Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam se prosle nedelje prijavio, mislim u cetvrtak... U nedlju me zvao tip, dogovorili smo se za utorak ujutru i prvo je kod mene dosao. Posle je otisao kod Djoganija :d
Ukupno 5 dana s vikendom je trajalo sve.
 
Jel ste zadovoljni jačinom wifi signala koji baca Cisco Home Gateway? Trenutno mi je nakačen D-Link DIR-600 N150 na Cisco 2100 modem i wifi signal u stanu bi mogao biti samo malo jači... Pošto mi je ovaj stari Cisco 2100 modem na izdisaju, dobro će mi doći zamena za Cisco Home Gateway. Brine me samo jedna stvar: Koji ruter baca jači wifi signal, D-Link DIR-600 N150 ili Cisco Home Gateway?
 
Sumnjam da ce ti Cisco EPC3925 imati jaci signal od tog D-linka. Moj DIR-615d je jaci, ne znam kakve antene ima taj DIR-600 ali ne verujem da je losije od integrisanih u Ciscu.
 
Meni cisco HG daje bolji signal na spratu od linksys wrt54gl... problem kod mene je sto imam par dijagonalnih zidova i jedno 10 drugih mreza koje se preklapaju po kanalima...
doduse danas sam namestao port forward za ip cam i dyndns, pa sam malko osedeo... jos me je serviser zeznuo i kad je konfigurisao mrezu stavio aes2 umesto tkip/aes2 sto inace uvek imam, pa su svi uredjaji uzeli da se bune (ostavio sam isti ssid/pw), tek sam kod treceg uredjaja koji sam konfigurisao skontao :(
 
Istekao mi D3 promo period, a samim ti odose i HD kanali :(
Ako pozovem call centar i pozelim da aktiviram HD paket, koliko je potrebno da se to aktivira?
 
^To ti niko ne moze reci sa sigurnoscu. Nekima ukljuce odmah, nekima ukljucuju danima...

Pozdrav
 
Video sam da na portalu mojsbb ima opcija za aktivaciju d3 paketa, mozda je brze na taj nacin, nisam probao. d3go mi je recimo momentalno aktiviran preko portala.
 
Poslednja izmena:
4 ili 8 kanala? Od čega zavisi?Trenutno je promo paket 15/2,a posle ide 40/2,5.Imam dva splitera do modema.Jedan pod krovom i jedan dole koji se deli na D3 2.0 i modem.

Cable Modem State

DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -7.7 dBmV 38.4 dB
Channel 2: -8.1 dBmV 38.8 dB
Channel 3: -7.4 dBmV 38.8 dB
Channel 4: -8.5 dBmV 37.6 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 54.0 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV
 
Poslednja izmena:
Novi sam korisnik, hocu da aktiviram D3GO....Treba da se registrujem preko mojsbb, one fore sa brojem ugovora i slicno.Medjutim, stalno mi izbacuje da stranica nije dostupna, jel nesto pogresno radim ili je to normalno za SBB? Koje je radno vreme podrske?
 
I meni je kad sam se tek spojio na SBB izacivalo tu grešku, posle je proradilo samo od sebe
 
Sad je sve u redu, s tim sto sam ja pomalo tupav... Trebalo je prijavu odraditi na total tv portalu....
 
Od jutros:
3070580656.png
SBB, kad radi onda radi za 5+!Mereno pod ovim opterećenjem na desktopu:

3 na Wow-u (2 lan,1wifi)
1 facebook (android wifi)
1 forum (wifi)
1 Youtube (wifi)

test.png

Bilo je muke ,ali se na kraju isplatilo.
 
Aktivacioni paket je 15/2, tebi još nisu promenili paket na veći. Uloguj se na www.mojsbb.rs pa ćeš videti koji ti je paket aktivan ;)
 
Kada sam uzimao duo mix "72h unazad" je bila standardna opcija i nigde nije navedeno u ugovoru da je promotivno puštena(ako pogledaš mix pakete kds-a videćeš da je takođe to standardna usluga), jedino da su sada naprasno odlučili da je to promotivno. Pošto sam potpisao ugovor pre nekih 2 meseca dobio sam najnoviji modem i D3 v2.0 risiver. Po ovom njihovom novom tarifiranju ja ću biti na gubitku i još ću im plaćati više. Veoma su lepo to smislili, mada ništa me ne čudi od njih i ranije su imali te akcije za**bi korisnika svog.

Kada kažem promotivno mislim na to da je i dalje besplatna za sve. Bila je zvanično promotivna nekih mesec dva po puštanju u rad ali pošto i dalje sporadično radi pa ne radi i dalje je ne naplaćuju. Tako je sada apsurdna situacija da već dugo vremena imamo pakete u kojima je ta usluga uračunata u cenu a opet i ostali korisnici je mogu koristiti bez naknade. Ja sam do skoro imao prvi MIX S paket i u vreme potpisivanja ugovora 72h unazad nije ni postojalo kao usluga a ipak sam je sve vreme od puštanja u rad koristio džabe.

I ne vidim kako ćeš im sad odjednom davati više para ako ostaneš na ugovoru koji si potpisao pre dva meseca?
 
A koliko ce naplacivati 72h unazad? I drugo, da li ce trebati da se posebno aktivira, ili cim kliknes da pustis nesto od pocetka?
Jer je ja koristim, a nemam pojma kad ce da mi je naplacuju. I tacno je da ne radi kako treba, pusti pogresno, ili kaze da ne moze, ili crkne na pola emisije i nema sanse da mozes da pokrenes opet...
 
Nemam pojma koja će cena biti, još uvek je nema ni u jednom od cenovnika. A čim si kliknuo d pogledaš nešto automatski se aktivira ta usluga i evidentira se u SBB portalu. Moguće je da kada počnu da naplaćuju da će trebati PIN, ne bi smelo da se naplati nešto što svako od nas može slučajno aktivirati.
 
Pozdrav drugari, citam temu i ne verujem sta sve SBB radi i cime se bavi...
Moje pitanje... imam paket duomix+10/1 net + D3go i placam 2650 dinara . Novi ugovor sam potpisao pre par meseci da bi dobio D3 2.0...

Sta mi preporucujete sad da radim?Ostavim ovaj paket ili ako moze nov ugovor i povecanje na 15/1.5 ??

Od pre par dana sam primetio da nece u drugoj mrezi da mi na mobu i laptopu radi D3go... tu poruku i izbacuje? Znam da je radilo ranije, poslednji put na moru u 9-om mesecu...

Pozdrav.
 
Pozdrav drugari, citam temu i ne verujem sta sve SBB radi i cime se bavi...
Moje pitanje... imam paket duomix+10/1 net + D3go i placam 2650 dinara . Novi ugovor sam potpisao pre par meseci da bi dobio D3 2.0...

Sta mi preporucujete sad da radim?Ostavim ovaj paket ili ako moze nov ugovor i povecanje na 15/1.5 ??

Od pre par dana sam primetio da nece u drugoj mrezi da mi na mobu i laptopu radi D3go... tu poruku i izbacuje? Znam da je radilo ranije, poslednji put na moru u 9-om mesecu...

Pozdrav.

Ako potpisujes ispada ti 2890, sa HD kanalima.
Pitanje je sta ti treba.
 
A ima li ista pretplata a paket uvecan ? Na sajtu mi nista nije jasno...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1383335259003.jpg
    uploadfromtaptalk1383335259003.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 212
Nema, svima koji prelaze sa osnovnih paketa je skuplje, dok nekima koji prelaze sa visih paketa gde su jos placali i neke dodatne kanale sada cak i jeftinije.
 
Promenili su pakete, a da bi koristio nove moras potpisati novi ugovor.
 
Bezveze sam slikao... nije mi jasno zato sto ja sad placam osnovni paket koji sam naveo plus D3go 2652 dinara mesecno a ovaj Silver sa slike kostao bi isto sa D3go a dobio bi 15/1.5 ???

Poz.

E da... jesu li ugasili mogucnost koriscenja D3go sa drugih mreza... telekoma...?
 
Poslednja izmena:
Bezveze sam slikao... nije mi jasno zato sto ja sad placam osnovni paket koji sam naveo plus D3go 2652 dinara mesecno a ovaj Silver sa slike kostao bi isto sa D3go a dobio bi 15/1.5 ???

Poz.

E da... jesu li ugasili mogucnost koriscenja D3go sa drugih mreza... telekoma...?

Posto si skoro potpisao, ne kostate mnogo da promenis u taj novi paket.
 
Pa ne kosta.me valjda nista za iste novce dobijem 15/1.5 ok potpisujem ponovo ugovor ali nemam alternative...
Samo u ovom silveru sa slike ne pise da ima vrati propusteno...?

Zna li neko za D3go van SBB?
 
Pa ne kosta.me valjda nista za iste novce dobijem 15/1.5 ok potpisujem ponovo ugovor ali nemam alternative...
Samo u ovom silveru sa slike ne pise da ima vrati propusteno...?

Zna li neko za D3go van SBB?

Nema, to ces placati dodatno kada uvedu kao uslugu. Onda da uzmes Gold?
 
koga je zanimalo, smanjio sam na najmanji internet paket Postpaid 12 Flat Home S - smanjena mi je brzina na 10/1Mbps.
preko portala www.mojsbb.rs mogu da menjeam opet na M, L itd. pakete.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno