Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fali mu sve: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?294279-Tp-link-wr740n-problem-!-!

Probao sam ga čim su ga doneli. Pola web stranica nije hteo da mi otvari. Neke otvori do pola, ali slike nije učitavao. Resetovao sam ga, opet isto. Nisam više želeo da se bakćem. Zakačim zatim direktno EPC 3208 na mrežnu, sve radi savršeno. Zakačim svoj D-linik (tad D-Link DIR-600), radi savršeno. Sad imam D-Link DIR-657, takođe radi savršeno.
Komšija se isto žali na 740N, kaže da mu se gubi wifi konekcija. Stavio je zadnji firmware (u pitanju je zadnji firmware za reviziju 4 ovog uređaja), ali ni to nije pomoglo. Drug je takođe kupio ovaj ruter (ne znam baš taj, verovatno zbog cene) i žali mi se da mu se web stranice sporo učitavaju. Kad poveže modem direktno na LAN karticu, sve radi bez problema. Menjao je firmware i ništa. Pokloniću mu svoj D-Link DIR-600 da se ne muči više.

Godina dana ekstremne upotrebe i nikada nije pravio probleme kod mene.
Doduše na dd-wrt firmveru je od prvoga dana, fabrički jedva da sam isprobao kako radi.
Isto tako i kod jednog rodjaka.
 
Znaci bolja je opcija 3208 + tp likn od ovog HG-a 3925 ?
 
Jel hoce sbb da uspori internet ukoliko se ne plati racun, ili ga odmah saseku? Kod devojke brzina katastrofa, a secam se da nije platila racun.
 
Iskljuce internet kad ne platis.
 
Neko je pomenuo da smanjuju brzinu ako se račun za prethodni mesec ne plati do 15. ovog meseca, mada ja nisam imao ta usporenja do sada.
Isključivanje sledi ako se ne plate 2 računa koliko znam.
 
Jel hoce sbb da uspori internet ukoliko se ne plati racun, ili ga odmah saseku? Kod devojke brzina katastrofa, a secam se da nije platila racun.

Malo radi, pa onda prestane totalno. Kada ne platiš dva računa isključuju. Mene su zbog njihove greše u obračunu isključili pre neki dan. I kada sam otišao da sredim ispada da sam tri meseca u pretplati, pilićari.

Moguće da je do njh problem, sestri su zamenili stari ruter za onaj novi epc, kada sam bio kod nje hteo sam nešto da vidim na netu, ali džaba kada ni gugl neće da otvori. Ping joj je bio 4000, možda je i kod nje neki problem.
 
Poslednja izmena:
Dan 6 bez neta. 4 poziva i jos uvek ne dolaze da zamene mrtav modem. Plakacu ja za Telekomom. Jos ako mi stigne ona ponuda za Vdsl..
 
Koga zoves tacno? Ako ne budes trazio smanjenje racuna ispasces velika budala.
 
Dan 6 bez neta. 4 poziva i jos uvek ne dolaze da zamene mrtav modem. Plakacu ja za Telekomom. Jos ako mi stigne ona ponuda za Vdsl..
Ja već plačem za Telekomom. Koj me je đavo terao da prelazim, da bi dobio brzi net teorijski? Net na SBB-u se raspada iako je teorijski duplo brži u praksi je katastrofa. Ne pamtim da sam nekada izgubio vezu na adsl-u a ovde je to uobičajena pojava. Na adsl-u sam otvarao strane istog trenutka a ovde stalno nešto učitava. Svakodnevno puca veza, na tv-u povremeno opadne signal ispod 20% i slika počne da pikselizuje. Kako su samo bili brzi kada su trebali da mi priključe a sada ih molim da dodju da pogledaju...
 
Ja ne znam ljudi gde vi svi živite i kako imate tolike probleme...

Zar ti @boj72 nisi imao onaj promo period da vidiš kako sve to radi? Kazes svaki dan se dešava, pa valjda ti se trebalo dešavati to i tada svaki dan?
 
Juce sam bio u poslovnici onako besan i napravio manju scenu i ako ljudi tamo generalno nisu krivi. Zvali su me malopre da pitaju jel sam kuci.. Kako se podnosi taj zahtev za smanjenje racuna?
@boy

Znam te muke brate, i meni je signal oko 20-30%.. Tuga..Nisam trenutno u elementu, ali kada budem zvacu ih svaki dan i necu da potpisujem dok se drasticno ne poprave parametri neta i d3..
 
Odes u poslovnicu i kazes im da te po ugovoru sleduje umanjenje racuna jer nisi imao toliko i toliko net. To je definisano ugovorom.
 
Koj bre promo period? Otišao u poslovnicu i pitao jel može i rekli mi da može kada potpišem ugovor na 2 god. Kada sam potpisao, došao klinac, povezao na brzinu i otišao. Čak nisam imao ni net dok je bio tu nego je rekao da će za jedan sat da se poveže sam. Šta mi sada preostaje da ih molim da dođu i pogledaju ili da ih jurim da raskinem ugovor.
 
Poslednja izmena:
Pa prvo si trebao dobiti promotivni period pa ako ti se dopadne ponuda onda da potpises ugovor.
 
Ja koiko znam SBB ne daje nikakav promo period, jedino što možeš da uzmeš bez ugovora je prepaid i standard postpaid!
 
Prvi put čujem za promotivni period i niko mi nije u poslovnici ponudio. Možda je moja greška što sam naivno verovao da ako već pružaju određenu uslugu bez obzira u kom kraju ili delu Srbije živiš dužni su i da je obezbede u protivnom neće ni biti te usluge.
 
Ja sam imao promo period. ;) Ako su nesto skoro promenili onda sta da vam kazem...
 
Odes u poslovnicu i kazes im da te po ugovoru sleduje umanjenje racuna jer nisi imao toliko i toliko net. To je definisano ugovorom.

I gledaj da budes pedantan, i napises sve formalno i svaku sitnicu koja je bitna. Meni su rekli kao "to je samo formalno napisi adresu i da ti nije radio net", i umanjili mi za 1 paket a za drugi nisu hteli jer nisam naglasio da imam 2 modema (iako mi niko nije rekao nego su mi rekli da napisem adresu i vlasnika ugovora, a na tu adresu i vlasnika se vode oba ugovora i samim tim modema).

I ciganisali su se oko dana, jer ja nisam uzeo pa dokumentovao sve, jer kada dodju i poprave, radi pola sata, jedan modem ispadne iz mreze, a drugi trokira sa brzinom ceo dan. A radnici odu i prijave da je popravljeno. I tako 5 puta. I kada sam bio da se zalim na zalbu, nabedili su me sto sam potpisivao radnicima da je popravljeno ako nisu zavrsili svoj posao, iako nisam nista potpisao ni jednom od tih 5 puta (niti sam nudjen for that matter). Net mi je bio neupotrebljiv mesec i 23 dana, priznali su mi za jedan modem 18 dana i to je to. I onda su mi ugasili net i poslali racun od 5600 ako se dobro secam.

Koj bre promo period? Otišao u poslovnicu i pitao jel može i rekli mi da može kada potpišem ugovor na 2 god. Kada sam potpisao, došao klinac, povezao na brzinu i otišao. Čak nisam imao ni net dok je bio tu nego je rekao da će za jedan sat da se poveže sam. Šta mi sada preostaje da ih molim da dođu i pogledaju ili da ih jurim da raskinem ugovor.

Imas 7 dana od potpisivanja ugovora da se predomislis i raskines ga bez ikakvih penala, to pise u ugovoru.
 
Poslednja izmena:
Требало би да бар нешто имаш. Да ли видиш модем? Да ли је све повезано, можда је негде омашио? Мада .. ја бих звао ујутру и увече, давио на њиховом форуму и проблем би морали да реше. Када су ми пустили нови пакет, брзина није прелазила 80% па сам био толико досадан да знам да су они који су долазили имали специјално наређење да не иду док не буде све потаман јер сам велики давеж. ;) Сада ми је потаман, све ради 100% и немам примедби.
 
Za one koje zanima:
Imate pravo da raskinete ugovor bez obaveza u prvih 15 dana, tako su meni rekli.
 
Jutros su me probudili, kazu budi kuci, dolazimo.. i nema ih jos uvek. Drugi put mi ovo vec rade za 3 dana da blejim kuci i cekam ih *****e da dodju.
 
Кад мене позову, морају да кажу оквирно време. Ако су те јутрос пробудили, онда у подне зовеш и питаш што их нема, питаш да им се можда није нешто десило ... онда позовеш у 13 ако нису дошли па ... дотле ће већ да се појаве. Сви ваљда знају оно за убавог и досадног. ;)
 
Jutros su me probudili, kazu budi kuci, dolazimo.. i nema ih jos uvek. Drugi put mi ovo vec rade za 3 dana da blejim kuci i cekam ih *****e da dodju.

Zovi ih nazad na taj broj, ili zovi tehnicku podrsku i izdiktiraj broj telefona koji te je zvao i reci im sta su ti uradili, kazi da si uzeo slobodan dan jer su oni *****i i da ih nema do 4 popodne. Oni rade po ugovoru za SBB, pa neka im malo odgovaraju. Ako su visili na banderi ceo dan kod nekog neka se pravdaju SBBu sto te vec cimaju pre nego sto uvide stvarno stanje, ne delis dnevnicu sa njima da ih cekas gajbi ceo dan.
 
Evo dosli su u 5 do 4.. Ne mogu da ih zove,m jer zovu sa skrivenog broja..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno