Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja se slazem sa nikijem skroz je nejasno napisano na Forumu.
Ali mislim da je calex upravu i da ce biti tako kao sto je i napisao, saznacemo u subotu. :)
 
Шта језички није јасно? Ајде редом, нову брзину добијају сви корисници Голд пакета који су уговор склопили од 22.10. до 28.02. тј пријавили су се у том периоду и склопили уговор. Да ли постоје неки други корисници Голд пакета? Не постоје. Значи сви али сви корисници Голд пакета добијају нове брзине. Крај. Други део реченице, сви постојећи СББ корисници који не спадају у кориснике са Голд пакетом јер је за њих већ речено као и они који нису СББ корисници а склопе Голд пакет такође добијају нове брзине. Реченица је практично вишак јер они не спадају у ону прву групу а наравно, ко од марта склопи уговор на Голд пакет, добија нове брзине.

Е сад, ако неко хоће да схвати другачије и тражи детаљ који не постоји, лако ће да га нађе. Ево на прву лопту ... овде не пише да и кориснице добијају нову брзину и онда неко може да каже ... ето, не повећава се корисницама јер то не пише.

Ајде опклада ко и даље не верује. ;)
 
Evo potvrdise mi na Forumu konacno (tako da nema vise zabune) , da ko god je potp. ugovor od oktobra do danas dobija povecanje od marta :)

SBB korisnički servis 1
@stefanm

Da, automatski dobijaju nove brzine Internet paketa.
 
Potvrdjeno na forumu sbb da dobijaju svi gold korisnici,nove brzine,tacka ;)
 
Neverovatno kako niko ne razume prvi put. A jasno je rečeno i sasvim logično.
Nema nagađanja kao kad su uvodili nove pakete, pa je svako pričao svoju priču. Jer niko nije znao šta je stvarno.

Jednom za svagda ne mogu pojedinačno da dižu brzine ljudima a nekima ne, ako imaju isti paket. Taj paket definiše šta je.
 
Neverovatno kako niko ne razume prvi put. A jasno je rečeno i sasvim logično.
Nema nagađanja kao kad su uvodili nove pakete, pa je svako pričao svoju priču. Jer niko nije znao šta je stvarno.

Jednom za svagda ne mogu pojedinačno da dižu brzine ljudima a nekima ne, ako imaju isti paket. Taj paket definiše šta je.

Normalno da niko ne razume prvi put jer kod svake firme koja nudi određene usluge sve zvuči "dvosmisleno" i moraš da izvlačiš iz konteksta šta je neko hteo da kaže, ili pak dobro upakovano.

Tako da te teorije da neko nije dobro razumeo ili bolje razumeo ali sa dozom predostrožnosti koja je uvek prisutna jer nisi načisto nikada, ma koju uslugu da koristiš, a SBB miksuje samo tako sa raznim paketima i uslugama koje nudi, plus ugovor pa ti onda budi magistar nauka da razumeš sve to, dosta je toga ljudima tih "pakovanih" informacija.

Vidim svako je razumeo, a na njihovom forumu moraju da se izvlače reči i objašnjava do najsitnijih detalja, da bi na kraju KS to i potvrdio, toliko ljudi veruju i informacije koje se plasiraju da moraš nekoliko puta da pitaš i tražiš odgovor bez pakovanja.
 
Poslednja izmena:
Verovatno već znaš, ali kada se pogleda tehnička specifikacija oba modela (EPC3925 i EPC3928) su ustvari ozbiljni modemi, počev od VOIP-a koji nudi mnoštvo opcija koje SBB ni pola nema, onda razna podešavanja bukvalno do najsitnijih detalja sa njim može da se radi, pričam o mogućnostima koje ti modemi imaju.

Problem nije u kompaniji Cisco i "krš" opremom koju nude provajderima, nego je provajder taj koji je osakatio ove modeme, blokirajući sve napredne funkcije za korisnike, pa dovoljno je reći da su "Bridge mod" sa novom verzijom ukinuli, a da ne pričam o još brdo opcija od naprednog Firewall-a, do SIP-a, VoIP i sličnih funkcija kojih ima mali milion.



Onda i jedan i drugi modem bez ikakvih problema podržavaju SIP



Pošto ne koristim telefoniju, a ti imaš koliko sam uspeo negde da pročitam onda bi i ove opcije trebao u modemu da imaš kao opciju



USB portovi kod modela EPC3928 po nekom pravilu treba da podržavaju i eksterni NAS HDD



Opcije za WiFi uporedni prikaz za oba modela:

Wireless Access Point EPC3928



Wireless Access Point EPC3925

Da li je jedini wifi ruter koji daje sbb 3925?
 
I mene interesuje
 
Imam Cisco EPC3925 ruter, preko eternet kabla spojen na komp. Wireless radi, gospodja bi htela sa laptopa wireles a i ja takodje sa kompa da na USB port rutera prikljucimo printer i stampamo svako za sebe. SBB podrska kaze da to nije moguce, Cisco uputstvo kaze da jeste.
Da li neko moze da mi objasni sta tu moze da se uradi. Zahvalan svima :)
 
Нисам сигуран да сам баш укапирао шта је Cisco хтео да каже о овом УСБ и чему би требало да служи али ако ово може, како мислиш да комп види било шта на том порту? У подешавању рутера не видим било шта што показује УСБ.
Повежете штампач на комп или лаптоп и свако штампа за себе.
 
Imam Cisco EPC3925 ruter, preko eternet kabla spojen na komp. Wireless radi, gospodja bi htela sa laptopa wireles a i ja takodje sa kompa da na USB port rutera prikljucimo printer i stampamo svako za sebe. SBB podrska kaze da to nije moguce, Cisco uputstvo kaze da jeste.
Da li neko moze da mi objasni sta tu moze da se uradi. Zahvalan svima :)

Ummm mislim da je neko rekao da je taj usb port samo za dijagnostiku...
 
Ja cu da trazim taj novi, ovaj 3925 me ubi sa wi-fi > Android konekcijom.. Non stop se gube signal i mreza, dok je na lapu sve ok... Mislim da je dovoljan razlog..
 
Ja cu da trazim taj novi, ovaj 3925 me ubi sa wi-fi > Android konekcijom.. Non stop se gube signal i mreza, dok je na lapu sve ok... Mislim da je dovoljan razlog..

Ja nemam probleme jer imam svoj, koji sam jeftino i kupio u odnosu na regularnu cenu. I vrlo mi je drago zbog toga.

Ako ti i taj drugi Cisco pravi probleme. Traži da ti daju modem i TP-Link rooter, jer imaju i tu opciju, bar mi je tako rekao čovek.
 
Ummm mislim da je neko rekao da je taj usb port samo za dijagnostiku...

Upravo ono što sam i rekao, problem je do "custom" firmware koji se ubacuje u modeme, tehnička specifikacija kaže mnogo toga, npr. ostaje da se vidi da li će novi EPC3928 podržavati na usb portu NAS Storage.

Imate već reči o tome na stranim forumima, nije SBB izuzetak i mnogo veće firme isključuju sve korisne opcije

Cisco EPC3925 - USB connection help!!!
 
Hmm da li taj 3928 pravi problem wifi>andoid konekcija ... ?
 
Hmm da li taj 3928 pravi problem wifi>andoid konekcija ... ?

Ko bude dobio taj modem neka napiše iskustvo, ali za sada osim korisnika djidji77 koji je preneo informaciju i od kog se može očekivati odgovor na pitanje niko još ništa ne zna.

Pitanje da li je uopšte taj modem ili neki drugi, navedeno je da su dobili novu opremu i da testiraju.
 
Poslednja izmena:
Mozda je off ali ako moze neko da preporuci neki drugi modem-ruter umesto 3925, napomena, ja imam i fiksni telefon preko ove sprave.
 
Asus RT-AC66

p.s. ako koristiš SBB internet, onda mora njihov modem pa ti je jedina varijanta da tražiš da ti instaliraju EPC 3208.
 
Poslednja izmena:
Stigle i kod mene nove brzine,sve savrseno radi :)

3339536389.png
 
Evo i mene, kasnilo malo...

U pravu je kolega iznad, ping je skocio duplo... nikad nije prelazio 16-17.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1393636018863.jpg
    uploadfromtaptalk1393636018863.jpg
    96 KB · Pregleda: 182
Poslednja izmena:
Imate temu o merenju tako da zaista nema potrebe da sad svako kači snimak i na ovom mestu
 
evo meni,ja ni ne znam koji paket imam,oce mi povecavati ?

Imaš stari paket 10/1 nisi potpisao novi ugovor kada je ponuda od 22.10.2013 godine izašla i promena brzina i paketa, ako hoćeš veću brzinu kao što povećavaju svima imaš Duo i Trio Gold, Gold Extra i Gold premium paketima, pa vidi na njihovom sajtu, ovo ne važi za Duo/Trio Silver paket, oni ostaju na standardnoj brzini 15/1,5
 
Poslednja izmena:
Ја баш и нисам чекао поноћ па сам сада измерио.



Пинг уобичајен мада то може и овако да се покаже:

Kod:
ping www.sbb.rs -c 10
PING www.sbb.rs (82.117.194.4) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=1 ttl=57 time=8.26 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=2 ttl=57 time=8.56 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=3 ttl=57 time=9.88 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=4 ttl=57 time=10.8 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=5 ttl=57 time=10.8 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=6 ttl=57 time=9.75 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=7 ttl=57 time=10.7 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=8 ttl=57 time=9.97 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=9 ttl=57 time=9.60 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_seq=10 ttl=57 time=9.51 ms

--- www.sbb.rs ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9013ms
rtt min/avg/max/mdev = 8.268/9.805/10.890/0.852 ms
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno