Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I mene interesuje da li D3 GO radi npr na telekoompvom adsl-u?

Ili si vezan da ga koristis samo na sbb-ovom netu?

Dajte neki proveren info..
 
http://www.sbb.rs/Televizija/5518/D3i+digitalna+TV+preko+interneta.shtml

Sumnjam da moze biti proverenije od sajta koji je namenjen za informisanje, a napravljen od strane SBBa.

Sponsored by Google

Kakve veze ima D3i sa D3 GO?

Inace evo info:

U skladu sa ugovorima koje imamo sa kanalima, korisnici D3 GO TV sadržaj mogu da gledaju i van SBB mreže ako su njihovi uređaji povezani preko ADSL-a, kao i preko mobilnih mreža.
 
Poslednja izmena:
Takođe, možete koristiti i sve dodatne servise, koje vam pruža naša D3 usluga, kao što su: D3 GO televizija u pokretu...

Nema veze?
 
Takođe, možete koristiti i sve dodatne servise, koje vam pruža naša D3 usluga, kao što su: D3 GO televizija u pokretu...

Nema veze?

Dobro, ima.
Mada moze da se odnosi da korisnici D3i imaju tu mogucnost, jer su van mreze iovako.

Na D3GO direktno pise.
 
Poslednja izmena:
Oke... Nego, na onom njihov videu kako porkrenuti d3go, video sam da je slika na laptopu poprilicno losa, tj secka.. Kao da igras igrice na 10 fps... Jel to do snimka ili je stvarno tako?
Evo snimka
http://www.youtube.com/watch?v=-zfLjqC7iJw
 
Квалитет је океј ако гледаш на телефону или таблету. Није за неки већи екран.
 
Ma to valja jedino ako gledas na digitronu, preko kompa ti je jedan covek jedan piksel
 
Zna li neko u kojoj rezoluciji je stream?
 
Ma to valja jedino ako gledas na digitronu, preko kompa ti je jedan covek jedan piksel

Pretera ga za medalju. Koristim D3Go često i slika jeste lošija neko na klasičnom D3 risiveru ali ne baš toliko, prihvatljivo je. U principu, kao što već reče ljubanve, namenjena je manjim ekranima telefona, tableta i eventualno laptopova. Za veće dijagonale niti ima rezoluciju a pogotovo bitrate što je najviše izraženo kada se gledaju HD kanali, slika je ok kod statičnih scena ali čim je kadar dinamičniji dolazi povremeno do pikselizacije.

Evo i par slika kako to izgleda na 23"
 

Prilozi

  • 20131102_092635.jpg
    20131102_092635.jpg
    153.3 KB · Pregleda: 219
  • 20131102_093145.jpg
    20131102_093145.jpg
    187.5 KB · Pregleda: 199
  • 20131102_093332.jpg
    20131102_093332.jpg
    119.3 KB · Pregleda: 206
  • 20131102_093525.jpg
    20131102_093525.jpg
    130.9 KB · Pregleda: 201
  • 20131102_094214.jpg
    20131102_094214.jpg
    103.3 KB · Pregleda: 189
Haha, ma gde je ovo lose, bolji kvalitet slike nego na D3 risiveru. Bar kod mene.
 
Ljudi koji misle da je slika losa na D3GO ocigledno ne znaju da je u pitanju kompresija/transcoding koji se automatski menja u odnosu na bandwidth. Ostavite 2-3 minuta i slika se poboljsa.
 
Ne verujem (mada ko zna :) ) da je neko sudio o kvalitetu D3Go prema početnom bitrate-u, i ne treba 2-3 minuta da se slika prebaci na veći bitrate već max 20-30 sec. a često je i brže.
Eventualno ako je neko pokušao da gleda D3Go a pritom ima jako sporu konekciju ili u pozadini nešto torrentuje, samo u tom slučaju stream na smanjenom bitrate-u ume da potraje.
 
Poslednja izmena:
Bio sam danas do kralja petra u sbb i prijavio se da potpisem novi ugovor uz paket duo silver.Rekao mi je tamo njihov sluzbenik da ce me kontaktirati od ponedeljka.Trenutni modem koji koristim je Scientific Atlanta 2100 i imam svoj wireles ruter model tp link TL-WR340GD koji mi za sada odlicno radi .Predlozio mi je zamenu modema u slucaju da se kasnije odlucim za neki paket koji ima vecu brzinu od ovih 15mb na koji sada prelazim.Moje pitanje se odnosi sta da trazim kad me budu kontaktirali iz sbb-a za promenu paketa?Mislim na modem.Vidim da svi ovde hvalite model Cisco EPC3925 pa me interesuje da li ja imam pravo na ovaj modem posto sam se prijavio za duo silver paket?Ili ce probati da mi daju neki drugi modem.
 
Ako već imaš svoj wifi ruter kojim si zadovoljan traži da ti donesu novi modem, model EPC3208. On je ok a ima i dva telefonska priključka ukoliko kasnije budeš uzimao TRIO paket koji podrazumeva i fiksnu telefoniju.
 
@bojke1
Slobodno uzmi HG,ja sam trazio EPC3208(citajuci komentare ovde),nisam ga dobio i povezan mi je HG sa TP-Link 1043ND ruterom.Sve radi besprekorno. Opusti se,uzmi HG i uzivaj. Ako neces wifi preko HG jednostavno ga iskljucis i to je sve.
Pozdrav
 
Ok ljudi hvala na brzim odgovorima.Meni za sada moj tp link TL-WR340GD za sada radi dobro i ne bih ga iskljucivao tako da ako mi donesu Cisco EPC3925 videcu da na njemu iskljucim wifi.
vuk@ koliko mislis da je bolji EPC3208 u odnosu na EPC3925?
I koliko se ceka dana bar u beogradu da se aktiviraju novi paketi?
 
Poslednja izmena:
Nema tu bolji, to su dva razlicita tipa uredjaja. Ja sam pre za modem ako vec imas svoj ruter kojim si zadovoljan. Dva rutera jedan iz drugog a ovaj prvi da nema mogucnost da radi u bridge modu - no no ;)
 
ponavljam pitanje od pre par strana -
A da li je bolje zadrzati DVR ili uzeti 2.0 i dodati mu HDD?

ja sam na DVR a razmisljam da uvedem d3kucu (gde je zamena DVR -> 2.0 obavezna jer 2.0 mora da bude primarni; na zalos', nije moguce da i master i slave budu "snimaci" tj. da se zadrzi DVR bar kao slave sto bi bilo super! da mogu dva snimaca odma bi im uzo tu uslugu/d3kucu, jer mi se cesto desi da se termini poklapaju a DVR ne moze istovremeno da snima vise od DVE stvari), pa me zanima isto to: jel 2.0 ima manje bagova, je l fluidniji interfejs, da ne omogucava mozda vise od dva snimanja etc.

ako je neko menjao (posedovao DVR a sada ima 2.0) nek podeli svoje utiske

ovako na oko, DVR ima ugradjen hard a to je svakako bolje nego dokupljivanje eksternog (dodatni trosak).. jeste da je taj ugradjeni hard u DVRu manji (250-300 GB) al i to je puna kapa, problem je sto DVR baguje cesto (nekad nesto ne snimi iz cista mira, nekad snimi a nema titla, nekad nece da primi novo snimanje [ne iz EPGa vec kroz meni za snimanje] - buni se da nema mesta iako je zauzece ispod 20%, 72h unazad neretko pukne [nece da radi dok se ne restartuje DVR], EPGu treba dosta vremena da ucita podatke i kretanje kroz EPG je prilicno tromo + za gomilu nasumicnih stvari "nema informacija" pa premotavanje tu tek ne dolazi u obzir, nekad umesto da napravi jedan snimak u trajanju od 1 sat, on napravi zilion snimaka u trajanju od jedne sekunde, sto je totalno ludilo jer je to skroz negledljivo + jako zajebano za izbrisati, osim ako se ne odradi format) itd. itd. -- sve su to "sitni" bagovi kojih ima poprilicno - mozda su ostali a mozda su i ispeglani na 2.0? mozda je deo toga zbog (oscilacije) signala a ne uredjaja, ali opet.

s druge strane, ocigledan "bonus" za 2.0 je sto se ne placa mesecna renta od 200/400 dindzi ako imas bilo koji dodatni d3 paket (tipa Cinemax), ali se placa jednokratni prelazak s jednog na drugi od 2 soma
..sto opet izadje povoljnije, jer smo, kako stvari stoje, dozivotno vezani za svoje kablovske operatere.. /a i taj eksterni hdd ostaje u vlasnistvu kad se plati = lako mu se moze dati druga namena
 
Poslednja izmena:
DVR ne plaćam jer sam ga uzeo kad je bila akcija, odnosno nisu imali obične D3 risivere pa su davali DVR (pre jedno godinu dana). Koristim ga 2-3x nedeljno i jeste bagovit, ali daleko od toga da je neupotrebljiv.
Ovo za D3 home nije loša ideja, najverovatnije će tako nešto i biti. Čekam da mi istekne u januaru postojeći ugovor, a do tada ću već smisliti šta i kako. Menjam lokaciju svakako, a oni koliko vidim naplaćuju i preseljenje priključka i zamenu uređaja i ko zna šta još.
 
Ok ljudi hvala na brzim odgovorima.Meni za sada moj tp link TL-WR340GD za sada radi dobro i ne bih ga iskljucivao tako da ako mi donesu Cisco EPC3925 videcu da na njemu iskljucim wifi.
vuk@ koliko mislis da je bolji EPC3208 u odnosu na EPC3925?
I koliko se ceka dana bar u beogradu da se aktiviraju novi paketi?

Ne poredim ih jer se radi o dva tipa uređaja, jedno je modem drugo je modem + ruter + wifi ap u jednom uređaju. Sa obzirom da imaš svoj ruter možeš uzeti modem i ostvarivati konekciju kao i do sada. Ako nemaju EPC3208 modme na stanju šta da se radi, uzmi EPC3925 wifi ruter i probaj sa njim kako ti radi, a ako budeš imao problema sa njim isključi njegov wifi i dhcp, dodaj WAN IP adresu svog Tp-Linka u DMZ na Ciscu i poveži ga na tvoj ruter preko Static IP opcije. Ispravnija varijanta je mode + ruter ali radiće ti i varijanta sa dva rutera. Ne bi trebalo da ima nikakvih problema u radu.

Na aktivaciju se čeka do 5 dana, tako kažu i iz korisničkog centra kada sam ih pitao, meni su aktivirali 6. dana :)
 
vuk@ Ok.Hvala na detaljnom objasnjenju.Videcu kad dodju serviseri sta ce doneti.Ja u sustini nemam neke velike potrebe za wirelesom.Wifi mi treba za mobilne telefone i kad neko donese svoj laptop pa da mu se odradi nesto_Oba racunara su mi vezana mreznim kablom iz rutera i tako koristim net.
A sto se tice price oko dolaska sbb servisera rekli su mi u sbb-u da ce me u ponedeljak zvati njihov serviser da zakazu kad mogu da dodju.Mada iskreno i ja ih ne ocekujem pre petka.
 
Keops

Mozes ti da stavis bilo koji eksterni HDD na D3 2.0 (ako vec imas neki ili kupis eksterno kuciste).
Sto se tice 72h unazad, ne radi nigde kako treba, jos je nisu stabilizovali.
D3 2.0 hoces i zbog HD kanala, ako imas takav TV. I on baguje, software je krs u principu, bio je neki update pre par meseci, i dalje brljavi povremeno...
Stabilnost im nije jaca strana, verovatno ofrlje uradjen kod nas, za SBB.
 
I sa DVR moze HD.
 
Već sam pominjao, kod mene v2.0 radi prilično sporije kada je priključen HDD, sporo menja kanale, drastično usporeno paljenje, svaka komanda reaguje sa velikim lagom. Bez HDD-a je sve ok.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno