Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Istekao mi je 24-m ugovor i sad su mi smanjili brzinu sa 15/1 na 6/1

Znaci ili novi ugovor ili stari net
 
Čudno, meni je ostala ta brzina. Istina, ugovor mi je istekao pre dve godine.
 
Ne poredim ih jer se radi o dva tipa uređaja, jedno je modem drugo je modem + ruter + wifi ap u jednom uređaju. Sa obzirom da imaš svoj ruter možeš uzeti modem i ostvarivati konekciju kao i do sada. Ako nemaju EPC3208 modme na stanju šta da se radi, uzmi EPC3925 wifi ruter i probaj sa njim kako ti radi, a ako budeš imao problema sa njim isključi njegov wifi i dhcp, dodaj WAN IP adresu svog Tp-Linka u DMZ na Ciscu i poveži ga na tvoj ruter preko Static IP opcije. Ispravnija varijanta je mode + ruter ali radiće ti i varijanta sa dva rutera. Ne bi trebalo da ima nikakvih problema u radu.

Na aktivaciju se čeka do 5 dana, tako kažu i iz korisničkog centra kada sam ih pitao, meni su aktivirali 6. dana :)

Čini mi se da upotrebom DMZ-a ostaje problem dvostrukog NAT-a tj. dolazi do dodatnog kašnjenja paketa zbog dvostrukog rutiranja.
Jedino pravo rešenje je Bridge Mode (koji na Cisco EPC3925 sa firmware-om za sbb ne postoji) ili modem umesto rutera.
 
Koliko dugo ste cekali da vam aktiviraju novi paket?

Potpisao sam novi ugovor 28.10. ali net mi je i dalje 10 megabita.
 
Meni su malopre prebacili sa aktivacionog paketa na duo silver. Ravno 7 dana sam cekao, potpisao sam bio 28-og.
 
Pogledaj u MojSBB koji ti je paket trenutno aktivan - obicno je neki promo paket oko 5 dana, plus koji dan posle potpisivanja nema odmah net. A dok je 10Mbps bio najmanji paket, taj promo paket je bio 5Mbps, verovatno je sada 10.
 
Produzava? Zar ne prelazi u obican postpaid, BEZ obaveze? Stoji bas da su one brzine uz ugovore od 24 meseca (bilo je 12 ranije).
 
Alfa, u pravu si. Ugovor ističe, ali ostaju brzine iz njega, dok se ne promeni paket / nov ugovor
 
Mislim da to važi samo za mix pakete.Za ugovor gde je samo net u pitanju trebalo bi da po isteku obaveze padnu i brzine?Ili je to novo pravilo?
 
Poslednja izmena:
Ja sam čak samovoljno smanjio na 10/1 i to sam i dobio.
 
Cena paketa i brzine u okviru njega se ne menjaju posle isteka ugovorene obaveze, jedino što može da se promeni je cena održavanja jer ona i nije buila predmet ugovora. Ovo je prvi slučaj da čujem da je nekome po isteku ugovora brzina smanjena.
@mladj: Ako ti odgovaraju uslovi iz starog ugovora žali se i zahtevaj da ti vrate brzinu koju si imao!
 
Ne pratim od pocetka ovo povecanje brzine. Da li se povecava brzina za trenutne korisnike sbb paketa, koji su jos pod ugovornom obavezom ili ne?
 
Ne. Moraš preći na nove pakete i sklopiti novi ugovor.
 
Sto bi rekli da moram da potpisem novi ugovor i produzim za jos dve godine ugovornu obavezu? Neka hvala cccc
 
Ugovori samo za internet pakete su bili 12 meseci a MIX su bili 24 meseca. Sada su svi ugovori 24 meseca.

edit:

Dok sam ovo pisao pogledam na SBB portalu i vidim da mi je pod D3 nestao Aktivacioni paket i sada stoji samo - . Uključim TV kad ono poruka ACCESS DENIED... za svaki kanal. Slepci iz SBB-a ponovo jašu, neko od junaka koji tamo rade je čačkao gde ne treba i isključio mi paket koji sam imao i sada naravno to niko ne može da uključi, već moram da čekam da to odrade sutra u toku dana. Svaka im čast :S: Dobro pa mi bar internet radi...
 
Poslednja izmena:
Znaš kako, nedelja popodne.. dosadno, a šta radi ovo crveno dugme na kom piše : NE PRITISKAJ!
:D
 
SBB-ovci, kako funkcionise onaj standard paket bez ugovora? Jel se sme stopirati neki mesec pa ukljuciti sledeci ili kako to vec ide? Za pripeid znam otprilike kako funkcionise ali to je 2mb.
 
Upravo sam se vratio iz njihove poslovnice i imam neke nove informacije vezano za "72h unazad". Cela konfuzija je stvorena zato što je na flajeru napisano da za duo silver ta opcija ulazi u pretplatu a onda se neko očigledno predomislio pa izbacio to. Tako da sada imate dve potpuno oprečne informacije, jedna je na flajeru i reklami a druga je na papiru kod njih. U ozbiljnoj državi bi za tako nešto popili kaznu, ovde je: "greškica". Po rečima devojke za pultom i kod njih opcija 72h unazad stvara nedoumice pošto su se, očigledno uber menadžeri, premišljali šta i kako. Takođe mi je rečeno da će doplata za tu opciju da bude 100 dinara a krenuće uskoro (nadam se samo da će biti sbb-ov termin za uskoro, pošto to može da potraje i više godina).
 
Mene su danas zvali iz sbb-a da ce sutra doci njihov serviser da zameni modem i da potpisem novi ugovor.Prijavio sam se u subotu za duo silver paket.Pitam ih kad sutra potpisem ugovor i zamenim stari modem koliko se ceka da se usluga aktivira,odnosno da dobijem brzi net,sluzbenica mi kaze da se aktivira odmah.Malo mi to cudno posto znam da se ceka par dana od potpisa do aktiviranja.Ali ajde sacekacu i sutra pa da vidim da li ce odmah biti brzi net ili ipak mora da se saceka par dana.Pitao sm je i za modem koji se dobija,ona kaze da nije upoznata i da to moram da vidim sa serviserom.
 
Niko da odgovori, zna li neko da li D3go moze da se gleda i dalje van SBB neta? U septembru mi je u CG radilo bez problema ali pre neki dan sa ADSL mi izbacuje da ne moze???
 
Niko da odgovori, zna li neko da li D3go moze da se gleda i dalje van SBB neta? U septembru mi je u CG radilo bez problema ali pre neki dan sa ADSL mi izbacuje da ne moze???

Odgovorili smo ti. Moze, pise da moze. Do tebe je neki problem.
 
Jel ima neko problem sa Whatsapp servisom na Android telefonu poreko Home Gateway-a? Primetio sam da Whatsapp servis povremeno ne radi, konekcija se zaglupi. Isto važi i za Gtalk servis na Androidu. Konekcija se zaglupljuje kad telefon ne koristim više od 5 minita. Prvo puca Whatsapp, a posle nekog vremena puca i Gtalk. Na 3G mreži i D-link ruteru na poslu se ovo ne dešava.
 
Jel ima neko problem sa Whatsapp servisom na Android telefonu poreko Home Gateway-a? Primetio sam da Whatsapp servis povremeno ne radi, konekcija se zaglupi. Isto važi i za Gtalk servis na Androidu. Konekcija se zaglupljuje kad telefon ne koristim više od 5 minita. Prvo puca Whatsapp, a posle nekog vremena puca i Gtalk. Na 3G mreži i D-link ruteru na poslu se ovo ne dešava.

Ocigledno je krs, kao sto su ljudi vecinom i rekli.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno