Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Provajder:SBB.
Problem :ping prema Rusiji koji se krece 100-180 i packet loss oko 25%. Ping u EU 40-57 packet loss 0%.

Jel moze neka pomoc kako da ovo resim i neko da proveri ping sa svog kompa na http://www.speedtest.net/ prema Rusiji (istocnije od Moskve). Nije mi hitno ali bi mi znacilo. Hvala.
 
Hvala Vuce.Meni su oba ocitavanja pokazala po 104 ms i 108 ms sto je priblizno a imao sam po 180 i packet loss.Kao da se sad stabilizovalo.
 
Da li se vise isplati D3 digitalna televizija ili D3i preko neta? Ne znam kakav je kvalitet slike ni na jednom od ova dva? Ova osnaovna me ubi sa rezolucijom od kad sam uzeo smart 40".
 
Da li se vise isplati D3 digitalna televizija ili D3i preko neta? Ne znam kakav je kvalitet slike ni na jednom od ova dva? Ova osnaovna me ubi sa rezolucijom od kad sam uzeo smart 40".

Najbolja slika je na D3HD.
 
Za koliko dana SBB internet od trenutka prijave je moguce uvesti u Beogradu (Vracar)?
 
Sad sam probao nece ni kod mene.
 
Ne rade vise :(

To je to... Sad opet novo trazenje i drndanje...
 
Jel SBB više ne nudi mix paket i gratis digitalnu tv?
 
Sve je manje-više isto kao i ranije, nekada su bili MIX a sada su DUO i TRIO paketi. Npr. DUO silver je ekvivalent starog MIX S paketa, gde po ceni mesečnog održavana + najsporijeg internet paketa (tj. nešto malo jeftinije od toga) imaš uračunat i D3.
 
Poslednja izmena:
Evo mene da vam prenesem prve utiske pošto ste mi pomogli davanjem osnovnih informacija o SBB-u. Istekao mi je ugovor kod Telekoma i potpisao novi na dve god. za duo silver paket kod SBB-a. Dugo sam se dvoumio zbog problema koje često iznosite na forumu ali odlučio sam da reskiram. Pre neki dan je došao njihov monter, neki klinac, razvuko kablove onako kako sam želeo i poslao neku poruku da mi puste signal za d3 i internet (nisam znao da to tako funkcioniše i mislio sam da ću čekati par dana). Oduševila me slika hd kanala na 47" tv-u dok obična digitalna nije loša ali bar nema sneg kao obična preko kabla. Što se tiče interneta, nisam nešto oduševljen. Proradio je posle jednog sata ali uz pucanje veze svakih 10-15min. Mrak mi je pao na oči i pomislio sam da sam naj... Ipak, sledećeg dana se normalizovao što se tiče pucanja veze. Druga stvar koja me je brinula bio je wireless ruter epc3925. Bojao sam se da mi neće pokriti čitavu kuću signalom jer su ga mnogi kritikovali zbog toga. Čak sam pitao servisera da li mogu dobiti modem, onaj stari jer već imam svoj i on mi je odgovorio da ga ima tu kod sebe i da će mi dati ako insistiram ali misli da nema potrebe za tim. Bio je u pravu, signal nije lošiji od onog koji sam do sada koristio preko adsl-a. Što se tiče kvaliteta neta to je već druga priča. Iako sam praktično sada na duplo većoj brzini tj 15/1,5Mb/s u praksi se prilikom surfa to uopšte ne primećuje. Znatno sporije otvara stranice i učitava :(
Na speedtestnet-u :

brzina dl-ul je uglavnom ok ali ping nikad ispod 50ms. Pa na duplo sporijem paketu na adsl-u nikad nisam imao ping veći od 10-15ms ka isto serveru. Neko će reći pa to se ni ne primeti u praksi ali lično sam primetio i pre testiranja sporije otvaranje stranica dok dl nekog fajla radi sasvim ok.
Sve u svemu nije loše samo da mi se ne ponovi ono pucanje veze sa početka.
Pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
Nerealno je brate da ti bude 50ping. Zovi podrsku.
 
Pa na duplo sporijem paketu na adsl-u nikad nisam imao ping veći od 10-15ms ka isto serveru.

Na zalost i kod mene je ping losiji na sbb nego na adslu :S: Ima nesto i do odnosa Telekom - SBB
 
@Broj72
Nešto kod tebe nije dobro, sad sam uradio test i ping mi je 13, download 14.68Mb/s,a upload 1.7Mb/s
 
Sada su dodali Novu, na glupo mesto, umesto da je RTS2 gde je i bio, odmah iza prvog, oni ga gurnuli gore...
S druge strane imacemo ''domaci'' kanal koji ima 100% FullHD program kako su izjavili.
Mada me Sulejman u bilo kakvom obliku uopste ne zanima.
 
Dobro jutro. Imam jedno pitanje i nadam se da sam na pravom mestu. Naime, koristim sbb kablovsku u paketu mix (internet, kablovska, d3). Od pre par meseci su mi zamenili onu "kutiju" za d3. U ponudi je da mogu gledati program u zadnjih 48 ili 72 sata, nisam siguran.
Međutim, to ne funkcioniše od početka. Kada sam ih zvao, kažu greška u sistemu, rešiće to za mesec, dva.
Još uvek ne radi, pa me interesuje da li to ikome radi, ili je to samo kod mene?
 
Kod mene radi
 
Да ли је у питању главна "кутија" или она друга? На главном пријемнику би требало да ради али на оним слејв које деле од скоро није радило и било је приче да ће ускоро да среде.
 
Онда их зови ако већ ниси па да ти освеже услуге или шта већ раде. Дешава им се да систем заглупи па мора да се чачне.
 
Mora covek da ih pohvali ako rade dobro, red je, dobili smo mesec dana svih kanala otkljucanih :) Svaka cast za SBB. Od 15 dec - 15 jan 2014
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno