Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala prijatelju, već sam mislio da mi niko neće odgovoriti :)

Sve mi je sad jasno,
a što se tiče 4682dvb ipak ću ga uzeti, menjam ovaj z8398 zato što je neviđeno spor i ima neergonomski daljinac,

a hdd mi ne treba, koristio sam ga samo u početku ali pored svog ''materijala''
koji skidam sa neta nikada nisam gledao ništa što sam snimio na ovo.
 
Da li neko zna kakvi su uslovi, odnosno kakva je procedura za priključenje na sbb, ako sam podstanar. Da li je potrebno da vlasnik stana zaključi ugovor. Uopste kakva je procedura. Hvala
 
kablovsku mora da uvede vlasnik stana, a ugovor za internet mozes na sebe, uz ovlasenje vlasnika.
makar tako bilo nekada, mozda se nesto u medjuvremenu promenilo. uostalom, zovi SBB pa pitaj.
 
Može li nekako "na silu" da se promeni IP adresa na ovom Cisco ruteru? Znam da je na SBB-u to nešto drugačije i teže nego na ADSL-u, ali ne znam je li uopšte izvodljivo?
 
Imam naprevljene liste kanala, npr muzika, filmovi, sport.. Kako da ja primenim te liste.. Tj da ih pustim u upotrebu, da ne listam sve kanale... ??
 
Pritisni Fav dugme na daljincu i odabri strelicam zeljenu listu, i pritisni OK.
 
Ajde ako nekog ne mrzi neka mi šibne na pm onaj fajl za streaming arena, hoću da gledam basket a svi streaminzi su očaj na netu.
 
Bio sam sinoc u Uscu. Imaju nesto sto je u osnovi D3i a radi tj. daje se korisnicima koji hoce da gledaju program preko. Pitam ja za flajere i cenu. Flajera nema, cene su razlicite u zavisnoti od drzave do drzave. Neko se u upravi gadno drogira. :d

To je Nettv Plus. "Malo" je nelegalan, jer nemaju baš sve dozvole za emitovanje svih ex-yu kanala u inostranstvu, zato su tako škrti na informacijama!

https://www.nettvplus.com/
 
Da li neko zna kakvi su uslovi, odnosno kakva je procedura za priključenje na sbb, ako sam podstanar. Da li je potrebno da vlasnik stana zaključi ugovor. Uopste kakva je procedura. Hvala

Ja sam uveo neki dan Duo Gold i trebala mi je saglasnost vlasnika stana. Doduše, on je imao analognu, a ja sad imam sve i ako slučajno budem selio, sve nosim, a njemu vraćaju analognu...
 
Ja sam uveo neki dan Duo Gold i trebala mi je saglasnost vlasnika stana. Doduše, on je imao analognu, a ja sad imam sve i ako slučajno budem selio, sve nosim, a njemu vraćaju analognu...

Tnx. A reci mi da li je gazda stana isao sa tobom u sbb, ili je dovoljna pisana forma. Kod mene je problem sto gazda nije iz novog sada...
 
Kopija lične karte valjda, saglasnost u pisanoj formi i ono za vlasništvo stana valjda kopija... To je to.
 
Poslednja izmena:
Samo kopija licne karte i saglasnost da mogu da se uvedu dodatni servisi. Ne treba vlasnik licno da ide i ne treba vlasnistvo stana!
 
Meni su rekli to da ponesem, sad da li su gledali taj papir ili ne, ne znam. Sad mozda vise ne treba. Mislim najlakse je pozvati 19900 ili otici i pitati, pa nek vidi. To je najsigurnija informacija
 
Odem sutra pa cu da probam... imam fotokopiju, a saglasnost cu da napišem. Videcemo.... hvala na odgovorima
 
Jel se nekome od vas desilo nekada da vam zakuca sat na D3? Meni stoji na 2:11 vec dva dana. Bem ti digitalni sat ako stane. Nema cak ni opciju da se navije :d
 
Meni je tako bilo, ali sam ja odmah otišao u sbb i oni odande nešto uradili i proradio je.
 
Зар искљ/укљ позади не решава проблем? Мени се скоро блокирао и сат на слејву па сам чекао да видим да ли ће сам да се реши и после десетак дана чупао кабл и вратио. Није ми се десило тако нешто већ дуго, од како сам променио пакет а СББ довео оптички кабл до чворишта које је у суседној згради.
 
Proradio je posle reseta ali nisam znao jesu i drugi imali taj problem nekada ili ovaj moj polako pocinje da brljavi.
 
Jeste da ga nisam upalio godinu dana ali taj d3 se meni zakucavao svakih par dana.
 
@calexx nešto te nema na forumu SBB-a, malo smo počeli da brinemo za tebe?! :)
 
Једном давно сам побегао отуда због разних који су само кукали ... оћу, оћу, оћу, зашто ми не ради ово и оно а успут превиђали да је мама јуче усисавала па заборавила да укључи модем ... ова сада екипа је слична мада мало другачија. Мада је код свих приметно слично, СББ не ваља ништа иако немам шта да приговорим осим да је прексиноћ три минута нестало слике на неком програму а данас два минута пинг био велики.
Успут сам убедио ове да ми оправе линију, сада ми је оптичко чвориште на 20м па ћу да сачекам да се крене са оптиком и можда се јавим. А и досадило ми да радим посао који СББ КС не уме да ради а после разни (бирао сам најлакши израз) кукају како се јављам и где ваља и где не ваља. Ја сам хвалио кад нешто буде добро и пљувао најгоре кад не ваља али је оно прво непожељно и одмах сам ја плаћеник. Нека сада остали одговарају на питање оних који се чуде зашто њима није повећана брзина са 10 на 15. ;)
Ма само се глупо осећам у оном окружењу. Прерастао сам обданиште.
 
Drugari, treba mi pomoc.
Imam MIX 24 Flat Home M paket (davno potpisano, ima vise od 2 godine) a ne secam se tacnih specifikacija neta ali speedtest mi daje ove rezultate:


Malopre sam otisao na SBB sajt da vidim nesto i bacim oko na net kad imam sta da vidim. Mix paketa vise nema a za lovu koju dajem na net ima :
M+25 Mb/s (25600/2048) sto je, verujem, brze nego sto sada imam.
Ugovorna obaveza je istekla pa me zanima da li je moguce da mi promene paket na ovaj brzi? Koga da hvatam za gusu i koje oruzje da ponesem sa sobom ? :d
 
Poneses hemijsku da potpises novi ugovor na 2 god i imaces vecu brzinu inace ti ostaje ta koja jeste sad :)
 
Prvo nazovi SBB-ov korisnicki servis i vidi da li treba da ti menjaju modem ili ne. Ako ce da ga menjaju, onda sacekaj instalatera da donese modem i novi ugovor i tada ga potpisi i gotovo. Ako ti ne menjaju modem, onda ces verovatno morati do korisnickog servisa da tamo potpises.

Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno