Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisu objavili takav dokument, ali kod svih gde sam video da su signali izvan specifikacija za modem lošije radi i D3.
 
Hmm izgleda da svi imamo problem sa SBB-om. Toliko me nerviraju da cu sigurno podneti tuzbu, i icicu do kraja, jer ovo stvarno nema smisla. Ali pre nego bilo sta preduzmem, da se posavetujem sa vama.

Naime, imao sam stare pakete gde je brzina neta bila 10 mbs. Posto su takvi kakvi su, smra**vi, i nisu povecali brzine za stare korisnike, presao sam na duo gold premium paket, gde je internet 40/2.5. Medjutim evo vec vise od nedelju dana se svadjam sa njima, jer mi je download svega 17mbs. Upload je 2.5 i to je ok. Pricaju mi price da je ta brzina merena kablom, da to preko wifi ne moze itd. Kao najvise preko wifi je 25 mbs.

Iskreno mene ne zanima da li moze ili ne moze, ja sam uzeo taj paket bas zbog tih 40 mbs. Ako wifi ruter ne moze da iznese tu brzinu, nek nabave nove. Ovo je strasno.

Sta mi vi savetujete da uradim, cist bezobrazluk!
 
Hmm izgleda da svi imamo problem sa SBB-om. Toliko me nerviraju da cu sigurno podneti tuzbu, i icicu do kraja, jer ovo stvarno nema smisla. Ali pre nego bilo sta preduzmem, da se posavetujem sa vama.

Naime, imao sam stare pakete gde je brzina neta bila 10 mbs. Posto su takvi kakvi su, smra**vi, i nisu povecali brzine za stare korisnike, presao sam na duo gold premium paket, gde je internet 40/2.5. Medjutim evo vec vise od nedelju dana se svadjam sa njima, jer mi je download svega 17mbs. Upload je 2.5 i to je ok. Pricaju mi price da je ta brzina merena kablom, da to preko wifi ne moze itd. Kao najvise preko wifi je 25 mbs.

Iskreno mene ne zanima da li moze ili ne moze, ja sam uzeo taj paket bas zbog tih 40 mbs. Ako wifi ruter ne moze da iznese tu brzinu, nek nabave nove. Ovo je strasno.

Sta mi vi savetujete da uradim, cist bezobrazluk!

Problem može da nastaje i do tvoje wi-fi kartice, tako da tu nemas osnova da se buniš. Ovako za wi-fi što njihov ne može da izvuče, možda i možeš.
 
Savetujem ti da brzinu isprobaš uz neki drugi wifi ruter na tvojoj lokaciji da vidiš jel uopšte moguće isterati više od tih 17mbps. Proveri i po kojem wifi standardu se kačiš na ruter, na G možeš očekivati oko 20-22mbps max, dok na N ne bi trebalo da bude problema da se istera svih 40mbps pod uslovom da ti etar nije zagušen okolnim mrežama. Kada definitivno isključiš uticaj tvoje okoline na problem i dokumentuješ da drugi ruter radi bolje od njihovog tj. omogućava ti plaćenu brzinu onda imaš neke šanse da se "obračunaš" sa njima.
 
Osigurali su se svuda.. ja sam juce zvao i naduvao nekog majmuna iz call centra jer je bio u fazonu " pa znate d3go nije ni zamišljen tako da vam potpuno zameni TV, tako da se nemojte čuditi ako vam ne radi.. " ja izgoreo.. inace već neko vreme vodim rat s njima.. kod mene na Note3 radi ok secka ali radi dobro 80% vremena.. kod burazera na G2 piše da je telefon rootovan a on star 20 dana burazer i ne zna da postoji tako nešto, jednom mu spomenuo da rootuje s2 on me gledao belo.. jednostavno ga to ne zanima. I sad dođe majmun da me ubeđuje kako sam ja updateovao softver, naravno official OTA update , i kako sad d3go "vidi" da je na telefonu nešto ranjeno. . Ja izludeo od gluposti. .
 
Poslednja izmena:
Meni kod matoraca sa njihovim wifi ruterom ne radi ni Viber ni WhatsApp a ni D3Go (na par android uređaja) :S: Kod kuće sam insistirao da mi ne donose to đubre pa sam dobio EPC3208 modem i nastavio da koristim svoj ruter pa radi sve ok. Nesposobni su poprilično a uz to i pasivni da se pokrenu i reše neke probleme koji se predugo vuku. To je cena nemanja kvalitetne alternative :mad:
 
За почетак повежи каблом и измери брзину, ако и ту буде 17, онда ћеш то да им кажеш па нека решавају проблем, у најгорем случају ћеш да пређеш на неки спорији пакет. Ако кабл има добру брзину, онда би требало да провериш своју бежичну везу, од подешавања до сметњи у етру. Њихов рутер може да изгура више од 17, ја сам на мобилном, који и није мера, извлачио око 30 на пакету 35 а немам wireless картицу којом бих могао да пробам веће брзине.
 
I kod mene na G2 ne radi D3GO. Isto javlja, jedino što sam ga ja otključao za sve mreže, ali ne verujem da je do toga. Rešenje je da ga rutujem i onda sakrijem root.
 
Ja ne znam koga oni unajmljuju za programiranje, ali nijedan njihov softver ne radi. D3 resiver se koci, pada, smrzava... Cak i modem ima programirane LED diode da svetli i za neaktivnu telefonsku liniju. Što je zanimljivo bilo popravljeno, ali se opet vratilo jet su nešto prčkali po firmeware-u u međuvremenu.

Tako da to što ti ne radi D3GO nemoj da se čudiš. A i ozbiljno ne kapiram šta hoće s tim da nema root? Da spreči snimanje? Ionako možeš da snimaš preko običnog D3, ne shvatam logiku. Ali je ni nema verovatno.
 
Nisu objavili takav dokument, ali kod svih gde sam video da su signali izvan specifikacija za modem lošije radi i D3.
Hvala Vuče.
Hmm izgleda da svi imamo problem sa SBB-om. Toliko me nerviraju da cu sigurno podneti tuzbu, i icicu do kraja, jer ovo stvarno nema smisla. Ali pre nego bilo sta preduzmem, da se posavetujem sa vama.

Naime, imao sam stare pakete gde je brzina neta bila 10 mbs. Posto su takvi kakvi su, smra**vi, i nisu povecali brzine za stare korisnike, presao sam na duo gold premium paket, gde je internet 40/2.5. Medjutim evo vec vise od nedelju dana se svadjam sa njima, jer mi je download svega 17mbs. Upload je 2.5 i to je ok. Pricaju mi price da je ta brzina merena kablom, da to preko wifi ne moze itd. Kao najvise preko wifi je 25 mbs.

Iskreno mene ne zanima da li moze ili ne moze, ja sam uzeo taj paket bas zbog tih 40 mbs. Ako wifi ruter ne moze da iznese tu brzinu, nek nabave nove. Ovo je strasno.

Sta mi vi savetujete da uradim, cist bezobrazluk!

Ja ti savetujem da promeniš ruter. Lepo ko čovek kupiš neki kršteni, a ne da koristiš ovaj njihov tp link od 1000 dinara.

Oni tebi isporučuju brzinu i to je ok pusti speed test preko kabla, ali wifi nikad nije siguran. Kao što kaže Vuk, može da ima 300 uticaja kod tebe i da ti to pravi problem.
 
Problem može da nastaje i do tvoje wi-fi kartice, tako da tu nemas osnova da se buniš. Ovako za wi-fi što njihov ne može da izvuče, možda i možeš.
Hmm ok mozda u laptop-u, ali sta cemo sa Galaxy S4 koji imam. On preko wifi podrzava ogromne brzine, pa je i dalje 17mbs.
Savetujem ti da brzinu isprobaš uz neki drugi wifi ruter na tvojoj lokaciji da vidiš jel uopšte moguće isterati više od tih 17mbps. Proveri i po kojem wifi standardu se kačiš na ruter, na G možeš očekivati oko 20-22mbps max, dok na N ne bi trebalo da bude problema da se istera svih 40mbps pod uslovom da ti etar nije zagušen okolnim mrežama. Kada definitivno isključiš uticaj tvoje okoline na problem i dokumentuješ da drugi ruter radi bolje od njihovog tj. omogućava ti plaćenu brzinu onda imaš neke šanse da se "obračunaš" sa njima.
Ne bavim se nesto preterano sa kompjuterima, gde mogu ovo da proverim kako se kaci G ili N? Kada udjem u sama podesavanja za ruter ili negde u win?

Hvala
 
Hmm ok mozda u laptop-u, ali sta cemo sa Galaxy S4 koji imam. On preko wifi podrzava ogromne brzine, pa je i dalje 17mbs.

Ne bavim se nesto preterano sa kompjuterima, gde mogu ovo da proverim kako se kaci G ili N? Kada udjem u sama podesavanja za ruter ili negde u win?

Hvala

Oba, proveri da li ti laptop prima n, i u ruteru. Treće, uzmi kabl, prikači se direktno i izmeri brzinu. Ako ti kablom radi, ova dva prva ti smetaju.
 
Cim dodjem kuci sa posla, prvo cu probati da povezem sa kablom i vidim sta se desava

To prvo uradi.... ako tu ne dobiješ 40/2.5, onda je do njih..... Inače, ja imam njihov EPC3212 modem i preko tp link 941nd ruter-a bez problema izvlačim 40/2.5, N protokolom.
 
Poslednja izmena:

Šta je ovo VIP loža za D3Go kad podržavaju samo navedene uređaje, onda uslugu nisu trebali ni da uvode kad je takva smejurija sa aplikacijom.

Džaba SBB-u kada preporučuje alternativne načine da se zaobiđe provera telefona, onda pod takvim okolnostima D3Go nije mogla biti komercijalna jer je limitirana na uzak krug uređaja koji mogu da je koriste i to jasno moraju napomenuti na sajtu, što naravno nisu.

Naravno mogu da se kladim da će i ta provera da ima neki "bug" i opet označavati uređaje kao da nisu root ili jesu root.
 
Poslednja izmena:
Debi_cina ne shvata da te app ne rade na uređajima koji nisu rootovani. .. al ne vredi. .
 
Ja mislim da nije toliko ta odluka do njih koliko do samih tv stanica možda i producentskih kuca.. ali je razvoj app do njih 101%...
 
Ja mislim da nije toliko ta odluka do njih koliko do samih tv stanica možda i producentskih kuca.. ali je razvoj app do njih 101%...

Ta odluka čija god je, je nebulozna. Niko neće da 'krade' TV program preko telefona. A TV program možeš lepo da snimiš preko D3 uređaja. Tako da ta "logika" mene potpuno zaobilazi.
 
Ето прилике да одете и раскинете уговор, ниста потписали 20/1,5 него 15/1,5 и шта има они да вам мењају брзине без питања. ;)
 
Ето прилике да одете и раскинете уговор, ниста потписали 20/1,5 него 15/1,5 и шта има они да вам мењају брзине без питања. ;)
Procitaj ugovor ti se vezujes na 2 godine a oni mogu "klizni" cenovnik.
 

Duo i Trio Silver paketi ništa, opet neko u menadžmentu izvršio socialno-ekonomsku procenu da njima nije potrebno, a ovi koji dosta plaćaju njima nagrada da se ne izrazim drugačije.

PS. Niko nije spomenuo po običaju ovo za sve nove korisnike i novi ugovor ili za postojeće?

Ovo je njima važno, a korisnike ko j.....

[USKORO] Pratite nas, jer u sredu vas očekuje #kviz iznenađenja! Zato obnovite znanje o porodici Kardašijan na...
 
Poslednja izmena:
I kod mene na G2 ne radi D3GO. Isto javlja, jedino što sam ga ja otključao za sve mreže, ali ne verujem da je do toga. Rešenje je da ga rutujem i onda sakrijem root.

Ne, nije resenje :(
I tada ne radi D3GO.
 
na lg g2?
 
PS. Niko nije spomenuo po običaju ovo za sve nove korisnike i novi ugovor ili za postojeće?

Ovo je njima važno, a korisnike ko j.....

Samo novi korisnici. KO nije prešao na nove pakete umesto povećanja dobiće ....
 
Procitaj ugovor ti se vezujes na 2 godine a oni mogu "klizni" cenovnik.
Па ја и нећу да раскидам уговор, како да се буним за повећање цене одржавања кад га не плаћам? ;)
Duo i Trio Silver paketi ništa, opet neko u menadžmentu izvršio socialno-ekonomsku procenu da njima nije potrebno, a ovi koji dosta plaćaju njima nagrada da se ne izrazim drugačije.

PS. Niko nije spomenuo po običaju ovo za sve nove korisnike i novi ugovor ili za postojeće?
Којој фирми није интерес да навлачи кориснике на скупље пакете? Ако до сада није било неке логике да Силвер корисници узму Голд и дају 300 кинте више, за шта би добили Хит, ХД Спорт клуб, кечап, Д3го ... сада се нуди и 5Mbps више. Хм, сад видим да нови силвер Дуо пакети не подразумевају WiFi рутер. Омашка или ...?

Ово би морало да важи за све јер су цене за постојеће пакете. Јесенас су понудили нове пакете па је и било неке логике да не важи за све. А и није им неки штос да после 3-4 месеца потписујемо нове уговоре, да је пред крај уговора па да смисле ту зврчку. Сад чекам суботу да видим како ће да буде.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno