Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta se dobija uzimanjem tog digitalnog prijemnika? Bolja slika i EPG? Imam obican crt tv, da li se primeti razlika?

Bolju sliku nećeš dobiti jer je to analogna slika. Kakva bre digitalna slika vezana analognom konekciom

Dve stvari možeš dfa dobiješ v eći broj kanala ako ti je TV stariji pa nama dovoljno mesta za iste a druga stvar je eventuačno EPG ali to treba proveriti kao i da li se dodatno plaća tipa 200 dinara sa digitalni risiver na lcd i 200 evra za ovaj sd i crt

Treba proveriti i da li se uzimanjem ovog sd smeća mora potpisivati neki novb ugovor ili važi stari
 
Слика јесте аналогна али иде са дигиталног тјунера. Тако избегава сметње које могу да се појаве у сигналу као и евентуално слабији тјунер у телевизору. Ретко сам виђао савршену аналогну слику на старим телевизорима, често понеки програм има снег или сенке.

Нема уговора, ово може да добије само онај ко има чисту аналогну телевизију и нема никакав уговор.
 
Planiram da uzmem Trio Gold Exstra paket, a iskljucio bih PTT fixni telefon.
Ako neko ima ovaj paket , fixni SBB ili ima nekakav info u vezi ovoga, zamolio bih za nekoliko odgovora..
Interesuje me kakva je fixna telefonija kod SSb-a, problemi, ton, biranje itd.
Jel moze da zameni fix PTT ?
I jos jedno, da li postoji mogucnost da se zadrzi broj fix telefona PTT-a ??
 
Kad nemaš struje, nemaš fiksni.

Nema još uvek prenosa broja u fiksnoj, trebalo u 2013, pa su rekli april 2014, sad su najavili za 2015 ...

Ebi ga ...
 
Када узмеш ЛЦД телевизор, биће ти потребан и пријемник са ХД излазом а овај који иде за 500 једнократно то нема. Онда узми сада или касније неки нормалан пакет дигиталне и добићеш ХД пријемник а онда ћеш да размишљаш и о ХД пакетима.

Hvala na odgovorima! Kad budem uzeo tv, onda cu da razmislim o ovim njihovim digitalnim paketima, hd risiverima i ostalom sto mi redovno nude kad placam racun :D
 
Ima ja njihov fiksni i sasvim je ok,nemam nikakvih poteskoca sa njim,samo me danas net zeza,download mi je ocajan :smash:
 
Фиксни телефон им је још увек за резервну варијанту, нема телефонирања кад нема сигнала, кад немаш струју, кад негде успут нестане струја ... мада то спада под нема сигнала. Ако имаш потребу да зовеш иностранство, онда у претплати имаш велики број минута и ту је сасвим ОК. Мада са овом ценом није лоше, само да није оних проблема са струјом. Ако једном одлуче да дају модеме са батеријом која би ту помогла, онда ће да буде друга прича.

Пренос бројева не блокира СББ него Телеком (знам, сада ће опет да скоче неки и кажу да је СББ крив, иако Телеком не дозвољава пренос) па је и то разлог да се мало сачека. Ја све размишљам да пукнем још 390 за Трио и онда добијем и оних 200 минута и онај тзв флет фиксни са 1500 минута у локалу али увек брзо одустанем јер имам толико минута на мобилним да ни фиксни не користим, све зовем са мобилног. ;) А и са ким бих разговарао 50 минута сваког дана? ;)

Можда је најбоље да сачекамо да СББ понуди Кватро пакете са мобилном. Нешто су престали да то помињу.
 
То им је велика рупа, не сме да зависи од њих а проблем код себе сам решаваш. Када нестане струја, то што је код мене NT завршетак на струју не спречава да телефон без напајања може да ради. Наравно, сада није неки проблем и нестанак струје пошто сви имају мобилне ... али је онда питање чему уопште фиксни?

СББ прилични шкртари на опреми, уместо да чворишта имају агрегате или нешто слично па да не зависе од тренутног проблема са струјом, уместо да дају модеме са батеријом па са та два потеза апсолутно избаце помињане проблеме, они цицијашким приступом одбијају могуће кориснике. Па да је овако, ја бих међу првима узео њихов телефон иако ми ич није потребан.
 
Jel ima neko problem sa ruterom Cisco-vim EPC 3925 , dešava se da mi telefon (Note3) gubi wi fi , znači na trenutak izgubi signal, pojavi se 3G (H) i onda posle par sekundi se opet nakači na wi fi..
Sinoć sam odradio factory reset samog rutera pa cu videti kako se ponaša danas..
 
То је главна замерка рутеру, прекиди wifi везе са неким мобилним. Изгледа да зависи који је чипсет у мобилном, са некима ради, код неких прекида.
 
Слика јесте аналогна али иде са дигиталног тјунера. Тако избегава сметње које могу да се појаве у сигналу...
Koje smetnje?


Нема уговора, ово може да добије само онај ко има чисту аналогну телевизију и нема никакав уговор.
To što govoriš jednostavno nije tačno. Da je tako po tebi bi bilo dovoljno da neko nasvoju antenu nakači tu magičnu krš kutiju (CISCO SD Z3375) i da atumomatski dobije 90 kanala od kojih je većina satelitska.
Da bi koristio ovako nešto ti moraš da koristiš sbb infrastrukturu tj da signal dobješ od njih i onda funkcioniše i EPG
 
Poslednja izmena:

Analogna kablovska je mnogo podložnija degradaciji slike usled smetnji u signalu nego digitalna, to se najlakše vidi kao šum ili duh u slici na pojedinim kanalima dok na istom kablu preko digitalnog risivera slika nema tih nedostataka.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima.
Bitno mi je da fixni "radi" svoj posao. Zena obozava duge razgovore (a ja sizim kad placam racun) tako da mi odgovara ovih 1500min.
Kad nema struje (sto se retko desava), i signala (jos redje) tu je mobilni.
Jedino sto moram da promenim br. telefona. Ali zato je net brz, i ima dosta HD kanala.
Sve u svemu zadovoljavajuce, samo da ne poskupljju svaki cas.
 
To što govoriš jednostavno nije tačno. Da je tako po tebi bi bilo dovoljno da neko nasvoju antenu nakači tu magičnu krš kutiju (CISCO SD Z3375) i da atumomatski dobije 90 kanala od kojih je većina satelitska.
Da bi koristio ovako nešto ti moraš da koristiš sbb infrastrukturu tj da signal dobješ od njih i onda funkcioniše i EPG
Почни мало да пратиш теме и пазиш у којој се то нешто пише. Ово је тема о СББ-у, прича је о томе да сваком кориснику СББ кабловске телевизије који нема ниједан дигитални пакет нуде Д3 пријемник за 500 кинте једнократно и да нема никаквих уговора. Тачније, постоји уговор за коришћење СББ кабловске телевизије који је на неодређено време и може да се раскине у сваком тренутку а не мора да се склапа никакав нови уговор. Мада ... можда се негде потпише да је добијен нови уређај али нигде нема ни речи о неком посебном уговору који би можда касније захтевао нове трошкове.
 
Budi bar jednom u životu dosleden. Koliko mi je poznato skoro si u temi o linuxu se žalio kako bi trebalo biti precizniji naslov kako nebi dovodio ljude u zabunu iako je sve bilo i više nego jasno.

Ovde izneseš netačan podatak pa je opravdanje da je to tema o SBB. Iz tvoje rečenice ne sledi, ne podrazumea ili kako god hoćeš ko može ako ne može da dobije pomenuti krš uređaj već isključivo možeš da dovedeš nekog u zabludu.

To je razlog zašto je iznesena zamerka. Toliko si opijen hvalisanjem SBB da si u potpunosti izgubio vezu sa činjenicama
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problem sa ruterom Cisco-vim EPC 3925 , dešava se da mi telefon (Note3) gubi wi fi , znači na trenutak izgubi signal, pojavi se 3G (H) i onda posle par sekundi se opet nakači na wi fi..
Sinoć sam odradio factory reset samog rutera pa cu videti kako se ponaša danas..


Imam ja. Ako postavim password (WPA/WPA2 psk) uopšte ne mogu da se konektujem. Telefon (Samsung Galaxy Gio) se neprekidno vrti u krug, konektuje se i diskonektuje. To se isto dešava i sa Samsung Trendom. Oba telefona se na drugim ruterima normalno konektuju. Ako skinem password i otvorim mrežu, normalno se konektujem?

Radio sam na EPC 3925 soft reset, hard reset, na telefonu sam radio i factory reset i postavljao statičku IP adresu ali ništa ne pomaže. Pomišljam da kupim drugi ruter a na Ciscu da ugasim wifi i da ga koristim samo kao modem.

Ako je neko rešio ovakve probleme na Ciscu EPC 3925 molim da napiše kako.
 
Hvala svima na odgovorima.
Bitno mi je da fixni "radi" svoj posao. Zena obozava duge razgovore (a ja sizim kad placam racun) tako da mi odgovara ovih 1500min.
Kad nema struje (sto se retko desava), i signala (jos redje) tu je mobilni.
Jedino sto moram da promenim br. telefona. Ali zato je net brz, i ima dosta HD kanala.
Sve u svemu zadovoljavajuce, samo da ne poskupljju svaki cas.

Ja vec 10 meseci koristim SBB fiksni.
Jedna od najvecih prednosti je ta da mog broja nema u telefonskom imeniku.
Sto se tice promene broja, u pocetku mi bilo krivo sto nije zaziveo prenos broja. Medjutim, kada sam novi broj dao samo uzoj familiji, shvatio sam koliko je to dobra stvar. Nema vise dosadnih smaraca, tipa ocete povoljno servis klime, osvojili ste besplatnu veceru... pa do onih gde da kliknem... :)
Sto se poskupljenja tice, poskupljuju jednom godisnje (odrzavanje).
Promenu paketa ne moras da radis i ostaje ti ista cena i uslovi (brzina...).
 
ako je verovati B92, od aprila ce biti moguc prenos fiksnog broja.
 
I moj broj nije u imeniku, a u telekomu sam ... samo treba da naglasiš.

Kakav je kvalitet glasa/veze, SBB - SBB i SBB - Telekom ? Ima li razlike ?
 
Budi bar jednom u životu dosleden. Koliko mi je poznato skoro si u temi o linuxu se žalio kako bi trebalo biti precizniji naslov kako nebi dovodio ljude u zabunu iako je sve bilo i više nego jasno.

Ovde izneseš netačan podatak pa je opravdanje da je to tema o SBB. Iz tvoje rečenice ne sledi, ne podrazumea ili kako god hoćeš ko može ako ne može da dobije pomenuti krš uređaj već isključivo možeš da dovedeš nekog u zabludu.

To je razlog zašto je iznesena zamerka. Toliko si opijen hvalisanjem SBB da si u potpunosti izgubio vezu sa činjenicama
Ето ти сад, нисам доследан. У теми о СББ и њиховој понуди по којој сви корисници аналогне телевизије, а који немају неки Д3 пакет, могу за 500 кинте једнократно да добију Д3 пријемник ти напишеш да ниси сигуран да је тако и да можда постоји нека замка тј додатни уговор који се потписује. Ја одговорим да нема додатног уговора и да се односи само на кориснике аналогне који и немају неки уговор (осим оног за коришћење аналогне телевизије) па се све своди на поменутих 500 динара трошка. Онда ти пишеш о томе да немам појма и да не могу они са кровном антеном да добију уређај. О чему то, па није ваљда да је потребно да теби специјално пишем пуне реченице са цитирањем и опширним детаљима?? Ако си написао да можда постоји скривени уговор а ја написао да га нема, откуд сад антена? И шта је ту хвалисање некога?

Подсети ме на ту тему о линуху, обично размислим па напишем, вероватно је и тамо стварно било нејасно или сам то из неког разлога написао. За сваки случај, када нешто теби одговорим, пазићу да не прескочим подразумеване детаље.
Sto se tice promene broja, u pocetku mi bilo krivo sto nije zaziveo prenos broja.
Појављују се неки нови детаљи.

Prenosivost fiksnog broja od aprila
 
Auuuu pa dal ce iko da ostane kod Telekoma? Ja sam pre 3 meseca cak odjavio skroz jednu liniju i oprostio se od broja jer nisam hteo da im placam pretplatu. Uzeo sam trio mix i zavrsio posao.
Mene sad zanima jedna druga situacija... Jel ja mogu da imam 2 telefona kod SBB-a? Kontam da je s ovom opremom nemoguce i da bi morali da instaliraju jos jedan uredjaj.
 
Sto se poskupljenja tice, poskupljuju jednom godisnje (odrzavanje).
Promenu paketa ne moras da radis i ostaje ti ista cena i uslovi (brzina...).

Ako jedna usluga poskupi ona to nije ista cena. Ako si plaćao na početku ugovora 20000 rds na kraju 25000 to nije isto


@calexx
Ako i zanemarim taj drčan i uvredljiv ton koji često imaš prema korisnicima na ovom mestu ipak visiš na više foruma da bi se ovde pravio nevinašce i neiskusan. Dobro ti je poznato kako forumi funkcionišu i kad neko bude tražio informaciju neće gledati šta je neko drugi napisao pogotovu jer tematika često skrene sa teme a to je posebno izraženo u temama koje obuhvataju više oblasti kao što je npr ova pa se neko žali na cenu neko na karakterisike neki govore o ugovorima neko io internetu itd.
 
Poslednja izmena:
Sad ste skrenuli. I podrazumeva se u temi za SBB da imaš njihovu analognu kao miminum. Nije niko pominjao IPTV, D3i...

A i ti Krtika se ne pravi kao da ne znaš i ne razumeš, na šta je mislio. Jer su svi ostali razumeli.
 
Auuuu pa dal ce iko da ostane kod Telekoma? Ja sam pre 3 meseca cak odjavio skroz jednu liniju i oprostio se od broja jer nisam hteo da im placam pretplatu. Uzeo sam trio mix i zavrsio posao.
Mene sad zanima jedna druga situacija... Jel ja mogu da imam 2 telefona kod SBB-a? Kontam da je s ovom opremom nemoguce i da bi morali da instaliraju jos jedan uredjaj.

Koliko sam upoznat, moze. Imas na ruteru/modemu dva porta za fiksne telefone (za dva broja).
 
Ako jedna usluga poskupi ona to nije ista cena. Ako si plaćao na početku ugovora 20000 rds na kraju 25000 to nije isto

Dobro, ako gledamo tako u pravu si. Ja sam napisao da ti nece poskupeti sam izabrani paket, vec odrzavanje.
A, sa druge strane niko te ne tera da predjes na skuplji paket (veca brzina...). Znam da je ranije bilo linearno povecavanje brzine svima, ali se i oni dosetili pa promenili pakete i traze ponovo potpisivanje ugovora :(
Ja sam prosle godine u aprilu uzeo triomix, nisam i pitanje da li cu potpisati novi ugovor.
 
Ali i vodi računa o tome koliko aparata imaš ...... i koliki je kabl.

Kod mene je dosta dug Telekomov kabl, i rekli su mi da možda neće raditi, i da ću možda morati da isključim par aparata ... (imam ih 4 vezana, prizemlje, sprat, pomoćna zgrada, itd ... )
 
Dobro, ako gledamo tako u pravu si. Ja sam napisao da ti nece poskupeti sam izabrani paket, vec odrzavanje.
Imaju one narodne nije šija nego vrat, nije mosd nego ćuprija. Kako god okreneš novčanik ti kaže da cena ide gore


A, sa druge strane niko te ne tera da predjes na skuplji paket (veca brzina...).
Faktički te nateraju jer uslugu koja je bila besplatna počnu da naplaćuju ili ti dignu cenu tako da ostane nepovoljan odnos sa paketom koji imaš
Recimo duo mix pls 72 unazad je 200 dinara manje od duplo bržeg neta, 20 kanala više, 40 audio kanala, d3go uluge itd

Ja sam prosle godine u aprilu uzeo triomix, nisam i pitanje da li cu potpisati novi ugovor.
O tome ti pričam.
Kad je sbb za 10 godina postojanja uradio i jednu stvar da nagradi vernost korisnika
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno