Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Može, opisao sam gore i kako. Uloguješ se preko http://192.168.0.1 na EPC 3925 stranicu za podešavanja, username i password ne postoje (ako neko nije menjao). Ugasiš Wireless, promeniš IP adresu od EPC 3925, LAN izlaz od EPC 3925 povežeš sa WAN ulazom od D-Linka i to je to. Možeš i da staviš svoj ruter u DMZ u podešavanjima od EPC 3925. Ali, znaj da ćeš na drugom ruteru imati dupli NAT jer EPC 3925 ne može da se podesi da radi u Bridge modu, saktivena je ta opcija u firmware-u. ...
Najbolje rešenje je da zoveš SBB i podneseš zahtev da ti EPC 3925 zamene za EPC 3208 Docsis 3.0 modem, pa posle ruter koji kupiš nakačiš na EPC 3208.
 
Poslednja izmena:
Danas dobio račun od SBB-a, na poledjini piše: "Novogodisnji poklon, od 15 decembra do 15 januara, svi digitalni kanali i HD biće dostupni svima bez obzira na paket koji trenutno imate". Lep gest, nisam očekivao ovako nešto od SBB-a.
 
Danas dobio račun od SBB-a, na poledjini piše: "Novogodisnji poklon, od 15 decembra do 15 januara, svi digitalni kanali i HD biće dostupni svima bez obzira na paket koji trenutno imate". Lep gest, nisam očekivao ovako nešto od SBB-a.

To nije poklon, nego da te navuku, da ih hoces i kad ti ih ukinu pa da doplatis za njih.
Iz istog razloga ti daju i promotivno kad potpises.
 
Sbb krs... Od 15.11 DO danas nemam internet .... Zovem ih 0-24 i nista.. boli ih uvo .... Sta da radim... ?
 
Skoro mesec dana svakodnevnih prijava kvara i niko ne dolazi?!? Pa šta kažu kada ih pozoveš, zvuči neverovatno da nisi dobio nikakvu povratnu informaciju i da prekid posle toliko vremena još uvek postoji!?
 
Može, opisao sam gore i kako. Uloguješ se preko http://192.168.0.1 na EPC 3925 stranicu za podešavanja, username i password ne postoje (ako neko nije menjao). Ugasiš Wireless, promeniš IP adresu od EPC 3925, LAN izlaz od EPC 3925 povežeš sa WAN ulazom od D-Linka i to je to. Možeš i da staviš svoj ruter u DMZ u podešavanjima od EPC 3925. Ali, znaj da ćeš na drugom ruteru imati dupli NAT jer EPC 3925 ne može da se podesi da radi u Bridge modu, saktivena je ta opcija u firmware-u. ...
Najbolje rešenje je da zoveš SBB i podneseš zahtev da ti EPC 3925 zamene za EPC 3208 Docsis 3.0 modem, pa posle ruter koji kupiš nakačiš na EPC 3208.


Aha ok, hvala ti.. Odustao sam. Mislio sam da mogu samo da nakacim moj uredjaj i da sljaka.
 
Aha ok, hvala ti.. Odustao sam. Mislio sam da mogu samo da nakacim moj uredjaj i da sljaka.

Možeš :) Treba ti ovaj uređaj: http://www.netgear.com/service-providers/products/cable/gateways/cg3000-cg3100.aspx . Pogledaj da li ga ima na ebay-u. Moraš prvo da vidiš sa SBB-om da li bi želeli da ti aktiviraju ovaj uređaj. Kad bi ga kupio, morao bi da im odneseš uređaj da bi uneli u sistem MAC adresu uređaja i serijski broj.

A zašto lepo ne tražiš od SBB-a EPC 3208 modem? Pa na modem nakačiš svoj ruter... Zar nije jednostavnije? :)
 
Iskreno mrzi me da se petjlam sa time.. Ovo na ebay-u mi se cini kao ok, samo ne znam kako da ga kupim :D ...
 
Danas sam pokušao da instaliram na poslu D3GO i kaže mi da sam iskoristio ukupan broj instalacija?
Neko rešenje?
 
Idi na home.sbb.rs loguj se sa istom kombinacijom user/pass kao za d3go i tu možeš da isključiš nepotrebne d3go uređaje (max. dozvoljeno je 3 uređaja)
Potrebno je da prođe 24 h da se obriše jedan uređaj da bi dobio mogućnost da registruješ drugi
 
I kod reinstalacije na android platformi isto se javlja problem da svaku novu instalaciju D3Go aplikacije sistem beleži kao nov uređaj. To znači da se aplikacija ne vezuje za sam uređaj već verovatno dobija neki ID kod instalacije.
 
@prashinar

Kolko vas je kostalo uvodjenje video nadzora?

Oko 700-800e. Nemam pojma tacno, jer je ovde sve u rasulu. Barem su se nekako dogovorili za to.

Kamera je na analognom kanalu 66. Dok je neki vide, ostali je ne vide, zato i pitam da li tu treba sbb nesto da sredjuje. Prilikom guglanja sam video pisma od SBB-a gde obavestavaju skupstine stanara da treba njih [sbb] obavestiti. Posto je sada vec kasno, njakacemo se sutra ujutro s njima.
 
Ta kamera se kači na neki modulator pa onda dalje se prosleđuje u antenski sistem. Ako je neko vidi, a neko ne, to onda znači da niste na istom kablu.
Ti što su je montirali su verovatno stavili kameru posle nekog razdelnika.
 
Idi na home.sbb.rs loguj se sa istom kombinacijom user/pass kao za d3go i tu možeš da isključiš nepotrebne d3go uređaje (max. dozvoljeno je 3 uređaja)
Potrebno je da prođe 24 h da se obriše jedan uređaj da bi dobio mogućnost da registruješ drugi

I kod reinstalacije na android platformi isto se javlja problem da svaku novu instalaciju D3Go aplikacije sistem beleži kao nov uređaj. To znači da se aplikacija ne vezuje za sam uređaj već verovatno dobija neki ID kod instalacije.

lol, imam 2 android uredjaja u D3GO - na jednom radi, a na drugom ne. i iz njihovog sistema, ne znam koji je koji :D
 
Isključi oba, kad ti prestane raditi taj koji koristiš, registruj ga ponovo
 
Kome ne odgovara Cisco Home Gateway, a trebaju mu gigabitni LAN portovi i USB port za Network Storage, neka uzme od SBB-a Cisco EPC 3208 modem i neka kupi D-Link DIR-657 HD Media Router 1000. Ruter poseduje 1 gigabitni WAN port, 4 gigabitna LAN porta, USB i MicroSD slot, podržava N 300 wireless standard.
Danas sam uzeo ovaj ruter, platio sam ga 3990 RSD., odlična cena i odlično radi. WiFi signal u stanu je sličan kao sa DIR-600, za nijasnu je možda i jači.

Više o ruteru imate ovde: http://amplifi.dlink.com/products/DIR-657

Reci mi da li kod promene parametara u podešavanjima rutera, ruter svaki put ide u reboot (koji traje 60 sekundi)?
Druga stvar, kako se ponaša sa android telefonima? Da li kada se malo odaljiš (druga soba) padne protok drastično? I da li slučajno ima problem kao što je bio na EPC3925?
Hvala na odgovorima
 
Ne radi mi ni net ni televizija već nekoliko sati :(
Ima li još neko iz Novog Sada problema sa sbb-om?
 
Jesi ih zvao direktno ? A kako pises na forumu kad nemas net :D
 
Sve 4 Arene, svi SK-ovi + još neki sportski kanali, koje nisam gledao. Ali, Arene su HD, možda ne najfulniji HD, ali je slika odlična. Vidi se lopta u svakom trenutku. :d
Nije na netu, nego mi ortak poslao taj fajl za VLC, pa tako gledam, ono je savršenstvo.
https://www.facebook.com/SympathyChan
Dodajte me ovde, da ću vam šibnem direkt u inbox, ako 'oćete.

Super je ovo.
Koliko dugo ce da funkcionise?
Ako je za stalno to bi bilo fenomenalno.
 
Reci mi da li kod promene parametara u podešavanjima rutera, ruter svaki put ide u reboot (koji traje 60 sekundi)?
Druga stvar, kako se ponaša sa android telefonima? Da li kada se malo odaljiš (druga soba) padne protok drastično? I da li slučajno ima problem kao što je bio na EPC3925?
Hvala na odgovorima

Išao je u reboot kad sam mu gasio QoS, Firewall, kad sam menjao lease time u podešavanjima DHCP-a i nakon setovanja statičkih IP adresa. Reboot može da se izbegne, klikneš na reboot later i to je to.
U svim delovima stana imam pun Internet protok (15/1.5) na Android telefonu, nema nikakvog zaglupljivanja konekcije kao što je bio slučaj kod EPC 3925, vratio bih ga ODMAH da je tako jer mi ne treba ta muka. :) Dakle, svi servisi na Android uređaju rade bez greške. Takođe, LAN konekcija na računaru je stabilna.

Sve u svemu, u potpunosti sam zadovoljan ruterom. Ruter je odlična zamena za HG u kombinaciji sa EPC 3208 modemom. Najveća prednost su mu gigabitni portovi i cena (našao sam ga za 3990 RSD).

EDIT: Pogledaj kako mu izgledaju podešavanja: http://support.dlink.com/Emulators/dir657/100/index.html
 
Poslednja izmena:
Išao je u reboot kad sam mu gasio QoS, Firewall, kad sam menjao lease time u podešavanjima DHCP-a i nakon setovanja statičkih IP adresa. Reboot može da se izbegne, klikneš na reboot later i to je to.
U svim delovima stana imam pun Internet protok (15/1.5) na Android telefonu, nema nikakvog zaglupljivanja konekcije kao što je bio slučaj kod EPC 3925, vratio bih ga ODMAH da je tako jer mi ne treba ta muka. :) Dakle, svi servisi na Android uređaju rade bez greške. Takođe, LAN konekcija na računaru je stabilna.

Sve u svemu, u potpunosti sam zadovoljan ruterom. Ruter je odlična zamena za HG u kombinaciji sa EPC 3208 modemom. Najveća prednost su mu gigabitni portovi i cena (našao sam ga za 3990 RSD).


EDIT: Pogledaj kako mu izgledaju podešavanja: http://support.dlink.com/Emulators/dir657/100/index.html

Ok, meni je kao na modelu 655 (njega sam probao i imao uzasne padove u protoku na 4-5 metara udaljenosti kroz samo jedan zid). Uopste mi se ne svidja meni i stalni reboot posle skoro svake opcije. Al' to je manji problem. Da li si procesljao net u potrazi za iskustvima korisnika? Ja gledao na newegg-u, amazon-u i tamo su pretezno lose ocene.
U svakom slucaju, ne bih da te plasim, nadam se da ce ti raditi korektno.
 
Ok, meni je kao na modelu 655 (njega sam probao i imao uzasne padove u protoku na 4-5 metara udaljenosti kroz samo jedan zid). Uopste mi se ne svidja meni i stalni reboot posle skoro svake opcije. Al' to je manji problem. Da li si procesljao net u potrazi za iskustvima korisnika? Ja gledao na newegg-u, amazon-u i tamo su pretezno lose ocene.
U svakom slucaju, ne bih da te plasim, nadam se da ce ti raditi korektno.

Meni zaista korektno radi, detaljno sam ga testirao. :) Vratio bih ga da nije tako. Možda su ranije serije ovog rutera imale neke probleme... Moj primerak je došao sa verzijom firmware-a 1.0.1, HW Revision A1.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno