Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima. Ja imam pakete HIT PLUS, HBO Premium, HD i interent 10/1 i potpisao sam ugovor pre oko 1.5g. Sad gledam ove nove Gold pakete i tu je mininalni internet 15/1.5. Da li to znaci da moram da predjem na nove pakete da bi dobio ubrzanje ili su rekli da ce i na starim da povecaju brzinu? Stvarno nema smisla sta rade sa vec postojecim korniscima. Nikakvi popusti, nikakve pogodnosti...
 
Moraš novi paket, gledaj gold extra koji ima 25mbps i HD kanale uključene u cenu - bez HBO
 
Hmm pokusavam da dobijem SBB al mi ne ide :(

Znaci ja mogu sad da potpisem nov ugovor i ako mi i dalje traje stari? U one cene sto su im izlozene na sajtu, da li ulazi mesecno odrzavanje ili ne? To je koliko znam jos nekih 1.000+ din

Mozes da potpises novi, iako ti stari traje. One cene sa sarolikim pozadinama imaju uracunato mesecno odrzavanje, ne znam za ostale.
 
Da evo sad sam ih dobio. Presao bih na ovaj Duo Gold Extra i on je 3.590 + HBO Premium 720 = 4.310 din. Do sada sam placao 4.125 ali mi je net bio 10/1. Ovde bi dobio 25/2, tako da cu verovatno to i uraditi.

Dal neko gleda ove Pink paket kanale, kakvi su im filmovi tu? Ovaj Gold Premium obuhvata sve i net je 40/2.5
 
Probao sam pre par godina modem sa Senjaka na Mirijevu i radio je. Doduše trebalo mu je dosta vremena da se nakači na mrežu, takođe i kada je vraćen trebalo mu je neuobičajeno mnogo vremena da se sinhronizuje sa mrežom, upravo zbog promena parametara između različitih čvorišta. Mada pitanje je da li vrše periodičnu proveru te vrste pa da te skinu sa mreže kada se otkrije da je modem van čvorišta na kome je prvobitno registrovan.

Preostaje mi da probam pa da javim šta se dešava.......

Koliko sam upućen ako nisi na istom čvorištu neće raditi. Ali i da radi i onako moraš da promenis adresu za dostavu računa

Ovde mi neće biti problem dostava računa, siguran si za čvorište?

Da pojasnim pitanje:
u pitanju je Beogradsko naselje Višnjička banja (oba stana se nalaze tamo - razdaljina vazdušnom linijom 600-700 metara).
Može se desiti da lokacije jesu na istom čvorištu (možda neko zna) i u tom slučaju ne bi trebalo da bude problema, ali ako nisu, kolika je verovatnoća da postoji povremena provera lokacije modema tj da li uopšte postoji ?
 
Da evo sad sam ih dobio. Presao bih na ovaj Duo Gold Extra i on je 3.590 + HBO Premium 720 = 4.310 din. Do sada sam placao 4.125 ali mi je net bio 10/1. Ovde bi dobio 25/2, tako da cu verovatno to i uraditi.

Dal neko gleda ove Pink paket kanale, kakvi su im filmovi tu? Ovaj Gold Premium obuhvata sve i net je 40/2.5

iskreno, sa 25mbps netom, ne vidim razlog zasto bi im placao HBO pretplatu... kad mozes da skines sve od serija/filmova...
 
Poserem im se na internet i krov2krov tehnologiju.
 
Kakav je SBB net??? Jel se desava da ima prekide??? Planiram da predjem na one njihove gold pakete, jer mi je adsl istekao...
 
Odličan, ako nemaš problema. Zavisi od mreže na kojoj si. Ima delova gde je sbb kupio nekog provajdera koji je razvijao lošu mrežu pa ti ostaje samo da plačeš. Ima i delova gde su sami radili instalacije ali ide k2k sistem pa tu ima i ovako i onako odrađenih kablova.
Uvek možeš da probaš pa ako nisi zadovoljan posle mesec - dva raskineš ugovor i ćao.
Ja bih za početak ipak ispitao da li ima uslova za Telekomov net 50 po ceni 10. Košta 1900 dinara mesečno. Ako ne, onda probaš sbb kabl.
 
Poslednja izmena:
Обавезно пробај неки припејд на месец, два да видиш какве си среће што се каблова тиче. Углавном је добро али знам да неки имају проблема који могу да буду и до лошег каблирања, чворишта, комшија које праве разне перверзије са каблом ...

Ево код мене сада, пакет 25/2

3287597350.png
 
Poslednja izmena:
Ako koristis za face net uzmi sbb. Ako ti treba stabilna i jaka konekcija, nizak ping i protok bez zagusenja, tj ako je za gaming uzmi adsl. Kao sto rece covek iznad, obavezno uzmi 1mesec pri paid i isprobaj kako radi da se ne zarobis kao ja. Pozdrav.
 
Situacija je različita svuda - kod mene je net stabilan, nizak ping bez gubitka paketa, dobre brzine na torentima... Treba probati.
 
Ako koristis za face net uzmi sbb. Ako ti treba stabilna i jaka konekcija, nizak ping i protok bez zagusenja, tj ako je za gaming uzmi adsl. Kao sto rece covek iznad, obavezno uzmi 1mesec pri paid i isprobaj kako radi da se ne zarobis kao ja. Pozdrav.

Ne znam kako si ovo zaključio, ali od kad je krenuo SBB kod nas, uvek sam imao bolje gaming uživanje nego ovi na ADSL-u, pa čak i dan danas.
 
Sbb kome radi kako treba, tj bez zagusenja, klimavih zica na banderama, radi perfektno i bolji je od adsl-a 3x za gaming.
Ali u vecini slucajeva, aj recimo 70% ljudi su nezadovoljni..
8 godina igram cs online, stvarno sma se svega nagledao sto se tice sbb korisnika, dok su nazadovoljniji ovi na vektoru, beogridu, exe netu itd..
I sad posle 13 godina od kako sam uopste poceo da igram cs, ja cu da batalim jer je sa ovim mojim netom neigrivo..
 
Ljudi, 2gi ruter sbbov ne radi kako treba varira jačina i nestaje wifi signal.. Ima li još ko muku? Koristi li još iko ovo tplinkovo g.ovno što daju kao free?
 
uvek sam imao bolje gaming uživanje nego ovi na ADSL-u, pa čak i dan danas.

Ne bih se bas slozio mada bi trebalo da je tako. Davne godine kada sam jos bio na Sezam-ovom adslu ping mi je bio oko 30-35 prema serverima na kojim sam igrao, tada sam dobio info da je cable bolji i da bi cak i ping trebao jos da se poboljsa, odem uplatim SBB prodjem svu papazjaniju i na istim serverim dobijem ping od 40 - 45, zato sto postoji neko glozenje izmedju Telekom i SBB i jednostavno si zaobilazio neke deonice. I sada je tako.
 
Moje iskustvo sa SBB netom. Pre 6 meseci sam prešao kod njih, pre toga uvek ADSL (Telekom, Verat, PTT). Sa ADSL-om mogu da kažem da i nisam imao problema a sa SBB-om stalno neke gluposti. Prekidi se ne dešavaju tako često (ali po meni je ipak mnogo da jednom u 10 dana pukne). Ono što mene najviše iritira su padovi protoka koje konstantno imam, naročito u večernjim satima. Najpre sam mislio da puca veza ali u stvari ne puca, nego brzina padne nenormalno i ni jedan sajt ne može da otvori. To traje 10-20-30 sekundi i vrati se. Pa opet...
Zvao sam ih, dolazili su i nešto čačkali, i dalje isto. Kaže, niko od komšija se nije žalio na sličan problem (a komšije net koriste za Facebook, tako da i ne primećuju).
Ne znam više šta da radim, zvaću ih opet ali sve u svemu, pokajao sam se što sam prelazio na SBB
 
Kakav je SBB net??? Jel se desava da ima prekide??? Planiram da predjem na one njihove gold pakete, jer mi je adsl istekao...

Najbolje ti je da proveriš ako imaš nekoga od komšija ko koristi SBB, iskustva su različita, sve zavisi od toga kakva je instalacija i koliko je ljudi na nju nakačeno u tvom kraju.

Kada sam prelazio sa ADSL-a ja sam par dana "visio" kod komšije sa sprata koji koristi kablovski net, odlično i stabilno radi SBB u mom slučaju, nizak ping i stabilne brzine, možda je dva puta bilo prekida u 2 godine, ali i to je bilo kratko.

Još da napomenem, kada su došli da zamene stari kablovski modem sa novim Cisco epc 3925 koji u sebi ima wifi, na moj zahtev ostavili si mi i TP-link 740n koji sam od ranije dobio, što nisu morali, ali su bili korektni i izašli mi u susret.
 
Jbt neko dobije 2 wirelessa a ja nisam uzeo TP-link pre dve nedelje kad su mi montirali EPC 3208 (koji nema wireless)
jer kao, ajde imam svoj bolji pa da im ne uzimam... i sad kad mi treba za bridge drugi modem zovem ih da mi daju,
oni - ne moze bajo z****o si se, sad mozes da dobijes samo home gateway ili nista... vrlo sam razocaran.
 
Poslednja izmena:
Jbt neko dobije 2 wirelessa a ja nisam uzeo TP-link pre dve nedelje kad su mi montirali EPC 3208 (koji nema wireless)
jer kao, ajde imam svoj bolji pa da im ne uzimam... i sad kad mi treba za bridge drugi modem zovem ih da mi daju,
oni - ne moze bajo z****o si se, sad mozes da dobijes samo home gateway ili nista... vrlo sam razocaran.

Što ga ne uze kad su ti ga nudili ;)
Moje iskustvo sa podrškom je nedovoljno, ali koliko znam, mnogo je delotvornije da ako hoćeš nešto da završiš kako treba, najbolje je da se pojaviš kod njih u predstavništvu i da zaobiđeš telefonsku podršku koja je prilično neefikasna...
 
Ma znam u pravu si, nego ,,sinulo'' mi dok sam bio na poslu, pa reko' ajde da probam da sredim preko telefona da pokupim posle posla...
Sutra idem u poslovnicu , ako ne dobijem ima da im se nacestitam nove godine...
 
Upravo sa kontaktirao SBB podrsku, koja nije umela da mi obgovori na pitanje, pa da se obratim vama. Dakle radi se o tome da kada preko tableta ili telefona(iPad/iPhone) pokusavam da posaljem e-mail, to funkcionise, ali SAMO ako su povezani na kucnu (SBB) mrezu. Kada sam povezan na neku drugu mrezu (3G recimo), mogu da skidam mail, ali ne i da ga saljem. Dobijam ovu poruku.

photo.jpg


Pretpostavljam da SBB SMTP server ne dovoljava slanje preko njega, ako korisnik nije sa njihove ip adrese. Ako je to razlog, da li postoji neki nacin da se ovo resi? Ranije sam bio na Sezamovom ADSL-u i znam da je kod njih bila neka "alternativna lozinka" uz pomoc koje sam mogao da skidam i cini mi se da saljem e-mail i kada nisam na njihovoj mrezi.

Interesuje me i kako treba podesiti SMTP za SBB? Na njihovom sajtu stoji da je dovoljno samo upisati adresu server i da ne treba upisivati user name i password. Tako je i meni podeseno i tako radi, ali kazem, SAMO ako sam na njihovoj mrezi. Probao sam na svoju ruku da upisem user i pass, ali onda nece da radi uopste. Port mi je 25.

Ima li neko resenje za ovaj problem, a da nije otvaranje google naloga i slicno?
 
SBB-ov smtp server oduvek tako radi, ne prihvata slanje sa drugih mreža. Takođe nema nikakav nivo enkripcije pa je nesigurno koristiti ga kroz wifi hotspot ili drugu nezaštićenu wifi mrežu. A sa obzirom koliko je njihov mail server nepouzdan smatram da je svakako bolje koristiti gmail ili neki drugi free mail server koji nije vezan za provajdera.
 
Kada nisi na SBB mrezi, trebas da stavis smtp od tog provajdera da bi mogao da saljes e-postu. Lepo je imati njihov email kad zatreba ali pre bih koristio gmail i izbegao cimanje oko tih stvari...
 
Jel ima jos neko ovakvu liniju preko ekrana, I jel zna neko zbog cega se pojavljuje? Nadam se da je do sbb-a....analogna tv je u pitanju.

a5aja6ur.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima li neko info o ovome?

Svake godine imaju jedno poskupljenje osnovne pretplate jer je toliko po zakonu dozvolio RATEL. I ozbiljno, kakva ti konkretnija informacija treba po ovom pitanju? Nadam se da ne očekuješ broj rešenja RATEL-a po kome su pozitivno odgovorili na zahtev provajdera za povećanje cene usluga :d



Jel ima jos neko ovakvu liniju preko ekrana, I jel zna neko zbog cega se pojavljuje? Nadam se da je do sbb-a....analogna tv je u pitanju.

a5aja6ur.jpg

Deluje kao loše uzemljena instalacija kablovske ili tvoje el. instalacije. Probaj sa galvanskim filterom posle splitera ka TV-u, ili zameni spliter za model kome je TV izvod galvanski izolovan.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno