Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji je razlog da d3go ne radi na root-ovanom androidu?Zbog čega bi im to smetalo?(SBB-u)Originalni rom je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Zivim u Zarkovu i koristim Telekomov IPTV i u zgradi imamo IKOM. Da li bih mogao da se prebacim na SBB-ovu digitalnu televiziju i internet ili to zahteva posebnu infrastrukturu?
 
Za D3Go oduvek važi da svi kanali rade samo na SBB mreži dok na ostalima samo poneki. Pravdaju se nekim pravnim ograničenjima trt mrt. Sa druge strane D3i radi na svim mrežama ali je višestruko skuplja pretplata.
 
Moze li neko da mi kaze u cemu je fora da na sajtu stoji cena za Duo Gold Premium 4.990 din, a u flajeru je 3.900??? :smash:
 
Vidi da li je navedeno ono "mesečno održavanje"?
 
Kakvi su ovo suludi paketi, i zaista je glupo reklamirati povecanje koje realno to nije, bar za stare korisnike, plus uskracivanje prethodnih usluga koje su bile ukljucene...

Moj slucaj, osnovni mix paket uz dodatak HD i D3Go:

D3/Odrzavanje | Dodatni paketi | Internet | D3Go | Usluge
D3 Mix HD | HD | MIX 24 Flat Home S 10/1 | Da | Pogledaj Propušteno
1036 (932 sa popustom, valjda zbog mix paketa) | 460 | 1515 | 100 | 0 (ukljuceno)

Ukupno: 3007 din

Sa novim paketima
Duo Silver
- nema pogledaj propusteno, nema D3 Go, D3 kuca se naplacuje
+ dobija se brzi net 15/1,5
Ukupno (sa HD paketom, D3 Go): 2590+460+110=3160

Duo Gold
- D3 kuca se naplacuje
+ dobija se brzi net 15/1,5, hit paket, D3 Go i pogledaj propusteno ukljuceni
? ali i 2 HD kanala i Sport Klub HD *cena 210 din (koji je nepromenljiv i neoduzimljiv)
Ukupno (sa HD paketom - ne oduzima se razlika zbog ubacenog SK HD paketa): 2890+460=3350

Duo Gold Extra
- D3 kuca se naplacuje
+ dobija se brzi brzi net 25/2, plus paket, D3 Go i pogledaj propusteno ukljuceni, HD paket
Ukupno: 3590

Znaci uz Silver bi dobio brzi net ali gubim pogledaj propusteno, d3 kucu i placam dodatnih 153 din, ili 263 din ukoliko bi uzeo i dodatak pogledaj propusteno.
Uz Gold paket dobijam brzi net, gubim D3 kucu i doplacujem 343 din (da se paketi oduzimaju tj. da mogu da se zamene SK i HD razlika bi bila 93 din, sto je i donekle prihvatljivo).

I sad, sta mene da povuce da potpisem novi ugovor, dobijam manje, placam vise uz neznatno ubrzanje interneta?!?
Kad se sve sracuna, da ostanem na istom a da dobijem osnovno ubrzanje interneta, kostalo bi me najmanje 263 dinara, sto znaci da nisu ubrzali net, kao sto se ocekivalo jer su stare brzine vec preko godinu dana, vec su napravili pakete gde brzi net dodatno placas, i na ovaj nacin perfidno zaobisli samo ubzanje, dobili nove ugovore i vece cene.
Koliki je njihov bezobrazluk vidi se iz toga da su u Bosni (Telemach sto je njihova sestra firma) ubrzali net na 15/1,2 Mb/s jos u martu cini mi se, a sad im nude uz nove ugovore 20 Mb/s... Ne vidim razlog da mi budemo gori, narocito sto je SBB nastao u Srbiji...
Konkurencija vec ima bolje pakete, ali je problem sto drugih kablovskih sistema ima samo po BG-u, a adsl kod nas je nekako jos uvek problematican za velike brzine i dobar ping.

Mislim da bi nove pakete trebalo modifikovati, da u pakete ne ubacuju dodatke, pa tako sad ako hocemo neki drugi dodatak, u ovom slucaju HD, placamo punu cenu a vec imamo ukljuceno najmanje 8 HD kanala, tj. dodatak koji kosta 260 din.
Sada je za ljude sa ugovorom osnovni net 15/1,5 i bilo bi ok da i starim korisnicima internet povecaju jer u sustini placamo cenu istog...
Samo su verovatno zbog pravnih zackoljica i starih ugovora novim paketima dodali sufiks + i na taj nacin izbegli da svima povecaju net i nateraju ljude da potpisuju nove 2g ugovore sa realno vecim cenama uz diskutabilno slicnu uslugu...
 
Poslednja izmena:
NOVO UBRZANJE?

Sinoć oko ponoći mi pukne net i tek jutros primetim da se vratio. Bezveze rekoh da pustim speed test, da vidim jel sve ok kad ono 40mbps! Sa 10mbps su mi povećali na čak 40. :banana: Na sajtu ne piše ništa. Ali evo skidam stvari brzinom 5-5.8mb/s. Pa...testirajte svoje brzine od jutros :)

Btw. Paket je najmanji home flat uz obavezu od 24 meseca koja je doduše istekla odavno.
 
Poslednja izmena:
To je neka greska, SBB nikad nije bio toliko siroke ruke. Nemoj samo zvati da im se zahvaljujes, cuti i uzivaj :D
 
Jel moze neko da potvrdi ovo da ne radi svi D3GO kanali na adsl-u? SK me interesuje najvise..
 
Sinoć oko ponoći mi pukne net i tek jutros primetim da se vratio. Bezveze rekoh da pustim speed test, da vidim jel sve ok kad ono 40mbps! Sa 10mbps su mi povećali na čak 40. :banana: Na sajtu ne piše ništa. Ali evo skidam stvari brzinom 5-5.8mb/s. Pa...testirajte svoje brzine od jutros :)

Btw. Paket je najmanji home flat uz obavezu od 24 meseca koja je doduše istekla odavno.

Blago tebi s tom greskom.
 
Jel moze neko da potvrdi ovo da ne radi svi D3GO kanali na adsl-u? SK me interesuje najvise..

Upravo probao D3Go na Orion ADSL-u i ne rade svi Sport Klub, svi Fox, Cinestar, TV1000, Cinemania, svi Discovery kao ni njihove HD varijante. Ima još nekih pojedinačnih kanala koji ne rade ali ovo su pretpostavljam oni koje ljude najviše interesuju
 
Poslednja izmena:
Ccc, jesu stoka.. Hvala..
 
Jel ima neko problem sa Whatsapp servisom na Android telefonu poreko Home Gateway-a? Primetio sam da Whatsapp servis povremeno ne radi, konekcija se zaglupi. Isto važi i za Gtalk servis na Androidu. Konekcija se zaglupljuje kad telefon ne koristim više od 5 minita. Prvo puca Whatsapp, a posle nekog vremena puca i Gtalk. Na 3G mreži i D-link ruteru na poslu se ovo ne dešava.

Uz pomenuti Whatsapp i Viber mi se isto tako ponaša.
Takođe, kada se konekcija "zaglupi" ni jedan program ne može da pristupi internetu. Isključivanje i ponovo uključivanje WiFi- ja na telefonu privremeno popravlja problem. Probano sa dva android telefona.
 
Uz pomenuti Whatsapp i Viber mi se isto tako ponaša.
Takođe, kada se konekcija "zaglupi" ni jedan program ne može da pristupi internetu. Isključivanje i ponovo uključivanje WiFi- ja na telefonu privremeno popravlja problem. Probano sa dva android telefona.

Šta da radimo? Jel imaš neku ideju možda?

P.S. Koje telefone imaš? Ja imam Sony Xperia Mini.
 
Bio mi malopre serviser iz sbb-a i doneo opremu.Dobio sam Cisco EPC3925.Povezao novi modem i ukljucili su mi odmah brzi net.Bio sam na 10/1 a sada sam na 15/1.5 evo rezultata
http://www.speedtest.net/my-result/3080139512
Nisam bio ubedjen da ce odmah aktivirati novu brzinu,ali dok je covek popunio papirologiju oni su aktivirali.
Prijatno sam iznenadjen.Videcemo kako ce se net ponasati sa novim modemom.za sada radi odlicno.
 
Mislim da je to aktivacioni paket 16/2...
 
Bio mi malopre serviser iz sbb-a i doneo opremu.Dobio sam Cisco EPC3925.Povezao novi modem i ukljucili su mi odmah brzi net.Bio sam na 10/1 a sada sam na 15/1.5 evo rezultata
http://www.speedtest.net/my-result/3080139512
Nisam bio ubedjen da ce odmah aktivirati novu brzinu,ali dok je covek popunio papirologiju oni su aktivirali.
Prijatno sam iznenadjen.Videcemo kako ce se net ponasati sa novim modemom.za sada radi odlicno.

Aktivacioni paket 16/2 to svima aktiviraju u prvih 24-48 časova, a najbolje da proveriš na SBB Portalu koju su ti uslugu aktivirali
 
Meni pise na portalu Postpaid 12 Home S (tako nesto :p) ali brzina i dalje izadje <10/2 (manje od 10/2, a 16/2 ni blizu). Nis je u pitanju.
 
Kako mogu da napravim/koristim Favorites listu na D3 risiveru?
 
Kako mogu da napravim/koristim Favorites listu na D3 risiveru?

Menu/Podesavanja/Korisnicka Podesavanja/Moje Liste imas opciju "Nova lista omiljenih kanala" dalje sledi upustva koja dobijas... Nakon toga na daljinskom imas opciju Fav i poslednja opcija tu izaberi svoju listu koju si kreirao pod odredjenim nazivom koji si upisao...
 
Poslednja izmena:
Veceras se oseca neki lag kod surfovanja. Otezano otvaranje stranice. Konkretno, blic i benchmark forum. Ima li ko kakva saznanja o tome ?
 
Menu/Podesavanja/Korisnicka Podesavanja/Moje Liste imas opciju "Nova lista omiljenih kanala" dalje sledi upustva koja dobijas... Nakon toga na daljinskom imas opciju Fav i poslednja opcija tu izaberi svoju listu koju si kreirao pod odredjenim nazivom koji si upisao...

Tek sam sada provalio da kad kliknem na Fav moram da izaberem dole listu. Ne svidja mi se kakk su ovo odradili...
 
I meni deluje da je tako.videcemo za par dana koja ce brzina biti.

Aktivacioni paket 16/2 to svima aktiviraju u prvih 24-48 časova, a najbolje da proveriš na SBB Portalu koju su ti uslugu aktivirali
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno