Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada bi se trefili paketi i cene to bi bilo moguce, ovako nema sanse da ti neko izracuna to. Uostalom to bi te izaslo skuplje nego da platis paket. Ako si pod ugovorom na 15Mb i hoces da raskines, placas razliku koja do 6Mb iznosi 9Mb, koliko mislis da platis, 9/15 cene paketa, ili 9/6 cene paketa? Osim toga neko ti je vec rekao, zasto bi mesec dana pre isteka ugovora placao vise nego neko ko je na sredini ugovora. Nema logike. Ono sto si platio je placeno i zavrseno, radi se o mesecima koje nisi platio, a pod ugovorom si da ih platis.
 
Osim toga neko ti je vec rekao, zasto bi mesec dana pre isteka ugovora placao vise nego neko ko je na sredini ugovora. Nema logike. Ono sto si platio je placeno i zavrseno, radi se o mesecima koje nisi platio, a pod ugovorom si da ih platis.

Zato što je iskoristio više pogodnosti od onog ko je na sredini ugovora. Lepo piše da plaćaš iznos dobijenih pogodnosti. Tebi to nije logično a logično ti je da npr. raskineš posle mesec dana i platiš im minimum 50000 dinara? Za šta? Očigledno da se ne slažemo u tumačenju. Okačio sam citat iz ugovora pa neka tumači ko kako hoće.
 
Poslednja izmena:
Ali oni tebi daju pogodnosti da bi potpisao ugovor i placao tu cifru naredne 2 godine, sto bi se oni sad zadovoljavali da ti naplate samo razliku, tj "pogodnosti"? Njima je cilj kad potpises ugovor da ga koristis 24 meseca i da placas pakete 24 meseca, a ne ako ti se raskida posle mesec dana da im platis 500din razlike, razumes?
 
Uopste nije tesko to izracunati. Jedini problematican deo bi mogao da bude internet ali pretpostavljam da bi u mom slucaju racunali cenu koju sada placam (2150) + uslugu koja postoji u novom cenovniku brzi net 25 koja kosta 600 din

Samim tim dolazimo na:

2150(net)+600(brzi net)+560 (plus paket)+ 1050 (ne znam tacnu cifru odrzavanja)+460 (HD paket) + 210 za D3 GO + 460 (video klub)

To mu dodje 4545

Ako smo mi u pravu raskid bi me kostao broj meseci koriscenja usluge puta 955. Vec posle par meseci ta cifra postaje znacajna i po meni to im je sasvim dovoljna destimulacija za korisnike da ne raskidaju ugovor.

Opet kazem da sam 99% siguran da je ovakav princip vazio i ranije.
 
Poslednja izmena:
Ali oni tebi daju pogodnosti da bi potpisao ugovor i placao tu cifru naredne 2 godine, sto bi se oni sad zadovoljavali da ti naplate samo razliku, tj "pogodnosti"? Njima je cilj kad potpises ugovor da ga koristis 24 meseca i da placas pakete 24 meseca, a ne ako ti se raskida posle mesec dana da im platis 500din razlike, razumes?

Ok, nek bude da si u pravu (a nisi :D) 'ajde mi onda protumači onu stavku iz ugovora. Zašto nisu napisali jednostavno korisnik plaća punu cenu do kraja ugovora i gotovo?
 
Da citiram Calexa za koga je opste misljenje da radi za SBB :)

Оно што сам ја чуо иде овако: рецимо ти хоћеш ускоро да раскинеш Голд Премиум. Мораш да платиш све као да си тих неколико месеци користио све услуге по појединачним ценама и без уговора. Прво, 2.034 за прикључну таксу за 2.0 пријемник и 210 за сваки месец коришћења плус 2.034 за прикључну таксу за Д3 кућу и 210 за сваки месец. Друго, 560 за Плус, 460 за ХД, 310 за Пинк, 720 за ХБО Премиум, 460 за Видео клуб и 210 за Д3го. Треће, 3.990 такса за прикључење телефона плус 390 за телефон и 390 за флет фиксни. Остаје још интернет који би требало да платиш по цени коју та брзина има у Стандард постпејд пакету без уговора али пошто твоје брзине нема, онда вероватно варијанта неке највеће брзине уз доплату. Значи једнократно 2.034+3.990+2.034 и преко тога разлика збира свих услуга и онога што си плаћао. Не знам како би рачунали интернет али је моја процена 2-3к пара месечно.

Jedino mislim da se preracunao kod interneta jer se vrlo lako dolazi na daleko manje i realnije cifre od njegovih par hiljada mesecno preko usluge "brzi net"
 
Da bi se utvrdilo koliko treba da se plati ta ugovorna kazna mora da se zove SBB. Sećam se da je pre više godina, naknada za raskid ugovora pre isteka obaveze bila 5.000 dinara. Ovako formulisano u opštim uslovima piše da je minimalan period 12 meseci i da pri raskidu pre toga se plaća kazna. To bi onda značilo da od 13. do 24. meseca korišćenja sbb neće naplatiti ugovornu kaznu. Što se tiče iznosa, ako imaju software za obračun tih razlika u naplaćenim iznosima sa pogodnostima itd. onda mogu lako da kažu na taj i taj dan koliko bi iznosila kazna. Ako to nemaju u sistemu, nema šanse da će neki referent to da računa.
 
I bez softvera lako je napraviti tabelu gde bi se videle razlike u ceni izmedju ugovornih i bezugovornih varijanti. Sa tom tabelom svakom referentu bi trebalo 2 sekunde da izracuna penale u slucaju da sam ja u pravu za nacin kako ih racunaju.

Dovoljno bi bilo da pogleda koji ugovor se raskida i cifru koja stoji pored i da je pomnozi sa brojem meseci koriscenja usluge.

Za Duo gold extra sam izracunao da je ta razlika oko 1000 dinara.

Vrlo lako moze da se izracuna i za ostale.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je njima lako da izračunaju kad su oni pravili ponudu. Znaju oni u paru kolike su "dobijene pogodnosti", nije cenovnik pao s marsa. :)
 
Ok, nek bude da si u pravu (a nisi :D) 'ajde mi onda protumači onu stavku iz ugovora. Zašto nisu napisali jednostavno korisnik plaća punu cenu do kraja ugovora i gotovo?

Da bi ga ti tumacio kako ti je lepse jer ces ga samo tako potpisati? Ne znam, kako vreme prolazi vise me nista ne iznenadjuje, ni ovde a ni u svetu generalno, mozda si i ti u pravu. Ali ako je tako kao sto ti kazes, bukvalno dobijas bonus (koji je jaci od samog paketa) koji ces platiti samo u slucaju da raskines ugovor? Tom logikom na ugovoru profitiraju samo ako ga raskines, i to po manjim cenama jer dobijas vise ugovorom nego sto su same brzine paketa bez (na 9 dobijas 9 itd).

Ako placas net 1590, onih 15Mb, to je bez ugovora 6Mb+9Mb Bonus, znaci ako ga raskines placas 9Mb za preostali period? A koliko je 9Mb? sigurno nije 9/15, nego 9/6, jer je 6Mb 1590din, a ostalo si dobio na konto ugovora. A 9/6 je 1.5 celina, znaci vise nego sama mesecna cena. A nema mi logike da placas razliku. Cak i da ima logike jer je i ta cifra kao znacajna kako kazes, nema mi logike da neko mesec pred istek ugovora hoce da ga raskine i da placa prosla 23 meseca, umesto 1 mesec koji mu je preostao?

Ajde zovi sutra pa javi, budi siguran da dobro objasnis jer ako se mi ovde raspravljamo oko toga, velika je sansa da u centru nece ni znati sta ih pitas :d.
 
Poslednja izmena:
Najludje je sto i od njih redovno dobijes kontradiktorne informacije. Call centar ti kaze jedno a ovi na forumu suprotno. Iz mog iskustva pouzdaniji su ovi na forumu jer sam vise puta ja informisao ovo drustvo iz call centra nego oni mene :)
 
Vi koji ste dobili Home Gateway, da li su vas uslovljavali sa nekim jacim paketima ili ste ih dobili, a pritom korisitite prvi, eventualno drugi paket po brzini ?
 
Veliko je pitanje da li je tako. Mislim da ne placas sve mesece do kraja ugovora vec "samo" razliku u ceni onoga sto si koristio.

Recimo mene interesuje Duo gold extra koji mesecno kosta 3590

Ako sam ja u pravu onda bi penali za raskid bili razlika u ceni puta broj meseci koliko je koriscen taj ugovor.

edit: nije preterano bitno al zanima me i ovo.

D3 go koji ide u ovim paketima je za samo jedan uredjaj ili za svaki dodatni mora da se doplati licenca?

U BG sam sklopio ugovor duo mix na dve godine i posle tri meseca resio da raskinem ugovor,otisao odneo opremu,samo su mi sracunali razliku u odnosu na cenu bez ugovora za ta tri meseca i to je bilo to.
 
U BG sam sklopio ugovor duo mix na dve godine i posle tri meseca resio da raskinem ugovor,otisao odneo opremu,samo su mi sracunali razliku u odnosu na cenu bez ugovora za ta tri meseca i to je bilo to.

Gde je sad onaj da mi objasni kako sam naivan i kako nema logike moje razmisljanje ...

Inace opsti uslovi

Raskid
Član 44.
Pretplatnik može jednostrano raskinuti Ugovor, pismenim putem bez obrazloženja, sa otkaznim rokom od 30 (trideset) dana, pod uslovom da do dana stupanja otkaza na snagu izmiri sva svoja dospela dugovanja prema SBB-u. Pretplatnik ovo pravo ima u pogledu Ugovora u celini ili u delu koji se odnosi na pojedinačnu uslugu.
SBB može jednostrano raskinuti Ugovor, bez obrazloženja, sa otkaznim rokom od 30 (trideset) dana, kao i u ostalim specifičnim slučajevima definisanim Pretplatničkim ugovorom i ovim Opštim uslovima.
Raskidom Ugovora koji se odnosi na istovremeno korišćenje više usluga, ne smatra se da su raskinuti i ugovori za pojedinačne usluge, te je Pretplatnik u obavezi, da ukoliko želi, posebno raskine te pojedi-načne ugovore, u skladu sa Pretplatnčkim ugovorima i ovim Opštim uslovima

Ne mogu nikako preostali meseci da budu dospela dugovanja
 
Ovim putem hocu da se izvinim katamaran-u, da kazem da je covek Bog nad Bogovima i da su mu sve reci zlatne. Mozda ovim putem necu dobijati privatne poruke.
 
Mozda sledeci put misljenje drugacije od tvog neces diskvalifikovati kao "naivno i pogresno"

Jos kad na kraju "naivno i pogresno" ispadne tacno...

btw vise necemo komunicirati ni porukama ni preko foruma
 
Što kažu, kad mačke nema, miševi kolo vode... Prošli flajer nije imao ovo "najbrži u Srbiji".


stc.jpg


Ne bi me čudilo da STC i SBB imaju dogovor za Novi Sad. Došli su do B. Jarka i tu stali...
 
Poslednja izmena:
na to mozes da racunas.
 
Gde je sad onaj da mi objasni kako sam naivan i kako nema logike moje razmisljanje ...

Inace opsti uslovi



Ne mogu nikako preostali meseci da budu dospela dugovanja

Ja ti nisam rekao da si naivan ali i dalje tvrdim da to nema nikakve logike :d. A to sto je boldovano se podrazumeva, nebitno da li vracao razliku ili mesece do kraja ugovora, moras izmiriti sva DOSPELA dugovanja, tj. ne smes imati zaostale racune (da nisi platio 1-2-3 meseca). Tako da ne moze ni razlika biti dospelo dugovanje, nego oni racuni koji su ti stigli vec ;).
 
Pa svrha ugovora je da oni obezbede 12/24 predplate od tebe. Ako hoces ranije da raskines moras da isplatis ceo ugovoreni period ili da nekako dokazes da su oni prekrsili ugovor i tad moze raskid.

Edit: Sad se setih, pre je u ugovoru stajalo da moze da se raskine ranije uz penale od 10000 dinara. Mada mislim da toga vise nema.
 
Poslednja izmena:
E pa svaka cast SBB-u em sto mi stari korisnici nismo dobili povecanje cak naprotiv od jutros upload uopste ne postoji samo download bar kod mene resetovao modeo pokusavao sve i svasta ali ne ide.
Na speedtestu download ok odradi ali upload nikako samo pokusava u nedogled .
 
Bas vala svaka im cast da daju neko ljudski povecanje pa covek da se dobro razmisli a da me vezu ugovorom na ovu novu mizernu ponudu od 2 godine ne hvala.
 
Pa svrha ugovora je da oni obezbede 12/24 predplate od tebe. Ako hoces ranije da raskines moras da isplatis ceo ugovoreni period ili da nekako dokazes da su oni prekrsili ugovor i tad moze raskid.

Edit: Sad se setih, pre je u ugovoru stajalo da moze da se raskine ranije uz penale od 10000 dinara. Mada mislim da toga vise nema.

Bilo je 5000 pa su to izbacili. Kad smo potpisivali one prve ugovore na 12 meseci za net bila je neka fora da se automatski obnavljaju na novih 12 ako se ne raskinu do 15 dana pre isteka pa su i to morali da izbace.

Sada je skoro izvesno ovako - placa se samo razlika u ceni pojedinacnih usluga i usluga u paketu jer je vise ljudi to potvrdilo na razlicitim forumima. Sad pokusavam da izvucem zvanicnu potvrdu od radnika SBB i bez nje mi ne pada na pamet da potpisujem.
 
Poslednja izmena:
E pa svaka cast SBB-u em sto mi stari korisnici nismo dobili povecanje cak naprotiv od jutros upload uopste ne postoji samo download bar kod mene resetovao modeo pokusavao sve i svasta ali ne ide.
Na speedtestu download ok odradi ali upload nikako samo pokusava u nedogled .

Meni radi standarno...
3051895046.png
 
Upravo sam zvao call centar i samo da definitivno potvrdim pricu. Ne placa se nista do isteka ugovora vec samo povoljnosti koje su ostvarene njim - razlika u ceni pojedinacnih usluga do cene usluga u paketu.

Nadrkana telefonistkinja nije umela da mi objasni kako racunaju internet al saznace se i to :)

Po sadasnjem cenovniku onih 25/2 iz duo gold extra to bi morala da bude osnovna cena interneta 1590 + usluga brzi net 600 = 2190

Nema nikakve logike da se isto placa ubrzanje sa s i m paketa na tih 25/2 ali na to genijalci koji su smisljali ponudu nisu mislili. Ona moja racunica bi po tome trebalo da je cak i manja nekih 500 din mesecno.
 
RATEL ne znam da li ce sam da radi svoj posao, ali ovo ne bi smeli da rade. Treba da podnesemo zalbe na ove gluposti, kojima efektivno ucenjuju i menjaju odredbe ugovora.
 
Izvini, a šta su ti promenili ? Ništa.

Šta si potpisao, to i dobijaš.

Ako ćeš drugačije, idi potpiši da oćeš drugačije.

Pravno, čisti su ko suza.

RATEL nije qrcem mrdno kad nam je Telenor menjao pakete na svoju ruku, u ono skuplje što nismo hteli ni potpisali, tek ovo neće da ih interesuje.
 
Ja sam danas isao da potpisem nove ugovore. I dalje tri meseca posle nosenja papira, a mesec dana posle zalbe nisu uspeli da im "sistem" ubaci da ne placam kablovsku. Onda imaju papire za prelazak za duo mix ali za prelazak sa internet paketa nemaju. Pa cekaj da trazim po zgradi, pa ima ali nisu izpecatirani, sve u svemu clusterfuck.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno