Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajde to uradi u zemlji Srbiji pa javi kad uspes koliko te zivaca kostalo :)
 
Žaljenje, žaljenje. Raskid ugovora zbog ne izvršavanja njihovih obaveza. :)

To sam ih i ja zvao vise puta kad sam ohnovio ugovor pre 2 godine. I nije moglo preko dana 10 vec 4 ili 5. Tek posle 23 casa ok protok. Ja ih zovi jednom oni kao sve je u redu zavrsocemo. Drugi dan zovem oni kazu poslacemo kod vas u stan da nine do vasih instalacija, koje ne diram uopste. I onda me zvao njihov nadobudni serviser koga sam oterao u picku materinu. I onda ih zvao i rekao ako se ne popravi do kraja nedelje docicu da raskinem ugovor i bilo je sredjeno. A hteo sam da raskinem.
 
Pa ja mogu samo da pretim, oni dodju, cacnu malo pojacivac kod mene, ono radi ok 2 dana i onda opet jovo na novo...
 
Jel ima neko onu foru za gledanje arena sto se pusta u Vlc playeru?
 
I ako ima taj info teško da ćeš dobiti na ovom mestu (znaš ono piraterija, kršenje pravila bala bla bla)
 
da se nadovezem na temu..sledece nedelje idem u SBB da zamenim ili uzmem novu opremu za D3,e sad koliko sam razumeo,postojeci korisnici mogu besplatno da dobiju novi d3 risiver sa nekim novim mogucnostima i da dobiju malo brzi internet mislim da je u pitanju 15mbit,pod uslovom da iznova potpisu ugovor i sve to bez naknade..naravno pretplata se podrazumeva..da li neko ima info u vezi sa ovim..unapred hvala..
 
da se nadovezem na temu..sledece nedelje idem u SBB da zamenim ili uzmem novu opremu za D3,e sad koliko sam razumeo,postojeci korisnici mogu besplatno da dobiju novi d3 risiver sa nekim novim mogucnostima i da dobiju malo brzi internet mislim da je u pitanju 15mbit,pod uslovom da iznova potpisu ugovor i sve to bez naknade..naravno pretplata se podrazumeva..da li neko ima info u vezi sa ovim..unapred hvala..

To što si rekao. Potpišeš novi ugovor, dobiješ opremu. Plaćaš koliko košta i to je to. Traži modem bez Wi-Fi, jer ne valja. Pa neka ti daju dodatan rooter, ili ako već imaš svoj iskoristiti njega.
 
To što si rekao. Potpišeš novi ugovor, dobiješ opremu. Plaćaš koliko košta i to je to. Traži modem bez Wi-Fi, jer ne valja. Pa neka ti daju dodatan rooter, ili ako već imaš svoj iskoristiti njega.

Znaci mogu svoj ruter bez problema na njihovu opremu,mislio sam da je to na neki nacin ograniceno..hvala na potvrdi moje dileme.. :)
 
@Dark Magician
Ja sam uzeo ovu varijantu o kojoj priča Boris014, i kod mene Cisco radi bez problema. Šta mu fali?
 
Radilo je sve, nisam primetio bilo kakve probleme..
 
Jel moze stvarno da se raskine ugovor sa sbbom zbog povecanja cene odrzavanja, bez penala?
 
Naravno.
 
Jel moze stvarno da se raskine ugovor sa sbbom zbog povecanja cene odrzavanja, bez penala?

Moralo bi da može. Osim ako održavanje nije povučeno kroz neku glupost pa je izuzetak. Ali u ugovoru piše da možeš u roku od 30 dana od poskupljenja.

Inače, zna li neko kada planiraju da i za HD kanale radi gledanje unazad?
 
Samo da uspem da upadnem na onu 50/2 vdsl akciju do kraja marta ... Ovo sto rade sbb-obci stvarno nema smisla.
 
Kod mene u kraju ocajno lose radi. Svi se zalimo na seckanje, zamrzavanje slike i pikselizaciju na d3, gaming ocaj, ping je ok ali jitter ubija....
 
Moralo bi da može. Osim ako održavanje nije povučeno kroz neku glupost pa je izuzetak. Ali u ugovoru piše da možeš u roku od 30 dana od poskupljenja.

Inače, zna li neko kada planiraju da i za HD kanale radi gledanje unazad?

Ja sam raskinuo,ali su mi malo drugacije rekli.30 dana od dana OBJAVE nove cene.Tj ugovor mora da se raskine DO dana stupanja novog cenovnika na snagu,a ukoliko neko zeli da raskine ugovor 1.marta bez penala ne moze,jer se smatra da je korisnik saglasan sa novim cenovnikom.Zato su oni i obavestili 1.februara tj postavili novi cenovnik koji vazi od 1.marta.
 
Ja sam raskinuo,ali su mi malo drugacije rekli.30 dana od dana OBJAVE nove cene.Tj ugovor mora da se raskine DO dana stupanja novog cenovnika na snagu,a ukoliko neko zeli da raskine ugovor 1.marta bez penala ne moze,jer se smatra da je korisnik saglasan sa novim cenovnikom.Zato su oni i obavestili 1.februara tj postavili novi cenovnik koji vazi od 1.marta.

A pa naravno da zajebu korisnike.

To da usluga ne valja je isto opravdan razlog za raskid ugovora, ako nisu u stanju da isporuče šta piše u ugovoru, ti nisi dužan da plaćaš.
 
Evo ping do drugog hopa.. Sta reci.. Cak se i u surfovanju oseti.

25/2.5Mbit

Untitled2.jpg
 
Ja sam raskinuo,ali su mi malo drugacije rekli.30 dana od dana OBJAVE nove cene.Tj ugovor mora da se raskine DO dana stupanja novog cenovnika na snagu,a ukoliko neko zeli da raskine ugovor 1.marta bez penala ne moze,jer se smatra da je korisnik saglasan sa novim cenovnikom.Zato su oni i obavestili 1.februara tj postavili novi cenovnik koji vazi od 1.marta.
Izvini sto mozda smaram, ali ti si raskinuo ugovor za internet na osnovu poskupljenja cene KTV pretplate ako sam dobro razumeo? To hocu i ja da uradim...da predjem na telekom i da se rastosiljam ove bede...
 
Izvini sto mozda smaram, ali ti si raskinuo ugovor za internet na osnovu poskupljenja cene KTV pretplate ako sam dobro razumeo? To hocu i ja da uradim...da predjem na telekom i da se rastosiljam ove bede...

Ne ja sam raskinuo ugovor i za net i za kablovsku,ali mi nisu dirali kablovsku vec su mi samo rekli da vratim opremu do 28.februara i platim za februar.A i na osnovu brojnih reklamacija sam uspeo sa raskinem ugovor.Jer je ekipa dolazila kod mene minimum 1x mesecno i tako skoro 3 godine,a nekada su dolazili i po 2x mesecno.Stalno menjaju razdelnik,pojacavaju-smanjuju signal i to radi o.k neko vreme,i onda opet problemi.Ali mi se konkretno smucilo od kad sam potpisao u novembru za duo gold.Risiver se kocio 2-3x dnevno,ja ih zovem kao ugasite ga pozadi i upalite,i tako radim skoro svaki dan.Takva digitalna tv mi nije potrebna.Pa cak i da uzmem iptv sa ovim netom bio bih zadovoljan,jer su tu centralu stavili u moju zgradu tako da verujem da mogu i vise od 50 Mbps da izvucem.Ali mi je analogna sbb za sada o.k.Samo cekam ovu ekipu iz lelekoma da dodju sutra jer mi ocigledno nije pusten adsl ili modem nije dobro podesen.Jer od kad sam preuzeo opremu u petak i povezao protok je 0/0 znaci ne radi uopste.
 
Ne ja sam raskinuo ugovor i za net i za kablovsku,ali mi nisu dirali kablovsku vec su mi samo rekli da vratim opremu do 28.februara i platim za februar.A i na osnovu brojnih reklamacija sam uspeo sa raskinem ugovor.Jer je ekipa dolazila kod mene minimum 1x mesecno i tako skoro 3 godine,a nekada su dolazili i po 2x mesecno.Stalno menjaju razdelnik,pojacavaju-smanjuju signal i to radi o.k neko vreme,i onda opet problemi.Ali mi se konkretno smucilo od kad sam potpisao u novembru za duo gold.Risiver se kocio 2-3x dnevno,ja ih zovem kao ugasite ga pozadi i upalite,i tako radim skoro svaki dan.Takva digitalna tv mi nije potrebna.Pa cak i da uzmem iptv sa ovim netom bio bih zadovoljan,jer su tu centralu stavili u moju zgradu tako da verujem da mogu i vise od 50 Mbps da izvucem.Ali mi je analogna sbb za sada o.k.Samo cekam ovu ekipu iz lelekoma da dodju sutra jer mi ocigledno nije pusten adsl ili modem nije dobro podesen.Jer od kad sam preuzeo opremu u petak i povezao protok je 0/0 znaci ne radi uopste.
Axa, hvala. Ja bih raskinuo i za KTV i za Net... Odnosno samo za Net posto mi je on do jula pod ugovorom(ktv se koliko znam moze raskinuti bez problema)...A i uzeo bih box kod telekoma... ili 10 net i iptv...Pa sam zato pitao, al sumnjivo mi sad da li ce dati da se to ugasi samo na osnovu promene cene...
 
Poslednja izmena:
Axa, hvala. Ja bih raskinuo i za KTV i za Net... Odnosno samo za Net posto mi je on do jula pod ugovorom(ktv se koliko znam moze raskinuti bez problema)...A i uzeo bih box kod telekoma... ili 10 net i iptv...Pa sam zato pitao, al sumnjivo mi sad da li ce dati da se to ugasi samo na osnovu promene cene...

Bio sam do njih u subotu i devojka mi je rekla MOZETE raskinuti ugovor,samo donesite opremu DO 28.februara tj do petka,na licu mesta platite uslugu za februar i ugovor je raskinut bez dodatnih placanja.Kaze vidim da imate ovde i dosta reklamacija,pa kaze i na osnovu toga imate pravo da raskinete ugovor .Treba probati otici u Kralja Petra ili Ustanicka 65 zavisi kom delu pripadas i podnese se pismeni zahtev za raskid ugovora i cim doneses opremu gotovo.Ako mi ovi iz lelekoma puste sutra adsl,ja u utorak ili sredu odoh do SBB-a da im vratim opremu i raskinem ugovor,pa cu napisati kako je proteklo.
 
Znači kad odem tamo kažem: "Ja bih da potpišem, ali da mi date onaj bez wifi" ?

Napomeneš i napišu u nalogu za rad...

To što si rekao. Potpišeš novi ugovor, dobiješ opremu. Plaćaš koliko košta i to je to. Traži modem bez Wi-Fi, jer ne valja. Pa neka ti daju dodatan rooter, ili ako već imaš svoj iskoristiti njega.

Pitanje za sve...

Ja sam produzio ugovor i presao na DuoGold, dobio wi-fi ruter...
Sta se sa njim desava, sta ne valja?

Hvala
 
^ imas pm ili whatsapp, pa gde pogledas pre ;)
 
Jel ima neko onaj pdf dokument ali za D3 koji pokazuje koje su najbolje vrednosti S/N ratio, signal, jacina itd? Kao sto postoji za Net onaj pdf?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno