Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi treba mi pomoc, ovaj prokleti sbb me izludjuje, ne mogu da igram ni 1 igricu bez laga i seckanja. Sad po ovom vetru je potpuno nemoguce. Iako sam rekao da necu vise nikad da ih zovem, izgleda da cu morati jer je ovo poprilicno frustrirajuce. Vec sam ih zvao zbog ovoga, oni dosli , izmerili parametre, konstatovalid a jue sve super (mada sumnjam jer se ne razuem u kabal net), i pitaju me sta nije u redu?
Ja kazem pa ping vam naglo skoci do 200 300ms i vrati se u normalu i tad igrice zabodu.. Oni puste speed test i kazu pa ping ti je 10 sta hoces i ja popizdim, pustim im tracert do sbb.rs i pingujem svaki hop da im pokazem gde je problem, ali oni jednostavno nemaju pojma sta je to, i njima to nije problem.

Znaci sta da kazem kad pozovem korisnicki servis, a da me ne otkace kao prosli put? Jel imao nekad neko slicnoh problema?
 
Moguce kako se kabel njise zbog vetra da se desavaju smetnje. Meni je zbog loseg spoja ping bio velik i prekidao se net kako se njemu cefne.
 
Ma tako je bilo i pre vetrova, ali dosta manje.. Kao da imaju neko gadno zagusenje.
 
Ja na Vidikovcu ne vidim nemam problem u online gamingu. Sve radi kako treba i ako se kablovi vijore :D
 
U zadnje vreme imam redovno problem sa SBB internetom. Imam često prekide koji doduše kratko traju a evo danas su baš preterali.

3275933211.png

Ako je problem sa ovim vetrom kako nije nastradao i upload nego samo download?
Meni ovo liči na zagušeno čvorište. Možda je otišao i modem -Scientific Atlanta. Ja sam na Banjici, jel još neko iz ovog kraja ima probleme?
 
Gledao sam i ne mogu bogznašta da zaključim. Signal to noise ratio za 256 QAM modulaciju bi trebao da iznosi 33 dB, kako videh na http://www.dslreports.com/faq/5862 a kod mene varira od 22-31 dB. To je jedina slabost koju primećujem.
Power leveli su -2.0 dBmV/44.2 dBmV što je ok. Svuda je status modema označen kao "operational".


3276924454.png


Malopre sam izmerio ovo gore. Inače sam na 16/1.5 paketu.
 
Poslednja izmena:
SN ratio bi trebalo da bude preko 33 kako bi se obezbedila stabilna konekcija, sve ispod toga znači da je signal prepun šuma i smetnji koje uzrokuju povremene probleme. Ispod 30 se smatra potpuno neprihvatljivo i tada sasvim sigurno imaš i navedene prekide konekcije. Pogledaj Tehničke uslove sa SBB-ovog sajta i čim imaš smetnje i signale izvan navedenih specifikacija prijavljuj kvar.
Može da se desi da neko u tvojoj bliskoj okolini ima stari ili neispravan TV koji ubacuje šum u mrežu, to može da bude problem jer ga treba pronaći :S:
 
Poslednja izmena:
Hvala ti za tehničke uslove jer nisam znao da su ih postavili na sajt.
Gledam sa prozora kako vetar cima neki kabl koji visi izmedju moje i susedne zgrade. Moguće je da je to SBB-ova "infrastruktura" koja ne može da izdrži ovu košavu.
U svakom slučaju ću reklamirati jer je ovo neprihvatljivo.


EDIT:

Evo sad mi je S/N 33.7 dB a DL speed je skočio na 3,3 Mbit (od mogućih 16) dok je upload 1,4 Mbit (od 1,5). Očigledno je da imaju probleme na čvorištu jer kako može da nastrada DL a ne i UL.
 
Poslednja izmena:
Naravno, čim primetiš probleme uradi screenshot statusne strane modema gde se vide signali izvan propisanih oipsega, čak u toku dana napraviti više tih snimaka sa vremenom i datumom, uradi ping statistiku gde će se videti izgubljeni paketi i speed test i sve to šalji na [email protected]. Posle toga ih i pozovi da se proces ne oduži bez potrebe.
 
Kao sto kaze Vuk, SNR je problem. Obavezno prijavi problem, te parametre mogu i oni da vide ... tebi je upload u redu, probaj da resetujes/iskljucis modem i ako mu treba bas dosta vremena da se konektuje, najverovatnije ti je otisao modem.
 
Ovo moze samo da znaci jedno. A to je da smo sada u mogucnosti da raskinemo ugovor bez penala. :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Ovo moze samo da znaci jedno. A to je da smo sada u mogucnosti da raskinemo ugovor bez penala. :eyebrows:

Tačno tako.Ja tako zapalio iz Oriona.Mada sam ja mislio da oni kod uvođenja novih paketa ne prebacuju ljude automatski baš zbog toga da ne bi koristili te mogućnosti za prevremeni raskid ugovora?
 
Kvarni su. Kad treba da se podigne brzina interneta onda naprave nove pakete koji se razlikuju od postojecih pa mora da se produzava ugovor na 2 godine ako hocemo bolje brzine. A kad dignu cenu pretplate, onda svima dizu a ne samo onima koji su od tog dana pa nadalje potpisali ugovor. Mafija
 
Neko je pitao na ovom forumu "Šta dobijamo preuzimanjem UG od strane US kompanije". Odgovor: Što više novca izvući od korisnika uz zadržavanje postojećih brzina i paketa.

Samo mogu da konstatujem. SBB u Srbiji ima 800.000 sa ovim povećanjem od 100 dinkića to izađe oko 700k evrića... a naplata od toga neka bude samo polovina njima lepo...

Realno gledano ko ima tehničke mogućnosti da uzme promociju kod Telekoma 50mbps po ceni od 1990 dinara, a ako hoće i IPTV to izađe oko 3500 sa fiksnim telefonom...
 
Poslednja izmena:
za nove korisnike - ako imas mogucnosti - 50mbps za 1900 mesecno.
 
Jel se ovo salite ili stvarno mozemo da raskinemo ugovor jer su korigovali cene?
 
Ne znam, procitaj ugovor, verovatno su se zastitili u svoju korist.
 
Nema sta da izboksujes kod SBBa kad im je RATEL odobrio povecanje cena odrzavanja.
 
RATEL mora da da saglasnost ali nigde nevidim da su to i uradili. Nema nikakvih informacija na njihovom sajtu

Neko je pitao na ovom forumu "Šta dobijamo preuzimanjem UG od strane US kompanije". Odgovor: Što više novca izvući od korisnika uz zadržavanje postojećih brzina i paketa.

Samo mogu da konstatujem. SBB u Srbiji ima 800.000 sa ovim povećanjem od 100 dinkića to izađe oko 700k evrića... a naplata od toga neka bude samo polovina njima lepo...
Naplata je 100 procentna jer ako nije ide isključenje

Jel se ovo salite ili stvarno mozemo da raskinemo ugovor jer su korigovali cene?
Strogo pravno gledano to je kršenje zakona o obligacionim odnosima jer su za protekle dve godine odigli 25 procena ta cenu a nije poskupljenje troškova moglo da bude toliko. Nažalost ratel im jeranije dozvoljavao podizanja cena koliko su hteli

Ne znam, procitaj ugovor, verovatno su se zastitili u svoju korist.
Zar sumnjaš u tako nešto

Nema sta da izboksujes kod SBBa kad im je RATEL odobrio povecanje cena odrzavanja.
Nabaci neki link sa tim odobrenjem
 
Ratel je jedna kriminalno mafijasko korumpirana organizacina *****a, SBB je jedan monopolista koji nas deraci ko male majmune, talo i treba u srbistanu ko jase a ko vodu nosi!

Ako po unutrasnjosti digitalna kablovska moze biti 450din odrzavanje i 250din 2mbit/s net, sve zajedno 700din, a i centru grada nemoze i ne isplati se, mozete zamisliti koliko mutanti zaradjuju i potplacuju majmune u ratel-u
 
Nabaci neki link sa tim odobrenjem

Nabacim link za sta? Za cinjenicu da im godinama dopustaju manipulaciju cena, pa kao sad odjednom nije legalno? Vec skoro 10 godina placamo takozvano "odrzavanje" koje je ranije bilo za TV, tj. placanje dve maltene iste usluge kroz jednu optiku, nesto sto je u EU zabranjeno, i sad odjednom je cudno da se kriminalna dela vise ne skrivaju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno