Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pravilo je da se SBB mora isprobati na lokaciji pre potpisivanja bilo kakvog ugovora. Znači ili modem od nekoga na pozajmicu i probu ili jedan mesec prepaid bez ikakvih ugovorenih obaveza da se vidi stanje. Ako tada bude sve ok ima šansi da i ugovor prođe bez većih problema i nerviranja. Uzimati SBB "na slepo" je rizično i može proći dosta vremena dok se sve ne dovede u red.
 
To vazi za sve firme vezano za telekomunikaciju. I kljucna rec, kako si lepo rekao, je "ima sansi". Nazalost ne znaci da ce raditi kao drugima :D

BTW, juce je izgleda crkao neki kabl za SBB kod mojih (nije bilo ni kablovske). Ja vec se spremio 2 dana da koristimo mobilni za net :D Kad ono.. za svega 5-6 sati su provukli neki novi kabl izgleda za celu ulicu!
To nije pohvala inace! Iza nas je najskuplji hotel u gradu, koji koristi SBB, i verovatno jedini sem nas ima SBB net, pa je zbog toga garant :D
 
Moguce je mada ja stvarno imam samo pohvale za sbb servisere. Kod mene u kraju bsr funkcionisu kao sat, uvek su tu kada se prijavi kvar i resavaju u najkracem roku.
 
Ja sam imao SBB u centru ranije, i cela zgrada (tri ulaza, 60-ak stanova) skoro. Ma kakvi... tu se nikada nije desilo da su DOSLI bez barem koje nedelje smaranja sa call centrom!
 
To je stvarno zalosno :(
Oduvek su se razlikovala iskustva korisnika od reona do reona ali to je bas previse. Kod mene uvek izlaze najkasnije sutra ujutru, stvarno moram da pohvalim ljude. Jednom sam ih zvao 4 dana zaredom i 4 dana su dolazili, bio je malo specifican problem koji nisu mogli tek tako da otkriju.
 
Ma nije bilo da "nece da dodju", nego nisu dobijali instrukcije od admina, jer im se j***lo za problem stalnih kratkih prekida (zbog kojih nije bilo sanse ni da se pocne neka partija dote, a zavrsi, moze jedino uz ban).

Kad se jave da izlaze na teren, stvarno su bili expeditivni - ali ovi iz call centra i iznad njih su bili .... ma necu ni da pisem! Gori od politicara!
 
Ja sam tek (ili vec) godinu dana "sretni" korisnik SBB-a. Ne mogu ni da nabrojim koliko je kratkotrajnih prekida interneta bilo, uz dva prekida koja su trajala ceo vikend.....odmaraju ljudi, doci ce u ponedeljak. Vrhunac neprofesionalnosti pre neki dan.....odem u sredu (27.11.) da potpisem aneks ugovora da mi povecaju brzinu neta sa 10 na 15MB/s. Sluzbenica u poslovnici mi kaze da ce usluga biti aktivirana uroku od 24 sata. Danas je 02.12. i malo pre sam zvao call centar da bi mi saopstili da ce usluga biti aktivirana verovatno do srede, ali sigurno do kraja nedelje.......sta reci na ovakav odnos? Bruka i sramota....
 
Jesi to potpisao ugovor na 24 meseca?
 
Pa slagala te, namerno ili slucajno... Do 7 dana to traje iz nekog glupog razloga, to si mogao i ovde da procitas.
 
A meni su npr. povećali brzinu za 20 minuta. SBB je stvarno kompanija sa najrazličitijim korisničkim iskustvima, sve zavisi od lokacije.
 
"Aktivacioni paket"

http://www.speedtest.net/result/3141832341.png

http://www.speedtest.net/result/3141850448.png

hF74Jdi.jpg


Sta da radim? ...
 
Kukaj njima.
 
Jesam, nego sam hteo da vidim jel do retardiranog modema, ili do onog limbo paketa ili mi je slab signal za retardirani modem+telefon... lik mi rece da "modem nije povukao paket pravilno", restartovao mi modem 2 puta i sada sam dobio full brzinu 15.5/2 (lol).. a kaze da mi jos nije krenuo moj paket nego je ovo privremeni, moj ce krenuti za par dana.

To je to, sorry za spam teme, mozda se neko nadje u istom problemu..
 
3142458053.png


evo, nije samo do tebe
 
nego, vezano za D3GO
1. preko racunara mi ne dozvoljava da gledam HD pakete, a imam ih uz Gold extra. da li vam rade ili ne?
2. preko mobilnog mi prijavljuje da je uredjaj rutovan, iako to nije i nece da pusti ni obicne kanale?
 
Kakvi diletanti ovi iz SBB-a. Baš pratim u poslednje vreme teme vezane za njihove usluge i na osnovu onog što čitam kod njih je pravi raspad sistema... Ljudi se žale počev od daljinskog, receiver-a i njegovog glupavog softvera, zatim na ruter, na kvalitet slike, tehničku podršku i šalteruše, protok neta.... i silne neke usluge a ni jedna ne radi kako treba.Baš glupo :( Koristim njihovu analognu televiziju i lično nisam imao problema osim što sam se jednom požalio na lošu sliku ali su mi brzo to rešili tako što je njihov terenac uzeo daljinski i zamutio sliku na tv-u i rekao: "Evo, sad je manje snega" :lupko: Rekoh ajd, biće bolje kada se digitalizuju pa kad kupim LCD itd. Taman je sad prilika da to sve uradim kada mi ističe ugovor kod Telekoma za net i upustio se malo u problematiku ali me ubiše u pojam. Baš bez veze.... Ma svestan sam ja gde živim i da većina stvari tako funkcioniše kod nas ali bre kad preračunam neki duo silver ili gold paket puta 12 meseci tj. 24, mnogo je to para za ovakvo zaj.......
 
Poslednja izmena:
Kako mislis serviser uzeo daljinski da podesava na tv-u? Pa nije u pitanju Ei tv iz osamdesetih valjda da on ceprka po vasioni... Meni je prvi od letos sa dve linije, bilo je problema nekih, sredise net ali dve linije na prvom od tada... povremeno se pojavi prvi sa super slikom umesto nekog drugog kanala.
 
pa nije Ei ali je CRT Samsung televizor, onaj veliki ko veš mašina :d ali upravo je u tome i problem, ako se na njemu vidi sneg možeš zamisliti kako će biti na led ekranu hd rezolucije. Lepo čovek kaže nije do signala, uzeo daljinski, smanjio oštrinu skroz i to je to.
 
Narode, kako naterati dotične da povećaju brzinu neta na 15mbs bez da se potpisuje ponovo ugovor na 2god?
 
Jedan od nacina koji bi najverovatnije upalio je da se zaposlis kod CEO-a ove kompanije koja je preuzela SBB i da mu zaskocis zenu, cerku (sina, ko zna... :d) ako je to ikako moguce pa da uz pomoc veza i vezica proguraju to. :/
 
pa nije Ei ali je CRT Samsung televizor, onaj veliki ko veš mašina :d ali upravo je u tome i problem, ako se na njemu vidi sneg možeš zamisliti kako će biti na led ekranu hd rezolucije. Lepo čovek kaže nije do signala, uzeo daljinski, smanjio oštrinu skroz i to je to.

D3, odnosno bilo koja digitalna i nema snega.
 
nego, vezano za D3GO
1. preko racunara mi ne dozvoljava da gledam HD pakete, a imam ih uz Gold extra. da li vam rade ili ne?
2. preko mobilnog mi prijavljuje da je uredjaj rutovan, iako to nije i nece da pusti ni obicne kanale?

Kod mene rade HD kanali i na racunaru i na telefonu (bivsem GNex).
Na novom telefonu nisam jos stigao da isprobam.
 
nego, vezano za D3GO
1. preko racunara mi ne dozvoljava da gledam HD pakete, a imam ih uz Gold extra. da li vam rade ili ne?
2. preko mobilnog mi prijavljuje da je uredjaj rutovan, iako to nije i nece da pusti ni obicne kanale?

1. Moraš ih pozvati da ti sinhronizuju pakete za D3 i D3Go, i ja sam imao isti slučaj da na D3Go imam samo osnovni paket, a plus i hd su mi aktivirali iz KS. Odrade to odmah dok si na vezi sa njima.
2. Aplikacija ne radi na rutovanim uređajima pa proveri telefon još jednom, možda si zaboravio šta si sve radio ili si instalirao neki rutovan firmware :). Meni je telefon rutovan i kada stavim SuperSU na disable radi ok, u protivnom daje istu poruku.
 
1. Sada ih zovem, hvala
2. Telefon je nov LG G2, nedirnut. Probao sam na tabletu koji jeste rutovan i sa voodoo ota root keeper normalno pušta D3GO
 
Mni radi normalno i na Ipad-u i na PC D3go. Dosta je vazna infrastruktura mreze do korisnika. Ako je lose odradjena koaksijala bez obzira da li imate opticko cvoriste, mozete se slobodno upucati. :(
Ja sam jedan od retko zadovoljnih korisnika. Na Sbb sam, ali nemam direktno veze sa njihovom sluzbom jer se pod provajder. Admini iznad mene su na leba da ih mazes. I sto je najvaznije, Nema Managera, Nema Salterusa i Nema L1 Phone Supporta. :D
 
Po meni nije tačno da je SBB loš, jednostavno ima 800.000 korisnika, i naravno da ne mogu baš svi da budu zadovoljni tj da sve funkcioniše savršeno. Ja imam SBB 10 godina, i seljenjem sam ih imao na 3 različite lokacije u gradu. Nikada nisam imao nikakav ozbiljniji problem, ne pamtim kada sam imao zadnji put neki prekid signala. Poenta je da svi pišemo kada nešto nije u redu, a kada jeste, normalno je da ne pišemo i onda iz ovakve prakse budući korisnici stiču ovakav utisak da uvek skoro ništa ne funkcioniše!
 
Tacno. Istina je daleko od toga ali cinjenica je i da neki imaju problema. Iskustva umeju da budu stvarno razlicita.
 
D3, odnosno bilo koja digitalna i nema snega.
E to me zanima. Da li je primetna razlika u kvalitetu slike analogne (ako se tako ispravno zove, mislim na onu osnovnu ponudu SBB koju i sada koristim) i tzv. digitalne D3? Mislim, kako izgleda slika sa digitalne tv na kvalitetnijem led tv-u 46-47 inca na računajući HD kanale jer pretpostavljam da su oni odlični? Izvinjavam se što malo skrećem s teme ali u pitanju je objedinjena usluga sa internetom.
Po meni nije tačno da je SBB loš, jednostavno ima 800.000 korisnika, i naravno da ne mogu baš svi da budu zadovoljni tj da sve funkcioniše savršeno. Ja imam SBB 10 godina, i seljenjem sam ih imao na 3 različite lokacije u gradu. Nikada nisam imao nikakav ozbiljniji problem, ne pamtim kada sam imao zadnji put neki prekid signala. Poenta je da svi pišemo kada nešto nije u redu, a kada jeste, normalno je da ne pišemo i onda iz ovakve prakse budući korisnici stiču ovakav utisak da uvek skoro ništa ne funkcioniše!
Iskreno se nadam da neću biti među nezadovoljnim korisnicima. Psihički se pripremam čitajući vaše utiske na ono što me čeka da mi ne bude isuviše stresno novo iskustvo. :S: Nemam veliki izbor: ili da produžim ugovor koji mi ističe za desetak dana kod Telekoma uz dodavanje IPTV-a ili da pređem kompletno na neki SBB-ov paket (naravno bez telefona, ne bih mogao da preživim da mi ni to ne radi :) )
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno