Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ste prebacili račun da stiže na mail ,meni od tada dolazi redovno negde oko 9-og u mesecu.Ranije kada su slali poštom stizao je uvek sa zakašnjenjem(20-25-og).
 
Meni isto stiže na e-mail, redovni su i ne kasne. Kad sam dobijao račun preko pošte, dešavalo se da kasni i po 10 dana.
 
Evo ja sad gledam sta imam od racuna i zadnji koji mi je stigao je za avgust.. Tako da od tad mi ne salju racune.. Takodje ni na mail nema nista.. Sem da ce od 19. da gase duznike i kao za nesrecu gmail to nabio u spam.. :)
 
Mene su zvali posle mesec dana za 500 dinara, da platim da me ne iskljuce, iako je njihova greska koja traje vec 4 meseca
 
Kad sam dobijao račun preko pošte, dešavalo se da kasni i po 10 dana.

Desavalo se i po 2 meseca da ne dodju, prilicno neazurni ili oni ili ovi u Posti, email stize ok a moze i preko "moj sbb" da se pogleda.
 
SBB kraljevi. Odem juče da pređem sa duo mix na duo gold, u Pančevu kancelarija radi do 16h. Ja pošto radim do 15 stignem tamo oko 15:30, žemsku koja radi tamo mrzi da živi. Kažem joj koji paket hoću i ona upiše podatke na parče papira i kaže "imam sad mnogo posla, i da sredim neke papire, uradiću vam sutra". Ok, dođem danas sa posla kući, naravno ništa. Zovem podršku i objasnim koji paket hoću a ljubazna gospođa mi kaže da moram da idem opet u poslovnicu da potpišem papire. Ja joj lepo objasnim da sam bio već tamo, ona kaže "morate da idete, da potpišete papire, verovatno se zbunila" :D Doviđenja, prijatno, nećete pare - ne morate.
 
SBB kraljevi. Odem juče da pređem sa duo mix na duo gold, u Pančevu kancelarija radi do 16h. Ja pošto radim do 15 stignem tamo oko 15:30, žemsku koja radi tamo mrzi da živi. Kažem joj koji paket hoću i ona upiše podatke na parče papira i kaže "imam sad mnogo posla, i da sredim neke papire, uradiću vam sutra". Ok, dođem danas sa posla kući, naravno ništa. Zovem podršku i objasnim koji paket hoću a ljubazna gospođa mi kaže da moram da idem opet u poslovnicu da potpišem papire. Ja joj lepo objasnim da sam bio već tamo, ona kaže "morate da idete, da potpišete papire, verovatno se zbunila" :D Doviđenja, prijatno, nećete pare - ne morate.

Džaba ti taj njihov korisnički servis za takve informacije tj. oni kao da unajmljuju nekog da radi za njih podršku jer tu totalno neobavešteni osim onoga što imaju ispred kompjutera, a obrati se na njihovom zvaničnom forumu i videćeš totalno drugu priču, identična situacija je bila, čak je i neki supervizor bio u akciji kako samo lično može i nikako drugačije da se ugovor potpiše, a kad su došli da obnove ugovor ostali u čudu kad se spomene KS SBB-a...
 
Poslednja izmena:
E ovako, posto mi se pametan cale prijavio za Silver Trio iako sam mu rekao 10 puta da ne radi to, zanima me sledece (da odradim damage control sto je bolje moguce :mad:):

1) Dali su mu novi telefonski broj, ja sam bio ubedjen da je krenulo prebacivanje brojeva kod SBBa?

2) Koji telefon moze da ocekuje da dobije, koji d. reciever, koji wireless? Sta ima da se bira, ako uopste ima, sta je najbolje izabrati? Da mu ne uvale kao broj sto su mu uvalili;

3) Posto je stan na dedu koji prima naknadu za tudju negu i pomoc (nepokretan je), da li imamo pravo na redukovanje naknade za KTV? Jer je on pitao i devojka u call centru mu rece 50% ako i to prodje uopste?!

4) Razno :d. Jer stvarno ne znam sta mogu da ocekujem od iznenadjenja, sve sto je vredno pomena mi je bitno, da me ne bi uhvatili nespremnog..

Citao sam stvarno temu, ali ne mogu sve ovo da nadjem, pogotovo zbog prica "jel moze ili ne moze gateway" dugih 10 strana :d
 
Ako je deda nepokretan trebalo bi da vam je bar odrzavanje dzabe. ;) Moras da odneses uverenje i onda oni to procesuiraju. Za upute pitaj njih, mozda ti na prvu nece dati. Ako i ne prodje posle predate dokumentacije zali im se i ukazi im na gresku.
Broj nazalost telekom ne daje da se prenosi... tako su bar meni rekli, izgleda da je stopirano kod njih...

E sada, i mene zanima koji risiver za digitalnu traziti?
 
Poslednja izmena:
Jos uvek ne radi prenos broja u fiksnoj telefoniji. Kada ce proraditi, ne znas se.

Pozdrav
 
Ne moze da se prebacuje i do daljeg nece moci ni da se prenosi jer Telekom nije lud da to dozvoli. Ja sam uzeo trio gold extra ili kako sevec zove i dobio novi broj a u drugom stanu sam odjavio Telekomov broj jer se ne koristi mesecima i necu da im placam 500 kinti dzabe.
 
A šta ti je problem, što ne Silver Trio ?

Problem je sto mi brzina ne treba, wireless sam mu rekao da nam se vise isplati da kupi nego da potpisuje ugovor zbog toga, a ni novi telefonski broj nam ne ide u korist. Hteo sam da ostanem van ugovorne obaveze, jer postoji velika sansa da ga raskinemo uskoro, a onda ce da placa penale bez razloga (za brzinu koja nam ne treba, i fiksni koji verovatno nece niko da koristi kao sto se ni sad ne koristi).

@ Sajber
Zar to nije uneku ruku protivzakonito? Zasto su dozvolili na mobilnoj mrezi onda?
 
Poslednja izmena:
Narode, kakav je D3 u odnosu na analognu TV? I kakvi su ovi HD kanali, po kvalitetu?
Skontao sam da od TT nema ništa, pa se dvoumim između silver duo i gold extra.
Ne gledam nešto televiziju, ali žena obožava 24 kitchen i fox kanale.
Hvala unapred.
 
HD kanali su dobri, nisu bas kao x264 brripovi ali su ok, nebo i zemlja u odnosu na SD kanale. Sd kanali su u odnosu na analognu primetno bolji, nema uopste suma u slici i zvuk je bolji. Naravno neki niskobudzetni domaci kanali su sa prilicno losom slikom ali to je do tih tv stanica, ne moze se od loseg izvora nista napraviti.
 
Mnogo je bolja slika na d3.
 
Pazite ovo, ne znam da li je do njih ili do hostinga.
Do juce mi je ping na serveru bio oko 15-20.. Juce i danas 40.. Vidim nesto mi je cudno, jer niko se ne zali sem mene.. Odradim tracert do servera i imam sta da vidim :


C:\Users\XXXXXXXX>tracert 217.26.212.10

Tracing route to 217.26.212.10 over a maximum of 30 hops

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1
2 10 ms 11 ms 8 ms 10.72.0.1
3 14 ms 9 ms 10 ms kv-he-m-1-gi0-23.sbb.rs [89.216.4.213]
4 10 ms 9 ms 11 ms kg-he-m-1-te2-2.sbb.rs [89.216.8.177]
5 10 ms 9 ms 7 ms bg-us-m-1-pc4.sbb.rs [89.216.8.97]
6 10 ms 11 ms 10 ms bg-du-m-1-pc5.sbb.rs [89.216.6.157]
7 16 ms 18 ms 15 ms bg-du-r-1-pc1.sbb.rs [89.216.5.75]
8 14 ms 16 ms 19 ms bg-yb-r-1-te0-3-0-0.sbb.rs [89.216.5.34]
9 30 ms 23 ms 25 ms 217.174.157.100 <-----------------BUGARI??
10 26 ms 25 ms 23 ms Combridge.RoNIX.Ro [217.156.113.26] <-----------------RUMUNI??
11 89 ms 30 ms 38 ms telenor.sox.rs [193.105.163.45]
12 36 ms 29 ms 30 ms 217.65.201.18
13 28 ms 28 ms 39 ms 217.65.196.208
14 29 ms 30 ms 63 ms edge-tnr-1-ae3-10.eunet.co.rs [94.127.1.162]
15 30 ms 28 ms 31 ms l3-sc-1-po2.eunet.co.rs [94.127.1.100]
16 * * l3-sc-1-po2.eunet.co.rs [94.127.1.100] reports: Destinat
ion net unreachable.

Trace complete.


Obratite paznju na 9. i 10 hop.. Rumunija i Bugarska, mislim jel me oni zajebavaju?
Jel ima svrhe da se zalim?
 
HD kanali su dobri, nisu bas kao x264 brripovi ali su ok, nebo i zemlja u odnosu na SD kanale. Sd kanali su u odnosu na analognu primetno bolji, nema uopste suma u slici i zvuk je bolji. Naravno neki niskobudzetni domaci kanali su sa prilicno losom slikom ali to je do tih tv stanica, ne moze se od loseg izvora nista napraviti.

Mnogo je bolja slika na d3.

hvala za info.
 
Ratosiljah se danas HG-a...Doneli mi Cisco EPC 3208 modem, povezao sam svoj ruter na njega i propevao sam.
Uopšte mi jasno zašto je Firmware na HG-u onako ubogaljen...bas šteta za takav uređaj...
 
Jesam li ja zatucan ili je potrebno biti hacker iz Sabljarke pa videti detalje u vezi ovih paketa koje nude na njihovom sajtu? Evo na primer Duo Gold, ne pise koji su to HD kanali u ponudi.
 
Uz gold extra bi trebalo da idu svi HD kanali, sem HBO, ako sam dobro shvatio.
 
Da, ide standardni HD paket, bez HBO (x2) i Cinemax (x2) HD kanala.
 
Samo da proverim pošto i dalje ne verujem da je to moguće: na HD kanalima tipa NG, DISCOVERY i slično nema naših titlova kao ni srpskih komentatora na Eurosport HD kanalima?
 
Na HD verzijama NG, Discovery i sl. nema naših titlova (malopre sam proverio) ali na Eurosport 1 i 2 HD ima srpskih komentatora.

Mislim da je to zbog toga što se Eurosport i Eurosport HD ne razlikuju po sadržaju, dok Discovery HD i običan Discovery nemaju istu programsku šemu. Isto važi i za neke ostale kanale pa im se verovatno ne isplati da ih titluju za relativno mali broj korisnika HD kanala. Sve se svodi na pare :S:

edit:
mada upravo gledam History HD i ima srpski titl, 24Kitchen HD ga takođe ima, izgleda da zavisi od kanala do kanala ali i od emisije, neke imaju a neke ne.
 
Poslednja izmena:
Jesi li preispitao tu misao u glavi pre nego sto si je napisao? Ti si konstatovao da SBB nece izgubiti korisnike iako spustanjem brzina zakonski omogucuju SVIM internet korisnicima da raskinu svoje ugovore bez penala... Nijedna firma u svetu ne bi rizikovala tako nesto, niti bi SBB rizikovao eventualan gubitak profita.
Pa naravno da nisam mislio da objave na sajtu da smanjuju brzine.Govorim o radu "ispod haube" ogranicavanju P2P protoka.Kako ces dokazati a da to rezultira bilo kakvim ishodom u tvoju korist kao korisnika?A i koliko je to ljudi spremno da se cima da prolazi celu proceduru?A to "u svetu" e pa dosadasnja praksa govori da to ne pije vodu ovde...
 
Pa skoro da moraš :)
Spisak tih kanala imaš u delu Korisnička dokumentacija - arhiva pa onda "Ponuda sa cenovnikom od 22.10.2013."

U startnom paketu imaš
1.) RTS HD

onda u HIT paketu idu
2.) 24 Kitchen HD
3.) VIAsat History/Nature HD

i u Sport klub HD paketu imaš 5 Sport klub kanala
4.) SK1 HD,
5.) SK2 HD,
6.) SK3 HD,
7.) SK HD i
8.) SK Golf HD

Au covece, a opet nema tih paketa vise mada kontam da je u duo gold to tih osam kanala.

A jel ima opcije za kupovinu digitalnog risivera van sbb-a? Msm placanje prikljucne takse pa mesecna renta = nek se oni malo .....
 
To je onaj D3i ako sam dobro razumeo, nek me neko ispravi ako gresim.
 
Da, D3 samo ako si na SBB-u, D3i ako imaš internet konekciju kod bilo kog provajdera ali bar 4Mbps.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno