Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Uff kad bi I ja mogao tako....ladno me ne ebu uopste I nece da povecaju brzinu vecu od 1,5mb nikako,ovo je da poludis
 
Toliko - jedino moras precizno da kazes sta ces sa mobilnim (posto nisi mogao vec da budes na kraju novih Box ugovora, sigurno si imao mobilni u Boxu)
 
Da ugasim broj, šta bi drugo - ionako nisam potrošio ni minut / Mb na tom broju za sve ove mesece...
 
nema veze,ovo je otkačenim iptv

ping mi je viši nego što bi trebalo,kvalitet linije nije idealan,igleda su se tehničari svojski potrudili da izvuku maksimum iz linije....izdržaću do nove godine,naime do tada su obećali mini centralu u mojoj blizini nekih 300m udaljenosti,a posle ću lako,ako bude problema,tad mi neće biti net neophodan za neke bitne stvari za decu,a već nekako vidim dve crvene više u džepu pa se klati,jedino nova centrala i odličan kvalitet veze može da pretegne...

wp_ss_20141010_0001.png

asta ja da kazem , zvao kazu sveje uredu staje tuje videcemo itd ma hebemi mat da izdrzim jos godinu i sve daim vratim

tv laptop kom upaljen
 
nije validno merenje preko telefona koji je nakacen na wifi. meri sa racunara koji je povezan kablom na ruter
 
Za 20 dana mi istice ugovor box4 koji sam imao vec zadnje 2 godine, razmisljao sam da idem net10+tablet za 1din ali od toga nema nista posto su sklopili nekakav ko zna kakav dil sa gigatronom, tako da do daljnjeg je pitanje da li se ista isplati uzimati.
Televiziju ne gledam, MBe na telefonu ne trosim, a stvarno mi se ide od Telekoma jer iako su po kvalitetu i stabilnosti neprikosnoveno #1, po cenama i po odnosu prema musteriji su...znate vec i sami.
Ostaje opcija da fiksni otkazem tj prebacim kod nekog ako je uopste i moguce u Jagodini, (posto i da uzimam net10 kod njih bez tableta kao zadnji ***** morao bih da placam fiksni, osim ako nesto nisu menjali, sto paket od 1600 pretvara u paket od 2200-2300, pod uslovom da sam toliko glup da odem u ugovornu obavezu), i da uzmem neki exenet ili sta vec bez ugovorne obaveze, jeftiniji su a brzine su maltene iste kao kod telekoma samo bez ugovorne obaveze. I eventualno neka tarifa sa 50% popusta u MTS-u za mobilni.

Savet?
Osim ako neko nema insajdersku informaciju da ce novembra poceti da peru ono sto su za**ali pocetkom oktobra sa cenama tableta i ostalim.
 
Ovo sa cenama tableta je nekome najzad sinulo da GT/AL/OS muzu Telekom, a ne da je to neka pravda. Mislim, Telekom je maltene na cistom gubitku koliko vec kosta koji tablet, jer ga daje frei uz iste cene paketa!

Nego, kako je poceo MTS poskupljenjem, i ovo korigovanje malo oko Net paketa, mislim da nece biti nista neko duze vreme kod Telekoma da se moze uzeti uredjaj uz Net pakete (sem ako ne poskupe isti, pu pu!)

A za odnos sa korisnicima - ne znam za ExeNet, ali sve da neces bolje proci sa podrskom SBB za net. Nijednom se nisu pokazali bolji kod nas.

Ja ti predlazem, ako mozes uzmi 50/2 po ceni 10/1! (ako ti centrala podrzava VDSL)
Ili pronadji neku vezu (u manjem gradu je to uvek moguce!) da vidis kada bi mogli u tvojoj centrali da puste VDSL. Nista drugo ne vredi razmatrati trenutno.


Za 20 dana mi istice ugovor box4 koji sam imao vec zadnje 2 godine, razmisljao sam da idem net10+tablet za 1din ali od toga nema nista posto su sklopili nekakav ko zna kakav dil sa gigatronom, tako da do daljnjeg je pitanje da li se ista isplati uzimati.
Televiziju ne gledam, MBe na telefonu ne trosim, a stvarno mi se ide od Telekoma jer iako su po kvalitetu i stabilnosti neprikosnoveno #1, po cenama i po odnosu prema musteriji su...znate vec i sami.
Ostaje opcija da fiksni otkazem tj prebacim kod nekog ako je uopste i moguce u Jagodini, (posto i da uzimam net10 kod njih bez tableta kao zadnji ***** morao bih da placam fiksni, osim ako nesto nisu menjali, sto paket od 1600 pretvara u paket od 2200-2300, pod uslovom da sam toliko glup da odem u ugovornu obavezu), i da uzmem neki exenet ili sta vec bez ugovorne obaveze, jeftiniji su a brzine su maltene iste kao kod telekoma samo bez ugovorne obaveze. I eventualno neka tarifa sa 50% popusta u MTS-u za mobilni.

Savet?
Osim ako neko nema insajdersku informaciju da ce novembra poceti da peru ono sto su za**ali pocetkom oktobra sa cenama tableta i ostalim.
 
Problem je sto je i 10mbit previse za mene, da smo u normalnoj zemlji otkacio bih ADSL i jednostavno kupio smartphone fazon SGS4/G2 i koristio ga sa unlimited data karticom i tetherovao bukvalno 24/7 ukljucen u punjac kao ruter da bude telefon, ili uzeo jednostavno jedan od onih simcard rutera (neki operateri mogu da nanjuse, ali nista ne bih skidao glomazno, 50gb nedeljno maksimum), placao 25eur mesecno i to je to, plus imao unlimited minute/sms, ali ovo je Srbija =/

Ne znaci mi nista 50, a mislim da sam na 1km daleko od centrale kako god obrnem, nikada nisam imao problem sa adslom doduse.
 
Nadji mi pravi unlimited net ba mobilnom u 5 normalnih zemalja sveta ispod 100eur.
 
30gbp/m kosta prijatelja koji je uzeo Xperiu Z kad je jos izasla, carphone warehouse + neki deal mislim da je O2 u pitanju kod njih, ne moze da tetheruje sa fabrickim podesavanjima ali vec kad instalira customrom radi bez problema, takodje unlimited text i mislim 1000 minuta ako se ne varam.

Drugo je koliki je latency, kakav je signal, i kako se internet ponasa u 4 ujutru i 6 popodne, ali da otvori bench, youtube i face uvek moze, skype i online igre tesko.
 
Skype i online igre tesko, i to je unlimited net? To je definicija limita do daske :)

Ja ne vidim nijednu O2 tarifu koja ima unlimited net:
https://www.o2.co.uk/shop/simplicity/SmartPhone/

Nemoj samo neogranicen net kako je Telenor kod nas nazvao ono usporenje - to SVI operateri u normalnim zemljama imaju odavno.
Nego pravi unlimited net, gde nema usporenja, i nema merenja. Ja trenutno tako nesto samo u Koreji znam da ima, za skoro 100EUR. U Americi je bilo, ali su ukinuli bas zbog tehtera i jer su korisnici otkazivali kucni net.
 
Poslednja izmena:
Skype i online igre tesko, i to je unlimited net? To je definicija limita do daske :)

Ja ne vidim nijednu O2 tarifu koja ima unlimited net:
https://www.o2.co.uk/shop/simplicity/SmartPhone/

Nemoj samo neogranicen net kako je Telenor kod nas nazvao ono usporenje - to SVI operateri u normalnim zemljama imaju odavno.
Nego pravi unlimited net, gde nema usporenja, i nema merenja. Ja trenutno tako nesto samo u Koreji znam da ima, za skoro 100EUR. U Americi je bilo, ali su ukinuli bas zbog tehtera i jer su korisnici otkazivali kucni net.
Brzine nisu MTS-ov/Telenorov "neogranicen internet" 64kbps ili sta vec, u svakom trenutku u centru Londona ovaj moj ima bar 3-4mbit zavisi ako je u kuci ili napolju, skype ne radi najbolje bas u vecini slucajeva, mada opet moze biti i do fona koji koristi posto samo tad ga i koristi (koristio ga je jedno vreme tetherovan i super mu je bio za reddit/chat/youtube bez ikakvih pucanja linije), a kaze da merenja tehnicki nema, osim ako ne vide da mu je tether 24/7 preko custom rom-a na fonu, i da torrent isto toliko 24/7 radi, onda mu throttluju dok ne ode da se zali i potpise da vise nikad nece da protiv ugovora radi tj da guli internet kao sivonja.

Ja ne mogu online igre bez pingspikeova na telekomovom onom pirelli ruteru kada je wifi u pitanju, tako da ne vidim zasto bi on u uredjenoj zemlji mogao bas preko mob interneta da igra normalno :D
Ali za dobrih 80% korisnika i njihove potrebe kao sto je face/yt/skype/ponekad film neki, koji placaju ovde telekomov net ili bilo koji uopste, ovo bi bilo vise nego dovoljno, ali kao sto kazes kada se pretera verovatno ukidaju na case-to-case bazi, posto ipak zvuci lepo kada u prospektu pise UNLIMITED EVERYTHING, ali uvek ima neka fora.
 
Ali za dobrih 80% korisnika i njihove potrebe kao sto je face/yt/skype/ponekad film neki, koji placaju ovde telekomov net ili bilo koji uopste, ovo bi bilo vise nego dovoljno, ali kao sto kazes kada se pretera verovatno ukidaju na case-to-case bazi, posto ipak zvuci lepo kada u prospektu pise UNLIMITED EVERYTHING, ali uvek ima neka fora.

Nemoj ti meni da pravis analizu sta bi nekome bilo dovoljno ili kao "isto" - nadji ono sto si tvrdio da ima, u rec :)
 
T-mobile ima uvek neki "fair usage policy", tako da nisam baš siguran koliko je to "unlimited".
Ima na netu primera gde se ljudi žale na to. Ovde je jedan takav primer.
 
T-mobile ima uvek neki "fair usage policy", tako da nisam baš siguran koliko je to "unlimited".
Ima na netu primera gde se ljudi žale na to. Ovde je jedan takav primer.


Pa kad nastavim da citam tvoj link vidim da liku odgovoraju iz T mobile direktno i kazu da stvarno jeste unlimited.

"You should be able to connect at a high speed, if available, with no throttling. Our high speed plan is truly unlimited. Have you had a chance to contact us to troubleshoot when your speeds decrease?" -
 
Poslednja izmena:
Ja sam uvek mesecima imao problem sa Telekomom cim se nesto promeni u Box paketu, bilo brzina, bilo dodatni STB. Uvek im treba nekoliko meseci da dovedu u normalno stanje.

Zadnji put su skoro u isto vreme digli na 10 Mb a ja uzmem treci STB. Liniju posle toga setuju na 18 Mb sto bi moglo da prodje za 6 Mb internet, 3x4 Mbit + 6 Mb net ali tu sada fali 4 Mb. Naravno televizija koci, net max 8.2-8.4 Mb, ja posaljem mail i to prilicno besan da se ne bi smarao sa "tehnickom podrskom", oni ekspresno odgovore i stize tehnicar da meri liniju, kaze moze 22 Mb. Pa dobro pustite mi ta 22 Mb toliko mi i treba. Kaze, ne moze, to je maksimum bice problema itd, ovo sto je sada je maksimum ne valja vise i sl. price.

Ja ne popustam i trazim da mi povecaju brzinu, na 300 m sam od centrale, margine su ok. Popusti on, zove tamo nekog, taj tamo se iscudjava pa njemu prica istu pricu koju je ovaj pricao meni. Ovaj kaze da mi je vec sve to rekao i da ce samo da mi bude gore ali da ja hocu da mi povecaju brzinu na portu... cela spanska serija.

Povecaju na 19.5 Mb (19999) i ode on sav srecan jer ce to da mi bude jos gore jer oni znaju. Umesto da mi koci 5 puta za jedan film od 2 sata kocilo je max par puta dnevno i to ne svaki dan, vise nego podnosljivo, net je skocio na 9.2-9.4 Mb.
Mada je zadnjih 10-tak dana ponovo pocelo vise da koci nego ranije. Na liniji se nije nista promenilo sve je isto. Razmisljam da se opet smaram sa njiha a i ugovor mi istice krajem meseca ali ne bih da menjam, ne treba mi nista drugo.

Poenta price je da ili nemaju pojma ili (sto je mnogo verovatnije) setuju mnogo nize brzine portova da bi verovatno provukli veci broj korisnika na sporijem linku. A ti dok cutis oni ce da te j.... Mozda mogu da mi povecaju brzinu i jos vise ali ako su umesto lupam max 100 pustili 130 korisnika na link mogu da kukam koliko hocu, ne zavisi nista od mog setovanja.
 
Pre ce da bude da setuju nize brzine,evo vec 4 nedelje se obaram sa njima I ne vredi,stoka je stoka,imao sam 5/1mb I to je radilo super,onda uzmem box2 I pocinje katastrofa,setovali ruter na 1,5 I kazu to je najveca brzina koju mogu da mi daju....I nece da povecaju niti brzinu niti da promene setovanja rutera...btw dali ima nekog znacaja da se zalim ratelu?
 
Pa naravno da imaš. I box 2 mu dođe fiksni plus net? Kako onda ne može da radi na starim podešavanjima? To je glupost što ti kažu iz podrške...
 
Ima, uradi to samo hladno i sa argumentima.
 
Da,fiksni plus net,znam I ja da je glupost ali ljudi iz telekoma su ocigledno gluvi za nas potrosace,onda sutra da srocim jedan mejl ratelu pa da vidimo sta ce da bude
 
ljudi zar ne vidite da ovo nije onaj naš stari dobri telekom,očito da je dogovorena prodaja telekoma i da novi gazda već rukovodi....e tu su se malo prešli da će zadržati korisnike...
 
Poslednja izmena:
tek kad sam krenuo da skidam igrice vidim koliko je net spor
definitivno je ovo velika mana, trebaju bar na 20 povećati
 
Ja imam box 4 i brzina mi zadnjih nedelja baš varira, vidim da dosta ljudi ima problem. Evo sada resetovao ruter i izmerim i ono 9.4 a minut pre toga neće da ide više od 3 mbit-a dok nisam resetovao ruter.. Sada ne znam da li može biti problem i ovaj ruter. Koristim ga baš dugo još kad sam prvi put potpisao za box , pre 3 godine. Ruter je HG530 , da li oni nude i neki drugi , noviji ruter ili samo ovaj ?

Inače , više ne znam ni da li je do linije ili do njihovog muljanja. Kada sam uzeo box prvi put oni su mi isporučivali samo 4 a trebali su 6 , ja se žalio i oni iz Bg-a mi kažu da trenutno moja linija ne može da podrži 6 , daleko sam od centrale. iako mi to sleduje po ugovoru. U međuvremenu su povećali te pakete na 10 , ja sam bio još u fazonu da ću i dalje koristit max 4 ali od pre mesec dva imam oko 6,5-7,5 to jeste više ali nije opet 10 , kako sad može više , kao da oni to selektivno daju .

Ping mi je obično 26 , ponekad i 10 , da li je to baš loše ?

Evo sad merim i varira , prvi put 9.4 pa 9.2 ,8.5 ... Inače ovo 9.4 je najviše što sam izmerio do sada , obično je oko 7 , evo sada izmerim ono 4.5 .

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni nece da povecaju brzinu I dalje,zalio sam se ratelu I cekam odgovor,u medjuvremenu aj da pozovem orion(jer drugu opciju osim njih nemam za net ako raskinem ugovor sa telekomom) da provere liniju I da mi kazu na koju brzinu mogu da racunam kod njih I javili mi da bi moglo od 12 do nekih 20mb.....ali vidim da se dosta zale na orion pa neznam sta da radim
 
Ja imam box 4 i brzina mi zadnjih nedelja baš varira, vidim da dosta ljudi ima problem. Evo sada resetovao ruter i izmerim i ono 9.4 a minut pre toga neće da ide više od 3 mbit-a dok nisam resetovao ruter.. Sada ne znam da li može biti problem i ovaj ruter.
Ја сам давно приметио да одједном портови буду затворени и рестарт рутера је решавао проблем. Мислим да су неки опсези адреса брљали, не знам да ли је оправљено јер слабо користим Бокс. Док сам то пробао, видео сам да понекад рутер има UL око 800к и уз пар рестарта се повеже на око 980 до 1020 ... како реално и ради.
Погледај инфо о брзини на рутеру, можда и даље овако брља па те некад повеже на мању. Ако не ваља, рестарт док не буде добро.

Ево, проверио сам и модем је повезан на 10240/833 где је 833 и максимална и остварена брзина.
 
Nazad
Vrh Dno