Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I meni.
 
Šta da radimo? Jel imaš neku ideju možda?

P.S. Koje telefone imaš? Ja imam Sony Xperia Mini.

Samsung Galaxy S i Samsung Galaxy Nexus.
Jedino da počnemo da kukamo na SBB Forumu, pa ako se još neko javi sa problemom možda nešto i urade...
 
S obzirom na moje zadovoljstvo uslugom, i dva meseca bez ikakvog resenja. Mislim da ovo treba da im bude nova reklama.

 
jel zna neko koje su cene za pozive ka SBB-ovom voip-u?
npr. sa fiksne (Telekomove), isti grad.
 
Aktivacioni paket 16/2 to svima aktiviraju u prvih 24-48 časova, a najbolje da proveriš na SBB Portalu koju su ti uslugu aktivirali

I meni su konačno zamenili kablovski modem, takođe sam dobio cisco epc3925, a zadržao sam i tp-link 740n.

Sada imam ovu situaciju



Interesuje me koji je username i pass za ovaj novi epc3925, želeo bih da mu isključim wifi ili bar da stavim kakvu-takvu zaštitu?
 
I meni su konačno zamenili kablovski modem, takođe sam dobio cisco epc3925, a zadržao sam i tp-link 740n.

Sada imam ovu situaciju



Interesuje me koji je username i pass za ovaj novi epc3925, želeo bih da mu isključim wifi ili bar da stavim kakvu-takvu zaštitu?

Da odgovorim samom sebi, nešto sam sada čačkao i uspeo, tačnije ulogovao sam se sa praznim poljima za username i password i modem mi je ponudio opciju da podesim nove vrednosti, to sam snimio,a pre toga sam isključio wifi, sve za sada radi kako treba...
 
Poslednja izmena:
Za prvo logovanje ti nece traziti username i sifru, mozes odmah da izmenjas sve.

Zbunio me čovek iz sbb-a koji je doneo novi modem, zaokružio na kutiji neke mac i serial brojeve i rekao mi da su to šifra i lozinka, trebalo je vremena da se opasuljim i pogledam malo po netu, u svakom slučaju hvala ... :)
 
To je bilo sledece sto bih ti napisao :d
Kuckao sam s fona i nisam imao papir ispred sebe da ti kazem i to gde da pogledas. Ja sam odmah izmenjao sve tako da ne razmisljam.
 
Uz pomenuti Whatsapp i Viber mi se isto tako ponaša.
Takođe, kada se konekcija "zaglupi" ni jedan program ne može da pristupi internetu. Isključivanje i ponovo uključivanje WiFi- ja na telefonu privremeno popravlja problem. Probano sa dva android telefona.

I ja imam sličan problem, Whatsapp zaglupi posle nekog vremena (ne dešava se preterano često, ali se dešava), dok ostale aplikacije normalno pristupaju internetu.
Telefon sa 4.1.2 verzijom Androida...
 
Imam problem sa netom od kako sam uzeo ovaj novi modem epc3925.Naime desava se sledece,torenti rade punom brzinom,kada surfujes po netu sve lepo radi.Problem nastaje kada krenem da skidam neke zipovane fajlove.Konkretno treba da skinem navigaciju igo primo i koji god link da unesem on krene da ga skida i samo odjednom stane,i tako stalno ukrug.Skine 30 posto i pukne,pa onda opet sam krene da skida i dodje na primer do 65 posto i opet pukne.I na kraju napise eror.Znaci bilo sta da probam da skinem a da je u rar fijlu nece da skine.Sa starim cisco 2100 modem tih problema nije bilo.Da li mozda treba u samom setovanju modema da se podesi nesto?Ako neko zna da ne cimam ove iz sbb-a,jer verovatno ni oni ne znaju sta je problem.
 
Jesi li pokusao te iste fajlove sa nekog drugog sajta da skines?
 
Jesam sa raznih sajtova.i uvek zabada.Cak mi je covek poslao sajtove sa kojih je on skinuo bez problema i opet mi se isto desava.Pazi retko kad se desi da uspem da skinem ceo zipovan fajl koji je velicine oko 220 mb.

https://docs.google.com/file/d/0B82RSSBbAUfOOFkxQTB0akd0TWM/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0B82RSSBbAUfOTmQxbm1wSlJDbmM/edit?usp=sharing


Ni jedan od ova dva fajla nece da skine a provereno je covek sa njih skidao.A da ne govorim da sam probao brdo sajtova drugih i uvek mosa.Radi kao sto sam opisao u prethodnom postu.
 
Jesam sa raznih sajtova.i uvek zabada.Cak mi je covek poslao sajtove sa kojih je on skinuo bez problema i opet mi se isto desava.Pazi retko kad se desi da uspem da skinem ceo zipovan fajl koji je velicine oko 220 mb.

https://docs.google.com/file/d/0B82RSSBbAUfOOFkxQTB0akd0TWM/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0B82RSSBbAUfOTmQxbm1wSlJDbmM/edit?usp=sharing


Ni jedan od ova dva fajla nece da skine a provereno je covek sa njih skidao.A da ne govorim da sam probao brdo sajtova drugih i uvek mosa.Radi kao sto sam opisao u prethodnom postu.

Kod mene radi.
 
I ja sam dobio novi modem sa wifi-em.

Ako moze jedna pomoc, kako da ga nateram da zatrazi novu IP-adresu?
Probao sam da ga ugasim na 5min pa da ga upalim i trazi signal, proradi ali adresa je ista.

p.s. naravno nemam staticku...
 
Toliko puta već pisano da SBB tj. njihov DHCP server je nasetovan da jako dugo "iznajmljuje" IP adresu korisnicima, i ne postoji način da korisnik samostalno inicira zamenu IP adrese.
 
^^

Da li neko zna po kom vremenskom periodu oni menjaju IP adresu, kako bih to izveo?
 
Povezi racunar kablom direktno u modem pa vidi koliki ti je Lease Time ili kad ti istice Lease IP adrese.
Nakon toga ces moci i sam da izracunas koliko dugo treba da drzis modem iskljucen da bi mozda dobio novu adresu.

Pozdrav
 
Probao i pise mi za moj LAN samo kada je dobio adresu i kada istice, Kada ce sam ruter od SBB-a da dobije novi IP to ne mogu da vidim nigde.
Upitanju je Cisco EPC3925, ako neko zna nesto nek podeli sa nama smrtnicima. :)
 
Lease time na LAN strani je verovatno isto kao i vreme na WAN strani.

Pozdrav
 
Nije isti, na EPC3925 je LAN IP lease time 600min dok je na WAN-u to i po vise nedelja, nekada i meseci.
 
Da li mogu taj novi cisco da koristim samo kao modem?
Tj da koristim idalje moj bezicni ruter, kako da ugasim sve dodatne opcije koji ovaj ima osim modema?
 
Ne mozes, zato se toliko i pljuje taj ruter. Mozes samo da ugasis DHCP, Firewall, Wifi i sta god jos da si upalio, ali to ce jos uvek biti dva NATa redno vezana.
 
Nista, mi palamudimo ovde i pravimo problem gde ga nema. :) Mislio sam da od sada preporucujem ljudima da umesto davanja 100-150 evra za dual-band-QoS rutere, lepo kupe 3-4 za iste pare posto quad-NAT nece uticati na pakete, prioritet i ostale stvari, a 4 redno vezana rutera moraju biti sigurnija od jednog... verovatno.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno