Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači, gold paketi dobijaju malo jači download na konto povećanja mesečnog održavanja? Automatski?
 
Samo da obavestim da sam danas bio u poslovnici SBB-a i da ne moze da se raskine ugovor za internet i KTV na osnovu povecanja pretplate za osnovno odrzavanje KTV-a. Odnosno moze uz placanje penala 10000 din.
 
Evo probao sam preko kabla, 40/2.5, znači ruter im je krsina...tražiću da mi nabave onaj koji može da izgura 40. Koji su slepci, ne verujem

I dalje je mozda to tebe, rooter priveri da salje po n standardu, kao i da tvoj laptop prima po istom.
 
Potrebno je shvatiti da 2.4Ghz nije stabilna veza brzog protoka i neophodno je da budu ispunjeni svi preduslovi da wifi radi sa velikom brzinom, bez zagušenja i sa malim odzivom. Neki od tih preduslova su kompatibilnost uređaja, ne sarađuju svi ruteri i kartice podjedanko dobro, da je etar u kome se nalazi mreža nezagušen, tj. da nema previše jakih komšijskih mreža na istim ili bliskim kanalima i da nema ometanja od nekih drugih izvora. Tek kada je tu situacija idealna može se očekivati dobra brzina wifi konekcije.

Ja sam ranije koristio Tp-Link 941N ruter sa tri externe antene i 851N wifi PCI karticu sa dve antene i imao sam protok u kućnoj mreži u rasponu od ~3 do 6.5MB/s (25-50Mbps). Prešao sam na "jaču" karticu sa tri antene (951N) kako bi eliminisao to povremeno usporavanje veze ali sam dobio drastično lošiji rezultat, protok jedva da je išao preko 3MB/s, pritom je razdaljina između rutera i računara bila 2-3 metra u istoj prostoriji bez prepreka. Istovremeno je na laptopu sa N wifi karticom brzina bila i preko 10-11MB/s (80-90Mbps) bez usporavanja. Merenja su vršena pri transferu velikih fajlova kroz lokalnu mrežu, LAN>WLAN.

Preporučujem da kao jedino valjano rešenje tražiš od SBB-a da ti taj, ionako loš po više osnova, ruter zamene za modem a da kupiš svoj ruter koji će zadovoljiti tvoje potrebe u pogledu wifi brzine i mogućnosti.



edit:
I nisi jedini sa takvim "problemom"

windows LAN:

android WIFI:
 
Poslednja izmena:
Da li neko zivi blizu centra BG-a a da ima ogromne probleme sa netom u poslednjih par dana?

Cas radi, cas ne radi... a i kada radi to je na jedvite jade. Internet stranice otvara i po 20-30 sekundi ( imam L paket, posto jos nisam obnovio ugovor u pitanju je 24Mb/s cini mi se ).

Da znam da li je do njih problem, ili se opet moram cimati sa njihovim genijalnim servisom.
 
Definiši centar. Ja sam na Dorćolu i nemam nikakvih problema, imam maximalnu brzinu i mali ping!
 
Moram *****no da pitam, jer pratim samo preko tapatalk na telefonu, a dolazim kući verovatno tek za vikend - i dosta mi je loših iznenađenja.

Čim nisu menjalo imena paketa, znači da važi svima.
Tako su zajebali korisnike sa ovim Gold i + prošli put.
 
Cisco EPC3925 WiFi uopšteno je jako loš, i mnogi preporučuju da se uzme zaseban ruter, iskustva korisnika na stranim forumima sa ovim modelom su jako loša tj. niko reči pohvale kada se radi o navedenoj WiFi funkciji, kod nekih je firmware malo stariji pa mogu da vrše izmene, kod nas novija verzija ali svi u istom košu (Ziggo, UPC, BigPond i slični)...

Dovoljno je samo ukucati "Cisco EPC3925 Slow WiFi Connection" i videti žalbe korisnika, nije SBB jedini :D

Jedna od tema na kojoj se naširoko pisalo o ovom problemu http://www.tomshardware.co.uk/answe...i-connection-high-speed-internet-package.html
 
Poslednja izmena:
Pa niko nije ni očekivao da u Srbiji provajder daje ruter visoke klase. Daju najjefitinije kao i svi ostali. Ja imam dobar wireless, jer sam ga kupio. Laptop i telefoni se kače na njega. Glavni računar je na kablu, zbog kvaliteta igranja, i televizor jer nema wi-fi.
Nemam problema, osim sa internetom koji se prekida zbog njih. Bar su prestali da mi lupetaju svaki put da isključim ruter, jer je možda do toga...
 
Nije problem, kupicu ruter, ali da li je moguce da daju opremu koja ne moze da podrzi brzine koje oni sami imaju. Ovaj iz call centra mi je rekao kao da su nabavili novu opremu i da je testiraju, posto se dosta ljudi zali. Ne znam na sta su mislili, pa naravno da ce ljudi da se bune, platio si za nesto i to i ocekujes da dobijes!
 
Nije problem, kupicu ruter, ali da li je moguce da daju opremu koja ne moze da podrzi brzine koje oni sami imaju. Ovaj iz call centra mi je rekao kao da su nabavili novu opremu i da je testiraju, posto se dosta ljudi zali. Ne znam na sta su mislili, pa naravno da ce ljudi da se bune, platio si za nesto i to i ocekujes da dobijes!

Naravno da je moguće. A to s novom opremom je standradno lupetanje. Baš da vidim da nabave kvalitetnu.
 
Jel ima neko onaj pdf dokument ali za D3 koji pokazuje koje su najbolje vrednosti S/N ratio, signal, jacina itd? Kao sto postoji za Net onaj pdf?

Evo mojih vrednosti, slika i nije nesto...
Kakve su ove vrednosti, pitanje za sve ?uploadfromtaptalk1393276913704.jpg


Samo novi korisnici. KO nije prešao na nove pakete umesto povećanja dobiće ....

Auuu... vazi li ovo npr za mene, potpisao sam ugovor u petak 21.02.2014. ?
 
Glupost. Ali hvala za info.
 
Da li neko zivi blizu centra BG-a a da ima ogromne probleme sa netom u poslednjih par dana?

Cas radi, cas ne radi... a i kada radi to je na jedvite jade. Internet stranice otvara i po 20-30 sekundi ( imam L paket, posto jos nisam obnovio ugovor u pitanju je 24Mb/s cini mi se ).

Da znam da li je do njih problem, ili se opet moram cimati sa njihovim genijalnim servisom.



Definiši centar. Ja sam na Dorćolu i nemam nikakvih problema, imam maximalnu brzinu i mali ping!


ja sam isto na Dorćolu i imam isto poslednjih dana problem sa pingom i brzinom.
 
Ovi na sbb forumu ne odgovaraju na prosto pitanje: Da li recimo JA,koji sam potpisao gold trio mix paket pre mesec dana dobijam ovo povecanje dl od 5mb/s od 1.marta ili ne? Ima li neko da zna od vas informaciju?
 
Ljudi, nemojte da se gubite. Ako se paket zove i dalje isto i piše veća brzina, svi dobijate.

Ovo sto su izbegli da povećaju je što su bili menjali imena paketa.
Treće već sam rekao pre tri strane, ne pitajte bezveze.
 
Da, ovo povecanje bi trebalo da obuhvati iste korisnike kao sto je pre bilo (pre promene paketa).

Kao sto Dark rece, ubrzanje nije bilo moguce automatski jer su menjani paketi u sistemu. Nije odstupala cena mnogo od prethodnih paketa, bas iz tog razloga.
 
Lepo povecanje net brzina SBB-a sa tim apdejtovanim cenovnikom od 01.03
Samo se jos ceka potvrda da li ce biti svima automatski, dok to ne vidim negde napismeno (npr SBB twitter ) necu se radovati :D
 
Lepo povecanje net brzina SBB-a sa tim apdejtovanim cenovnikom od 01.03
Samo se jos ceka potvrda da li ce biti svima automatski, dok to ne vidim negde napismeno (npr SBB twitter ) necu se radovati :D

Nema šta da vidiš, nema šta da bude zvanično. Paket se zove isto, svi u tome paketu dobijaju.
 
@ calexx

- dual band konkurent
- MIMO
- još jedan USB2.0 priključak

i to je to....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno