Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^Naša istinita i surova realnost!Nije bukvalno tako:D,ali vrlo blizu.Takvo je tržište Srbije i verovatno bi svako od nas slično uradio da je u njihovoj poziciji.Ovo je ponuda "uzmi ili ostavi",nažalost.
 
Ja im rekao istorijsko ne a vi kako hocete.

btw i dalje teorije nema da se od njih iscupa informacija kako se racunaju penali ako se raskine ugovor. Posle nekoliko dana konacno mi stigao odgovor na mejl. Odgovorili mi sve osim onoga sto sam ih pitao.
 
Ja im rekao istorijsko ne a vi kako hocete.

btw i dalje teorije nema da se od njih iscupa informacija kako se racunaju penali ako se raskine ugovor. Posle nekoliko dana konacno mi stigao odgovor na mejl. Odgovorili mi sve osim onoga sto sam ih pitao.

Mislim da to namerno rade trenutno. Sto inace ne smeju, jer te sprecavaju da uradis, uskracivanjem informacije.
Moguce da cekaju da prodje vreme, jer mislim da mozes sada da ga raskines zbog promene ponude (sto je 30 dana od objave promena).
A mozda i ne mozes, nego samo nemaju pojma.
 
Poslednja izmena:
Ja im rekao istorijsko ne

Takodje, kod naseg naroda su puna usta svega al cim je neki dinar ustede brzo dupe na dobos, it community pogotovo :)
 
Ja sam potpisao, jer alternative nemam. Niti će je biti u narednih par godna.
15/1.5 je ipak brže od 10/1 .... ;)
 
Ahhh Excuses Excuses ... :) Tesko je biti prav i usamljen. Koliko je godina u ovoj zemlji trebalo da se skupi neka kriticna masa da bi se ista menjalo a neko ko misli da ima veci IQ od ostalih bi morao da prednjaci osim ako nije iz one pve grupe. Kako obican narod da zna da gresi ako mu neko bolji ne pokaze svojim primerom i objasni da to sto radi nije dobro. Sutra kad penzosi svi redom budu glasali za SPS cudite se sto je tako i kako ostajete u ovoj zemlji :) a dupe ode za 5 mb DL i 512 UL.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, a zašto nije dobro? Šta imam od toga, da im "teram neki inat" , i kad mi istekne obaveza na prethodnom, a ja sam pregurao više od pola, ja i dalje neću imati alternative, nemamo u PO drugog operatera, ADSL kod mene radi jedva preko 10, znam, koristio sam ... najbolje da odjavim sve, njima zinat?

Zašto svi vi koji ste rekli NE; niste otišli korak dalje, i odjavili komplet usluge SBBa, kad su takvi kakvi su? Zašto i dalje sarađujete sa njima?

"Nema naših. Sve su njihovi" ...

Kad je Telenor menjao pakete na silu, tresla se gora, rodio se miš.

Ovi sad rade kontra, dakle, ostavljaju ti ono što si potpisao, nisi ničim oštećen, ako hoćeš nove brzine, potišeš nov ugovor, i ne moraš ni da čekaš da istekne stari, i guess what? Opet ljudima ne odgovara. :) :) :)

Moje viđenje, moj slučaj. Plaćam samo ono osnovno.

Vidim da neki koji plaćaju po 4-5 hiljda mesečno za neke dodatne pakete, sportske, HD, veće pakete sa brzinama, kod njih su drugačije stvari postavljene, pa nekima je bolje, nekima dosta lošije, pa neće, i to pozdravljam.

Pa, kom kako drago i potrebno.
 
Sta se ovde da procitati..

da li je nekom ko je bio pod starim ugovorom, ili cak i da mu je istekao ugovor, smanjena brzina sa 10mbita na 2 ili 6 koliko vec?

Ako nije, mislim da niko nema pravo da se zali... niti vam ko zavrce ruku da potpisete novi ugovor. Evo ja se zeznuo i uzeo trio gold, koji je krs ugovor (ni tamo ni vamo), dao sam im 300 din vise za nista prakticno mesecno... sad se lomim da uzmem trio extra pa bar da imam hd kanale i jos brzi net.

Problem je sto nit gledam tv, pa da su mi neophodni hd kanali, nit mi treba brzi net :D
 
@vkozomar

Tebi niko ne brani da ostaneš na starom paketu bez ugovorene obaveze i tako jasno pokažeš SBB-u šta misliš o njihovoj poslovnoj politici. Čak i da aktivno pokušavaš da pridobiješ što više istomišljenika i da na taj način pokušate da izdejstvujete nešto bolje za sebe i buduća pokolenja. Ali nemoj sebi dozvoljavati da nekome ko ne misli tako indirektno kažeš da je glup i da svoje dupe jeftino prodaje, nimalo kulturno i u duhu foruma na kome si aktivan. Bez obrira na poneki :) koji preventivno ubaciš ;)

@danijel00

Upravo tako, kome je istekao ugovor ostaje brzina i uslovi koje je imao u toku ugovorene obaveze. Ako se želi nešto više ide se na nov ugovor, ako trenutni uslovi zadovoljavaju ne dira se ništa. Sve je stvar želja, potreba i mogućnosti, pa kako ko proceni.
 
Poslednja izmena:
Sta se ovde da procitati..

da li je nekom ko je bio pod starim ugovorom, ili cak i da mu je istekao ugovor, smanjena brzina sa 10mbita na 2 ili 6 koliko vec?

Ako nije, mislim da niko nema pravo da se zali... niti vam ko zavrce ruku da potpisete novi ugovor. Evo ja se zeznuo i uzeo trio gold, koji je krs ugovor (ni tamo ni vamo), dao sam im 300 din vise za nista prakticno mesecno... sad se lomim da uzmem trio extra pa bar da imam hd kanale i jos brzi net.

Problem je sto nit gledam tv, pa da su mi neophodni hd kanali, nit mi treba brzi net :D

Sad ces da zavrsis s tim da ti ne treba ni fiksni? :trust:
 
Kolega Magician, realno, ja fiksni držim samo zbog žene i tašte ... :) :) :) zato čekam, taman dok krene prenos brojeva i u fiksnoj, da SBB sredi i to, pošto čitam da neki imaju problema sa fiksnom, i da prebacim kod njih....
 
@vkozomar & ostale inadžije

Ja sam dobio Plus paket umesto Start, 25Mbit download umesto 16Mbit, 2MBit upload umesto 1.5Mbit i račun manji za 200 dinara (nisam bio pod ugovorom pa sam mogao da pređem na "jeftiniji" paket).
Pošto mi je jedina alternativa kilavi ADSL, napravio sam jedinu logičnu odluku - u svoju korist.

A vi i dalje terajte inat...
 
napravio sam jedinu logičnu odluku - u svoju korist.

Naravno, jer to je i primarno, svoja korist, najbolje pogonsko gorivo za narode na ovim prostorima, sve ono sto nas vodi u svetlu buducnost.

Tebi niko ne brani da ostaneš na starom paketu bez ugovorene obaveze i tako jasno pokažeš SBB-u šta misliš o njihovoj poslovnoj politici. Čak i da aktivno pokušavaš da pridobiješ što više istomišljenika i da na taj način pokušate da izdejstvujete nešto bolje za sebe i buduća pokolenja. Ali nemoj sebi dozvoljavati da nekome ko ne misli tako indirektno kažeš da je glup i da svoje dupe jeftino prodaje, nimalo kulturno i u duhu foruma na kome si aktivan. Bez obrira na poneki koji preventivno ubaciš

Nije bila namera da kazem da je glup, ljudi su jednostavno ili lenji ili je licna korist primarna, cak sto sam stariji verujem da glup ne postoji, to je nesto drugo, postoje zle namere ili nesto drugo sto tera coveka napred ili nazad. Ovo je mala stvar, malo povecanje neta, nije neka drasticna stvar pa da ce ljudi izgubiti posao ili slicno. Mogla je masa da kaze ne i da nekim delovanjem pokusa da natera kompaniju ili konkurenciju da promeni stvari ali nema volje. Sta treba da se desi da se promeni provajder ili cak kaze iskljucite vas prikljucak jer mi se ne svidja vasa poslovna politika :)

Ako me razumes Vuce :) lepo bi bilo da postoji " thanks " button jer znam da bih u tvom slucaju puno puta kliknuo na isto cak i kad se ne slazemo.

p.s. Mislim naslov teme je " generalna diskusija SBB " nije samo oko povecanja ...
 
Poslednja izmena:
Pa sta ako pljuju? Pljuju pa onda vide da je i to ipak bolji izbor i da nece skoro imati bolji pa potpisu ugovor i nek curi polako.
Kritikuju i BF3 i BF4 pa pola ljudi kupi igru jer su kupili da drugari pa da ne budu cave i da mogu da peglaju zajedno.
Pa sta? Jel ovo s SBB-om najbitnije socijalno pitanje pa da toliki problem pravimo?
 
Pa sta? Jel ovo s SBB-om najbitnije socijalno pitanje pa da toliki problem pravimo?

Pa nije toliki problem, cemu frka. Uzeli ste i ok ide zivot dalje. Ali kako bi resio socijalno pitanje i rekao drzavi ne ako ne mozes svom provajderu ? Sta je potrebno ili koliko bitno pa da se gicnes :) Zasto mora biti velika stvar, nek krene od male stvari, nek svest proradi.
To ti je kao sa Win 8 i " start " dugmetom. digla se dzeva i MS je vratio dugme jer vide da masa ne zeli. Sta bi SBB uradio da je za novi paket resilo samo 5 % korisnika ? Ili da je bilo neke druge reakcije. Da Win 8 izlazi u Srbiji ne bi bilo start dugmeta i cena bi bila duplo veca jer nema ko da se " inati " :)
 
Poslednja izmena:
@vkozomar & ostale inadžije

Ja sam dobio Plus paket umesto Start, 25Mbit download umesto 16Mbit, 2MBit upload umesto 1.5Mbit i račun manji za 200 dinara (nisam bio pod ugovorom pa sam mogao da pređem na "jeftiniji" paket).
Pošto mi je jedina alternativa kilavi ADSL, napravio sam jedinu logičnu odluku - u svoju korist.

A vi i dalje terajte inat...

cek, cek - a to sto si smanjio brzinu samnom? :p
nego, imao si M interent 16/1.5 i kablovsku ili jos nesto? posto ja nemam D3 i te munje...
 
Sta treba da se desi da se promeni provajder

Ja NEMAM drugog provajdera, da li ti TO shvataš? Jedino ADSL gde za isto ili više para imam duplo manje brzine.

ili cak kaze iskljucite vas prikljucak jer mi se ne svidja vasa poslovna politika

Pa zašto ne uradiš to? Zašto si i dalje na SBBu? Šta treba da se desi da odeš i kažeš "odjavljujem sve, jer mi se ne svidja vaša poslovna politika!"

Daj primer ostalima kako treba.
 
Smanjio prvo iz inata (a la vkozomar :)) pa onda spustio loptu i sagledao ponudu realno.

Imao sam pre ovog ugovora:
- internet M (16/1.5) - 2.190
- održavanje - 1.036
- D3 Start + HD - 460
- D3GO - 100
- D3 kuća - 210

Ukupno 3.996 RSD

A sada imam Duo Gold Extra koji ima u sebi:
- D3 Plus + HD
- internet 25/2
- D3GO
- održavanje

za 3.590 RSD i dodatno D3 kuća (dodatni risiver) za 210 RSD, ukupno 3.800 RSD.

Dobijem više za manje para, a pošto nemam alternativu u ovom trenutku a ni izgleda da će je biti uskoro u mom kraju, šta me košta da potpišem ugovor na 2 godine.
 
Fakticki svi paketi preko 3000 din su isplativi po novom cenovniku. Ovi ispod 3000 nisu.
 
Mislim da je ovaj strah ljudi od vezivanja ugovorom na nove 2 godine apsolutno opravdan iz prostog razloga što nisu sigurni šta ih čeka za neki mesec. Prvenstveno mislim na kvalitet usluge koju će SBB da pruža. Svuda u svetu vas uslovljavaju ugovorom, to je biznis i to tako funkcioniše, svakome je cilj da što duže zadrži korisnike i ostvari profit.
Kod SBB-a je ista situacija sa jednom bitnom razlikom, ne vidi se da oni ulažu u kvalitet instalacija, nego tovare nove ljude na već ionako pretrpane linije (koje su razvučene zna se kako, pomoću štapa i kanapa, sa krova na krov). Zato se ljudi i plaše jer za koji mesec mogu da očekuju da im taj internet od 15 radi kao da je od 5, da im HD slika bude sa smetnjama itd. i da ne mogu ništa da urade tim povodom. Ionako ti u ugovoru niko ne garantuje da ćeš imati to što si platio.
Kad budemo sigurni da će to što smo kupili da radi kao i prvog dana neće niko imati problem da se veže 2 godine
 
Poslednja izmena:
Jel su nekome promenili net paket na vecu brzinu? Meni jos uvek nisu, a potpisao sam prosle nedelje. Mada mi je tamo receno da pocinje tek od prvog slededeg meseca.
 
Nisu ni meni još povećali.
 
Ni meni. Ja potpisao juce.
 
Ja sam potpisao prvi dan dakle mislim 22.10 i promenili su mi paket u roku od dva sata, a i trebao bih da plaćam oko 900 din manje nego što sam do sada plaćao za istu stvar (pisao sam o tome pre pa da se ne ponavljam). Inače kada sam potpisao sam ugovor pitao sam to čuveno pitanje, a kada ćete da uključite no nisam dobio baš neki precizan odgovor. Jedino što mi je žena rekla jeste da zovem korisnički servis s vremena na vreme sa istim pitanjem.
 
Poslednja izmena:
Mozda cekaju prvi u mesecu?
 
Bas net paket? Meni je sa duo mixa prebaceno na duo silver, tj. tu su mi ubrzali net. Ali ovde na net paketu mi jos uvek nisu povecali.
 
Narode, koji se wi-fi uredjaj dobija i koliki mu je domet?
Meni bi trebao za komsiju koji je tri sprata nize, u istoj zgradi. Da li ima sanse da uhvati signal?
I jos, da li bi kvalitet interneta kod mene bio isti, ili se nesto gubi koriscenjem wi-fi-ja?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno