Šta je novo?

[VIP] Promocije

Doooobroo..... i sta je pisac hteo time reci? :D
 
je l vredi uzeti neki od telefona u vipu uz ovih 5k popusta? Uzeo bih neki telefon do 15k (dakle 20k bez popusta) uz najmanju tarifu.
 
Svi telefonu u najnizoj tarifi su ti skuplji nego da se uzmu negde van VIP-a.
Xperia U mozda jedino, 14990 + 3000 (24*490*0.25 koliko bi dobio popust da ne uzimas fon :)) = 18.000 - sto je ipak fino za taj telefon.
Mada mislim da ti nije daleko i sledeci paket a manje za telefon uz onaj rodjendanski popust.
 
Kako je smesno kada u cenu telefona racunate pretplatu koju u svakom slucaju placate:). Neverovatno.
 
Neverovatno... Ljudima jednostavno lakše udje negde drugde nego u glavu...
 
Kako je smesno kada u cenu telefona racunate pretplatu koju u svakom slucaju placate:). Neverovatno.

Ali ti ne shvataš, oni bi da i dalje uplaćuju 200 din mesečno. Jednom me je drug koji koristi android smartphone pitao da li imam kredita za poruku, a ja kredit :what:.
 
Ali ti ne shvataš, oni bi da i dalje uplaćuju 200 din mesečno. Jednom me je drug koji koristi android smartphone pitao da li imam kredita za poruku, a ja kredit :what:.
Ma ja imam kolegu koji koristi iPhone sa prepaid-om :D Napravi veci racun nego ja na postpaid, ali "on ima kontrolu" :) (sto je u pravu doduse ;))
 
25% NE BI placao da ne uzimas telefon. Kako da je ne racunam?:)

Racunaj onda samo tih 25% od pretplate x 24 na cenu telefona. A ne celu pretplatu, pa kad vidim cifre od 90k, 110k hocu da umrem od smeha.
Edit: inace govorim o par predhodnih strana:)
 
Poslednja izmena:
Zavisi za koju procenu... ja i jesam racunao samo 25%:
490 (osnova)
*0.25 (da bi dobio 25% od osnovne cene)
*24 (ugovorna obaveza)
--------
=~3000 (2940 precizno)
Zato i na "cenu uredjaja" (koji se placa na rate+uscesce=0 za XperiaU) dodajem ovih 3000.
 
Vip promocija "5 godina vipa" produzena do kraja avgusta...
 
Jel može da se uzme npr Xperia U uz smart 120 i 3GB interneta i da se da stari telefon da bi uzeo xperiu za dinar ? Pitam ovo zato što ne mogu da se kombinuju promocije, a koliko vidim te aktivacije uz 1GB i 3GB interneta se na njihovom sajtu računaju kao promocija.
 
Poslednja izmena:
Rođendanska promocija i Ekomotivacija promocija se ne mogu kombinovati.
 
ne pitam za rođendansku promociju nego onu aktivaciju uz 1GB/3GB, da li se to može kombinovati sa ekomotivacijom ?
 
ali "on ima kontrolu"
što onda ne uzme "kontrola troškova" ili slično, kod svakog operatera postoji tako nešto, i uvek ima neka povoljnija stvar nego u klasičnom prepaidu .... ili dupli minuti, ili brojevi koje poztivaš za DŽ ...

Zato i na "cenu uredjaja" (koji se placa na rate+uscesce=0 za XperiaU) dodajem ovih 3000.
Ne razumem zašto dodaješ ovu cifru, kada je ona popust?
 
Vidim danas Vip pripejd promociju: Uz broj 4GB usb flash za 300 din.
Stvarno super ideja, kupim odmah, taman bi mi dobro doslo za net, dobio sam i 100din kredita (ovo nigde ne pise, pa eto nekom informacije).

Sajt me stvarno razocarao u pogledu i informacija i upotrebljivosti pa da pitam vas, mozda neko zna:

Jel ima vip nesto kao telenor klik? Tj zeleo bih da aktiviram neki tarifni dodatak za internet uz koji cu dobiti odredjen broj megabajta 30 dana za odredjenu kolicinu novca.
Tako nesto nigde ne mogu da nadjem. Jel ima vip uopste neke tarifne opcije?
Probao sam da registrujem broj na onaj vip online racun, ali to je tek prica za sebe. Prvo mi kaze da ne mogu da se logujem preko broja (iako mi to ponudi i posalje kod). Onda se registrujem sa svim podacima, ali mi ne da da se ulogujem (nemam neka "aktivna prava za Vip online račun").
Nadjem neki link u kome mogu da dodam broj, ali mi onda kaze da je moj broj nepostojeci... Ludilo... :)
Takodje ako neko ima neki link gde bih mogao da nadjem te opcije (nesto kao *111# na telenoru bi bilo odlicno). Ovako se osecam kao da sam kupio broj u '99, mogu da zovem po paprenoj tarifi i to je to :).

Hvala svim dobrim ljudima na odgovorima.
 
I ja juce videh za tu promociju, i odmah sam trknuo i uzeo 2 ta paketa (za sebe i devojku). Za 300din je skroz ok, iako mi broj uopste ne treba. Pitah zaposlenog u VIP koliko kredita ima na kartici. - "Valjda 100din ili tako nesto." :D

Zanimljivo zapazanje:
1. Flash: 3.82GB, 11MB/s Read, 5MB/s Write
2. Flash: 3.80GB, 12MB/s Read, 3MB/s Write

@Zeus Ako se ne varam, VIP nema tako nesto. :/
 
Slicno sam i ja razmisljao :)
Kod mene read ide do 20MB, write nisam imao cim da testiram... Mada i ovo sam testirao sa "hdparm -t", ne znam koliko je merodavno.

Inace za one koje interesuje, radi se o ovoj promociji:
http://www.vipmobile.rs/privatni/prepaid/promocije/iznenadjenjima-nikad-kraja!.1913.html

USB flash izgleda bas kao na slici, poklopac se malo teze skida, ali ok.
Inace kod mene ga sistem identifikuje kao "Bus 002 Device 003: ID 090c:1000 Silicon Motion, Inc. - Taiwan (formerly Feiya Technology Corp.) 64MB QDI U2 DISK".
Ovo 64MB je verovatno greska :)
Nadam se da nije neki od onih kineskih koje sistem vidi kao 4GB a u stvari adrese idu ciklicno (bajtovi se snimaju jedni preko drugih), pa moze da se snimi 4GB, ali posle svi fajlovi budu necitljivi :)
 
Poslednja izmena:
I ja sam pomislio da nisu takvi, pa sam pustio pun test sa CheckFlash-om. Sve je proslo bez greske. Tako da im je to pravi kapacitet, ali ne znam zasto varira od memorije do memorije.

Probaj da testiras Read i Write sa CheckFlash i CrystalDiskMark. I koliko memorije ti prijavljuje kao dostupno?
 
ne pitam za rođendansku promociju nego onu aktivaciju uz 1GB/3GB, da li se to može kombinovati sa ekomotivacijom ?
Moze. Ti tarifni dodaci su standardni, nisu nikakva promocija.
Proracunaj da li ti se isplati... izadje ~200din mesecno za 1GB ili ~400din mesecno za 3GB kad se sve sabere/oduzme ;)

što onda ne uzme "kontrola troškova" ili slično, kod svakog operatera postoji tako nešto, i uvek ima neka povoljnija stvar nego u klasičnom prepaidu .... ili dupli minuti, ili brojevi koje poztivaš za DŽ ...
Zato sto ovako uplati 200 dinara, uzme onaj Klik ili sta vec za net, koristi samo za Skype i mail i dosta mu je ;)

Ne razumem zašto dodaješ ovu cifru, kada je ona popust?
Nije ona popust kada uzmes telefon.

Ako ne uzmes telefon, dobijas 25% popusta na pretplatu (preko onih rodjendanskih koje dobijas u svakom slucaju). To je tih ~3000 (490*0.25*24)
Ako uzmes telefon, dobijas samo rodjendanski popust - znaci, telefon te kosta i tih 3000 preko "cene telefona" jer da ne uzimas telefon, dobio bi taj popust - uz telefon ga ne dobijas.

Vidim danas Vip pripejd promociju: Uz broj 4GB usb flash za 300 din.
Stvarno super ideja, kupim odmah, taman bi mi dobro doslo za net, dobio sam i 100din kredita (ovo nigde ne pise, pa eto nekom informacije).
Sta je super u tome? Flash za 300 din ili se nesto jos dobija?

Jel ima vip nesto kao telenor klik? Tj zeleo bih da aktiviram neki tarifni dodatak za internet uz koji cu dobiti odredjen broj megabajta 30 dana za odredjenu kolicinu novca.
Ima, ali slabo:
https://www.vipmobile.rs/privatni/prepaid/opcije.631.html
Javi bas sta ti kaze :)

Probao sam da registrujem broj na onaj vip online racun, ali to je tek prica za sebe.
Jesi siguran da to radi za prepaid? Nisam gledao, meni je iz prve sve radilo ali sam postpaid.

Takodje ako neko ima neki link gde bih mogao da nadjem te opcije (nesto kao *111# na telenoru bi bilo odlicno).
NEMA! Da li namerno ili su glupi, ali nema USSD kodova kod VIP-a osim za jednu sitnicu kod prepaid.. (ne secam se koja...)
(namerno = u romingu se USSD ne naplacuje, ali slanje poruka za proveru stanja i slicno se naplacuje papreno :) - kupovina roming paketa, zvanje 1234, SMS na 1260 za proveru i promenu, SMS na 7777 za j***nu sekretaricu koje J*** racun u romingu :D)

Hvala svim dobrim ljudima na odgovorima.
A ovi koji nisu dobri? :D
 
Aj javljajte sta dobijete od iznenadjenja :) Ili da li moze da se bira :)
 
Jesu to random iznenadjenja ili se bira?

p.s. Online racun je samo za postpaid. Prepaid tarifne opcije su na sajtu.
 
Koliko sam shvatio, random. Da se iznenadis. :D
 
Opet dobiješ USB za 100 dinara, jer je obična kartica 200 dinara, ja mislim da je to lepo od VIP-a ;)
 
nema USSD kodova kod VIP-a osim za jednu sitnicu kod prepaid.. (ne secam se koja...)
(namerno = u romingu se USSD ne naplacuje, ali slanje poruka za proveru stanja i slicno se naplacuje papreno :) - kupovina roming paketa, zvanje 1234, SMS na 1260 za proveru i promenu, SMS na 7777 za j***nu sekretaricu koje J*** racun u romingu :D)

Ima USSD na prepaidu za proveru kredita je *123#.
Provera stanja sa SMS na 1260 je besplatna i u roaming-u, a ostalo nisam isprobavao.

Svki kratki kodovi na jednom mestu:
https://www.vipmobile.rs/korisnicki-servis/korisnicki-servis/kratki-kodovi.1201.html
 
Moze. Ti tarifni dodaci su standardni, nisu nikakva promocija.
Proracunaj da li ti se isplati... izadje ~200din mesecno za 1GB ili ~400din mesecno za 3GB kad se sve sabere/oduzme ;)
Možda ja nisam nešto shvatio, ali zar nije +500 na pretplatu za 1GB i +1000 za 3GB ?
 
Nazad
Vrh Dno