Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Druga varijanta je povratak na sbb nakon 5 godina, jer nemam uslova za vdsl, a niko iz telekoma ne može da mi da odgovor kada ću da ih steknem (živim u samom centru Niša). Ipak će 10Mbit biti malo za godinu dana, a kamo li za 2 godine.
Неће ништа да ти фали са СББ-ових 60/3 као што ја имам или неком мањом или већом брзином. ;) Мада ја сада имам други план, чекам да истекне Бокс јер ми тих 10/1 стварно не служе ничему па идем на ехе-нет где би требало да имам 80/8 а и телевизију. Па ако и они уведу 72х уназад онда СББ више нема шта да тражи код мене.
Јел кренуо ехе-нет код тебе?
 
Ljudi kojije najbolji ruter koji je mts delio? Imam neverovatne probleme sa internetom i televiziom od kada mi je zamenjen ruter pa hocu da kupim od nekoga ruter da probam, jel sam zajmio od buraza i radii mi je i krepo i on..
 
Неће ништа да ти фали са СББ-ових 60/3 као што ја имам или неком мањом или већом брзином. ;) Мада ја сада имам други план, чекам да истекне Бокс јер ми тих 10/1 стварно не служе ничему па идем на ехе-нет где би требало да имам 80/8 а и телевизију. Па ако и они уведу 72х уназад онда СББ више нема шта да тражи код мене.
Јел кренуо ехе-нет код тебе?
Tek sam sada pogledao ponudu exeneta. Vidim da je ponuda kanala slična kao što ima telekomov IPTV, ali je zato net stvarno brz. Razmišljao sam o sbb gold paketu, ali ovaj exenetov fiber duo home 2 stvarno odlično izgleda. Pitanje je samo kakva je situacija u praksi, ne znam nikoga sa exeneta. U svakom slučaju ću da se raspitam.
 
Pajice, jel' to preko WiFi ili LAN kabla?

3G usluga ne znaci nista, bukvalno. Obicne video pozive imaju svi moderniji telefoni (cak i neki bez prednje kamere), i radi mi sasvim normalno na svim MTS karticama bez 3G pretplate (mTel, MixNet, Prica, KT, prepaid...)
 
Pajice, jel' to preko WiFi ili LAN kabla?

3G usluga ne znaci nista, bukvalno. Obicne video pozive imaju svi moderniji telefoni (cak i neki bez prednje kamere), i radi mi sasvim normalno na svim MTS karticama bez 3G pretplate (mTel, MixNet, Prica, KT, prepaid...)
Preko lan kabla naravno. 54mbps je max podeseno na modemu, ali otpada ~10 na hd iptv :s
 
Потребан ми је савет хитно!

У септембру прошле године потписах уговор за МТС Бокс пакет. Уговорена обавеза је на две године а део пакета за мобилну телефонију обухвата: 500 минута позива према свим мрежама, 500 смс порука, 1GB преноса података. То је наведено и оверено у прилогу уговора. Овај пакет ми је савршено одговарао. Али, не лези враже, од пре неколико месеци почех да добијам знатно веће рачуне. Приметих да су ми променили пакет без икаквог договора или обавештења. Смањили су ми број минута на 300 а број порука повећали на 600. Наравно, пробијам ову квоту од 300 минута а онда ми папрено наплаћују сваки позив, успоставу везе илишта већ... Рачуни су ми већи за 1500-2000 динара. Планирам сутра да их посетим па тражим савет шта да радим. Вреди ли се жалити? Да ли је узалуд позивати се на Закон о заштити потрошача и чланове закона који дефинишу несаобразност услуга са потписаним уговором?
 
:hump:
 
Bilo nekoliko puta u temi... mogao si nesto avgusta da se zalis (ili jula bese, ne secam se tacno), eventualno da ti mobilni izbace iz paketa nekako, da predjes na Box2/3 (sa 3/4), ali sada je prekasno.

Eventualno da sada probas preci na nove Box pakete, i uzmes nizi bez Mobilne tarife, pa mobilni zasebno da bude.


Uhh, neko mi je sipao drogu u kokain... previse sam miran pa odgovaram na 100x postavljeno pitanje :D
 
Потребан ми је савет хитно!

У септембру прошле године потписах уговор за МТС Бокс пакет. Уговорена обавеза је на две године а део пакета за мобилну телефонију обухвата: 500 минута позива према свим мрежама, 500 смс порука, 1GB преноса података. То је наведено и оверено у прилогу уговора. Овај пакет ми је савршено одговарао. Али, не лези враже, од пре неколико месеци почех да добијам знатно веће рачуне. Приметих да су ми променили пакет без икаквог договора или обавештења. Смањили су ми број минута на 300 а број порука повећали на 600. Наравно, пробијам ову квоту од 300 минута а онда ми папрено наплаћују сваки позив, успоставу везе илишта већ... Рачуни су ми већи за 1500-2000 динара. Планирам сутра да их посетим па тражим савет шта да радим. Вреди ли се жалити? Да ли је узалуд позивати се на Закон о заштити потрошача и чланове закона који дефинишу несаобразност услуга са потписаним уговором?

Vredi se zaliti ,ali bezuspesno.Mada odi do njih porazgovaraj,imas ovde i na drugim telekom temama ,dosta ljudi se zalilo na taj problem ,prolistaj malo ,pa vidi sta su oni uradili ,ali mislim da je mrka kapa.
 
Потребан ми је савет хитно!

У септембру прошле године потписах уговор за МТС Бокс пакет. Уговорена обавеза је на две године а део пакета за мобилну телефонију обухвата: 500 минута позива према свим мрежама, 500 смс порука, 1GB преноса података. То је наведено и оверено у прилогу уговора. Овај пакет ми је савршено одговарао. Али, не лези враже, од пре неколико месеци почех да добијам знатно веће рачуне. Приметих да су ми променили пакет без икаквог договора или обавештења. Смањили су ми број минута на 300 а број порука повећали на 600. Наравно, пробијам ову квоту од 300 минута а онда ми папрено наплаћују сваки позив, успоставу везе илишта већ... Рачуни су ми већи за 1500-2000 динара. Планирам сутра да их посетим па тражим савет шта да радим. Вреди ли се жалити? Да ли је узалуд позивати се на Закон о заштити потрошача и чланове закона који дефинишу несаобразност услуга са потписаним уговором?
Promenili su pre 2-3 meseca to, ja sam van ugovorne obaveze pa me nije toliko ni cudilo sto nisam dobio obavestenje, u svakom slucaju sad imas, 600 poruka, 300min ka svim mrezama i nakon toga 300min samo ka mts-u. Malo je bezveze sve to, al pise u ugovoru da imaju pravo u toku ugovora da menjaju uslove i cini mi se da nakon toga imamo pravo da raskinemo ugovor pre isteka ugovora bez penala tj bez obaveze da isplatimo kompletnu vrednost ugovora do kraja trajanja ugovorne obaveze, malo konfuzno napisano s moje strane, ali mislim da ces svatiti. Jedino za sta mozes da ih hvatas da su promenili bez obavestenja, ako nije i to navedeno u ugovoru.
Edit: Dok ja stignem da iskucam na fonu ljudi vec odgovorili. :)
 
Poslednja izmena:
Ne moze sada da se zali zbog toga, ima rok od mesec dana od dana obavestenja (koje je bilo na sajtu, i pomenuto u ovoj i slicnim temama).

Sada jedino ako moze da izbaci mobilni iz Box paketa nekako, i da manje placa Box, inace krastavac.
 
Nisu ovo one "Tablet za 1RSD" promocije, ovo su ipak cene vece nego u prodavnici. Ako ima zastoja, nije da nema na lageru, vec su prosto tromi :)

Barem tako logika nalaze.
 
Ja kad zvao da pitam ,za ps4 ,kazu ovo je pocetak ima dosta robe na lageru ,a;i sam ipak odustao ,jer ti ne garantuju ,to sto si hteo iako potpises box paket.Ovo je ispalo najbolje za postojece korisnike box paketa ,samo naruce ,pa kad stigne ,
 
Захваљујем на одговорима... извињавам се што тему нисам видео раније па не прочитах...
 
Bave se klasičnom trgovinom,ne vidim šta je tu povoljno.
 
Потребан ми је савет хитно!

У септембру прошле године потписах уговор за МТС Бокс пакет. Уговорена обавеза је на две године а део пакета за мобилну телефонију обухвата: 500 минута позива према свим мрежама, 500 смс порука, 1GB преноса података. То је наведено и оверено у прилогу уговора. Овај пакет ми је савршено одговарао. Али, не лези враже, од пре неколико месеци почех да добијам знатно веће рачуне. Приметих да су ми променили пакет без икаквог договора или обавештења. Смањили су ми број минута на 300 а број порука повећали на 600. Наравно, пробијам ову квоту од 300 минута а онда ми папрено наплаћују сваки позив, успоставу везе илишта већ... Рачуни су ми већи за 1500-2000 динара. Планирам сутра да их посетим па тражим савет шта да радим. Вреди ли се жалити? Да ли је узалуд позивати се на Закон о заштити потрошача и чланове закона који дефинишу несаобразност услуга са потписаним уговором?

Sigurno si dobio obavestenje uz racun,valjda avgustovski je bio,ne secam se tacno.Ali to niko ne cita.
 
Pajica123, Treba da ti dodaju još 12 za download, tako da ti bude setovno 66/2. Samo se malo strpi, tako su i meni.
 
Poslednja izmena:
Захваљујем на одговорима... извињавам се што тему нисам видео раније па не прочитах...
Ниси приметио да је и интернет сада 10/1 уместо 6/1? Или си мислио да су погрешили али ти није сметало? Не знаш и да сада на фиксном имаш 150 минута према свим фиксним мрежама а после тога неограничене бесплатне разговоре према фиксним бројевима Телекома у целој Србији?

Прошле године је СББ увео нове брже пакете али су они важили само уз нове уговоре па ко није хтео, могао је да остави стари. Онда је кренула лавина критика што нису свима променили него морају да се склопе нови уговори. Телеком је урадио обрнуто, свима је променио услове, осим промене мобилних минута је све остало боље али ни то није свакоме по вољи.
Требало је да пазиш и пратиш информације по форумима али вероватно и на рачуну, сада ти остаје само да контролишеш мобилне разговоре или да користиш неки додатак да смањиш те трошкове.
 
Telekom ima stvarno dobru ponudu sa boksom. Jedini problem je ograničenje od 10mbit (u mom slučaju konkretno). Na ovoj brzini već sada postoje problemi pri gledanju strimova, a ti problemi će biti sve veći i veći u mesecima i godinama koje dolaze. Pitanje je kada će vdsl masovno da zaživi i koliko će novi vlasnik biti voljan da investira u optiku.
 
Poslednja izmena:
Ниси приметио да је и интернет сада 10/1 уместо 6/1? Или си мислио да су погрешили али ти није сметало? Не знаш и да сада на фиксном имаш 150 минута према свим фиксним мрежама а после тога неограничене бесплатне разговоре према фиксним бројевима Телекома у целој Србији?

Mozda kao i ja ima jadnu postu koja ne moze da izgura vise od 10mb ukupno po korisniku, sto mu sa iptv opet ostavlja 6mb za net, ma koliko oni iz telekoma mu pustli, pored minuta na mobu fixni verovatno da jedva i koristi. Od kad koristim bilo kakav postpaid fixni mi sluzi da nazovem telekom i to je to, nije da ga niko ne koristi u kuci, al pre boxa racun nikad nije preso 500din, sto bi priblizno naplatili i da nikog ne na zovem. I jednostavno coveku neodgovara da dobije vise na stvarima koje ne koristi ili ni ne moze da ih iskoristi. Da ne svatis pogresno niti se ja bunim niti imam ista protiv toga, van ugovorne obaveze sam, 90% brojeva koje zovem su unutar mts-a pri tom jedva da izguram i 400min na mesecnom nivou i furacu ovako dokle god se nepojavi nesto isplativije za moje potrebe, njemu jednostavno neodgovara, nije video kad je trebalo i sad moze da se nada da ce uspeti nekako da promeni to.

Btw. Zaboravio si da pomenes da od pre godinu dana nakon potresonih 1.5Gb (ili koliko vec bese bilo) brzog mobilnog interneta ima neograniceno standardni. :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam se razocarao.. Od kada su povecali box na 10mb ja ne mogu da gledam iptv, zvali me da raskinem ugovor posto vec 3 meseca ih zovem svaki treci dan..
 
Ja kad zvao da pitam ,za ps4 ,kazu ovo je pocetak ima dosta robe na lageru ,a;i sam ipak odustao ,jer ti ne garantuju ,to sto si hteo iako potpises box paket.Ovo je ispalo najbolje za postojece korisnike box paketa ,samo naruce ,pa kad stigne ,

S obzirom da ti uredjaj stigne na kućnu adresu tek tada potpisuješ aneks za BOX ništa pre toga. Nema zime ne isporuče uređaj nema ni BOX.

Ne razumem što si se toliko uspaničio sa tim da ti ne garantuju? Ako nema uređaja na lageru nema. Prekida se cela operacija i ne potpisuješ ništa. Ako ima primiš uređaj pa potpišeš aneks.

I u čemu je problem?
 
S obzirom da ti uredjaj stigne na kućnu adresu tek tada potpisuješ aneks za BOX ništa pre toga. Nema zime ne isporuče uređaj nema ni BOX.

Ne razumem što si se toliko uspaničio sa tim da ti ne garantuju? Ako nema uređaja na lageru nema. Prekida se cela operacija i ne potpisuješ ništa. Ako ima primiš uređaj pa potpišeš aneks.

I u čemu je problem?

Nije tacno,prvo moras da potpises box ,pa kad ti isporuce opremu u mom slucaju samo risiver za iptv ,posto adsl imam,potpisujes box,pa tek po aktivaciji istog,ti ponovo zoves da ti posalju uredjaj.Ako ga u tom trenutku nema ,nista ostaje ti box:smash:
Citirao sam ih u nekom od predhodnih postova.

*Važenje ugovorne obaveze za postojeće korisnike Box paketa se produžava do isteka Aneksa čiji je predmet kupovina uređaja. Podnošenje zahteva za kupovinu uređaja ne predstavlja automatski i rezervaciju istog imajući u vidu ograničene zalihe uređaja koji su u ponudi. U skladu sa tim, ukoliko u periodu od momenta podnošenja zahteva za kupovinom uređaja pa sve do trenutka razmatranja istog nestanu zalihe traženog uređaja, Telekom Srbija u konkretnom slučaju ne snosi nikakvu odgovornost.

Znaci ogradili se ljudi,da je tako kao sto ti kazes bilo bi super.

,,U skladu sa tim, ukoliko u periodu od momenta podnošenja zahteva za kupovinom uređaja pa sve do trenutka razmatranja istog nestanu zalihe traženog uređaja, Telekom Srbija u konkretnom slučaju ne snosi nikakvu odgovornost.,,
 
Poslednja izmena:
Da li to znaci da ako ne koristis iptv imas celih 66/2???
Ti ne pratis kako se setuju modemi?:) Pa ima sada setovano 54/2 ili koliko vec, pa bez IPTV-a ipak ima samo 50/2. Ne daju sav protok na net, inace bi to bilo strava u doba kada je ADSL samo mogao...

Ja sam se razocarao.. Od kada su povecali box na 10mb ja ne mogu da gledam iptv, zvali me da raskinem ugovor posto vec 3 meseca ih zovem svaki treci dan..
Slaba centrala ili?
 
Pajica123, Treba da ti dodaju još 12 za download, tako da ti bude setovno 66/2. Samo se malo strpi, tako su i meni.
posle koliko su tebi dodali? je l moze slika iz modema, da vidim kako izgleda kod tebe?

meni su odmah povecali na 30mbps, od kojih je za net bilo dostupno 20.

posle 5 dana su povecali na sadasnjih 54. kada ne radi iptv, izgura oko 48mbps, kada radi iptv, bude oko 42mbps..

mozda su prvo pustili ovako da vide kako ce raditi sa tom brzinom..

ping mi se povecao sa oko 20ms na skoro konstantnih 37ms..

zvao sam telekom da ih pitam gde su mojih 50 mbps :) ali kazu odmah da u ugovoru pise DO 50 mbps.

sad mi je najveci problem sto ne znam da li zbog linije ne moze brze ili oni nisu pustili koliko bi trebalo. jer, hteo sam da uzmem jos jedan ili dva iptv-a, a ne znam da li ce linija moci da izgura toliko. onda bi trebali da mi puste bar 80mbps, ali ako linija ne moze vise od ovih 54, uz jos 2 iptv-a(ukupno 3), ostace mi za net samo 20 mbps :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno