Šta je novo?

[VIP] Promocije

Da definitivno VIP je otisao u persun...ne da baronisu da je to strasno (juce sam imao duele sa njima) i rekao bih da su sada totalno unistili svoje pakete i kao stari korisni (istice ugovor u decembru) razmisljam se da ga i ne produzim.
 
Da odeš gde? Vip trenutno "kupuje" nove korisnike,što je više nego očigledno.Pošto se uvođenjem mogućnosti prenosa broja u Srbiji totalno promenila slika u poslovanju mobilne telefonije meni se nekako čini da je jedino Vip shvatio kako će se stvari odvijati u budućnosti.Primorani su na ovo zbog broja korisnika ,jer što je veći broj korisnika to je veća naplata od drugih operatera.Da nije tako nebi se Telenor ponašao tako osiono u pogledu samoinicijativne promene tarifnih paketa svojih starih korisnika.Sad i u buduće, treba tražiti najbolju ponudu (uz promociju,koju jedino Vip trenutno daje) da bi se dobio maksimum za sebe odnosno, ono što svakom od nas odgovara.Makar menjali operatere sveke dve godine!!!Jednom će morati da dođe i do toga da se operateri potrude da zadrže stare korisnike.Tad bi ponuda za stare i nove korisnike trebala da dodje u neku normalu.Ja ovako vidim stvari.
 
Poslednja izmena:
Ja sam miran još godinu dana na VIP-u imam po meni najuskladjeniji i najbolji paket pp600 posle godinu dana ću videti šta ću ako ostane ovako... MTS 50% ako bude bilo tada to ću uzeti, a ako ne bude moraću na VIP-u da ostanem, jer Telenor mi daje jako malo minuta.
 
@ spaad
Sve više ljudi sa Telenora kada me pozovu su u fazonu "e aj zovi ti mene nemam više minuta". Kad oni iz Telenora zovu VIP, to je za Telenor trošak, jer ako u npr. Prenesi 220 koji košta 1006 dinara dobiješ 220 minuta = 4,57 dinara (1 minut+1 poruka), a Vipu plaćaju interkonekciju 5,76 dinara po minutu. Ovako ja kad iz Vipa zovem Telenor to je 5,76 dinara zarade za njih. Zato i dalju malo minuta da bi njihovi korisnici bili više pozivani nego što pozivaju. E sad ni Vip nije sisao veslo da bude u konstantnom gubitku zbog toga pa su zato i oni promenili cene.

MTS je već druga priča. Firma čija je jedina strategija veštačko održavanje broja korisnika bez mnogo pažnje na to kolika je zarada po korisniku, radi eventualne prodaje u budućnosti.
To govori i odnos prihoda i broja korisnika.
 
Poslednja izmena:
Nemojte mesati zaradi Telekoma i korisnike... i sami ste sigurno svesni koliko Telekom izgubi na prodaju skart telefona za 1din, koje uvoznici nisu mogli drugacije da prodaju :) TU je najveci gubitak.

A reci da MTS nema dobre promocije trenutno je ignorisanje cinjenica, jer ako vam 50% popusta nije dobra stvar, vi ne znate sta zelite ;)
 
Da odeš gde? Vip trenutno "kupuje" nove korisnike,što je više nego očigledno.Pošto se uvođenjem mogućnosti prenosa broja u Srbiji totalno promenila slika u poslovanju mobilne telefonije meni se nekako čini da je jedino Vip shvatio kako će se stvari odvijati u budućnosti.Primorani su na ovo zbog broja korisnika ,jer što je veći broj korisnika to je veća naplata od drugih operatera.Da nije tako nebi se Telenor ponašao tako osiono u pogledu samoinicijativne promene tarifnih paketa svojih starih korisnika.Sad i u buduće, treba tražiti najbolju ponudu (uz promociju,koju jedino Vip trenutno daje) da bi se dobio maksimum za sebe odnosno, ono što svakom od nas odgovara.Makar menjali operatere sveke dve godine!!!Jednom će morati da dođe i do toga da se operateri potrude da zadrže stare korisnike.Tad bi ponuda za stare i nove korisnike trebala da dodje u neku normalu.Ja ovako vidim stvari.

A kako to Vip kupuje korisnike sa ovim em slabijim a skupljim paketima?
 
to je i mene palo napamet. elem, zamenili su u ponudi danas Huawei G300, sa ZTE Blade 3.
 
A kako to Vip kupuje korisnike sa ovim em slabijim a skupljim paketima?
Ovako:
Neko ko je na primer korisnik Telenora ode u poslovnicu da produži ugovor i hoće paket Prenesi 220 i HTC Desire C.Oni mu kažu da mu je mesečna pretplata 1060 dinara + 16200 dinara uređaj.Onda ode u Vip i trži Standard 250 koji uz promociju na dve godine za nove korisnike košta 825 dinara + 12990 dinara za uređaj.
Da si Ti taj korisnik koju bi opciju izabrao?
 
Taj uredjaj ne vredi ni koliko ga placas u VIP-u a kamoli Lelenoru :)
 
Cinjenica je da u srednje-vrednosnim ponudama zele da se "ratosiljaju" starina nekih, ili jos gore da privuku ljude na uredjaje jako loseg kvaliteta.

L7 je izuzetno lep i po mom misljenju jedijnstvenog dizajna - ali oni hoce da im das 130 evra i mesecno 1400 din na dve godine, za uredjaj koji kosta nov 180, a pritom je osrednjeg hardvera koji bi bio takmac cak i u sredisnjem segmentu al 2011 godine

Ovaj ZTE Blade (O ZTE otvorite se za je*eno nov hardver) ima Cortex A5 1Ghz i SAMO 512mb RAM-a a prodavace se u VIPu kao nov/ekskluzivan uredjaj. Na taobao.com (kineski ebay) kosta 100 evra, ovde ces ga placati 4000 dinara uz tarifu od 1400 din mesecno. Grand X isto - telefon sa Tegra2 kosta kao oko preko telenora, a 100 evra na taobao koji bi ukoliko poznajete kineski ili prodavac zna engleski, lagano poslao uredjaj bez dodatnih troskova i u srbiju.
 
Da odeš gde? Vip trenutno "kupuje" nove korisnike,što je više nego očigledno.Pošto se uvođenjem mogućnosti prenosa broja u Srbiji totalno promenila slika u poslovanju mobilne telefonije meni se nekako čini da je jedino Vip shvatio kako će se stvari odvijati u budućnosti.Primorani su na ovo zbog broja korisnika ,jer što je veći broj korisnika to je veća naplata od drugih operatera.Da nije tako nebi se Telenor ponašao tako osiono u pogledu samoinicijativne promene tarifnih paketa svojih starih korisnika.Sad i u buduće, treba tražiti najbolju ponudu (uz promociju,koju jedino Vip trenutno daje) da bi se dobio maksimum za sebe odnosno, ono što svakom od nas odgovara.Makar menjali operatere sveke dve godine!!!Jednom će morati da dođe i do toga da se operateri potrude da zadrže stare korisnike.Tad bi ponuda za stare i nove korisnike trebala da dodje u neku normalu.Ja ovako vidim stvari.

Ja kao stari korisnik nemam nikakve pogodnosti u VIP-u koji me jos i tako bezobrazno shalta da je to i smesno i zalosno...hteo sam da kod njih uzmem SGSIII putem intezine kartice na onu foru koju mi je preporucio alfaunits ali...(vidi VIP postpaid temu) ma baronisu ko niko...zaista se razmisljam da u decembru (posle isteka ugovora) batalim VIP jer niti imam bilo kakav popust niti mogu da uzmem telefon na nacin koji postoji u njihovoj "teoriji" ponudi. Jednostavno su postali gori nego ostala dva operatera (iako sa njima nikad ranije nisam imao problema tj u prethodne dve godine)
 
Poslednja izmena:
Jesi bio u Knezu i rekli su da ne moze ucesce preko kartice? Meni su normalno prihvatili karticu i za ucesce (dva kucanja se rade - jedno za ucesce, jedno za "rate")

Mogu samo da ti kazem da ti se vise isplati da uzmes trenutno SGS3 ovako a ugovor ili ne potpisujes ili potpises sa SIM popustom. Jer pazi za 46.000 koliko je uz Smart1200 (ili vise uz nizi paket) mozes i da ga kupis trenutno nov. Iako izgleda da uz vise pakete je jeftiniji, dodaj 25% za SIM popust koji ne dobijas jer uzimas telefon i isto ti dodje - >400e. Jedino sto je na rate, kao...

Jos ako si stari korisnik mozda i izboxujes da zadrzis stari Smart paket sa SIM popustom, a cak i da ti ne daju, vise se isplati zadrzati stare pakete i bez popusta, po mom misljenju.
 
ali oni hoce da im das 130 evra i mesecno 1400 din na dve godine, za uredjaj koji kosta nov 180

Molim te mi nemoj reci da si ti od "ONIH" koji ne kontaju?

Ti dobijas telefon za 130 eura! 1400 dinara je pretplata koju trosis i dobijas besplatne minute, poruke, megabajte, znaci to nema veze sa isplatom telefona, ti placas smartove/minute/poruke/MB.
 
Ali kod drugih operatera (i vani) kad uzmes mobilni uz tarifu, ne dobijas isto ili ne placas isto.
Tipa, VIP daje 25%, MTS 50% popusta ako se ne uzima telefon a potpise ugovor (Telenor samo kad se smaras da iniciras MNP, u prevodu kad ih primoras kao da treba za sve u zivotu da se samo cimas i bijes ;)). A bilo je i prikaza SIM-only tarifa iz drugih zemalja - gde se dobija vise nego sto moze da se potrosi za 10-20e, dok se uz telefon dobija 100-300 minuta za 30e pa navise.
Dok kod Telenora - to je to. Pa nije ni cudo da Telenorasi razmisljaju tako.

Mi vas ne kapiramo - ali vase je da, po nasem misljenju, _bacate_ novac kako zelite :) (kaze covek koji vise potrosi na rucak nego na 6 meseci mobilnog :D)
 
Ako si meni odgovorio, ja te ništa nisam razumeo :D

A tek ovo za ručak... Nista ne kontam :D
 
Molim te mi nemoj reci da si ti od "ONIH" koji ne kontaju?

Ti dobijas telefon za 130 eura! 1400 dinara je pretplata koju trosis i dobijas besplatne minute, poruke, megabajte, znaci to nema veze sa isplatom telefona, ti placas smartove/minute/poruke/MB.

1400 dinara na 24 meseca je koliko ce VIP da dobija para od mene, te je niza cena telefona nacin da me privole kod njih, a "popust" od 40 evra minije nimalo privlacan, sobzirom da je njihov pretpostavljeni profit od strane mene za te dve godine 36000 din.

za te srednje tarife se u inostranstvu dobija DALEKO bolji uredjaj, a za najskuplje tarifa nema govora da ti das 300 evra, placas skoro 50 evra mesecno, za SGS3 ili One X. dobijas ga za dzabe burazeru. A ja ne vidim apsolutno nikakav razlog da troskovi odrzavanja mreze i usluge kod domaceg operatera budu skupje nego u svajcarskoj/francuskoj. apsolutno identican bi trebao da bude profit na identivnom biznis planu, tako da je zakljucak da ti domaci VIP u odnosu na strane kolege operatere uzima 300 evra za SGS3 iz ciste pohlepe/gramzivosti.
 
Naše tržište je mnoooogo manje nego Švajcarsko ili Francusko, pa su i troškovi za odrzavanje mreze po korisniku vervatno veći.
 
Naše tržište je mnoooogo manje nego Švajcarsko ili Francusko, pa su i troškovi za odrzavanje mreze po korisniku vervatno veći.

Da samo sto je to pilicarsko razmisljanje zarad instant para u dzepu, kao i sve u Srbiji sto funkcionise. Kada bi se u VIP-u stisnuli malo za zarade (a silom prilika znam neke ljude na visokim pozicijama u istome) i kad bi zrtvovali to zarad kvaliteta mreze + veci broj korisnika sa boljim ponudama, za manje od 2 godine bi 70% srbije bilo na VIP-u.

a trziste bi postalo recimo - ISTO, sobzirom da svajcarska nema bog zna koliko vise ljudi od srbije (sa crnogorcima koji ovde zive smo na isto) kada bi se masa privukla boljim ponudama. ne placaju u svajcarskoj svi najskuplje tarife, vec isto kao i ovde, iako su bogatija zemlja. najpopularnije tarie su od 12-20 evra mesecno sto bi svako u srbiji imao da plati, samo sto svajcarac dobije za tarifu od 15 evra - SGS2 "za dinar", dok srbin dobija ZTE Brick.
 
Poslednja izmena:
Nesto gledam Swisscom i ne vidim uopste te tarife od 15e a kamoli aparat za dinar uz njih.
 
http://shop.orange.ch/

idi sastavi najjeftiniju tarifu za One S.

malo minuta, bez interneta, ali su tarife za prekoracenje uzasno male, i pritom dobijes telefon za 22 evra mesecno odrzavanja, i 30 evra aktivacije SIM kartice i brdo bonusa i popusta na raznorazne promocije koje kod nas ne postoje. Primera radi meni bi savrseno odgovarao taj ugovor jer sam prestao da koristim interent u pokretu (znam da je to nekim ljudima od kruciajlne vaznosti, meni nije) te ga jedino kacim na Wifi.

poenta je da za 30 evra dobijes One S na 2 godine, i 22 evra pretplate. prekoracices sigurno, ali izracunaj, ja bi prvi uzeo ovakav plan da ima kod nas.
 
Izem ti izbor kad za 10e dobijam - NISTA! (0 minuta, 0 SMS, 0 GB - samo PRETPLATU :D) I uz to je One S 349CHF. Ili je 1CHF uz 30CHF mesecno i 41CHF za SIM (sto je.... 720 CHF za 30 minuta i 90 SMS mesecno - 450CHF za telefon - ispada oko 15CHF mesecno za nesto sto ovde dobijam za 2e)

Daj ti konktrenu tarifu po kojoj ti se ovo cini isplativije nego kod nas, meni ovo izgleda uzasno.
 
pa nisi izracunao najjeftiniju tarifu sa planom, vec basic pack :) stavi minimum minuta i nula gigabajta i eto ti ga telefon za 40 CHF i pretplata od 30CHF
 
P jesam je sracunao, 30 CHF mesecno, 40 SIM, 1CHF telefon, to je 30*24=720CHF samo za pretlatu, telefon je inace u prodaji za 450CHF (u stvari manje, jer je ovo cena u DE sa MwSt, a u CH je nizi za 10% valjda), znaci za 720-450CHF = 270CHF (= ~240EUR za laksu racunicu = ~10e mesecno) dobijam 30 minuta i 90 SMS i 0MB. Hvala, ali to ovde dobijam za 48e na 2 godine :)
 
Poslednja izmena:
Naše tržište je mnoooogo manje nego Švajcarsko ili Francusko, pa su i troškovi za odrzavanje mreze po korisniku vervatno veći.
Ma hajde nema to veze sa veličinom tržišta.
Evo ti u Makedoniji je Vip za 5 rođendan ove godine nudio 1000 minuta ka svim mrežama+1000 sms+1000 MB za ~1000 dinara (555 denara) + telefon.
 
Igoritze ti si odlepio :D

nego kao ajde da te poslusam i otisao sam na orange.ch da vidim to sto pametujes...

sta da radim kao prvo sa smartphone-om bez data protoka?????

kao drugo, sta da radim sa 30 minuta?

kao trece sta da radim sa 90 poruka za mesec dana?

znaci najjeftinije je 30 minuta/90 poruka/1GB neta = 40 CHF (3 749.408 RSD) za aktivaciju i sim karticu + 1 CHF (93.7352 RSD) za telefon + (45 CHF (4 218.084 RSD) x 24 meseca)) = 105 077.1592 RSD

U Vip-u smart 150 = Zamisli CAK 60 minuta + 90 poruka + 1 giga neta (dodatak) + HTC One S = 1090*24 = 26 160 + 43 990 = 70 150 RSD


A kad bi uzeo najjacu tarifu, mislim da ne smem da racunam koliko bi bilo skuplje u CH...


Mrzi me samo postupak...

U CH 301 452.4032 + 3 843.1432 = 305 295.5464 RSD
VIP 19990 + 132 168 = 152 158 RSD
 
Poslednja izmena:
Garancija u banovini :d
 
Sta li je sad uradio :) I ja se cudim sto ne odgovara.
 
Novinski clanak, jos nema promene na sajtu jer im sajt radi Zoki iz resnika ocigledno. u Blicu vec dva puta stoji Inserter sa izbacenim G300 i ubacenim Blade3 sa "uskoro" crvenim slovcima
 
Nazad
Vrh Dno