Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bićeš sigurno zadovoljniji kabl netom u odnosu na ADSL, jer su na kablu minimalna odstupanja, ja imam paket 15Mb a imam realnih 14,7. Što se tiče D3-a, pa malo je reći da su kanali bolji, jednostavno više nećeš imati snega, medjutim na 47" ćeš sigurno primetiti kockanja na brzim scenama, ipak je to SD kvalitet koji opet varira od kanala do kanala. Naravno za pun užitak tu su HD kanali, koji će ti biti pušteni besplatno mesec dana, tako da uverićeš se sam. ;)
 
Boj72 slika nije losa, odnosno nema nikakvih smetnji, osim veoma male rezolucije.
Sasvim je u redu za gledanje, na TV-u iz mog profila (42'' na oko dva metra, mozda malo vise).
Naravno ako hoces da vidis cari kvalitetne slike, gledas HD kanale, i pustas 1080p filmove i serije.
 
Poslednja izmena:
Bolji je kvalitet iptv kanala od D3. Dok su Hd kanali podosta bolji od D3..
 
@nidzakv, teško da je tvoja teza tačna, ne znam na čemu si poredio, ja na mom LG 47" tv-u, tvrdim da je slika i SD kanala na SBB-u D3 bolja od IPTV-a!
 
Ja brate po mom licnom iskustvu, imao sam oba.. Mozda je meni losija slika jer sam na kraju cvorista i losi su mi parametri veze..
Dok sam na adslu bio na 700m od centrale..
 
Sto se tice razlike izmedju SD kanala na D3 i obicne analogne sbb tv,primetices razliku .U zavisnosti sa koje razdaljine gledas i koji kanal gledas ,ta razlika varira.Evo upravo sinoc uporedio sport klub i razlika je primetna u korist SD D3 (odprilike kao razlika izmedju HD i SD).E sad HD kanali su posebna prica :D .Ja posle isteka promo perioda od mesec dana cu nastaviti da koristim i paket HD kanala,jednostavno se navuces i posle kakva god bila slika ,ako nije HD ,smeta ti :) .
 
Poslednja izmena:
D3 je po meni veliki napredak u kvalitetu slike čak i u SD rezoluciji. Naravno HD je prava stvar ali i digitalni SD signal je veliki upgrade u odnosu na analogni.
 
Meni smeta taj D3 sto sporo menja kanale i zato ga retko i koristim.
 
Ja sam, pre nego sto sam uzeo, mislio da ce mi to mnogo smetati,ali ili je dosta bolje nego sto sam ocekivao ,ili to varira od uredjaja do uredjaja,tako da meni uopste ne smeta.Kad kucam broj kanala ,tu je mozda malo sporije ,ali zato sto ceka da zavrsis sa kucanjem.Kad ides na p+ ili p- to deluje dosta zadovoljavajuce,tako da meni ovo uoipste nije neki problem.Pricam zbog onih koji jos nisu uzeli D3 pa se dvoume bas zbog komentara o sporosti.
 
Danas je u toku popodneva bio prekid u kablovskom signalu, ne znam tačno koliko je prekid trajao ali vidim da je po povratku istog na modemu DS signalna dioda narandžaste boje umesto klasične žuto/zelene. Pogledam statusnu stranu modema i vidim da je aktivan samo po jedan downstream i upstream kanal. Osim toga sve je kao i do sada, i brzina i odziv konekcije.

 
Meni daju više nego što treba :D

Nikad nisam imao preko 16 i preko 1.5, pa mi čudno morao sam da zabeležim

egu2avar.jpg
 
Jel dobio ko povećanje sa 10 na 15mbs a da nije morao da potpiše na još dve godine i kako? Imam sbb već godinu i kusur...
 
Da li neko ima rešenje za povremen prekid interneta na WhatsApp i Viber - u na telefonu? Dešava se više puta dnevno da se konekcija prekine na 20-ak sekundi i ponovo vrati! To se dešava od kada su mi promenili modem i doneli novi ruter epc3925. Pre toga je bilo sve normalno. Da li postoji nešto u podešavanjima samog rutera ili bilo koje drugo rešenje da se ovo ne dešava jer je postalo jako iritantno?
 
Opcija koja rešava problem (po iskustvima ljudi sa stranih foruma) postoji u fabričkom Cisco EPC3925 ruteru ali u ovom što daje SBB je skrivena. Rešenje je da se koristi sopstveni wifi ruter, može i uz taj EPC3925 ili još bolje da ga zameniš za klasičan modem, EPC3208.
 
Da li neko ima rešenje za povremen prekid interneta na WhatsApp i Viber - u na telefonu? Dešava se više puta dnevno da se konekcija prekine na 20-ak sekundi i ponovo vrati! To se dešava od kada su mi promenili modem i doneli novi ruter epc3925. Pre toga je bilo sve normalno. Da li postoji nešto u podešavanjima samog rutera ili bilo koje drugo rešenje da se ovo ne dešava jer je postalo jako iritantno?

Potrebno je isključiti IGMP proxy, ali kao što Vuk reče, ta opcija nije dostupna u verziji firmware-a EPC 3925 uređaja koji daje SBB... :(
Predlažem ti da zameniš taj EPC 3925 za EPC 3208 modem, kao što sam i ja uradio.
 

Prilozi

  • epc3925_IGMP.jpg
    epc3925_IGMP.jpg
    106.8 KB · Pregleda: 142
Da li neko ima rešenje za povremen prekid interneta na WhatsApp i Viber - u na telefonu? Dešava se više puta dnevno da se konekcija prekine na 20-ak sekundi i ponovo vrati! To se dešava od kada su mi promenili modem i doneli novi ruter epc3925. Pre toga je bilo sve normalno. Da li postoji nešto u podešavanjima samog rutera ili bilo koje drugo rešenje da se ovo ne dešava jer je postalo jako iritantno?

Mislim da se to ne desava samo na ta dva programa ,vec da gubis internet na 5-10 sekundi.Meni je ,zbog online igara ,uvek ukljucen cmd na kompjuteru,ping-am google kolko da vidim jel se gubi net,i gubi svakodnevno(u vise navrata) na po nekolko sekundi.To u sustini nije strasno ,ali za online game-ing i mozda jos po nesto je vrlo lose.Naravno samo na SBB-u.Sa adsl net-om nisam imao tih problema.A i potvrdjujem da sa onim starim sbb ruterom nije bilo ovako cesto.
 
Hvala momci na odgovorima! @Vuce, a zasto nije dostupna ta opcija, nije mi jasno stvarno koji je razlog onemogucavanja te opcije? Imam svoj ruter D-link , pa me zanima da li će raditi ako povežem na ovaj njihov? Mislim da nije uopšte radio internet još prvog dana tom metodom kad su mi instalirali opremu, nije radio ni njihov a ni moj ruter dok su bili prikačeni, tek kada sam iskljucila svoj je proradilo. Pa me zanima da li da tražim taj koji mi savetujete koji nema ovaj problem, ili mogu nekako svoj D-link da iskoristim da sve radi normalno?
 
Menjaj za modem pa onda koristi svoj D-Link sa kojim ti je ranije sve radilo kako treba.
 
Pa moze i ovako da nakaci svoj D-link na taj sbb-ov ruter i da koristi normalno. Sve sto treba da uradi je iskljuci wifi na njemu i da koristi DL kao sto je i do sada.
Ja sam isto tako odmah prikljucio svoj TPlink i sljaka sve kao sat.
 
Da li neko ima rešenje za povremen prekid interneta na WhatsApp i Viber - u na telefonu? Dešava se više puta dnevno da se konekcija prekine na 20-ak sekundi i ponovo vrati! To se dešava od kada su mi promenili modem i doneli novi ruter epc3925. Pre toga je bilo sve normalno. Da li postoji nešto u podešavanjima samog rutera ili bilo koje drugo rešenje da se ovo ne dešava jer je postalo jako iritantno?

Opcija koja rešava problem (po iskustvima ljudi sa stranih foruma) postoji u fabričkom Cisco EPC3925 ruteru ali u ovom što daje SBB je skrivena. Rešenje je da se koristi sopstveni wifi ruter, može i uz taj EPC3925 ili još bolje da ga zameniš za klasičan modem, EPC3208.

Potrebno je isključiti IGMP proxy, ali kao što Vuk reče, ta opcija nije dostupna u verziji firmware-a EPC 3925 uređaja koji daje SBB... :(
Predlažem ti da zameniš taj EPC 3925 za EPC 3208 modem, kao što sam i ja uradio.

Hvala momci na odgovorima! @Vuce, a zasto nije dostupna ta opcija, nije mi jasno stvarno koji je razlog onemogucavanja te opcije? Imam svoj ruter D-link , pa me zanima da li će raditi ako povežem na ovaj njihov? Mislim da nije uopšte radio internet još prvog dana tom metodom kad su mi instalirali opremu, nije radio ni njihov a ni moj ruter dok su bili prikačeni, tek kada sam iskljucila svoj je proradilo. Pa me zanima da li da tražim taj koji mi savetujete koji nema ovaj problem, ili mogu nekako svoj D-link da iskoristim da sve radi normalno?

kada mi je stigao E3925 prilikom prvog ulaska na 192.168.100.1 odmah na prvom podesavanju bila je opcija u dnu IGMP proxy koju sam odcekirao. kada je ruter pokupio signal i izgleda nov FW - nestala je opcija.
inace strasno kako je osakacen ruter.
 
Pa moze i ovako da nakaci svoj D-link na taj sbb-ov ruter i da koristi normalno. Sve sto treba da uradi je iskljuci wifi na njemu i da koristi DL kao sto je i do sada.
Ja sam isto tako odmah prikljucio svoj TPlink i sljaka sve kao sat.

Potvrđujem, i kod mene sver radi bez problema sa isključenim wifi-jem na EPC 3925 i prikačenim TPLink-om
 
Ako koristite Viber i WhatsApp i oni nemaju navedene problema u kombinaciji EPC3925 + neki drugi wifi AP/ruter onda ok, jednostavnije je tako nego čekati SBB da zamene ruter za modem (a često i neće to da urade).
 
Ako koristite Viber i WhatsApp i oni nemaju navedene problema u kombinaciji EPC3925 + neki drugi wifi AP/ruter onda ok, jednostavnije je tako nego čekati SBB da zamene ruter za modem (a često i neće to da urade).

Ja sam takođe imao problema sa EPC 3925 i Viber i Whatsapp programima. Naravno, nije bilo u pitanju da ne rade samo ta dva programa, već potpuno izgubim internet i tek isključenjem i uključenjem wifi-a na telefonu se vrati konekcija. Žalio sam se na sbb forumu i dobio sam EPC 3208 + TPLink 740. Sada sve radi korektno (pu, pu da ga ne ureknem) :)
Naravno, ne koristim taj ruter već Asus RT-10N.
 
Već davno bi zamenio ruter za modem, ali me dizanje VPN tunela kupilo. Dajem mu šansu samo da vidim koliko često se menja IP adresa.
 
Hvala Vam svima, vidim da nisam jedina koja ima ovaj problem. Jel moze neko da mi objasni kako da isključim wifi na njihovom modemu? Nisam bas vicna, ne razumem se toliko u sama podešavanja. Ako neko moze da mi napise postupak bila bih mnogo zahvalna! Veliki pozdrav!
 
Iz browsera se ide na adresu 192.168.100.1 a potom na opcije kao na slici...
 

Prilozi

  • epc3925.PNG
    epc3925.PNG
    99 KB · Pregleda: 160
Poslednja izmena:
Hvala Vuče na odgovoru, uradila sam tako i priključila svoj ruter i na žalost ne radi internet, piše No Internet access? :-( Sta mi je činiti dalje, da li sam nesto preskočila što se podešavanja tiče? Ako nesto znaci imam D-link DIR-300.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno