Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije prvi put da je SBB promenio vlasnika, i do sad su stranci bili vlasnici tako da to nema veze. A to sto je na forumu neko poceo da diskutuje o tome ne znaci bas nista.

Ne kazem nista, ali moze da se desi. Mislim kod nas svasta moze da se desi, pa i da imamo za velike pare bogaljski upload. 120/5... Smesno.
 
koliko vidim, Gold Premium je 3954 dinara + 1036 mesecno = 4990 din mesecno? i to je manje od 4500? kako?

Imam njihov pamfetić piše ovako 3590 dinara a dole sitnim slovima Prikazana cena radi informacije obuhvata i iznos naknade za mesečno održavanje koji se posebno uračunava...

an na linku http://www.sbb.rs/upload/document/sb..._g1_131022.pdf kaže 2500 gold extra +1000 dina je održavanje i ne pričam o gold premium nego o gold extra izvinjavam se ako sam uneo zabunu ali se vidi da sam mislio na gold extra jel sam pomenu net od 25 mb/s.
 
Poslednja izmena:
ajde još jednom gold extra jeste

duo paket+hd+plus+25mb/s i to je 3590 dinara sa održavanjem. Ovo je Gold extra paket.

ja sam do danas imao duo paket+hd+plus+20mb/s za 4500 dinara sa održavanjem.
 
A sto mora preko mac adresa ? Zasto necete na racunaru da namestite fiksne adrese i da se oslobodite dhcp-a ?

Zato sto sam tako navikao. Zato sto necu da sve ponovo podesavam, ako menjam sistem, ili mi rikne drajver za graficku i zato sto je to bag na ruteru, koji IMA tu opciju, ali on ne radi, a SBB tvrdi da to oni kao provajder ne podrzavaju i zato sto ja ne volim da mi neko vredja inteligenciju i prodaje mi muda za bubrege.
==========================================

Malopre sam razgovarao sa SBB-om. MAlo je reci da su mi nabili pritisak na 200 i da ne bih ponovo zvao i da mi daju 50/50 internet i to za 100 dinara mesecno. Em sto sam cekao po 10 minuta da mi se jave. Em sto niko tamo nema pojma o zivotu, a jos manje o ponudi koju nude. Em sto funkcionisu po sistemu, "muko moja predji na drugoga", pa su me tako 5-6 puta prebacivali na "odgovarajuce kolege". Em sto sam svaki put cekao po 5 minuta da se taj "odgovarajuci" javi i morao sve ispocetka da objasnjvam. Znaci IZLUDEO SAM! Mozda im je to bio i cilj, pa ako jeste, svakako su u tome uspeli.

Ukratko. Ko, kao ja ima DUO MIX i hoce isto to samo sa 15/1.5 MORA da potpise novi ugovor. Da bi ga potpisao, ako vec ima sve od opreme kao ja, MORA da ide u Kralja Petra, oni nece da dodju kod mene. Kada potpisem novi ugovor moram da cekam 7 radnih dana, da mi aktiviraju uslugu. Mogu da predjem na SILVER paket gde dobijam taj brzi internet i mogucnost gledanja programa do 72 sata unazad (sto mi treba), ali ce ta usluga poceti da se naplacuje (ne znaju koliko) uskoro, tako da bi mi onda pretplata bila ista kao i GOLD paket. U GOLD paketu dobijate ovo gledanje unazad, ali kao standardnu opciju, koja se nece dodatno naplacivati, dobijate SportKlubHD paket (nisam razumeo da li i ostale HD kanale ili samo SK), dobijate D3Go uslugu (za jedan uredjaj) i to sve kosta 300 dinara vise od silver paketa, odnosno nekih 2900. Ja sam rekao da hocu taj gold paket, tako da ostaje sada da odem da potpisem ugovor i to je to.

Dakle ko hoce sve isto a bio ja na DUO MIX-u i hoce samo brzi internet, mora da potpise novi ugovor na dve godine. Najnizi paket je taj SILVER, koji je sada ~2600 a placace se (ko hoce) to gledanje unazad tako da ce kostati koliko i GOLD sada, a sa GOLD dobijate i D3Go i to gledanje unazad kao standarnu opciju i HD kanale, tako da mislim da se taj DUO MIX GOLD najvise isplati.

Inace ljudi su nevidjeno opsednuti fiksnom telefonijom. Znaci petoro njih mi se javilo i SVI su toliko insistirali na tom TRI MIX paketu da je to nevidjeno. Znaci vidjao sam manje napadne prodavce kirbija od njih.

I jos jednom, podrska je KATASTROFALNA! Ako vas se javi neka zena, nadrkanog glasa, najebali ste. Ta em sto me je drzala 10 minuta na vezi, em sto me je zbunila svojim neznanjem da na kraju nisam znao ni zasto sam zvao, em sto je prekidala na svakih 10 sekundi da "nesto proveri". I sve to onako drskim i bezobraznim glasom, kao da mi daje nesto dzabe i to iz svog dzepa. Znaci katastrofa!
 
Da, to je DUO Gold Premium (bez telefona). Koliko vidim i meni je taj paket najprimamljiviji od navedenih (uz dodatnih 100RSD) dobijam 25/2Mbit net umesto postojecih 10/1 u HD Mix Hit paketu sa dodatnim HD kanalima (3420RSD mi je trenutno racun)
 
Dobrodošli u Srbiju :)...ja sam čekoa 10 dana da mi zamene pokvareni risiver i tek kada sam podivljao i rekao da ću da tražim smanjenje računa i sl...došli su.
 
Da, to je DUO Gold Premium (bez telefona). Koliko vidim i meni je taj paket najprimamljiviji od navedenih (uz dodatnih 100RSD) dobijam 25/2Mbit net umesto postojecih 10/1 u HD Mix Hit paketu sa dodatnim HD kanalima (3420RSD mi je trenutno racun)

Nije premium on ima i HBO HD I PINK i 40/2.5 mb/s nego je GOLD EXTRA on ima 25 mb/s
 
I jos jednom, podrska je KATASTROFALNA! Ako vas se javi neka zena, nadrkanog glasa, najebali ste. Ta em sto me je drzala 10 minuta na vezi, em sto me je zbunila svojim neznanjem da na kraju nisam znao ni zasto sam zvao, em sto je prekidala na svakih 10 sekundi da "nesto proveri". I sve to onako drskim i bezobraznim glasom, kao da mi daje nesto dzabe i to iz svog dzepa. Znaci katastrofa!

Trebalo je da snimis razgovor, pa da se od muke smejemo :).
 
Evo njihovog pamfletića tu sve lepo ima

Pogledajte prilog 126055
Sto znaci da su i za Duo i Trio ukinuli ispod 15 mb za internet.
Odnosno kako ko koristi vec koji paket placace isto kao oni sto su uzeli sada, a sluzice se sa 5mb sporijim internetom po istoj mesecnoj ceni.
Sto se tice ugovora oni tako funkcionisu nece da obavste postojece korisnike.
Ja da ih nisam zvao i da nisam podneo zahtev za reviziju ugovora i uzeo Sliver Trio placao bih isto i koristio umesto 15mb 10mb.
Taj bezobrazluk njihov mi je i od ranije poznat.
Samo revidirajte ugovore i to je to.
 
Ne kazem nista, ali moze da se desi. Mislim kod nas svasta moze da se desi, pa i da imamo za velike pare bogaljski upload. 120/5... Smesno.

Razumem te u potpunosti, vise se trudim da budem optimista ali... Evo i sjbb je izmenio dosadasnji nacin povecanja brzina. Kako od zapada znaju da prekopiraju samo negativne stvari tj. ugovore, obaveze, ucene, sitna poskupljenja... Sto ih ne kopiraju malo i po pitanju upload brzina.
 
Evo da javim aktivirali su mi paket (bar tako piše na portalu) ostaje da kada se vratim sa posla proverim jel sve ok. Dakle Aktivirali su ga u roku od par sati od potpisivanja ugovora.
 
dobijate SportKlubHD paket (nisam razumeo da li i ostale HD kanale ili samo SK), dobijate D3Go uslugu (za jedan uredjaj)

Samo SK Hd se dobijaju, ako hoćeš i ostale mora da uzmeš ceo hd paket koji već obuhvata sportklubove, to je još 460 din. Znači sportklubove bi plaćao dvaput. :D i mislim da je d3go za 3 uređaja.
 
Danas mi rekli da je za Duo Gold doplata do celog HD paketa 359din.
 
Imam njihov pamfetić piše ovako 3590 dinara a dole sitnim slovima Prikazana cena radi informacije obuhvata i iznos naknade za mesečno održavanje koji se posebno uračunava...

an na linku http://www.sbb.rs/upload/document/sb..._g1_131022.pdf kaže 2500 gold extra +1000 dina je održavanje i ne pričam o gold premium nego o gold extra izvinjavam se ako sam uneo zabunu ali se vidi da sam mislio na gold extra jel sam pomenu net od 25 mb/s.

Interesantno da trenutno nema nista vise na tom linku. Mozda su se opet dozvali pameti pa bezobrazne dve godine smanjili na prihvatljivu jednu al cisto sumnjam.

jel ovde na kraju uracunata ona hiljadarka za odrzavanje?

http://www.sbb.rs/Paketi/5546/DUO+GOLD.shtml/nav_start=0
 
Samo SK Hd se dobijaju, ako hoćeš i ostale mora da uzmeš ceo hd paket koji već obuhvata sportklubove, to je još 460 din. Znači sportklubove bi plaćao dvaput. :D i mislim da je d3go za 3 uređaja.

A jel znas mozda, da li su sva cetiri SK-a u HD-u uvek, ili samo ponekad?
 
Interesantno da trenutno nema nista vise na tom linku. Mozda su se opet dozvali pameti pa bezobrazne dve godine smanjili na prihvatljivu jednu al cisto sumnjam.

jel ovde na kraju uracunata ona hiljadarka za odrzavanje?

http://www.sbb.rs/Paketi/5546/DUO+GOLD.shtml/nav_start=0

POgledaj onaj pamflet koji sam skenirao tamo piše da je uračunato mada naravno znajući sbb nikada čovek nije siguran. Isto tako za trio piše da je uračunata cena održavanja pogledaj sitna slova.

http://www.sbb.rs/Paketi/5271/TRIO+GOLD.shtml/nav_start=0
 
Poslednja izmena:
Ako je uracunato onda mi je bar cena prihvatljiva.

Trenutno placam oko 4k a dobijam manje stvari od ovoga. Al ostajem pri tome da su ove dve godine ugovorne obaveze kriminal.
 
Koji je tacno model modema/rutera taj Home Gateway sto deli sbb ? Jel se pokazao pouzdan u praksi i ako nije, dal je bolje zadrzati stari Cisco docsis 2.0 modem u kombinaciji sa ruterom prethodne generacije koji je radi skroz korektno s tim da nije posedovao gigabitni lan. Brzina neta je 25/2
 
Koji je tacno model modema/rutera taj Home Gateway sto deli sbb ? Jel se pokazao pouzdan u praksi i ako nije, dal je bolje zadrzati stari Cisco docsis 2.0 modem u kombinaciji sa ruterom prethodne generacije koji je radi skroz korektno s tim da nije posedovao gigabitni lan. Brzina neta je 25/2

Taj stari DOCSIS 2.0 je ******, bolje ti je da uzmes 3.0. Meni zamenili pre par dana na Cisco EPC3208.
Mozes ti slobodno da koristis stari ruter s tim novim.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam cuo dele EPC3925 sa WiFi. Da li je EPC3208 bolje resenje sa zasebnim ruterom (SBB daje 740N)?
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je najbolja kombinacija duo silver + bolji net 600din. Izadje 3200din, imas d3 i 25/2 net.. Tj meni je net prioritet..

Ali stoji da je ponuda ******.
 
ovako je bilo i prosli put. ko je potpisao na 2god dobio je vecu brzinu, ko nije hteo imao je manju. ne vidim zasto je sada gore nego ranije? :) bilo bi lepo da su svi dobili povecanje bez ugovora ali boze moj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno