Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo jedan od vas me dodao, baj d vej. Mogu da okačim, al' šta ja znam da l' to ovde sme jer nije legalno i da li će nekom modu da se digne da mi spiči ban jer mu se može.
 
ne moras da linkujes, nego ko te moli na PM - ti mu posalji link.
nekako mi kulturnije nego preko Fejsbuka...
 
Ako budes uploadovao file, pusti mi link na PM. Hvala.
 
Aj pusti i meni na PM. Hvala.
 
Aj nek pusti i meni neko, ko je dobio od vas.
 
Ima na više mesta po netu te liste (nemojte me pm-ovati, batalio sam to pre par meseci).

Sve one imaju istu manu - krod dan/dva (nekad i češće) se promeni stream link i opet morate tražiti od lika koji ima D3GO da izvuče stream link. Pre par meseci je to bilo dosta popularno, pa je prslo na jedno vreme. Čak mislim da su čak počeli da prave stream link koji je vezan za taj i taj D3GO nalog (pa iz njega SBB može pročitati sa kojeg D3GO naloga je stream izvučen). Nešto tako pročitah kad sam se poslednji put ''igrao'' sa time.
 
Daj saljite :d
 
*koristi li neko SBB WiFi zonu, bre ;)
 
Ne znam ni gde ima?!? Ako nađem, ću da probam - što da neću? ;)
 
Meni nije poslao.. Ako neko ima....
 
Ima na više mesta po netu te liste (nemojte me pm-ovati, batalio sam to pre par meseci).

Sve one imaju istu manu - krod dan/dva (nekad i češće) se promeni stream link i opet morate tražiti od lika koji ima D3GO da izvuče stream link. Pre par meseci je to bilo dosta popularno, pa je prslo na jedno vreme. Čak mislim da su čak počeli da prave stream link koji je vezan za taj i taj D3GO nalog (pa iz njega SBB može pročitati sa kojeg D3GO naloga je stream izvučen). Nešto tako pročitah kad sam se poslednji put ''igrao'' sa time.

da nzs mozda gde bih mogao da nadjem dobre hd stream kanale za vlc player.
inace arene su odlicne.
 
Pitanje.

Bili su ovih dana likovi za video nadzor u zgradi oko ugradnje istoga zbog cestih kradja i upada raznoraznih likova. E sada, oni su sve povezali i komsije sa prvog i drugog sprata imaju sliku, dok mi sa petog sprata nemamo. Za ostale ne znam jos. U cemu je caka? Famozni C66 kanal mi je prazan. Provereno na dva televizora. Na jednom je uredjaj za D3Go, dok je drugi obicna kablovska. Prebacivano je na antenu, raznorazne kombinacije i sipak. Treba li zvati SBB da to sredi ili ne? Ima li neko iskustva s tim?
 
Kakve veze ima SBB sa kamerom za nadzor? Zovi one koji su vam montirali kameru. Da li si siguran da je kamera na kanalu C66? Jesi li pregledao i druge kanale?

Pozdrav
 
Moze li meni neko da posalje link za fajl ? Hvala.
 
Kome ne odgovara Cisco Home Gateway, a trebaju mu gigabitni LAN portovi i USB port za Network Storage, neka uzme od SBB-a Cisco EPC 3208 modem i neka kupi D-Link DIR-657 HD Media Router 1000. Ruter poseduje 1 gigabitni WAN port, 4 gigabitna LAN porta, USB i MicroSD slot, podržava N 300 wireless standard.
Danas sam uzeo ovaj ruter, platio sam ga 3990 RSD., odlična cena i odlično radi. WiFi signal u stanu je sličan kao sa DIR-600, za nijasnu je možda i jači.

Više o ruteru imate ovde: http://amplifi.dlink.com/products/DIR-657
 
Kome ne odgovara Cisco Home Gateway, a trebaju mu gigabitni LAN portovi i USB port za Network Storage, neka uzme od SBB-a Cisco EPC 3208 modem i neka kupi D-Link DIR-657 HD Media Router 1000. Ruter poseduje 1 gigabitni WAN port, 4 gigabitna LAN porta, USB i MicroSD slot, podržava N 300 wireless standard.
Danas sam uzeo ovaj ruter, platio sam ga 3990 RSD., odlična cena i odlično radi. WiFi signal u stanu je sličan kao sa DIR-600, za nijasnu je možda i jači.

Više o ruteru imate ovde: http://amplifi.dlink.com/products/DIR-657

Cek cek, planirao sam da uzmem jedan router da zamenim ovaj pokojni cisco epc 3925...

Jel ovaj ima integrisan wifi ? A one podatke iz rutera gde da nadjem ako hocu da koristim svoj?

Za adsl sam znao kako se vadi iz modema, ako se secam, to je sifra za ppoe konekciju..

Sta ovde treba od podataka da bih koristio svoj ruter?

Moze i neki predlog za isti do 4000 - 4500 din...
 
Da li postoji neki limit za koriscenje SBB WiFi zone osim onih 1GB mesecno?
Pokusavam da se ulogujem sa ugovorom/emailom i lozinke od mojih (Postpaid Flat12 S) ali nigde ne mogu da se ulogujem u BG-u na SBB WiFi.
Probao sam ugovor i lozinku koju koristim za MojSBB, i registrovao e-mail na MojSBB (klinkem na korisnicko ime na MojSBB, i izmenio email adresu) pa probao to sa lozinkom za MojSjBB.

Oba ne rade. (proslo je preko 24h)
Ako si dobio potvrdu o aktivaciji na mail koji si naveo na MojSBB portaul trebalo bi da radi SBBWiFi zona.Korisničko ime i lozinka bi trebali da budu isti kao i na MojSBB portalu.Pokušaj da ukucaš samo korisničko ime(ne mail) i lozinku.Meni tako radi.
 
Cek cek, planirao sam da uzmem jedan router da zamenim ovaj pokojni cisco epc 3925...

Jel ovaj ima integrisan wifi ? A one podatke iz rutera gde da nadjem ako hocu da koristim svoj?

Za adsl sam znao kako se vadi iz modema, ako se secam, to je sifra za ppoe konekciju..

Sta ovde treba od podataka da bih koristio svoj ruter?

Moze i neki predlog za isti do 4000 - 4500 din...

Da, ima integrisanu WiFi antenu. Na koje podatke misliš? :) Ako je za ADSL, moraš imati parametre od tvog provajdera za konekciju. Inače, D-Link DIR-657 nije ADSL ruter, možeš da postojeći ADSL ruter podesiš da radi u Brige modu i da na njega nakakiš ovaj ili neki drugi ruter. :) Ako je za SBB, tražiš lepo od SBB-a da ti donesu Cisco EPC 3208 modem, i da na njega nakačiš svoj ruter. A ako hoćeš da nakačiš drugi ruter na Cisco EPC 3925, promeniš IP adresu od EPC 3925, LAN izlaz od EPC 3925 povežeš sa WAN ulazom od D-Linka i to je to. Možeš i da staviš svoj ruter u DMZ u podešavanjima od EPC 3925. Ali, zar nije jednostavnije da tražiš od SBB-a EPC 3208 modem, šta će ti dupli NAT? :)

Ruter koji sam kupio danas u potpunosti zadovljava moje potrebe, definitivno ima jači signal od EPC 3925 i starog D-Link DIR-600 rutera.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se nisam lepo izrazio.
Hocu skroz da maknem ovaj njihov epc3925 i da ubodem svoj? Da radi sve isto sto i ovaj.
Izvodljivo?
Na adslu je bilo moguce uz sifru koju dobijes od njih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno