Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve si upravu ali ti navodiš podatak da im je ratel dao dozvolu. <ja pak kažem da na ratelovom sajtu nema takve informacije.

Ako imaš takav podatak onda ostavi link ka istom ako nemaš onda odakle tvrđenje da imaju dozvolu
 
Poslednja izmena:
Ratel je jedna kriminalno mafijasko korumpirana organizacina *****a, SBB je jedan monopolista koji nas deraci ko male majmune, talo i treba u srbistanu ko jase a ko vodu nosi!

Ako po unutrasnjosti digitalna kablovska moze biti 450din odrzavanje i 250din 2mbit/s net, sve zajedno 700din, a i centru grada nemoze i ne isplati se, mozete zamisliti koliko mutanti zaradjuju i potplacuju majmune u ratel-u

Odakle ti ovakvi podaci za unutrasnjost,mislim da nisi u pravu.
 
to je cena analalogne televizije nemoj da ovde brkamo pojmove
 
to je cena analalogne televizije nemoj da ovde brkamo pojmove

Kakvi pojmovi, sta ima veze sta se sad nudi kad je digitalna od prvog dana najavljena po istoj ceni??
Zar neko zeli da kaze da je SBB imao NIZE cene sa analognom, kakve sad to veze ima uospte da li je usrani kablovski signal samo digitalan ili analogan, jedino je podsticaj da oni sto rade za SBB ovde iznose gluposti

Inace doticni ISP od prvog dana je uvukao optiku u selo, digitalnu nije ponudio odma samo zbog cene resivera... dok su svi ostali preduslovi tu
 
Evo sta kaze svemocni SBB, zbog cega je usluga poskupela...

Postod SBB korisnički servis 1 » 01 Feb 2014, 17:55

Poštovani korisnici,

Cena mesečnog održavanja je porasla zbog održanja viskog kvaliteta usluga, unapredjenja sistema, opreme, novih ponuda, a u budućnosti planiramo da našim korisnicima donesemo još kvalitetnih servisa.

Lepo na forumu neko kaze, a sta su unapredili u analognoj ponudi jer ona je sad po novom tih 100 din vise...

Jos jedan zanimljiv citat:

gospodo,
jel' smo uživali u "novogodišnjem iznenađenju"? jesmo (šatro).... a to košta :smt003
 
Poslednja izmena:
Inace o operateru sto sam ja naveo za 450din i on takodje ce uskoro sve ponuditi kao i sbb od glupog telefona, ip tv-a i ostalih retardiranih servisa

Poenta je da je u selnduri sa 500 pretplatnika moguca cena odrzavanja i net-a za 700din, gde je svaka kuca udaljena 30m minimum!, a dok u BG/NS, itd gde na istoj povrsini imaju 100x vise pretplatnika sa bar 5x manje ulaganja mora da se izdvosi pa eto uskoro celih 3000din!!!!!!!!!!!

E srbistanu MOJ, jos evo ima i ovde likova sad ce da teoretisu zasto je to tako!
 
Poslednja izmena:
Jedno je sasvim sigurno, bila to analogna, digitalna ili koja druga usluga jeste da SBB sve što daje "besplatno" to papreno naplati, nikad u gubitku... jedva cekam sledecu besplatnu ponudu...
 
A sto jel radis za SBB pa znas? :p

www.gimelnet.rs/?s=cenovnik

95+% normalnih korisnika ne treba vise od 2/1 d/u Mbips-a

Vecini i dalje nije jasno da su monopol i korupcija rak ove tvorevine koja ce se raspasti samo tako, jer ovu gamad niko nema da satre!

Haha ne razumem,odakle takvo ponasanje.,i naravno da nemam nikakve veze sa sbb-om.Ja govorim o mom gradu koji je u unutrasnjosti i tvom ,u centru,cene su potpuno iste,Ali mislim da je moja greska,mislio sam da govoris o sbb-u,moje izvinjenje.
 
Haha ne razumem,odakle takvo ponasanje.,i naravno da nemam nikakve veze sa sbb-om.Ja govorim o mom gradu koji je u unutrasnjosti i tvom ,u centru,cene su potpuno iste,Ali mislim da je moja greska,mislio sam da govoris o sbb-u,moje izvinjenje.

Kakvo ponasanje, sto branis SBB, sto branis LUDACKE cene telekoma i SBB koji drze 10000% monopol na gradovima?

Jel tebi jasno da njih dva mutanta imaju dil sa srbistanom da ih niko nemse dirat u svim gardovima koje su oni sebi dodelili......

Primer da cena moze na 500din (net+Tv) je dokaz ISP iz unutrasnjosti kojeg eto za sada pustaju da radi (mutanti iz ratela...)

U prevodu ovo je privatna tvorevina odredjenih, malo sa strane se pusti kao malo slobode, demokratije na kasikici i price o EU, a u prevodu sve kontrolisu 100%
 
Poslednja izmena:
Željko malo preteruješ i donosiš zaključke pod stresom, jer koliko vidim korisnik dijabolik nije spomenuo nigde Telekom niti je eksplicitno branio SBB i njegovo povećanje cena, nego je lepo pitao za informaciju, a po dobrom starom običaju uvek se nađe neko da se dobro istrese na nekom jer mu tobože nešto ne štima ili je imao loš dan, možeš spustiti malo loptu i komunikaciju voditi bez političko-demagoških pitanja, zašto ovo, zašto ono, ko krade i slično...

Svesni smo mi, a kada bude alternative sigurno će svako preći i naravno najbitnije svako gleda da uštedi maksimalno koliko može, toga su svi svesni, ne trebaju nam poređenja malih i velikih ISP i slično...

A upoređivanje zašto jedan ISP u unutrašnjosti ima takvu poslovnu politiku i zašto nema SBB o tome niko ne može da raspravlja dok ne dobije informacije od obe strane, i da optužuje i slično... postoje razlozi ali mi ih nećemo saznati...
 
Poslednja izmena:
@bSecurity
Ja sam stavio smajli na kraju mog pitanja njemu, a on se osetio uvredjenim... na osnovu toga zakljucujem da ga odredjene stavke ili nije razumeo ili mu smetaju

A o tome zasto jedan ISP moze da nudi uslugu za 700din samo ovcama nije jasno, nazalost ova zemlja je puna ovaca...

I dalje nekima nije jasno da SBB ima monopol nad onome sto zeli zajedno sa Telekomom, jer su to u sustini isti DB-vci, koji sede za stolom i smeju se nasem prepucavanju dok se oni nadmecu ko ima vise djipova, stanova itd...

Sa obzirom koliko SBB itd placa svoje radnike (25 000din) i sa obzirom na standard koji je bar 5x puta manji, cena interneta ni u kom slucaju ne bi smela da prelazi 6e/mesecno sa svim troskovima odrzavanja, naravno vece brzine bi se doplacivale
SVe ostalo je mazanje ociju i cista laz da se ne isplati!
 
Poslednja izmena:
@bSecurity
Ja sam stavio smajli na kraju mog pitanja njemu, a on se osetio uvredjenim... na osnovu toga zakljucujem da ga odredjene stavke ili nije razumeo ili mu smetaju

A o tome zasto jedan ISP moze da nudi uslugu za 700din samo ovcama nije jasno, nazalost ova zemlja je puna ovaca...

I dalje nekima nije jasno da SBB ima monopol nad onome sto zeli zajedno sa Telekomom, jer su to u sustini isti DB-vci, koji sede za stolom i smeju se nasem prepucavanju dok se oni nadmecu ko ima vise djipova, stanova itd...

Sa obzirom koliko SBB itd placa svoje radnike (25 000din) i sa obzirom na standard koji je bar 5x puta manji, cena interneta ni u kom slucaju ne bi smela da prelazi 6e/mesecno sa svim troskovima odrzavanja, naravno vece brzine bi se doplacivale
SVe ostalo je mazanje ociju i cista laz da se ne isplati!

Željko očigledno si promašio temu, ispucaj se ti još malo, pa javi kad stigneš do NSA, FBI, CIA, BIA i sličnih institucija...

Ti baš preteruješ, očigledno po tvome niko nema pojma da je SBB monopolista i naravno niko nije čuo da i drugi provajderi postoje ali baš nemaju uslugu u gradu gde treba, onda piši vetrenjači zašto ne dođe, smešno banalizuješ i drčno nastupaš u tvojim odgovorima.

Jeste odgovor je UnitedGroup je monopolista u vlasništu američke investicione kompanije KKR, a UG ima američkog predstavnika koji je lobirao da se ova transakcija zaokruži i da se građanima skine koža sa leđa i slično i ti kao prosvetitelj si došao da nam otvoriš oči firmom GimelNet koju reklamiraš na sav glas, kako ona može sve to da postigne, a svi te pitaju zašto je nema u većim gradovima, a tvoj odgovor jer korumpirana bagra sedi u BG i oni nemogu da dođu i ponude uslugu sa istom cenom.

Odličan marketing radiš, ispade da predstavljaš GimelNet po tvom pisanju, kad si upućen u detalje, gde je sve prošlo, šta se planira i slično...

A kako bi lakše uklavirio ja SBB ne branim, ako imaš alternativu i taj GimelNet oko Rume može nije problem... odmah postajem korisnik... tj. bilo gde da je GimelNet dostupan u većim gradovima neće biti problem cena
 
Poslednja izmena:
@bSecurity
Ja sam samo postovao da moze dosta jetinije, nekima nije bila jasno kako to...

Ti za zadnjim postom potvrdjujes i moje misljenje, a ja ne napadam nikog ovde vec te iste monopoliste sva moja negativna energija je okrenuta ka njima, uopste mi nije jasno zasto se osecas prozvan ili iko ovde ako nema nista sa istim monopolistima :p
 
Željko malo preteruješ i donosiš zaključke pod stresom, jer koliko vidim korisnik dijabolik nije spomenuo nigde Telekom niti je eksplicitno branio SBB i njegovo povećanje cena, nego je lepo pitao za informaciju, a po dobrom starom običaju uvek se nađe neko da se dobro istrese na nekom jer mu tobože nešto ne štima ili je imao loš dan, možeš spustiti malo loptu i komunikaciju voditi bez političko-demagoških pitanja, zašto ovo, zašto ono, ko krade i slično...

Svesni smo mi, a kada bude alternative sigurno će svako preći i naravno najbitnije svako gleda da uštedi maksimalno koliko može, toga su svi svesni, ne trebaju nam poređenja malih i velikih ISP i slično...

A upoređivanje zašto jedan ISP u unutrašnjosti ima takvu poslovnu politiku i zašto nema SBB o tome niko ne može da raspravlja dok ne dobije informacije od obe strane, i da optužuje i slično... postoje razlozi ali mi ih nećemo saznati...

Bas tako ,video sam da sam pogresno shvatio pitanje i izvinuo se ,al Zeljko nije procitao moj post i opet po meni da branim sbb.
 
@bSecurity
Ja sam samo postovao da moze dosta jetinije, nekima nije bila jasno kako to...

Ti za zadnjim postom potvrdjujes i moje misljenje, a ja ne napadam nikog ovde vec te iste monopoliste sva moja negativna energija je okrenuta ka njima, uopste mi nije jasno zasto se osecas prozvan ili iko ovde ako nema nista sa istim monopolistima :p

Ja u svoje ime govorim, pa naravno da imam veze sa navedenim monopolistom, ugovor na 2 godine, imam alternativu dva kablovska operatera jedan je SBB, a drugi je u njegovom vlasništvu, treći je Telekom koji je bivši provajder, a četvrti WiFi provajder koji se proširio čak do Šida sa linkovima, a koji ima uslugu na nivou 56k modema... i naravno smeta mi kao što sam rekao što je došlo do povećanja cena kao i 90% ljudi koji koriste navedeni provajder...

Nemoj misliti svima je u interesu da prođu što jeftinije u bilo kojem segmentu i u bilo kojoj delatnosti, najbolje će profitirati mali provajder koji ima kvalitet i razumnu cenu, ali aždaje će ga progutati naravno, novčano imaju na pretek novca pa šta da se radi, tako je kako je, buna na dahije i slično neće da pomogne, niti će uticati na političku scenu Srbije jer će ista profitirati od toga...
 
Poslednja izmena:
Ako ti smeta sve ovo Zeljko i Telekom i SBB, sto ne predjes kod nekog drugog? Ja sam iskreno zadovoljan SBB-om, ima post od pre par dana, mozda i nedelja, nesto nije bilo u redu sa internetom, hm jel bio Bozic ili srpska nova, ma neki praznik ili nedelja, ne secam se, dosli su u roku od pola sata kako sam zvao i slikao sam bas vreme.

Mene ako neko/nesto nervira, ja gledam da sredim taj problem, a ako ne mozes da sredis onda zaobidjes. Posto ti ne mozes da pobedis ni SBB, a ni Telekom, onda ti jedino preostaje da predjes kod nekog drugog provajdera.


I vidim da vec par dana divljas. Pretpostavljam da su neke pare u pitanju (mozda coins?!), pa si nervozan, ali krastavac, ne znam sta bih ti rekao...

Mozes da divljas u ovoj temi, ali doci ce moderator i dzabe ces dobiti poene zbog spamovanja. Moje misljenje, ako vec imas toliki problem sa njima predji kod nekog drugog. Druge ti nema.
 
Poslednja izmena:
@Djilkosh_Ns
A ko si ti sveti zastitnik ugrozenih vrsta SBB i Telekoma ...

Problem je sto mi nemamo IZBORA, ali tebi izgleda rec Monopol nije jasna, tako da zavrsavam diskusuju, zivi ti na svom oblaku
 
Ti mozes do sutra da galamis, ali bolje nece biti.

Kako nemas izbor? Imas Telenor, MTS, VIP, uzmes 3G modem i eto.
 
Ti mozes do sutra da galamis, ali bolje nece biti.

Kako nemas izbor? Imas Telenor, MTS, VIP, uzmes 3G modem i eto.

Jesi li ti ozbiljan poredis 3G internet sa kablom..

Znaci po tebi svi treba da cutimo i slusamo, mogu da dizu cenu, da zaposlajvaju *****e jer ko ce im raditi za 25 000din, da im se mreza raspada (prethodni problem sa IP adresama je bi smesan pa je pola srbistana nocu tri dana ostajalo bez net-a i nikom nista), sve je to OK jer je to dedovina odredjenih spodoba
 
Evo brate ajde idemo zajedno i odmah tamo na Bulevar da protestujemo ispred njihovog onog sedista. Hocemo dobiti nesto sa tim? Tuki i jos u corku da idem. Tako da ima dve opcije ili cuti i trpi ili bezi iz zemlje. Ako nadjes nesto jos neku opciju, daj sredicemo sve.
 
Samo jedno pitanje? Isti je mejl i pass za mojsbb i d3go? Jer već danima ne mogu da udjem u d3go, stalno mi prijavljuje da nije ta kombinacija mejl i šifra. Aktiviran je d3go, i mogu da udjem u mojsbb, ali d3go ne radi...
 
nije, pravis nov nalog za d3go
 
Drugari, treba mi pomoć oko SBB modema.
U stanu imam njihovu TV i Net i planiram da se preselim (isto naselje). Tamo gde treba da se selim već postoji njihov kabl.
Da li će mi raditi net ako modem zakačim na njihov kabl u novom stanu? Ovo pitam zato što mi se u glavi mota da se modem identifikuje na mreži nekom svojom adresom (Mac ili slično) pa se tom logikom može očekivati da će se uspešno registrovati i na drugoj lokaciji iste mreže.
Verovatno ste imali ovakvih iskustava pa bi mi trebala pomoć .

Hvala svima unapred !
 
Koliko sam upućen ako nisi na istom čvorištu neće raditi. Ali i da radi i onako moraš da promenis adresu za dostavu računa
 
Probao sam pre par godina modem sa Senjaka na Mirijevu i radio je. Doduše trebalo mu je dosta vremena da se nakači na mrežu, takođe i kada je vraćen trebalo mu je neuobičajeno mnogo vremena da se sinhronizuje sa mrežom, upravo zbog promena parametara između različitih čvorišta. Mada pitanje je da li vrše periodičnu proveru te vrste pa da te skinu sa mreže kada se otkrije da je modem van čvorišta na kome je prvobitno registrovan.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno