Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Džaba ti taj njihov korisnički servis za takve informacije tj. oni kao da unajmljuju nekog da radi za njih podršku jer tu totalno neobavešteni osim onoga što imaju ispred kompjutera, a obrati se na njihovom zvaničnom forumu i videćeš totalno drugu priču, identična situacija je bila, čak je i neki supervizor bio u akciji kako samo lično može i nikako drugačije da se ugovor potpiše, a kad su došli da obnove ugovor ostali u čudu kad se spomene KS SBB-a...

Ja sam zvao servis jer mi je "radnica" rekla da idem kuci i da ce promeniti sutra. Mislio sam da je zaboravila, pa da mi oni ukljuce, na kraju se ispostavilo da me je od.jebala jer ju je mrzelo da se bakce. Danas sam prolazio tuda ali nisam bio raspolozen za svadju a ako odem tamo nece joj tek tako proci, bas me briga za koje pare radi, bio sam kulturan i normalno se ponasao, nije imala bas nikakav razlog da me tako iskulira.
 
Poslednja izmena:
Imam stari Mix S paket na ugovoru (dakle 10/1). Da bih dobio 15/1.5 treba da potpišem novi ugovor (iako stari ističe tek u novembru 2014-te), jel' da?

TV retko gledam, ali obično propustim nešto što mi je interesantno, pa mi znači 72h unazad, koga sada imam ali ga izgleda nema u Silver paketu (koji je 40 din skuplji od postojećeg). U Silveru nema ni klub zone koju takođe sada imam. Da bi njih dobio moram da ugovorim Gold paket 2890din, dakle 340din više nego do sada?

Onda po meni to i nije 15/1.5 umesto 10/1, već nova ugovorna obaveza i doplata od 340din mesečno za tu veću brzinu. Ili sam nešto pogrešno razumeo?
 
Upravo tako.
Novi paketi sa novim cenama i kombinacijama usluga.
Kome odgovara nek podpisuja, a kome ne moze ostati na trenutnom do isteka ugovora. Sta se desi kad istekne ugovor nisam siguran.
Meni je dobar trenutni dio mix.
 
Da li je neko skoro menjao paket ili postao njihov korisnik...???

Meni namestise sve u petak(duo gold extra paket) dok sam bio odsutan...veceras, kad sam se vratio kuci, brzina 15Mbps umesto placenih i potpisanih 25...smoreni muski glas iz podrske mi rece da im je to, citiram: "promotivna brzina interneta na osnovu koje treba da odlucim da li sam zadovoljan uslugom ili cu da raskinem ugovor i da traje prvih 7 dana, pa ce mi pustiti trazenu brzinu"...da li da idem do korisnickog ili da ih sutra ponovo zovem? Sta ce pre da resi problem po vasem iskustvu?

Skoro zavrsih sa banditima iz Orion-a i znao sam da nece ni sa ovima biti mnogo bolje, ali prvi dan i odmah problemi :wall: D3 i neke silne HD pakete bolje ni da ne proveravam...ko zna sta sve tu jos ne funkcionise :D

I da...dadose mi Cisco EPC3208 i Tp-Link ruter...vidim po prethodnim komentarima da mi je to bolja varijanta od one Cisco all-in-one wi-fi varijante...ili gresim?

Unapred hvala.
 
To je to sto ti je lik iz podrske rekao. Promotivni/aktivacioni paket koji traje nedelju dana.
 
Ne traje aktivacioni paket nedelju dana, nego 2 radna dana dok ne evidentiraju ugovore koje monter treba da vrati SBB-u. Svaki poziv call centru, tj dobro obučenom operatoru ili reklamacija na SBB forumu ubrzava aktiviranje zeljenog/potpisanog paketa tj ugovora.
 
Hvala na odgovorima...
Pozvacu korisnicki sutra da vidim jel moze da se ubrza ta procedura...
 
Iz KS, kada sam ih zvao, mi rekose da aktivacioni paket traje do 5 dana, ali nije im smetalo da mi ukljuce odgovarajuci paket tek posle celih 6 dana. Nema pravila, nekome aktiviraju i u toku dan-dva.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam ih danas...decko koji se javio je bio mnogo upuceniji od onoga juce...sve je onako kao sto je nenadjow napisao...poslao je zahtev da se ubrza procedura, mada i ako ne prodje nije velika steta, s' obzirom da se ne taifira nista dok ne krene 25Mbps...
Sad samo da sve "fercera" kako treba i milina :D
 
Sumiranje: novi paketi, tj. "ubrzanja" vaze jedino za ugovore od 24 meseca, a oni koji su bili na 12-mesecnim ugovorima ostaju na starijim brzinama?

Nisam video da se pominje na zadnjih 10 strana, a cini mi se da je ranije neko rekao da mu je ubrzan net sa obicnim ugovorom.
 
SBB je ovu ponudu odradio umtnički.(američki:d)Dao je ponudu da oni koji imaju jake pakete doplate još malo u odnosu na cenu paketa,a da dobiju više i obavežu se na još 24 meseca.Oni koji imaju neki prosek i standad, imaju uz obavezu od novih 24 meseca nešto malo više,a oni sa najnižim su tu negde gde su i bili sa novih 24 meseca nove obaveze.Mada ja koristim sad DuoGoldPremium.Teško je ići ispod onog što se koristilo!:S:Marketinški i finansijski vrlo dobra ponuda za SBB.
 
Ponuda je takva da od svakoga kome treba veća brzina izvuče koji dinar više. Kamo sreće da im je tehnički deo kompanije tako sposoban kao marketinški i finansijski :)
 
Koji risiver traziti za d3 sada? Prosle godine dobih neki matori koji je radio prvih par meseci dobro iako sporo...
 
^^Surova istina i realnost.To ne bi smelo da bude uz takav menadžment?Pare tu nisu problem,para,nema!:D

^1.0 HD radi perfektno.Bar kod mene,kao drugi u D3 kući.Odnosno Z4398
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa sbb netom prvenstveno uvece.Net nestaje na kratko vreme pa se sam vrati.Evo veceras je nestao jedno deset puta za dva sata na minut dva pa se sam vrati.U pitanju je zemun.Prijavio sam kvar na sbb forumu i rekose da su prosledili nadleznoj sluzbi da ispita o cemu se radi.Interesuje me da li neko ima slicnih problema u beogradu.Da napomenem da mi se ovo desava od kada sam potpisao novi ugovor i dobio novi modem cisco epc3925.Sa starim modemom tih problema nije bilo.To traje pa skoro dvadeset dana.Mozda net nestaje i pre podne ali tada slabije koristim net zbog posla pa ne mogu da ocenim kako tada radi.
 
Poslednja izmena:
I kod mene. Nije ovo cudno uopste u ovo doba noci, tada je najmanje ljudi budno i koriste noc da ponfigurisu i poigraju se sa cime god vec treba. Oko sat vremena traje i onda proradi.
 
Ja nemam problema, ali ja sam i dalje veran mojoj "Atlantidi" :D
 
Ljudi jedno pitanje. Da li neko ima problem sa seckanjem klipova na youtube-u? Naime, cim pustim 720p, odmah pocije da secka. Nije do konfiguracije kompa, jer je komp nov, i do skoro sam pustao 1080p bez problema. Pa sumnjam da nije nesto do protoka neta.
 
Meni npr zakuca klip kad prebacim na 1080p.. Posle refreshujem klip, stavim pauzu, stavim 1080p i cekam da se izostri slika ..
 
Ponuda je takva da od svakoga kome treba veća brzina izvuče koji dinar više. Kamo sreće da im je tehnički deo kompanije tako sposoban kao marketinški i finansijski :)

E ovo je suština svega. Niko se ne bi bunio na njihove marketinške fore da im usluga radi kako treba. Tako je svuda, svako gleda da ti izvuče neki dinar i da te obaveže, nisu ni oni veverice. Ali ako kao u mom slučaju net u večernjim satima ima stalno neke prekide, jednom u 15 dana crkne potpuno na sat-dva i sl. onda se ljudi sa razlogom bune i pljuju ih.
Šta mi glumiš tu neku ludilo kompaniju i avione kamione a razvlačiš kablove kao konopac za veš
 
Cimaj ih stalno preko call centra, i idi ponekad u poslovnicu.

Ja sam tako morao stalno da ih zivkam. Na kraju... modem! Zamenili, i cao.
Drugi put isto tako, zivkanje i po nekoliko puta na dan, svaki dan zaredom... trazio sam admine obicno. Dosao cova... ovaj sto je instalirao je zeznuo navojnicu za coax :D
(3x sam uvodio SjBB BTW)

Ne vredi... svi u djubrad u ovoj zemlji, pa i firme se kao jos veca djubrad ponasaju. Moras da ih smaras dovoljno, inace, dzaba pljuvanje po forumu ;)
Probao sam i ja ranije - shvatio da nema vajde, i digao ruke :D
 
jeste gledali onu epizodu southparka sa kablovskim operaterom? znaci svi kablovski operateri su takvi, nije sbb izuzetak :)
 
jeste gledali onu epizodu southparka sa kablovskim operaterom? znaci svi kablovski operateri su takvi, nije sbb izuzetak :)

Svi americki su takvi. Srbija mnogo lici na SAD po mnogo cemu, iako to ne volimo da priznamo.
Oni imaju preskup i nikakav internet takodje velikom vecinom. Narocito na mobilnim telefonima.
A posto je sada SBB u americkom vlasnistvu, krajnje je prigodno kakva je usluga.
Cak se i novi paketi zobu u skaldu za americkim imenovanjem.
 
Ista stvar i kod mene. Ni na windowsu ni na linuxu ne radi 1080p.
Auuu, :lupko: da se držim ja mog Telekoma. U nedoumici sam bio da li preći na SBB jer mi ističe ugovor ali ovo što pišete je katastrofa. Pa meni na duplo manjem paketu od vašeg najsporijeg radi bez ijednog seckanja npr. ovaj video na 1080p:

Uz to je i sin na drugom kompjuteru i visi na internetu.
Džaba ga bilo....
 
Poslednja izmena:
Pa ja ne znam ko se toliko zali? Vecini radi savrseno. Ja sam jedini problem imao kada mi je kabl sa susedne zgrade prekidao i to je to. Ovo sinoc sto mi je nestalo nije uopste bilo do SBB-a vec do EPS-a, pola Zarkova je ostalo bez struje nocas i jutros su popravili kvar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno