Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@telep Možeš da pređeš na novi ugovor ako je cena ista ili veća od ovog što sada koristiš,na manju cifru ne može.
 
Poslednja izmena:
Odes odaberes nov paket i potpises na 2 god i od tog dana si vezan 2 godine ;) jasnije sad ?)
 
ne, vezan je 27 mesec.
jer dobija 3 meseca da placa po staroj ceni, a onda 24 meseca po novoj.

i da, da li ste svesni da naredne 2 godine nece biti podizanja brzina?
 
Kako da potpišem nov ugovor kada imam još godinu dana ovaj za duo mix?
Ajde za net mi ističe sledećg meseca, pa taj mogu.

Pa lepo ja sam do sada plaćao

duo+hd+plus+dodatak na 20 mb/s =4500

sada gold premium je sve gore navedeno sem neta koji je 25 mb/s =2800+1000

dakle oko hiljadu din je razlika
 
Poslednja izmena:
Moze link ka duo mix paketima, ja ne mogu da nadjem?
 
Stvarno su imbecili. Prvi put vidim ovakav clusterfuck
 
Pa lepo ja sam do sada plaćao

duo+hd+plus+dodatak na 20 mb/s =4500

sada gold premium je sve gore navedeno sem neta koji je 25 mb/s =2800+1000

dakle oko hiljadu din je razlika

koliko vidim, Gold Premium je 3954 dinara + 1036 mesecno = 4990 din mesecno? i to je manje od 4500? kako?
 
:D Moša..
 
Ajd sad da ne ispadne da branim SBB.....

Ne vidim u čemu je toliki problem što mora nov ugovor, za veću brzinu? I to možeš i pre isteka starog ugovora.

Isto to radi i mobilna telefonija, pa se niko ne buni.

Kad su ono u Telenoru prebacili nasilno na pakete za koje nismo potpisali, digla se kuka i motika. Naravno, RATEL ništa nije uradio.

Ovi sad to ne rade, možda neko neće da plaća tih 50 dinara više za S+ , i ostaje na onome što je potpisao.

Nama ne moš ugoditi ..... :D :D :D
 
koliko vidim, Gold Premium je 3954 dinara + 1036 mesecno = 4990 din mesecno? i to je manje od 4500? kako?
I ja sam placao secam se skuplje svojevremeno kablovsku i internet nekih 200 din, dok nisam video na sajtu da ima duo mix tadasnji koji daje i internet i digitalnu.
Sada je ista prica povukli stare 'modele' paketa i nove.
Zato odmah ih zovi da uradis reviziju ugovora da ti daju taj Gold Premium.
 
Moj slučaj: kroz ulicu mi prolazi Targo i ne isplati mi se da se vezujem ugovorom na 2 godine.
A sada postavljaju pravila igre da više neće biti ubrzavanja bez novih ugovora.
I što se tiče mobilnih operatera, makar imaš privid da će ti kod drugog biti bolje, dok si ovde vezan crevima za SBB.
 
Problem je u tome što to nije bila praksa kod SBB-a.
Problem je što je barem za jeftinije pakete/samo net (koje koristi ubedljiva većina) ubrzanje nedovoljno posle tolikog čekanja, i dl i ul, SBB je nekada bio lider, ali pošto im je Telekom jedina realna konkurencija dovoljno im je da isprate njihovu ponudu (tj. budu malo bolji).
Poseban problem će biti eventualno filtriranje p2p saobraćaja i FAP/FUP, šuška se nešto o tome ... Ja nemam nameru da plaćam nikome polunet, samo ceo.
Ostajem na 10/1 bez ugovora, ako budu uveli navedene k*rvinske mere od mene će samo dobiti modem nazad.
 
Poslednja izmena:
Ako uvedu ta ograničenja, o kojima se šuška, onda mogu da mi daju i 2/1 za surf i email....

Zato i razmišljam da li da platim, jer sam pola obaveze već prebacio sa 10/1, i ako uvedu ta sranja, onda mi ne gine prelazak na adsl, gde moja parica podržava maksimum 10/1 ( a to je realno znamo koliko ) ako ne kontrolišu.

Ili će mi onda biti jednostavno jeftinije da koristim MTS dodatke, 500 GB nedeljno za 100 dinara, za surf i mejl, i da nemam uopšte net ovaj "stabilni", jer sa tim ogranilenjima p2p i limitiranom potrošnjom nam nema nikakvog značaja.....
 
Cekajte, ja imam taj duo mix 10/1 i placam 2500, jel onda za te pare mogu da predjem na duo gold extra sa 25/2?
 
*ebe lud zbunjenog.
Suština svega: nije uopšte problem što te SBB ili bilo ko uslovljava da potpišeš novi ugovor, problem je što svi oni izmedju sebe imaju dogovor o nenapadanju i najveći broj korisnika nema mogućnost izbora - čitaj ne postoji konkurencija. Dok god je ovakva situacija oni će da izmišljaju šta god im padne na pamet a većina nas će da uzme to što su oni smislili.
Kad se na tržištu pojavi mogućnost izbora onda ni oni neće moći da se ponašaju ovako nego će da se bore za svakog korisnika da mu udovolje.

Cekajte, ja imam taj duo mix 10/1 i placam 2500, jel onda za te pare mogu da predjem na duo gold extra sa 25/2?

Ako doplatiš još cca 1000 rsd možeš ;)
 
Poslednja izmena:
Da da da... Od kako su dosli ovi stranci, kao zbog unapredjenja mreze i svega ostalog, zajedno sa EU, da bi se priblizili, nece biti torrentovanja.
 
Cekajte, ja imam taj duo mix 10/1 i placam 2500, jel onda za te pare mogu da predjem na duo gold extra sa 25/2?


Otkud ti to?

Mozes na duo mix silver i da dodas 600 din za 25/2, brzi net. Ja sam to video kao neku normalnu kombinaciju......
 
Verujem da će biti grešaka u obračunima samo takve, meni ne mogu da otpišu plaćanje "održavanja" već dva meseca, stalno moram da se žalim.
 
Cekajte, ja imam taj duo mix 10/1 i placam 2500, jel onda za te pare mogu da predjem na duo gold extra sa 25/2?

procitaj cenovnik na sajtu.
Za 2980 mozes onaj Sliver koji nudi D3, internet 15/1,5 i fiksnu liniju 200 minuta mesecno.Njega sam narucio upravo jer sam koristio Trio mix po ceni 2940 koji mi je nudio isto 10/1
 
Na cenu svih Duo i Trio paketa se dodaje cena održavanja, piše lepo na onom pdfu.
 
Proveren info ili rekla-kazala, nekome se u snu javilo?

Nije proveren info, ali jos pre par meseci kada su bili neki likovi iz SBB-a kod mene (jednog poznajem) su rekli da se nesto suska oko prodaje, pa kao ako kupe stranci moze da se desi to. Sad vidim kod njih na forumu i jos negde da je pocelo da se suska oko toga, posto jesu ovi stranci kupili SBB.
 
Ako se to i desi, eto vam validan osnov za raskid tada kada se desi, pošto toga sada nema u ugovoru. :)

Ja sam bacio na papir, trenutno koristim MIX 24 Flat Home M (2190) + HD paket (460) + mesečno održavanje (1036) + dodatni risiver (210) + D3GO (100), sve ukupno 3996 dinara.
Kada bih potpisao ugovor za Duo Gold Extra paket (2554) + mesečno održavanje (1036) + dodatni risiver (210), što ukupno ispadne 3800 dinara, imao bih niži račun 200 dinara.

Hmm...
 
Nije proveren info, ali jos pre par meseci kada su bili neki likovi iz SBB-a kod mene (jednog poznajem) su rekli da se nesto suska oko prodaje, pa kao ako kupe stranci moze da se desi to. Sad vidim kod njih na forumu i jos negde da je pocelo da se suska oko toga, posto jesu ovi stranci kupili SBB.

Nije prvi put da je SBB promenio vlasnika, i do sad su stranci bili vlasnici tako da to nema veze. A to sto je na forumu neko poceo da diskutuje o tome ne znaci bas nista.
 
Ako se to i desi, eto vam validan osnov za raskid tada kada se desi, pošto toga sada nema u ugovoru. :)

Ja sam bacio na papir, trenutno koristim MIX 24 Flat Home M (2190) + HD paket (460) + mesečno održavanje (1036) + dodatni risiver (210) + D3GO (100), sve ukupno 3996 dinara.
Kada bih potpisao ugovor za Duo Gold Extra paket (2554) + mesečno održavanje (1036) + dodatni risiver (210), što ukupno ispadne 3800 dinara, imao bih niži račun 200 dinara.

Hmm...

O tome pricam dok im dajes mesecno 200 din neko ce da koristi isto i placati 200 din jeftinije.Ja sam imao iskustva pa sam pre par meseci video da koristim losije i placam skuplje za isto tako 200 din.Ali nisam imao pravo da predjem na Duo nego na Trio tada.
 
Ako se to i desi, eto vam validan osnov za raskid tada kada se desi, pošto toga sada nema u ugovoru. :)
Hmm...

Da, bas to, to se ne pominje u ugovoru. Treba samo proveriti da li se pominje u novim ugovorima?
Uostalom ko ih sisa, sudstvo nam je ionako u rasulu tako da to nista ne znaci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno