Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam problem sa daljinskim upravljacem D3 at3400 za Cisco 4682dvb. Od pre par dana risiver gotovo da uopste ne prima komande sa daljinskog. Po neki put radi i pri tome moram vise puta da pritiskam dugme npr. za promenu kanala i sl. Promenio sam vec 3 para baterija (proverenih jer rade na drugim daljinskim upravljacima, a i potpuno nove su), medjutim od juce risiver vise ne prima ni jednu komandu. Na netu sam pronasao uputstvo za ovaj daljinski, ali se ono odnosi samo na koriscenje u varijanti sa tv-om, gde su i dati kodovi za raznorazne televizore. Radi probe pokusao sam da ga programiram i preko njega uspeo da upravljam tv-om. Ne znam sta je razlog ovog prekida, jer osnovnu postavku daljinca da radi na STB nisam menjao, sve do ove provere sa tv-om. Da li neko zna kodove za ovaj risiver i na koji se nacin mogu ukucati rucno da bi se programirao at3400 ili neki reset daljinca pa da krenem od pocetka? Hvala i pozdrav
 
Ako daljinac radi besprekorno sa TV-om, sigurno da je problem do risivera. Zovi SBB i uloži žalbu.
 
Kakva su vasa iskustva ,jel treba gasiti uredjaj kad je tv ugasen(preko noci ) ili ne?Mislim na gasenje na daljinskom,ne prekidacu.
 
Kao i sa svim drugim uređajima koji mogu da se prebace u standby mod (TV, DVD, HiFi...), poželjno je gasiti jer se smanjuje potrošnja el. energije i produžava vek trajanja samog uređaja, a kada ste duže odsutni iz stana/kuće (godišnji odmor i sl.) gasiti na prekidač.
 
Kao i sa svim drugim uređajima koji mogu da se prebace u standby mod (TV, DVD, HiFi...), poželjno je gasiti jer se smanjuje potrošnja el. energije i produžava vek trajanja samog uređaja, a kada ste duže odsutni iz stana/kuće (godišnji odmor i sl.) gasiti na prekidač.

Hvala ;)
 
[youtube]KxsyoYnw3SI[/youtube]

Jel ima neko osim mene ovaj problem, koji traje od jula meseca? Ne desava se stalno, vec recimo pola dana radi, pa pola dana ovako zeza. Ili radi, pa nekoliko sati ovako zeza.
 
Poslednja izmena:
[youtube]KxsyoYnw3SI[/youtube]

Jel ima neko osim mene ovaj problem, koji traje od jula meseca? Ne desava se stalno, vec recimo pola dana radi, pa pola dana ovako zeza. Ili radi, pa nekoliko sati ovako zeza.

Prosle godine kad su uveli se desavalo, prijavljivao stalno, i na kraju su resili problem.
Sada vidim da mi je brzina od 23Mbit do mizernih 7Mbit, mrezu ocigledno nisu jos namestili kako treba, od ovog povecanja.
Trazi im da umanje racun, pa ces da vidis kako ce brzo da rese problem, i po potrebi grubljim tonom se obrati, ako vidis da fino nema vajde.
 
Tebi veza konstantno puca. Tu se mora ispratiti kakav je signal real-time, a onda i da se pronađe uzrok, tj. deo instalacije i opreme koji dovodi do toga. To može samo neko iz SBB-a sa opremom za merenje parametara signala.
 
Tebi veza konstantno puca. Tu se mora ispratiti kakav je signal real-time, a onda i da se pronađe uzrok, tj. deo instalacije i opreme koji dovodi do toga. To može samo neko iz SBB-a sa opremom za merenje parametara signala.

A za to treba da budes veoma uporan, jer nema nista iz prve s njima.
 
Ja ovaj problem imam od jula. Zvao sam hiljadu puta i sto puta su bili tehnicari i imam ga i dalje. Promenjeno je sve sto se moglo promeniti osim rutera, jer to kao da je od zlata i to ne bi promenili nema sanse. Menjali su i skretnice i kablove i ja sam pre par dana otisao i kupio drugu mreznu, misleci da je ova integrisana na ploci mozda losa. I ne vredi. Ne radi pa ne radi. A bar da ne radi stalno, nego ***** kao da zna, kada oni dodju, onda radi, a oni kao roboti, dodju, puste speedtest, izmere signal i odu. I tako od jula. A jos je veci biser sto mi je bila jedna ekipa koja mi je porusila pola kuce da bi mi promenili neki kabl koji je isao kroz zid, a koji su oni smatrali da je star i da nesto ometa signal. Kada smo promenili kabl, opet sve isto, s'tim sto oni da bi se oprali ili stvarno tvrde kako je sada signal na tom kablu bolji. Onda mi ta ekipa kaze kako je meni signal los jos na glavnom vodu, koji ulazi u kucu. I kazu zovi tehnicku da ti dodje ekipa koja se time bavi da pojaca signal i bice ok. Ja zove, ekipa druga dodje. Kazu nemaju ovi prvi pojma, signal jeste slabiji, ali dovoljno dobar da sve moze da radi.

I sad ko je tu lud, ja ne znam. Znamo samo da meni od jula internet, a ni D3 od skoro kada sam pokusao da ga koristim ne radi kako treba. I ne znam vise sta da radim i kome da se obratim.
 
E isti sam ja problem imao. Zvao sam ih dan za danom i ljudi su dolazili svaki dan dok nisu resili. Prvo su mi izmenjali skretnice po kuci, pa kablove, pa skretnicu na tavanu i na kraju posto je problem ostao otisli su na zgradu pored s koje ide kabl. Tamo se kabl skoro prekinuo. Zanimljivo je da mi je uredno radio TV ali net mi je prekidao svaki cas. Nekada ne radi satima ali kad radi radi savrseno i onda je problem kad dodju tehnicari jer ne mogu da otkriju sta je.
Drugi slucaj: kolegi je prekidao net non stop i isto ih je zvao danima. Na kraju su otkrili da neki lik u ulici ima matori TV koji vraca struju nekako i svima pokarabasi net.
Mozda je nesto od toga a mozda ko zna kakav problem kod tebe. Tesko je otkriti to.
 
Identicna situacija (skretnice, tavan...). Jedino to za kabl nije slucaj, bar nisu ustanovili da jeste. Nego meni su isto ispricali tu pricu kako neko ima stari televizor pa pravi karambol, ali meni je to totalno smesna prica. Doduse, ne znam, mozda je i moguce, ali meni deluje da su samo hteli da me otkace sa tom pricom. Rekli su mi kao to je tesko otkriti jer smetnje nisu stalne, vec samo povremeno se desavaju kada "taj neko" ukljuci televizor. U sustini i da je to razlog, zasto je to moja briga kao korisnika? Ja placam uslugu, oni neka traze tog buntovnika sa starim televizorom.
 
Kada je meni bilo problema sa netom isto je tako radio kada oni dodju, i oni taman izasli do kapije i ono pukne. I na kraju je ispalo da se kabel odvrnuo na banderi, pa kako dune vetar tako se prekida.
 
Identicna situacija (skretnice, tavan...). Jedino to za kabl nije slucaj, bar nisu ustanovili da jeste. Nego meni su isto ispricali tu pricu kako neko ima stari televizor pa pravi karambol, ali meni je to totalno smesna prica. Doduse, ne znam, mozda je i moguce, ali meni deluje da su samo hteli da me otkace sa tom pricom. Rekli su mi kao to je tesko otkriti jer smetnje nisu stalne, vec samo povremeno se desavaju kada "taj neko" ukljuci televizor. U sustini i da je to razlog, zasto je to moja briga kao korisnika? Ja placam uslugu, oni neka traze tog buntovnika sa starim televizorom.

Naravno da nije tvoja briga, njihova je. Ti im placas, a oni treba da je pruze. Ako imas smetnje treba da ih nadju i otkolone sta god da je u pitanju.
 
Koliko su vas drzali na ovom aktivacionom paketu pre nego sto su vam pustili ove nove duo i trio pakete ?
 
Rekose da je u principu 48h. Pozovi pa pitaj sta se desava.
 
Poslednja izmena:
Mislim da niko nije primetio, novi DUO i TRIO nisu vezani za internet pakete vise kao MIX. Tako da eventualno povecanje generalnih brzina u novim + paketima, necete da dobijete. Nego ste osudjeni na tu briznu s ugovorom, osim ako ne odluce odvojeno da povecaju. U sta sumnjam, nego ce verovatno da izmisle novo ime i novi ugovor.
 
da, sto znaci da sledece povecanje brzina mozete da ocekujete za 2 godine :(
 
Mislim da niko nije primetio, novi DUO i TRIO nisu vezani za internet pakete vise kao MIX. Tako da eventualno povecanje generalnih brzina u novim + paketima, necete da dobijete. Nego ste osudjeni na tu briznu s ugovorom, osim ako ne odluce odvojeno da povecaju. U sta sumnjam, nego ce verovatno da izmisle novo ime i novi ugovor.

Pa ni dosadašnji Trio nije vezan za internet. Ako hoću veću (novu) brzinu, moram da potpišem novi ugovor. Tako će verovatno biti i za sledeće ubrzanja :(
 
Nije baš tako,a ta akcija Telekoma stoji tu već skoro dva meseca.

Svi korisnici paketa DUO imaju mogućnost da promene i/ili dodaju D3 paket i aktiviraju dodatak Brži NET.

Svi korisnici paketa TRIO imaju mogućnost da promene i/ili dodaju D3 paket i aktiviraju dodatak Brži NET.


Ovo je promena u odnosu na SuperHDMix,a generalno očigledno je da je SBB promenio politiku u vezi ubrzanja.
 
Poslednja izmena:
Nije baš tako,a ta akcija Telekoma stoji tu već skoro dva meseca.

Svi korisnici paketa DUO imaju mogućnost da promene i/ili dodaju D3 paket i aktiviraju dodatak Brži NET.

Svi korisnici paketa TRIO imaju mogućnost da promene i/ili dodaju D3 paket i aktiviraju dodatak Brži NET.
Ovo je promena u odnosu na SuperHDMix

Brzi Net se doplacuje na mesecnom nivou, ja sam naveo da nece biti dodatnog automatskog ubrzanja ukoliko ga bude na Internet paketima.
Jer vise nisu povezani kao u MIX.
 
Kako funkcionise dodatak brzi net ? Npr. ako ga aktiviram danas, kako ce mi biti obracunato ? Do sledeceg 28-og u mesecu ili do prvog novembra ? Nije mi najjasnije.
 
Kako funkcionise dodatak brzi net ? Npr. ako ga aktiviram danas, kako ce mi biti obracunato ? Do sledeceg 28-og u mesecu ili do prvog novembra ? Nije mi najjasnije.

Nisam siguran, trebalo bi pitati. Verovatno do sledeceg 28. pa ti naplate na sledecem racunu.
 
[youtube]KxsyoYnw3SI[/youtube]

Jel ima neko osim mene ovaj problem, koji traje od jula meseca? Ne desava se stalno, vec recimo pola dana radi, pa pola dana ovako zeza. Ili radi, pa nekoliko sati ovako zeza.

Ranije mozda jednom ili dva put u toku dana se desavali prekidi kao kod tebe(dok nije stigo ovaj cisco wll ruter),a sada svaki minut!Tj.do juce je tako bilo ,juce i danas radi dobro.Pratim net preko ping-a googla na cmd-u i znam da je tako.Da je bas do kablova i cega vec ,onda bi valjda konstantno trebali da imamo takve probleme,a ne povremeno.Pre bih rekao da je tenutno preveliko zagusenje.Kod nas konkretno tek ubacili D3 i ove pakete ,pa su verovatno sad svi pohitali ka tome.Sve u svemu,telekomov adsl radi mnogo sigurnije i konstantnije.Nikad nisam imao ovakvih problema na adsl-u.
 
Brzi Net se doplacuje na mesecnom nivou, ja sam naveo da nece biti dodatnog automatskog ubrzanja ukoliko ga bude na Internet paketima.
Jer vise nisu povezani kao u MIX.

Do sad je svako ubrzanje išlo automatski, u bilo kom iternet ili tvmix paketu.Od sad toga više nema.Bar sudeći po ovoj ponudi koju je izneo SBB.Koliko mi se čini, od sad će svako ubrzanje biti vezano za novi ugovor!Ja nemam drugu opciju koja može da mi ponudi to što mi nudi SBB, i automatski nemam izbor!Kod većine je tako, nažalost!
 
Poslednja izmena:
Neznaš ti prijatelju kako jadno može da radi Telekomov ADSL u bilo kom paketu.Ovo ti govorim iz iskustva.Imao si sreće,mnogo!

Isto to može da se kaže za bilo koga, svako ima neka svoja iskustva. Konkretno meni dok sam bio na ADSL-u (Telekom, PTT, Verat) radilo je uvek odlično. Kod SBB-a ne radi loše, ne mogu da grešim dušu ali u večernjim satima se jako često dešavaju neki kraći prekidi veze koji su jako iritantni.
Tako da je sve od korisnika do korisnika
 
Obrisao sam slučajno predhodni post.Izvinjavam se!
Potpuno si u pravu,zato svako mora da nađe ono što kod njega najbolje radi.
@mikiPSY
Mislim da je do sad bila praksa da sve prijave do 25-og u mesecu,daju ubrzanje od 1-vog sledećeg.
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju SBB nakon manje pauze, krece sa poslovnom politikom ko **** korisnike...
Treba nam ozbiljna konkurencija, inace ce postati jos gore.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno