Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^Lopovi i prevaranti!

Evo kako kod mene poslednjih dana to izgleda.

[youtube]NT4WVNXNh1o[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Kod tebe je jos bolje nego kod mene, meni je protok dobar ostatak dana, nakon sto se zavrsi prekidanje.

Ti prijavi opet to da mreza ne valja, posalji im te dokaze na mail, i insistiraj da provere mrezu.
Nema nista na fino kod nas.

Normalno bi bilo da su mi odmah zamenili modem, bez pitanja kada je ustanovljeno da je mreza u redu.
I to se ocekuje od ozbiljne firme. A ovako treba jos da se zajebavam s tim.
 
Poslednja izmena:
Potpuno si u pravu. Mesec dana mi prekida ujutru, ekipa dodje kad je sve u redu, i naravno nista ne mogu.
Danas su dosli tacno kad je prekinulo i dosli do zakljucka da je modem, samo modem je previse ispravan da ga menjaju.
Jer ne brljavi dovoljno, pa kad ga odnesu na testiranje, onda nece da primete verovatno, pa ce da mi vrate isti.
A ne mogu samo da ga zamene, jer ce da im se odbije od plate, ako ne dokazu da ovaj ne valja.

Čudno, meni su dve nedelje star modem zamenili bez ikakvih problema, tj. nisam ja ni tražio. Nego kao ajde da ga zamenimo možda on pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Danas me nazove neki lik iz SBB-a, bez imena i prezimena ali jakog brđanskog glasa i pita da li sam sutra u 15h u stanu, da kolega montira net. Kažem: da, odlično.

On: da li imate saglasnost gazde da montirate drugu liniju (prilično bahatim glasom).
Ja: ne, zašto?
On: pa treba TI od GAZDE saglasnost!
Ja: pod broj 1: nisam pseto da imam gazdu, pod broj 2: ja sam vlasnik stana i imam pravo da uvedem 123 konecija, jer ih ja plaćam.
On: znači sutra u 15h Vam odgovara?
Ja: Da, naravno, super...doviDŽenja...

U Srbiji ljude treba, pre svega, učiti pravilima ponašanja i ophođenja prema ljudima, pa ih onda pustiti među iste.
 
Poslednja izmena:
Čudno, meni su dve nedelje star modem zamenili bez ikakvih problema, tj. nisam ja ni tražio. Nego kao ajde da ga zamenimo možda on pravi problem.

Ovaj moj je skoro godinu dana kod mene. I tako mi je objasnio ovaj da ne moze da uradi nista.
 
E ako je ovo tacno, i ako telekom prodaju za manje od 4 mlrd dolara, to ce biti katastrofa!
 
Malo cu off-topic.
Telekom ne treba da prodamo, nego da se napravi u dobru firmu. Umesto da pare cure u strane ruke, a da drzava samo prikuplja porez (koji ce svakako da izbegavaju kako stignu).
Telenor je drzavna firma, koja je eto dosla i na nase trziste. Doduse mi smo glupi, i onda samo prodaj i zgrabi pare, koje se spi... za dva minuta. Umesto da se napravi nesto sto donosi konstanatan priliv.
 
Sada kada je SBB prodat (bice zavrseno do kraja godine) mislim da ce stari vlasnik da se otvori i da svima drasticno poveca brzinu interneta jer to vise ne ide na njegovu stetu vec na stetu novih vlasnika. Mislim da je upravo to veliko iznenadjenje koje vam pripremaju i toliko najavljuju tako da mozete ocekivati najmanje 50/10mbit na osnovnom paketu :D
 
Ne "Draga". Novi vlasnik ce da poveca cenu Tv paketa + interneta na 60 e. I nije novi vlasnik nego je promena vlasnistva i prenos para unutar interesne grupe. I dalje vode cike sa crnim sesiricima,zilufima i slatkim bradicama a nisu Amisi. :) (meni licno jako interesantna grupacija ljudi, vole kes vise nego leba da jedu, menjusobno se pomazu, zatvoreni za sve ostale i drze pola Srbije)
Ovde niko nije dosao da nam nesto da, vec da iskoristi trziste i poveca nam cene. Tako da.... ne lipsi magarce do zelene trave. :d
 
Id ugovora je broj ugovora. Njega mozes naci na racunu. Nemam sad kod sebe racun. Meni je pass isti kao za home.sbb. Tako su meni bar rekli.
 
Ljudi, dobili smo novi DATUM!!! :d

Ponuda za povecanje brzine i nove pakete usluga startuje u Ponedeljak 21.10.2013.
I ko god je pomenuo ugovorne obaveze je bio u pravu. Povecanje standardne brzine biti vezano za DuoMix i TrioMix korisnike. Najavljeno je i da ce se promeniti postojeci paket postpaid interneta. Bice detalja i vise kad pocne akcija.

Što se mene tiče posle ove zaebancije mogu da potpišem samo net tipa 20/2 na godinu dana, ostalo me ne zanima mnogo.
 
Sto se mene tice ne verujem dok ne vidim.
A juce sam opet zvao i raspravljao se, i jos opet krenuo da mi prica da zovem dok traje prekid.
Ja sam rekao da valjda zapisuju i znaju vec kada je bilo prijavljeno.
Za grdno cudo za sada nisam imao prekid, sto verovatno znaci da ce sutra...
 
nigde mi ne pise ID:123456789, da li u oba polja pisem br.ugovora Broj ugovora:* i ID ugovora (podatak sa računa):*?
 
nigde mi ne pise ID:123456789, da li u oba polja pisem br.ugovora Broj ugovora:* i ID ugovora (podatak sa računa):*?

Kako bre ne pise?

Imas crni logo SBB, ispod imas tekuci racun, ispod toga imas ID, ispod imas broj ugovora, ispod datum stampe itd itd...
 
Ja sam na SBB-u i nemam mnogo sta da dodam, sem da sve sto je ispod 20/2 me NEZANIMA !
 
Ljudi, dobili smo novi DATUM!!! :d



Što se mene tiče posle ove zaebancije mogu da potpišem samo net tipa 20/2 na godinu dana, ostalo me ne zanima mnogo.

Ma bez ozbiljnog uploada, ne pada mi napamet da se vezujem ugovorom. Kroz ulicu mi prolazi Targo, pre ću kod njih.
 
Ako ne povećaju upload značajnije, tipa 20/4 ili 20/5 ja ću iz principa spustiti sa sadašnjeg 16/1.5 na osnovni paket (koliki god bude bio tada).
Dosta mi je plaćanja jačeg paketa samo zato što me guši upload (prošla me faza bekapovanja interneta, sad doprinosim svojim sadržajem :D)
 
Mislim da su šanse da daju više od 2 u osnovnom paketu praktično nepostojeće.
 
Ja bih bio zadovoljan sa 24/3 mozda upload da bude 4. Mislim da je to korektno.
 
Kako bre ne pise?

Imas crni logo SBB, ispod imas tekuci racun, ispod toga imas ID, ispod imas broj ugovora, ispod datum stampe itd itd...

Ja u ugovoru imam samo broj ugovora i nista drugo, ima tekuci racun, datum sklapanja ugovora, moji podaci i drugo nista, a od papira imam:
- Ugovor
- Izvestaj o prikljucenju korisnika
- Nalog za rad
- Priznanica (da sam platio prvi mesec na licu mesta kod instalatera)
Ali stvarno mi nije jasno.
 
Za aktivaranje SBB zone ti je potreban broj ugovora!

edit: sada vidim da su menjali, taj ID postoji samo na računu koji šalje SBB, tako da moraš njega da čekaš, ako ga nisi dobio.
 
Poslednja izmena:
Ako ne povećaju upload značajnije, tipa 20/4 ili 20/5 ja ću iz principa spustiti sa sadašnjeg 16/1.5 na osnovni paket (koliki god bude bio tada).
Dosta mi je plaćanja jačeg paketa samo zato što me guši upload (prošla me faza bekapovanja interneta, sad doprinosim svojim sadržajem :D)

uze mi misao iz glave i napisa je ovde :D
za tih 610din razlike mesecno mogu lepo da uplatim seedbox, a da li je 1mbps ili 1.5mbps - i dalje cu da se mrcvarim za posao.
da ne pisem sada ovde sta mislim o njihovoj "usluzi" Fiber Power koja vazi za 3 ulice...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno