Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a da li si podesio da ruter dodeljuje preko DHCP staticku adresu ili si setovao na telefonu?

I jedno i drugo. Prvo sam dodelio MAC adresi telefona statičku IP adresu. Kad sam video da ni to ne rešava problem, ugasio sam DHCP u podešavanjima rutera i u telefonu sam ručno setovao IP adresu, Gateway i DNS servere (probao sam i sa google dns serverima). Problem je ostao prisutan.
 
Posle 7 dana da se nadovezem na ovo ali i meni je ostala 10/1 brzina a vec godinu dana nisam pod ugovorom. I ovo mi je ok brzina, osim upload-a ali ajde.. mada mozda cu da idem na novi ugovor, sve zavisi od nekih drugih planova.

Samo da ne smanje na 6/1, to bi bio bezobrazluk.

Potpisuj, nece Targo skoro u Valjevo :)
 
Da li moze na hg da se namesti staticki lease po mac adresi? Treba mi za ipcam, ne nslazim opciju...
 
U Setup>Lan setup>tab "Pre-assigned DHCP IP adresses" može da se rezerviše IP adresa po MAC adresi, međutim mora se obratiti pažnja da i te rezervisane adrese budu u DHCP opsegu (tzv. DHCP pool) koji je inicijalno postavljen.

U primeru sa slike je startna IP adresa 192.168.0.2 , maksimalni broj klijenata je limitiran na 5 što znači da je opseg mogućih adresa za dinamičko i rezervisano dodeljivanje od 192.168.0.2 - 192.168.0.6 . Na slici u prilogu se u listi vidi jedna dinamička IP adresa i jedna rezervisana po MAC adresi. Na većini drugih rutera rezervisane adrese ne zavise od DHCP pool-a.
 

Prilozi

  • dhcp.png
    dhcp.png
    228.8 KB · Pregleda: 223
Poslednja izmena:
Da li postoji mogućnost da se na Cisco ruteru isključi opcija koja nije dostupna u podešavanjima rutera, a u zvaničnom uputstvu za ruter postoji? Mislim konkretno na opciju za gašanje IGMP proksija. IGMP je po default-u uključen, ali je opcija za njegovo paljenje/gašenje sklonjena u firmware-u uređaja koji SBB daje!

Pitam zbog ovog: http://s11.postimg.org/92dovolwj/epc3925_igmp.jpg

Izvor (na nemačkom jeziku): http://ziggo.gebruikers.eu/forum/viewthread.php?thread_id=3756#post_25467
Translate: http://translate.google.com/transla...wthread.php?thread_id=3756#post_25467&act=url
 
Poslednja izmena:
Nema rešenja za to, možda ako se SBB izbombarduje većim brojem pritužbi od strane korisnika EPC3925 rutera da puste update na "klot" fabrički firmware.

A da ih pita čovek zašto imaju rutere sa tim limitiranim firmware-om...dal´ bi znali da objasne... :mad:
 
Pa nemam pojma zasto to rade. Ima cak fora da tajcruter radi u bridge uz neku skriptu ali dzaba kad je ovakav fw.
 
Pokušavam da editovanjem source-a Management stranice dođem da opcije za paljenje/gašenje IGMP proksija, ali ne ide, za sad...
 
Poslednja izmena:
Niti ce ti ici, vec je probano. Zar SBB ne iznajmljuje link od Rumuna jos uvek? Posto su Rumuni ti koji daju ovakve rutere sa ovim firmware-om, SBB ne bi imao blage veze da objasni zasto su stvari takve kakve jesu.
 
Tako je, nema šanse da se isključi IGMP proxy, niti da se ruter podesi da radi u Bridge modu...
 
I jedno i drugo. Prvo sam dodelio MAC adresi telefona statičku IP adresu. Kad sam video da ni to ne rešava problem, ugasio sam DHCP u podešavanjima rutera i u telefonu sam ručno setovao IP adresu, Gateway i DNS servere (probao sam i sa google dns serverima). Problem je ostao prisutan.

Nesto slicno sam imao na tp link ruteru stariji model, isto sbb...
Sve radi ok na laptopu, par android i ios uredjaja, ali na par obicnih telefona radi recimo bez youtuba,skype i sl...
Setovanje i resetovanje je trajalo pola sata, uvek isto i jedino sto sam na kraju uradio i proradio je net kako treba je da sam ostavio ukljucen firewall....
Probaj , meni je to resilo, ne znam ni sam kako
 
Nesto slicno sam imao na tp link ruteru stariji model, isto sbb...
Sve radi ok na laptopu, par android i ios uredjaja, ali na par obicnih telefona radi recimo bez youtuba,skype i sl...
Setovanje i resetovanje je trajalo pola sata, uvek isto i jedino sto sam na kraju uradio i proradio je net kako treba je da sam ostavio ukljucen firewall....
Probaj , meni je to resilo, ne znam ni sam kako

Ni paljanje firewall-a ne rešava problem. Jedna od mogućih solucija je gašenje IGMP proksija (pogledaj post #3785), ali na uređaju koji daje SBB ta opcija je izbačena!
 
Stigao ni račun za oktobar bez - samo održavanje, bez interneta :D
Hvala SBB.
 
danas sam usanducetu neaso neki SBB letak na kome je dopisan hemiskom br nekog lika za vise informacija, i zalepili su neki plakat na ulaz izgleda da je SBB resio da se siri.
U pitanju je Mirijevo 4
 
Fotkica, moze ?
 
Ogroman problem, a mislim da vi svi mozete da mi pmognete.

Juce mi je stigao 3925, sve je instalirano kako treba.

Sinoc kada sam se vratio sa posla promenio sam sifru na njemu i sve ostalo zavrsio. Kacim se na net preko wifi-a. Nakacio se ponovo, resetovao cisca i ukljucio torente. Tu je nastao problem. Posle par minuta rada laptop se zablokirao. Posle reseta, opet ista stvar. Ovo se ponovilo x puta posle toga. Koristim utorrent. Do juce nisam imao ovih problema uopste. Jutros sam ostavio laptop da radi bez torrenata, i radio je pola sata bez blokiranja (videcu danas kada se vratim sa posla da li je to ostalo tako). Ako jeste, onda je definitivno problem utorrent. Sinoc sam instalirao i poslednju verziju, tekoh da nije tu problem, takodje Avast je updetovan na poslednju verziju (kupljen, nije krekovan).
Moje pitanje je da li moguce da cisco 3925 ima neki problem sa utorrentom tj da iz nekog razloga dovodi do pada sistema ili da li uopste wifi moze da dovodi do ovakvih problema?
Naljubaznije bih vas zamolio za pomoc. Hvala

Da dodam, brzina je 25mbit, ako je to potrebno. I do sada sam imao 24, tako da se tu nista nije menjalo

Znam da smaram, i trecu stvar da dodam. Pre blokiranja kuleri pocinju da rade na maksimumu, sto mi ukazuje na to da nesto opeterecuje procesor 100%. Takodje, pri blokiranju, ekran se zamrzne (ili ako je monitor bio ugasen onda se slika ne pojavljuje) i ne izbacuje nikakvu gresku (ne resetuje se). Pretpostavljam da utorrent iz nekog razloga koristi procesor u celosti i blokira ga.
 
Poslednja izmena od urednika:
Brzina internet konekcije, wifi ruter ili bilo koje podešavanje na strani rutera ne mogu dovesti do blokiranja ispravnog računara. Proveri kako ti se ponaša računar kada ga opteretiš nekim test programom. Sa obzirom da blokira pod opterecenjem moguće da je hardverski problem ili klasično pregrevanje zbog zaprljanog hladnjaka.
 
Gledaj, i ja sam slicno razmisljao. Problem je u tome sto je do juce u 13h sve radilo kako treba, preko ciscovog modema i dp linkovog rutera. Kada je prikljucio novi modem/ruter u jednom, ovo je pocelo da se desava.
Apsolutno shvatam sta kazes, ali mi je neverovatno da je doslo do problema u laptopu bas posle promene hardvera. Takodje, do sada utorrent nikada nije opterecivao procesor toliko da rade ventilatori. Zato sam i pitao da li je moguce da je nesto u setovanjima rutera sto tera utorrent da opeterecuje procesor (kesiranje ili nesto drugo).
 
Jel imaš ti još uvek taj Tp-Link ruter, da probaš preko njega? Poveži ga na Cisco, ubaci tplink WAN adresu u DMZ na Ciscu i onda na njemu otvori port za uTorrent i vidi kako se ponaša. Ako tada nema blokiranja onda je problem što EPC3925 nekako opterećuje laptop svojom wifi konekcijom :zgran: što ne bi trebalo da je moguće.

I pre svega proveri kako se ponaša laptop pod opterecenjem, neki benchmark, SuperPI, linx ili sličan.
 
Poslednja izmena:
Nemam, odneli ga zlikovci iz SBB-a:).
 
Meni su ostavili TP-Link ruter na korišćenje bez ikakvih problema kada sam to zatražio, razdužili su samo kablovski modem...
 
Ja nisam bio kuci kada su to radili....... Elem, bicu kuci za sat vremena, pa cu da javim da li radi ili ne.
 
Definitivno je u pitanju utorrrent. Komp radi najnormalnije sada, ali utorrent nije radio ceo dan.
Da li je moguce da je promenom rutera u utorrentu nesto promenilo tako da je poceo da overloaduje 100% procesor i da ga zakucava?
 
Meni utorrent cepa k'o lud bez ikakvih dodatnih podešavanja nakon što su zamenili modem Cisco ruterom, ništa nisam dirao, samo. sam disejblovao wifi na Cisco ruteru, sve radi preko TP-Linka kao pre zamene...
 
Poslednja izmena:
Toliko puta već pisano da SBB tj. njihov DHCP server je nasetovan da jako dugo "iznajmljuje" IP adresu korisnicima, i ne postoji način da korisnik samostalno inicira zamenu IP adrese.

Toliko puta pisano, i svaki put pogresno... Ja menjam ip svakih dva sata...

Samo promeni wan mac id adresu i resetuj modem i eto...
 
Probao sam upravo, u slučaju da je nešto promenjeno i opet ništa. MAC rutera, MAC mrežne karte kada se klonira na ruter i MAC adresa ručno upisana od wifi adaptera koji ne koristim (ne može se nasumično upisivati) i u sva tri slučaja dobijam isti IP od SBB-a. Naravno, posle svake promene MAC adrese resetujem modem jer drugačije i ne bi dao IP adresu.

edit:
Na slici u prilogu se vide tri različite MAC adrese ali uvek ista IP adresa.
 

Prilozi

  • WAN.png
    WAN.png
    34.7 KB · Pregleda: 205
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno