradu,full hd filmove na smart tv-u a sve to vuce konekciju i tako...
 
Bas si entuzijast. :d
Skidas da bi skidao ili imas pametniji razlog ?
Poenta brze konekcije nije skidanje pa cuvanje na hdd-u nego dostupnost podataka u svakom trenutku i mogucnost da se isti skine u sto kracem vremenskom periodu.
Ne ja ne skidam :) Ja pratim kamere po gradu,youtube full HD,BLU RAY filmovi,i tako.Poenta price je da oni mogu da uzmu manji link,i tako podele na vise korisnika.Jer npr ja nikada ne koristim mojih 50,i onda oni to podele po korisnicima i tako.A verujem kada bi svaki korisnik opteretio svoju konekciju sa max 24h dnevno onda bi oni bili u problemu mislim ne bi im se isplatilo.Zasto lepo ne puste mobilni net flat da bude 10mbps makar za postpaid?Kada vecina ima smart telefone.Nego ga ogranice na 64/32 kbps smesno i jadno...
 
I ti mislis da nanosis stetu i prkosis Telekomu/SBBu koristeci protok 24/7? Vise stetis ostalim korisnicima na tvom cvoru, nego sto ces firmu nesto da ostetis... Tesko da ces promeniti politiku firme kad dosta provajdera u svetu posluju na isti nacin.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno