Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo o čemu se radi u vezi SK

U petak je Sport Klub na svojoj službenoj facebook stranici objavio informaciju koja je u nevjerici ostavila sve fanove engleskog Premiershipa sa područja Balkana:

ZVANIČNO: "Premijer Liga je odlučila da termin subotom u 16:00 više ne bude dostupan za TV prenose."

Iako je većina posjetilaca njihove facebook stranice mogla ustvrditi da se radi samo o preuranjenoj prvoprilskoj šali, nisu svi bili sigurni u takav rasplet situacije. Ipak, Sport Klub je ozbiljan kanal koji objavljuje samo ozbiljne i provjerene informacije na svojoj facebook stranici. No, sat vremena nakon objave neko od njihovih admina je obrisao ovu informaciju, te su se fanovi našli 'ni na nebu, ni na zemlji'.

Nema prenosa Premiershipa od 16h ni ove ni naredne subote

Prvo što su uradili svi gledatelji Sport Kluba, nakon objave gore navedene informacije, bio je odlazak na njihovu službenu web stranicu, te provjera programske sheme. U programskoj shemi, na moje zaprepaštenje, nije bilo prenosa niti jedne utakmice u navedenom terminu juče (subota, 22.02), a neće biti ni naredne subote (01.03). Umjesto Premiershipa, u ovom terminu imamo prenos tenisa, Championshipa, te španske lige. Neki su ustvrdili da je sve to maslo Sport Kluba i da prenose ono što im donosi veći profil, ali istina je daleko drugačija. Naime, Sport Klub nema nikakve veze sa neprenošenjem Premiershipa u ovom terminu.
Sve je do Premier lige

Naime, ono što je stajalo u prvobitnom saopštenju Sport Kluba zaista je istina. Naime, samo vodstvo Premier lige je zabranilo prikazivanje utakmica u ovom terminu a razlog je, pogađate, finansijske prirode.

Nije tajna da se u Velikoj Britaniji već duže vrijeme ne prenose utakmice Premiershipa subotom od 16h. Razlog za to je, kako stoji na službenoj stranici Premier lige, privlačenje publike na stadione. No, čini se da vodstvo Premier lige nema baš puno razumijevanja za fanove koji ne mogu doći do karte za neku utakmicu, ili koji jednostavno nemaju novca za istu. U toj situaciji, oni su prisiljeni ili slušati prenose utakmica na radiju, ili pratiti razvoj situacije na live score stranicama. Treća opcija je gledanje utakmica preko ilegalnih streamova, a postoji i četvrta, do sada daleko najpopularnija - ilegalno gledanje utakmica u engleskim Pubovima.

Naime, iako niko u Velikoj Britaniji ne prenosi Premiership subotom od 16h, vlasnici engleskih Pubova su bili dosjetljivi pa su počeli nabavljati signal iz drugih dijelova svijeta - Italije, Njemačke, Rusije, pa i Balkana. Princip je vrlo jednostavan - karticu određene televizijske kuće (npr. Sky Italija) stavljali su u svoje risivere i automatski imali ovaj program u svojim Pubovima, a samim tim i prenos utakmica Premiershipa. Upravo zbog toga je Sky Italiji blokiran signal svih utakmica Premiershipa subotom od 16h još krajem prošle godine, dok je najveći sportski kanal na svijetu, Al Jazeera Sports, danas poznat pod imenom beIN Sports, dobio mogućnost prenosa samo jedne utakmice u ovom terminu, dok ostale idu u reprizama.

Blokiranjem signala ovim kućama vlasnici Pubova su polako, ali sigurno, ostajali bez prenosa, ali i alternativa. Čini se da su se, zbog toga, okrenuli signalu Sport Kluba, koji je do prošle subote redovno prenosio svaku utakmicu Premiershipa. To je, vjerovatno, došlo do ušiju čelnika Premier lige, koji su odlučili blokirati signal Sport Klubu.

Iako je Sport Klub, kao i ostale navedene televizijske kuće, otkupio pravo prenosa za sve utakmice Premiershipa, čelnici ovog takmičenja su jednostavno blokirali signal, bez ikakve pompe oko svega. Stiče se utisak da u ugovorima koje potpisuju televizijske kuće postoji dio koji daje čelnicima Premiershipa odriješene ruke da, u slučaju piratstva, ovo urade bez ikakvih posljedica po ugovor.

Jedno je sigurno - Premiership na kanalima Sport Kluba, u terminu od 16h, nećemo gledati barem do početka naredne sezone, kakav je slučaj sa beIN Sports-om, a šta će biti nakon toga niko ne zna. Ipak, raduje činjenica da će ilegalni streamovi i dalje postojati, te će se svaka utakmica moći gledati na internetu, iz razloga što je većina TV kuća dobila mogućnost prenosa samo jedne utakmice u ovom terminu, te svaka od njih izabere različitu. Istina, kvaliteta slike je puno lošija od Sport Kluba, ali bitno je da se može pratiti svoj voljeni klub.

Ostaje nada da će i Sport Klub dobiti mogućnost da subotom u ovom terminu prenosi barem jednu utakmicu Premiershipa.

Niko ne stavlja Sport Klubu na teret to što su ostali bez prenosa, ali očekivalo se zvanično obavještenje i obrazloženje ovakve odluke. Nije ga bilo, pa smo ga sami morali napisati.

Zanimljivo da sledeći kanali prenose Englesku Ligu (SkySports 1, Angus Og ST, TRK Ukraine1, Bloodzeed, RUS NTV, Morviel TV2, Delvey1, NTV Plus Sport Plus, NTV Plus Football 2, Russian Sport1, BeIN Arabic) sve je ovo Live Stream preko (Sopcast i AceStream)
 
Poslednja izmena:
Ja gledam film, pa animu, ne dotiče me. A za grdno čudo internet mi radi perfektno ceo dan.

PL me ne zanima, ne pratim sport uglavnom jer mi je dosadan. Više volim da se bavim njime nego pasivno da posmatram.
 
Poslednja izmena:
Oni koji ne prate SBB forum evo jedne šaljive teme, ali ovaj put zvanično Korisnik vs SBB Vršac...

Pitanje:
od Anonimus » Danas, , 12:17

Bio sam u poslovnici u Vrscu da se raspitam za tu novu uslugu da uzmem digitalni prijemnik za 500 dinara, ali nisu imali pojma o cemu govorim. Kada ce vasi zaposleni biti obavesteni o toj usluzi? I kada ce ona startovati?

Odgovor:
od SBB Vršac » Danas, , 17:25

Poštovani korisniče,

trenutno u ponudi nemamo takvu vrstu usluge,možete postati korisnik nase dugitalne usluge,a o svim dodatnim informacijama vezanim za prikljucenje iste,možete se informisati putem našeg sajta ili u našoj poslovnici.

Vaš SBB

Sve bi bilo dobro da je neko posetio i zvaničnu stranicu, evo i povezanosti tj. informacije http://www.sbb.rs/Vesti/5583/NOVA+CENA+MESECNOG+ODRZAVANJA.shtml :D
 
Poslednja izmena:
Sreca pa se ovo desilo danas, htedoh u ponedeljak da predjem na duo gold zbog sk hd-a...
 
Evo o čemu se radi u vezi SK
Какве везе има шта кажу из ПЛ, за то што нема преноса је крив само СББ. Немој неко да је прихватио да је оправдано то што су они отуда забранили. :p
 
Какве везе има шта кажу из ПЛ, за то што нема преноса је крив само СББ. Немој неко да је прихватио да је оправдано то што су они отуда забранили. :p

Ne placam ja PL, vec SBB-u i samo zbog toga sam potpisao ugovor.
 
Па шта, сутра Енглези укину фудбал и опет ће СББ да буде крив јер ти волиш да гледаш енглески фудбал. Или Еуроспорт престане да емитује и опет је СББ крив. Правите разлику, ако СББ одлучи да прекине преносе, онда их нападајте, ако је то она друга страна одлучила ...
 
Poslednja izmena:
Jedno noob pitanje, zar pre nije bilo na portalu da mogu da prebacim na veći paket, i slično?

Recimo , sad sam na Duo Silver, pa da prebacim mesec dana na Duo Gold ? Ili sam ja nešto pomešao?
 
Jedno noob pitanje, zar pre nije bilo na portalu da mogu da prebacim na veći paket, i slično?

Recimo , sad sam na Duo Silver, pa da prebacim mesec dana na Duo Gold ? Ili sam ja nešto pomešao?

Upravu si, to je bilo moguće sa starim paketima da se izvrši promena pod opcijom "Promena Usluge", ali sa uvođenjem novih paketa nisu dodali ili bar kod mene nema na portalu te opcije, osim onog dodatka "Ubrzaj Net".
 
Poslednja izmena:
Nije valjda da ne mozes da se snadjes za prenos ? :-D

Ma jeste platim za SK HD i onda treba da se snalazim satima da nadjem neki kršten stream, a ako ne nadjem onda da se zadovoljim sa 240p i arapskim komentatorima...
 
Recimo , sad sam na Duo Silver, pa da prebacim mesec dana na Duo Gold ? Ili sam ja nešto pomešao?
Не, тога одавно нема. Сада имаш додатне интернет пакете и додатне теве пакете па ту изабереш оно што те занима и трошиш месец или више дана. Ако имаш силвер, онда додаш интернет 10/1 за 700 кинте као и Хит 310 и Спорт клуб ХД 210 па за плус 1.220 имаш голд са мало бржим интернетом. А онда укапираш да Голд иначе кошта 300 кинте више ... па потпишеш нови уговор. ;)
 
A kako posle potpisa novog ugovora da vrati na 2500 mesecno?
 
Неће да враћа, за два пива месечно добија два нова теве пакета и бржи интернет. Или ће да остане ту где је и неће да се распитује о бржем интернету и више теве програма.
 
Hteo sam da vidim kako bi šljakala brzina, i da li vrede ti kanali , pa makar bili i 300 dinara više, ako nije OK, neću da ih dajem ....

Znači, sad samo možeš da potpišeš, i to ti je to ....

New owners policy ....
 
Није ово ново, последњи пакети који су могли да се мењају су соло интернет пакети као и они прастари Mix S, M, L и XL а од појаве HD Mix Hit и Дуо и Трио пакета важи оно ... пакет па додаци интернета и/или програма.

Ти можеш једном да додаш Нет за 10/1 и да те то кошта 700, можеш следећи месец да додаш Хит или Спорт клуб ХД ... мада је све то познато, брзина је брзина, пакете можеш да видиш на списку па да знаш шта садрже. Мени Хит не значи ништа, чак ни због радио програма који не слушам а колико се сећам, звук је испод границе очаја. Спорт клуб ХД је понекад ОК ... али сам ја решио да пукнем за цео ХД пакет и онда узео Голд екстра. Боље тако него да уз плаћени Спорт клуб ХД опет плаћам исто у ХД пакету.

Како мислиш да ти омогуће да за 300 месечно добијеш оно што би неко други морао да плати 1.220? Па само да додаш Хит пакет Силверу, то већ кошта више него Голд.

Волео бих и ја да је то могуће па бих узео најјефтинији и онда за сићу прелазио повремено на скупљи али не може.
 
Poslednja izmena:
Oni koji ne prate SBB forum evo jedne šaljive teme, ali ovaj put zvanično Korisnik vs SBB Vršac...

Pitanje:


Odgovor:

Sve bi bilo dobro da je neko posetio i zvaničnu stranicu, evo i povezanosti tj. informacije http://www.sbb.rs/Vesti/5583/NOVA+CENA+MESECNOG+ODRZAVANJA.shtml :D

Obrazloženje jadno d ajadnije nemože biti dodali NOVU dodali Prvu plus hej oni dodali. POvećali brzine interneta samo su preskočili da kažu da su starim korinicima podigli cene a ostavili ih na identičnim brzinama
 
Па шта, сутра Енглези укину фудбал и опет ће СББ да буде крив јер ти волиш да гледаш енглески фудбал. Или Еуроспорт престане да емитује и опет је СББ крив. Правите разлику, ако СББ одлучи да прекине преносе, онда их нападајте, ако је то она друга страна одлучила ...

Evo jos Englezi nisu ukinuli fudbal... a SBB nije najavio resenje za prenose PL koje su reklamirali da bi potpisao ugovor...

Potpuno logično... Evo moj primer, ja sam uzeo SK HD da bih gledao Đokovića u finalu Dubai-a. On ispao u polufinalu...spremam se da tužim SBB :D

Ja ih necu tuziti a da mi je krivo sto je ispao itekako jeste.
 
Ne znam kakva je situacija sa drugim kanalima za prenos Premijer Lige ali danas sam pratio Stoke - Arsenal na Canal + na 13°E na nekim poljacima ako se dobro secam.
 
Ne znam kakva je situacija sa drugim kanalima za prenos Premijer Lige ali danas sam pratio Stoke - Arsenal na Canal + na 13°E na nekim poljacima ako se dobro secam.

Zanimljivo da sledeći kanali prenose Englesku Ligu (SkySports 1, Angus Og ST, TRK Ukraine1, Bloodzeed, RUS NTV, Morviel TV2, Delvey1, NTV Plus Sport Plus, NTV Plus Football 2, Russian Sport1, BeIN Arabic) sve je ovo Live Stream preko (Sopcast i AceStream)
 
glede pl, ako već ne mogu da spreče kafedžije u engleskoj da piratizuju njihov signal, pretpostavljam zbog total tv segmenta svoje kompanije, što onda ne bi samo njima ukinuli prenos u navedenom terminu a nama na žici puštali prenose, od sledeće sezone, kapiram da smo za ovu ispušili...
 
Nikad zanimljivija i jaca sezona i oni ukinu ovako... Jao SBB...
 
Sta se dobija uzimanjem tog digitalnog prijemnika? Bolja slika i EPG? Imam obican crt tv, da li se primeti razlika?
 
Ако ти је аналогна слика апсолутно савршена, без снега, сенке, лоше слике уопште на свим каналима, нећеш много да добијеш. Ако имаш поменуте сметње онда ћеш да добијеш савршену слику на свим програмима, бар је тако код мене. А и сада је лакше да се једном пукне 500 него до сада по ~200 сваког месеца.
 
Slika mi je savrsena i ovako, ali gledano na duze staze i prelazak na lcd tv, onda mi bi taj prijemnik bio neophodan?
 
Taj SD prijemnik je očajan za LCD, kada uzmeš LCD najbolje je da uzmeš resiver sa HDMI-em.
 
Када узмеш ЛЦД телевизор, биће ти потребан и пријемник са ХД излазом а овај који иде за 500 једнократно то нема. Онда узми сада или касније неки нормалан пакет дигиталне и добићеш ХД пријемник а онда ћеш да размишљаш и о ХД пакетима.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno