Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovako je bilo i prosli put. ko je potpisao na 2god dobio je vecu brzinu, ko nije hteo imao je manju. ne vidim zasto je sada gore nego ranije? :) bilo bi lepo da su svi dobili povecanje bez ugovora ali boze moj...

Sada j*** (moram sam da se cenzurisem, automatika ne detektuje :D) ljude vec na ugovoru, kao mene na primer, prosla je jedna godina ugovora, i da potpisujem novi, za ova jadna povecanja nemam nameru.
Lepo cu da trazim da se izmeni u ovo, i da se ne produzava. A posle ako je ponuda i dalje krs, lepo cao i negde drugde idem.
 
Jel moze neko od vas koji ste potrcali da potpisete da okaci taj ugovor da mozemo da procitamo finu stampu?

Podrazumeva se da treba da cenzurisete licne podatke :)
 
meni je povecanje skroz super, nemam nikakve zamerke. nerealno je da daju 20Mb/s na najmanjem paketu itd navise. ja planiram da kupim stan sledece godine pa necu produzivati ali da ga ne kupujem potpisao bih na 10god bez problema.
 
Ajde bezi bre. 2013 godina
 
Chinaski nikakav problem nije preseliti ugovor...
 
Hvala puno ali nisam siguran da tu postoji ono sto mene zanima (penali kod eventualnog raskidanja ugovora na dve godine)

Eventualno pod opstim uslovima...
 
Hvala puno ali nisam siguran da tu postoji ono sto mene zanima (penali kod eventualnog raskidanja ugovora na dve godine)

Eventualno pod opstim uslovima...

Nisam ni ja siguran, listao sam nesto, ali nisam video, mada bi trebalo da bude, moguce da sam preskocio.
 
Nasao sam ovo u ugovoru o zasnivanju pretplatnickog odnosa

ugovorsbb.png

Pretpostavljam da iz ugovora mozemo da izadjemo uvek ali uz placanje razlike u ceni onoga sto smo koristili kao da smo ih kupovali pojedinacno. Neka cifra puta broj meseci koliko je koriscen.

Ono sto moze da nabije tu cifru je internet i jako je bitno kako to racunaju.

edit: citam sad opsti ugovor i naravno da su se obezbedili da oni mogu lako da raskinu ugovor.

Mozda je fora za eventualni izlaz iz nepovoljnog ugovora sa njima da ih covek natera da oni raskinu ugovor. Recimo pustis dzabe signal celom komsiluku i o tome ih obavestis. Koliko kapiram ne mogu ti nista osim da ti otkazu uslugu a to je upravo ono sto ti hoces :D
 
Poslednja izmena:
Mozes sad da ga raskines jer su promenili ponudu bez penala. Pise ti sve na tvom ugovoru koji si dobio na papiru.

@danijel00
problem je ako na novoj adresi nema mogucnost da uvede sbb?
 
Supreme.50, nije problem, zato sto u tom slucaju se raskida ugovor bez problema, treba samo dokaz o prebivalistu na tom mestu u vidu racuna informatike u NS i sl. Ako ste podstanari na toj adresi, onda da gazda napise "uverenje" da zivite na toj adresi i racun.
 
meni je povecanje skroz super, nemam nikakve zamerke. nerealno je da daju 20Mb/s na najmanjem paketu itd navise. ja planiram da kupim stan sledece godine pa necu produzivati ali da ga ne kupujem potpisao bih na 10god bez problema.

Nerealno je da ne daju bar 5mbit upload u M+ paketu. Tebi je super, jer izgleda samo skidas sa neta.
 
Chinaski blago tebi u toj zabludi...

kakvoj zabludi? kakva nam je zemlja, net nam je odlican.

@danijel00: iskreno, mrzi me da se cimam. nisam nesto ugrozen ni sa 10Mb/s da bi se povlacio po salterima itd. prosli put sam bez problema potpisao, sada su druge okolnosti...

@Djilkos: da, meni UL ne vredi govneta. rado bih menjao 1Mb/s UL za 1MB DL-a :D
 
Poslednja izmena:
Mozes sad da ga raskines jer su promenili ponudu bez penala. Pise ti sve na tvom ugovoru koji si dobio na papiru.

@danijel00
problem je ako na novoj adresi nema mogucnost da uvede sbb?

Ne interesuje mene da raskidam aktuelni.

Mene zanima kakva je situacija ako recimo za godinu dana pozelim da raskinem ugovor koji bih sada potpisao (24 meseca minimum)

Zavisno od penala moze da se vidi da li se uopste isplati raskidati ugovor u nekom trenutku ako bi nam se eventualno pojavila bolja opcija ili moramo da ga izdrzimo do kraja u svakom slucaju. Naravno da ne moramo ali je penalima vrlo lako napraviti da korisniku raskid ugovora bude neisplativ.
 
@Djilkos: da, meni UL ne vredi govneta. rado bih menjao 1Mb/s UL za 1MB DL-a :D

Pa tako ispada ono sto si rekao :)

Ja bi eto pristao i na M+ da imam 15/5, nek mi skinu 10 onih DL-a. Mislim da je to fer i posteno.
 
^^ nije isplativo jer placas sve mesece do kraja ugrovora.
 
Veliko je pitanje da li je tako. Mislim da ne placas sve mesece do kraja ugovora vec "samo" razliku u ceni onoga sto si koristio.

Recimo mene interesuje Duo gold extra koji mesecno kosta 3590

Ako sam ja u pravu onda bi penali za raskid bili razlika u ceni puta broj meseci koliko je koriscen taj ugovor.

edit: nije preterano bitno al zanima me i ovo.

D3 go koji ide u ovim paketima je za samo jedan uredjaj ili za svaki dodatni mora da se doplati licenca?
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne placas razliku u ceni onoga sto si koristio, inace bih mogao da raskines ugovor odmah na pocetku i platis manje nego onaj sto je koristio godinu i po dana.
 
Ali i uslugu ne dobijas tih godinu i po dana tako da ne vidim gde je problem.

Meni je potpuno logicno da onaj ko je vise meseci koristio povoljnosti ugovora vise i plati za prevremeni raskid.
 
Poslednja izmena:
Tebi je potpuno logicno da onaj korisnik koji je dao vise para SBBu treba i vise da plati za penal? Umesto onaj koji je dobio besplatno prikljucak, dobio svu opremu na koriscenje i odmah otkazao ugovor? Sta mislis koje ih je vise kostalo?
 
U svakom slucaju nista ne potpisujem dok mi ovo i zvanicno ne odgovore.

Ova moja prica je kruzila za vreme onog proslog ugovora. Cak mislim da su je i njihovi admini potvrdili.

Oni ti za ugovor daju odredjene dodatne pogodnosti - brzi net, dodatni paketi i slicno. Ako raskines ranije ugovor odrices se tih pogodnosti i samim tim je logicno da onaj ko je duze koristio te pogodnosti treba vise i da plati.

edit: ovo mi je rekao admin pa ti rastumaci ako mozes

Prevremeni raskid ugovora podrazumeva plaćanje u novčanom iznosu dobijenih pogodnosti koje su
uslovile minimalni ugovoreni period

Ja i dalje ovo kapiram kao placanje razlike. Sve stavke kad se saberu pojedinacno minus cena paketa puta broj meseci.
 
Poslednja izmena:
Oni ti za ugovor daju odredjene dodatne pogodnosti - brzi net, dodatni paketi i slicno. Ako raskines ranije ugovor odrices se tih pogodnosti i samim tim je logicno da onaj ko je duze koristio te pogodnosti treba vise i da plati.

Ta logika je mozda prisutna negde u svetu, ali poslovnom ne. Njima je poenta da sto duze koristis pogodnosti (forsiranjem kroz penale izmedju ostalog) da bi im profit bio sto veci, a ne da te vise penale sto duze ostanes pri ugovoru. Ne razumem gde ti uopste vidis logiku u svom razmisljanju.

Istom tom logikom bi trebalo da znaci da te poslodavac treba placati sve manje, sto duze radis za njega. Posto koristis pogodnosti osiguranja, radnog mesta, itd., umesto da se trudi da sto duze ostanes na istom.
 
Poslednja izmena:
Ne razumes zato sto sve posmatras iz njihovog ugla sta se njima vise isplati.

Videcemo kad dobijem zvanican odgovor.
 
Ne razumes zato sto sve posmatras iz njihovog ugla sta se njima vise isplati.

Cekaj, ti mislis da oni prave ugovore da bi nama udovoljili? Da bilo koja firma na svetu ima ugovore za neki drugi razlog osim zagarantovanog profita tokom duzeg vremenskog perioda? Bolje da sacekas da ti neko iz SBBa odgovori, ako si vec takvog naivnog misljenja.
 
Naravno da u odredjenoj meri moraju da se potrude da nam udovolje jer treba nekako da te navuku da koristis njihove usluge a ne usluge konkurencije. Cak i ovakve jadne kakva postoji kod nas.

Ako me ne zadovolje svojom ponudom naravno da necu ni potpisati ugovor pa gde im je onda ta zagarantovana zarada?

Inace tvoje ocene da li je moje misljenje naivno ili ne slobodno zadrzi za sebe. Zavrsili smo pricu a vreme ce pokazati ko je u pravu.
 
Poslednja izmena:
:d

Ugovor sluzi za isto kao i "non-compete clause", da ga potpises i da ne razmisljaju o tebi kao korisniku, nego da te zavedu kao sigurnog stalnog korisnika. Kada potpises ugovor sa provajderom, ako zelis da ga raskines, placas tvoju sadasnju mesecnu uslugu do kraja ugovora, i pritom se odrices usluge. Potpisivanjem ovog ugovora dobijas pogodnosti jer ces koristiti te usluge naredne 2 godine, isto kao kada platis unapred nesto 2-3 godine, pa te izadje manje. Naravno da ti nece vracati pare ako se predomislis pa ti se ne koristi eunet naredne 2 godine. I naravno da ne mozes raskinuti ugovor bez penala, inace bi svi uzimali S4 za dinar svaki drugi mesec.

U praksi je malo drugacije jer sbb krsi ugovor zesce (kvarovima na mrezi, falicnim modemima, jacini signala), krsi dosta zakona (jer uvode 1 liku uslugu u zgradi od 6 i skrnave hodnik bez dozvole saveta stanara, onda se penju po banderama EPSu koje nisu platili, EPS im skida 3 puta i oni stavljaju 3 puta), tako da postoji velika sansa da mozes da se ciganises pa da ne platis penale, ali tehnicki, placa se sve do kraja ugovora, jer u suprotnom ugovor ne bi ni imao smisla.
 
Ali sa telefonskim provajderom plaćaš do kraja ugovora jer si uzeo telefon i normalno da mora da ga otplatiš. Uostalom
Ukoliko Pretplatnik ipak želi da raskidom ugovora prekine sa korišćenjem ovakvog
paketa usluga pre isteka minimalnog perioda korišćenja usluge, on to može uraditi ukoliko plati ugovornu kaznu u novčanom iznosu dobijenih pogodnosti koje su uslovile minimalni ugovoreni period.
da li ovo liči da treba da se plate preostali meseci?
 
da?

Ajde molim te ponovo mi objasni sta ti mislis da mora da se plati, tj. sta se podrazumeva pod "dobijenih pogodnosti koje su uslovile minimalni ugovoreni period"?
 
Mislim da treba da se plati novčani iznos dobijenih pogodnosti. Ako si na ugovoru od 24 meseca, i posle 20 meseci hoćeš da raskineš. Da li su preostala 4 meseca iznos dobijenih pogodnosti? Ja mislim da treba da se plati 20 meseci puta onoliko dinara koliko si uštedeo korišćenjem paketa usluga u odnosu na pojedinačne usluge.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno