Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je sad moguće povezati EPC3925 sa mojim ruterom i da preko njega delim dalje konekciju?Trebalo bi da može?
 
Poslednja izmena:
Pitam se da li ce da ispostuju ugovor, bez j****** g*****, jer pise da tokom moje dvogodisnje obaveze mogu da menjam pakete.
 
Poslednja izmena:
Meni su pustili nov duo mix, ali net paket mi nisu jos promenili.
 
Jel postoji negde spisak hd kanala koje nude po paketima?
 
Posle 2 dana razmišljanja sam odlučio da ipak sačekam malo i ne potpisujem ugovor, brži net mi ne treba, kao ni TV (koji je nužno zlo u kući), pa ću da vidim kako će da se razvija situacija kada amerikanci zasednu.
 
Cekajte bre ljudi, sta je sad npr sa nama koji smo pre par meseci (ja npr pre 8) potpisali ugovore za trio mix, sta meni se ne povecava nista?? Trudim se da pratim situaciju, ali sve je toliko konfuzno da sam prestao da se trudim i trazim..
 
Znam, nisam lud da ne vidim cenovnik, mislio sam na spisak kanala u okviru duo i trio paketa...

Hvala u svakom slucaju :)
 
Da presečemo raspravu oko toga da li Ratel može ili ne može da ih tuži zbog ovoga i šta ja znam.

Zakonski, ne može. To su novi paketi koji imaju nove cene i nemaju veze sa starim. Razlog je promena imena paketa, brzine paketa i sadržaja pomenutih. Dakle, zakonski, tu su čisti.

Ratel može da ih kači po mnogo drugih stvari koje sam ja ranije pomenuo i gde su svi vikali da ćutim. Dakle, oznaka paketa je ista, cena je ista i promenjene se brzine u zavisnosti od toga da li je ugovor na 12, 24 meseca ili prepaid bez ugovora. To je PROTIVZAKONITO jer proizvod ne deklariše cena već njegov sadržaj ili ti u ovovm slučaju brzina interneta. Zakon dozvoljava popuste, ali ne dozvoljava da se menja sadržaj ponuđenog proizvoda, ili ti brzina interneta. Ovo gore navedeno je teška diskriminacija korisnika i uslovljavanje kupovine.

Ista priča ide i oko toga kako je prikazana cena. Pošto je nemoguće dobiti internet bez TV pretplate, ta pretplata mora biti uračunata u cenu i tako prikazana korisniku. Ne prikazivanje ovoga je skrivanje stvarnih troškova paketa. To je važilo ranije a verovatno i sada kad se govori o raznim mix, duo i trio paketima. Cena paketa nije xxx već xxx+yyy gede je yyy cena održavanja. Razlog je prost. Ako reklamirate samo internet koji može bez TVa tad je sadašnja praksa SBBa u redu. Pošto ne može, to je lažno reklamiranje i skrivanje troškova i prave cene usluge.

Dakle, legalno, ovo što rade je OK. Da li je ovo lepo smišljen način da se uslovljavaju korisnici da uzmu nove pakete na nove 2 godine? Da. Da li je u skladu sa onime što su do sada radili? Ne. Da li se korisnici koji su pod ugovorom osećaju prevareno? Da.

Šta uraditi? Ko nema izbora, nema ga i on će potpisati novi ugovor pogotovu ako je razlika u brzini velika u odnosu na razliku u ceni. Ostali? Mogu da ostanu na starom paketu do isteka (veliki broj je tu negde do proleća ili do leta) i sačekaju start VDSL pa da vide kakva će biti situacija tada. Isto tako mogu da sačekaju da vide kako će ići situacija oko "kontrole" p2p saobraćaja, da li će biti nekih novih ograničenja (tipa "fer upotrebe") i sl (inače, popularno kod amera). Jap, sad smo došli u situaciju da će nam postati dosta bitno da se Telekom ne prodaje, da bi se uvele nove tehnologije, jer ako se proda, od VDSL nema ništa po normalnim cenama.

Isto tako: promena paketa sada je veliko pitanje. Zašto? Po ugovoru, možeš da ga promeniš. Ali je situacija sada da oni ne mogu da ti ponude neki stari ukinut paket jer je to nepostojeća ponuda. Po zakonu, moraju da ti ponude Šta ako odbiju? Zakonski, jeste u pravu ali dok to isterate sudski, ima da vam odavno istekne pomenuti paket. I tad, zakonski, dobićete rešenjem suda ponudu za važeće pakete sa zakašnjenjem od jedno 2-3 godine kako su nam revnosni sudovi. Koliko to nama koristi kao korisnicima? Nimalo.

Inače, onako pogled ovlaš na cenovnik. Onaj ko je smislio onaj dodatak brži net treba na pregled glave pod hitno, ista cena za sve pakete. Isto košta nekog da digne brzinu sa 15 na 60 koliko i onoga ko ima brzinu 40. Plus, Flat telefon sa ograničenjem od 1500 minuta, definicija flat nema ograničenje koliko se ja sećam.

vasiljevic sa SK foruma
 
Cekajte bre ljudi, sta je sad npr sa nama koji smo pre par meseci (ja npr pre 8) potpisali ugovore za trio mix, sta meni se ne povecava nista?? Trudim se da pratim situaciju, ali sve je toliko konfuzno da sam prestao da se trudim i trazim..

Pa ko ti je kriv kao i meni sto smo "stari" korisnici (u prevodu ko nas sljivi), vece brzine su samo za nove korisnike i novopotpisane ugovore.
Dakle, ako hoces vecu brzinu (i skuplji paket) onda moras da potpises novi ugovor (opet na dve godine).
Kada sledeci put bude povecanje brzina, onda opet potpisujes novi ugovor na dve godine (naravno opet skuplji).
Sto se mene tice, u aprilu sam potpisao Triomix paket i za sada nemam nameru da opet potpisujem za novi skuplji paket.
Ako jos bude i ogranicenje interneta (torrenti, FUP, FAP i ostala cuda), ovako ce pre isteci dve godine...
 
Pise u ugovoru da mozes da menjas paket tokom ugovorne obaveze, moraju da ti to uvaze.
 
Vasiljevic je objasnio, treba mu post oznaciti kao sticky u ovoj a i svim ostalim temama koje se ticu SBB-a.
 
Sve sam sigurniji da necu potpisati novi.

Uslovljavati nekog ko je vise od 5 godina kod njih da mora da potpise na dve godine da bi mu dali iole pristojnije usluge (cak i tako ubrzano deru za njih) je svinjarija.

Placacu nesto vise nego drugi i imacu manje nego drugi za te pare ali cu zadrzati svoju slobodu da ih prvom prilikom oteram u tri lepe pa nek ucenjuju nekog drugog.

Da smo im rekli istorijsko NE u roku od dva dana bi popravili ponudu ali neki su jedva docekali da otrce do najbrze poslovnice po novi ugovor.
 
Poslednja izmena:
nema kod Srba organizovanog niceg, sem mozda gledanja Farme...
anyway, smanjio sam paket, cekam 1. novembar da vidim na koliko ce da ga spuste i uzdam se da ce se Targo mrdnuti iz apatije u kojoj se nalazi.
 
Ne znam da li je ovde pisalo, može se promeniti stari paket (plaćam MIX S i hoću na M npr.). Pitao sam juče, samo je neisplativo.
Sačekaću najverovatnije da istekne ugovor u januaru. I odjaviću HIT paket iz protesta :)
 
Sve sam sigurniji da necu potpisati novi.

Uslovljavati nekog ko je vise od 5 godina kod njih da mora da potpise na dve godine da bi mu dali iole pristojnije usluge (cak i tako ubrzano deru za njih) je svinjarija.

Placacu nesto vise nego drugi i imacu manje nego drugi za te pare ali cu zadrzati svoju slobodu da ih prvom prilikom oteram u tri lepe pa nek ucenjuju nekog drugog.

Da smo im rekli istorijsko NE u roku od dva dana bi popravili ponudu ali neki su jedva docekali da otrce do najbrze poslovnice po novi ugovor.

Baš tako sam i ja odlučio.
Ako bude trebalo odjaviću internet i ostaću samo sa analognom televizijom, za surf je dovoljna i neka prepaid kartica.

p.s. naivan si ti prijatelju kada si uopšte pomislio da će ovde moći da se napravi neki protest
 
Da li neko moze da mi kaze da li su u paketima duo gold ove cene konacne ili se na njih dodaje ono mesecno odrzavanje od 1036 dinara?
Link
http://www.sbb.rs/Paketi/5546/DUO+GOLD.shtml/nav_start=0
Drugar je zvao sbb tehnicku podrsku i oni su mu rekli da se u duo gold paketima ne placa ono redovno mesecno odrzavanje od 1036 dinara,pa me interesuje da li je to tacno?
Ja trenutno koristim stari mix s paket 10/1 i placam dodatno hd paket od 460 dinara.Ukupno me razun izlazi sa mesecnim odrzavanjem 3009 dinara.
Razmisljam da potpisem novi ugovor na dve godine i da predjem na paket duo silver koji kosta 2590,ili na duo gold od 2890 ili duo gold od 3590 sa brzim netom od 25mb/s.
Pa me interesuje da li je neko vec potpisao na ove duo gold pakete i da li je cena mesecnog odrzavanja uracunata u cenu ili se dodatno naplacuje?
 
Hvala na brzom odgovoru.Na sajtu nigde ne pise pa reko bolje da proverim.
 
Ovakva je situacija kod mene:
Potpisao sam ugovor za DUO MIX 30.9. pošto je gužva i imaju dosta posla došli su 7.10. i prikačili mi kablovsku. I do danas nisu došli da mi donesu modem i D3 uređaj.
Sad videh da je aktuelna ova nova promocija, pa me interesuje, šta ja mogu da uradim da je dobijem? Nigde na sajtu ne vidim više DUO MIX, pa računam da sam automatski prešao na DUO SILVER, al' čitajući ovde ne izgleda mi tako...
Planirao sam i da uzmem brži net (bilo je 900din 20/1,5, a sad je 25/2 600 din.)
Šta da radim, ako sutra dođe radnik da mi montira opremu?
Unapred hvala na savetima.
 
Nisi presao na novi paket, na onome si sto si potpisao ali ne znam kako ako nemas opremu.
Ako ti dodje majstor a koristio bi tv i net uzmi duo paket jer je kao malo jeftinije... i uzmi osnovni pa lako mozes posle doplatiti ako ti zafali, bar meni tako izgleda da bi ti to najvise odgovaralo, ti znas bolje sta tebi lezi razume se!
 
Poslednja izmena:
To nije problem, samo me zanima šta treba da uradim, da bih uzeo ovaj DUO silver, jer je ista cena a imam brži net? Kako će sada da se ponaša brži net za stare korisnike i koje će biti cene? Toliko pitanja, a nigde odgovora na sajtu SBB-a.
Negde sam pročitao da je rok 30 dana da mi obezbede uslugu, a posle tog roka mogu da tražim raskidanje ugovora ili da mi daju neku novu ponudu.
 
Drugar je zvao sbb tehnicku podrsku i oni su mu rekli da se u duo gold paketima ne placa ono redovno mesecno odrzavanje od 1036 dinara,pa me interesuje da li je to tacno?

Ovo nikako nije tacno. Naravno da se palca ali je uracunato u cenu. Tacnije uracunato je u cenu na sajtu ali nije uracunato u cene iz onog pdf fajla koji se prvi pojavio.

SBB se svojski trudi da nas sto vise zbuni.
 
To nije problem, samo me zanima šta treba da uradim, da bih uzeo ovaj DUO silver, jer je ista cena a imam brži net? Kako će sada da se ponaša brži net za stare korisnike i koje će biti cene? Toliko pitanja, a nigde odgovora na sajtu SBB-a.
Negde sam pročitao da je rok 30 dana da mi obezbede uslugu, a posle tog roka mogu da tražim raskidanje ugovora ili da mi daju neku novu ponudu.

Da bi uzeo odgovarajuci paket to naglasis kada potpisujes ugovor, u ugovoru ako se dobro secam stoji i naziv paketa ili odes u poslovnicu i trazis promenu. Net treba da bude kao sto pise u ugovoru odnosno kao sto paket nalaze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno