Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
duka dobro ti radi i nevazno je na kom je cvoristu. kad dodjes na ovakve vrednosti (sinocnje merenje)http://www.pingtest.net/result/61257314.png onda saznas na kraju i na kom je cvoru modem. iz kol centra prvo smaraju da je kod njik sve u redu i da je verovatno problem do kablova u stanu... posle toga dolaze na red spliteri, pa onda promena modema. kad istrose sve mogucnosti zamajavanja onda dolazi na red cvoriste;) trenutno sam u fazi da se cujem sa glavnim koordinatorom za vidikovac; ponekad zove i informise o radovima koji se rade i trazi povratnu informaciju o efektima rada. brat bratu za svo ovo vreme imam 500 evra racuna samo za telefon sto ih zovem + ihaha nepotrebnih upoznavanja sa terencima. razmisljam se da ih tuzim za dusevne boli : )
 
Da li je ovo normalno?




Online igranje je skoro pa nemoguce.
 
Jeste normalno ali nije za igranje pogodno...
Da si pitao "da li ovo u redu i odgovarajuce za igranje" dobio bi kratko i jasno odgovor NE.
 
Jel probao neko paket od 100 Mb/s ? kako radi u praksi ?
 
Fora je sto je pre ubrzanja online igranje bilo moguce.
Probacu jos 16/1.5 paket, ako ni tada ne bude radilo, odustajem od SBB-a.
 
Probao je moj komšija i kaže da je odličan i da mu je protok 100Mb/s ispunjen u 90% slučajeva, ping je oko 5. Mislim da su njemu dovukli neke drugačije kablove nego nama ostalima, nisam siguran. Inače on je potpisao sa sbb-om ugovor na godinu ili dve dana.
 
For the record:
Kod SBB-a za 100Mb/s link, mora da se potpise ugovor na najmanje godinu dana, i to znaci da godinu dana mora da se placa ta brzina. Dakle, ne mozete potpisati ugovor na neki manji paket, pa povremeno, ako imate kesa, uplatite 100Mb/s. Na zalost. Smatram da im je to losa ideja. Mada ako moraju nekakvu posebnu opremu i kablove da vam dovuku, onda je mozda i razumljivo.
 
Ja preko akvizitera podneo zahtev za potpisivanje ugovora kod mene u ulazu za mene i jos 2 stana. Nadam se da ce odgovor biti pozitivan :) Sutra direktorka treba da se izjasni povodom mog slucaja. S obzirom da mi je ulaz kao gerantologija ovo je neki trenutni maximum od mogucih 16 stanova jer su svi u ulazu matorci u srcu i dalje verni partiji. Privatni sektor je za njih najvece zlo modernog vremena i ptt im je najmiliji jer je drzavni ( ptt ih asocira na penziju valjda).
 
Hm, ajde vidi, i ja imam sličan slučaj, treba da kumim i molim po zgradi. Kada sam im slao email pre par dana, rekli su kao 50%.
 
Sutra potpisujemo ugovore pa ti javljam sta i kako :)
 
kad pocne radi targo telekom i ostali opticki provajderi pevace sbb drugu pesmicu :D
 
Sto mislis da Sbb ne moze da se prebaci na optiku ocas posla ?

E da vas pitam, znate li koje wi fi rutere daje sbb sad u ovoj najnovijoj promociji na 24 meseca mix ?
 
U vezi sa ovom akcijom "prelazak na sbb za dinar"
da li je ugovor koji se potpisuje za tv ili mora i internet-mix
drugo, 3 meseca gratis, da li se odnose samo na osnovnu pretplatu ili na ugovor koji korisnik potpiše za bilo koji paket?
 
Ja sam juce potpisao na 24 meseca sd mix sa netom od 10 Mb. Konacno i to da docekam, da se resim ovih drzavnih govana, ptt-a.
 
Poslednjih 7 dana internet katastrofa! Od 10mb ostvaruje se 2.5mb. To se dešava korisnicima u Rakovici i okolini. Zna li neko nešto o tome? Čudno mi je kako je stalno brzina 2.5mb? Kao da nas je sbb lilmitirao...
 
Jel ste zvali SBB, pitali, bunili se? Meni bi bilo nezamislivo da nedelju dana ćutim u takvoj situaciji.
 
Poslednjih 7 dana internet katastrofa! Od 10mb ostvaruje se 2.5mb. To se dešava korisnicima u Rakovici i okolini. Zna li neko nešto o tome? Čudno mi je kako je stalno brzina 2.5mb? Kao da nas je sbb lilmitirao...

Kako si merio? U koje doba dana/noci ?
 
Zvao sam ih ali su u fazonu: Kod nas je sve ok, mora da je kod vas nešto. Rekli su da će poslati nekoga da pogleda ali od toga ništa. Merio sam preko speed test-a i preko još nekih online merača i pokazuje isto. Merio sam preko dana a ni noću situacija nije mnogo bolja pošto mi se torenti skidaju brzinom od 2.5 Mb/s. Kao da sam ograničio protok. I ljudima u zgradi se isto to dešava. Mislio sam da su oni ipak ozbiljnija firma od ptt-a...
 
Znači da ih ne jurim :smash:
 
Kako mislite da ih ne jurite? Ljudi, shvatite da za svoja PRAVA nekada morate da SEDNETE NA GLAVU nekome i to je prosto tako. Znači, ako si zvao jednom, a nisu došli, onda ćeš ih zvati svaki dan dok se ne pojave, prepodne, popodne, na kraju radnog vremena ... Dokle god ne dobijete ono što PLAĆATE.
 
Poslednja izmena:
SBB je obicno azuran sto se tice izlazaka na teren, barem po mom iskustvu. Svakako zovi i smaraj dok ne isteras - lakse ti je gnjaviti njih, nego gnjaviti se sa nepouzdanim internetom.
 
Kako mislite da ih ne jurite? Ljudi, shvatite da za svoja PRAVA nekada morate da SEDNETE NA GLAVU nekome i to je prosto tako.

Mislio sam na prelazak sa jednog na drugi KTV provajdera.
Inače ne da ne bih jurio, nego zovem istog minuta kad mi nešto ne radi.
 
Kako mislite da ih ne jurite? Ljudi, shvatite da za svoja PRAVA nekada morate da SEDNETE NA GLAVU nekome i to je prosto tako. Znači, ako si zvao jednom, a nisu došli, onda ćeš ih zvati svaki dan dok se ne pojave, prepodne, popodne, na kraju radnog vremena ... Dokle god ne dobijete ono što PLAĆATE.

Pozdrav zemljace :D
Ja sam ih tako jurio 3 meseca, zvao, iso kod njih itd... U nekom trenutku sam prestao da brojim koliko puta sam se zalio i koliko su puta bili kod mene. Meni problem nije resen, a u ovoj igri izdrzljivosti ja sam definitivno izgubio, izgleda da sam se vise sam sebi popeo na glavu nego njima. Jedino sto mi je ostalo je da cekam avgust i istek ugovora.
Pozdrav
 
Ma sve ovo sa SBB-om postaje jako smesno. Jeste, azurni su da izadju na teren ali posalju nekog mamlaza koji misli da to sto ce zameniti spliter da mi resi problem sa pingom... :wall:

Dva meseca zovem, pisem mailove, pisem na njihovom forumu ali odgovor uvek isti, "provericemo", "javicemo vam se"...

Sad sam resio da ako oni meni kao njihovom korisniku i to poslednjih 6 godina (a placam 3x risiver, 2x dodatne kanale i internet) nisu u stanju da rese problem i da mi pomognu onda mogu bar malo ja njima malo da pomognem, da ih koliko toliko izreklamiram. Svaki dan cu praviti po jedan video da ih malo reklamiram. Znam da nije kao da cu mnogo da ih zaje*em al trudicu se.

Svaki dan po jedan video kako izgleda imati SBB kao providera...

[YOUTUBE]cstuGTiUk7g[/YOUTUBE]
 
Razumem u potpunosti tvoje patnje. Vrhunac njihove podrške je da ti restartuju modem, tu se priča zadržava. Taman posla da priznaju da je čvorište preopterećeno, pre će se praviti ludi i pet puta slati tehničara da ti kaže da je sve ok i 100 puta restartovati modem.
 
Pozdrav zemljace :D
Ja sam ih tako jurio 3 meseca, zvao, iso kod njih itd... U nekom trenutku sam prestao da brojim koliko puta sam se zalio i koliko su puta bili kod mene. Meni problem nije resen, a u ovoj igri izdrzljivosti ja sam definitivno izgubio, izgleda da sam se vise sam sebi popeo na glavu nego njima. Jedino sto mi je ostalo je da cekam avgust i istek ugovora.
Pozdrav

Ja vrlo retko imam problema sa netom, zadnjih nekoliko meseci ih nisam imao uopšte, a ranije kada se desi nešto rešavali su mi u roku od ~1h od zvanja. krastavac, znam da puno zavisi od toga ko gde živi ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno