Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

pozdrav, ističe mi box4 paket početkom oktobra
vidim spominju ovde ljudi neke pljačke i jedva čekaju da im istekne ugovor, šta podrazumevate pod tim?
meni npr stižu računi od po 3800-3900 kinti, s obzirom da imam dva stb-a trebalo bi oko 3500 dinara da izađe to sve

dvoumim se da li da produžim ugovor, iskreno teško mi je da se arena sporta odreknem - dosta ga gledam
 
Moji su u selu uzeli BOX 2 paket telefon i internet. Da bi mogli da koriste ovaj paket morali su da promene broj i da vrate stari modem, dobili su modem ZTE ZXHN H208N na koji se mora priključiti telefon. Posle podešavanja sve radi što se tiče kompijutera i tableta (nema opciju sim kartice). Međutim nastao je problem sa mojim mobilnim kako god pokušam da se konektujem na WiFi meni se restartuje telefon, da li neko zna u čemu je fora. Zvao sam ove iz Telekoma, ali oni dižu ruke od bilo kakvog objašnjenja, pošto telefon nije kupljen kod njih.
 
Sta sve ljudi misle da je Telekomova obavveza, strasno :D Nije ni cudo da se posle svi zale na TS, a cute za Telenor :)

Nije to njihov problem, ako se tvoj telefon resetuje. To je problem WiFi radia u telefonu (verovatno softvera koji ga kontrolise u stvari).
 
pozdrav, ističe mi box4 paket početkom oktobra
vidim spominju ovde ljudi neke pljačke i jedva čekaju da im istekne ugovor, šta podrazumevate pod tim?
meni npr stižu računi od po 3800-3900 kinti, s obzirom da imam dva stb-a trebalo bi oko 3500 dinara da izađe to sve

dvoumim se da li da produžim ugovor, iskreno teško mi je da se arena sporta odreknem - dosta ga gledam

ne moraš ništa produžavati ,sve ostaje po starom dok ne odjaviš....ako budu nešto davali npr telefon kao ranije (bilo je otprilike vrednosti 9000 din,ostatak na 12 rata)onda produžiš ugovor....

greška je telekoma što ljude nisu na adekvatan,jasan i jednostavan način obavestili o prednostima novih paketa,pogotovo starije korisnike
ja sam nekoliko puta zvao korisnički servis i žalio se na smanjenje u mobilnoj mreži,uvek su kao prednos isticali povećanje minuta u mobilnoj mts mreži,nijedanput mi niko nije rekao da mogu beskonačno telefonirati u fiksnoj telekom mreži bez naknade!!!!!


glavna prednost BOX paketa su neograničeni razgovori u fiksnoj mreži telekoma(koja je zastupljena 99%) tako da to kompenzuje smanjenje u mobilnoj mreži na 300+300,naprosto se svodi na to da se ne isplati koristiti usluge drugih operatera
 
ne moraš ništa produžavati ,sve ostaje po starom dok ne odjaviš....ako budu nešto davali npr telefon kao ranije (bilo je otprilike vrednosti 9000 din,ostatak na 12 rata)onda produžiš ugovor....

Ja sam skoro 100% ubeđen da mora da produži ugovor jer će mu se po isteku ugovora naplaćivati puna cena svih pojedinačnih usluga iz BOX paketa što je dosta skuplje. najbolje neka se raspita u najbližem korisničkom servisu
 
i meni izlazi u oktobru,pa sam se raspitao....ostaje box ko što je i bio.....
 
nijedanput mi niko nije rekao da mogu beskonačno telefonirati u fiksnoj telekom mreži bez naknade!!!!!


glavna prednost BOX paketa su neograničeni razgovori u fiksnoj mreži telekoma(koja je zastupljena 99%) tako da to kompenzuje smanjenje u mobilnoj mreži na 300+300,naprosto se svodi na to da se ne isplati koristiti usluge drugih operatera
Пре две недеље си отворио тему http://forum.benchmark.rs/showthread.php?335839-PAŽNJA!-OPREZ!-Za-korisnike-BOX-paketa!!!!!!MINE!!!!!! и ја сам ти после три сата написао да сада бокс има неограничено телефонирање у фиксној мрежи Телекома ... мада је то већ месец и кусур било у причи али ниси приметио. Мораш да се распиташ пре него покренеш тако бомбастичне теме. ;)
 
ne moraš ništa produžavati ,sve ostaje po starom dok ne odjaviš....ako budu nešto davali npr telefon kao ranije (bilo je otprilike vrednosti 9000 din,ostatak na 12 rata)onda produžiš ugovor....

koliko ja znam ako ne produžiš plaćaš cenu kao kad nemaš ugovor a ona je dosta veća, daju neke telefone i sada koliko vidim
produžiću verovatno, vidim da ovima kod sbb-a varira brzina neta, ovde je 10 i tačka :)
ali zato mi cena varira žešće, pogledao sam listing i nije mi jasno kako mi fiksni telefon diže cenu za 300-400. to je avgustovski račun a i na prethodnim je slično

samo se plašim da kojim slučajem arena ne bude džabaka od sl godine, tačno bi se ubio bez sportskih kanala dve godine :)
 
Poslednja izmena:
koliko ja znam ako ne produžiš plaćaš cenu kao kad nemaš ugovor a ona je dosta veća, daju neke telefone i sada koliko vidim
produžiću verovatno, vidim da ovima kod sbb-a varira brzina neta, ovde je 10 i tačka :)
ali zato mi cena varira žešće, pogledao sam listing i nije mi jasno kako mi fiksni telefon diže cenu za 300-400. to je avgustovski račun a i na prethodnim je slično

samo se plašim da kojim slučajem arena ne bude džabaka od sl godine, tačno bi se ubio bez sportskih kanala dve godine :)

Ne placa se visa cena paket ostaje taj dok ne otkazes,toliko i placas.
 
lose znas, promenili su to, sad placas isto samo nemas ugovornu obavezu.
 
Пре две недеље си отворио тему http://forum.benchmark.rs/showthread.php?335839-PAŽNJA!-OPREZ!-Za-korisnike-BOX-paketa!!!!!!MINE!!!!!! и ја сам ти после три сата написао да сада бокс има неограничено телефонирање у фиксној мрежи Телекома ... мада је то већ месец и кусур било у причи али ниси приметио. Мораш да се распиташ пре него покренеш тако бомбастичне теме. ;)
jeste pomenuo si krastavac nisam primetio
 
,,,mada mi se čini da ću nakon ovog smanjivanja plata otkazati i BOX i ostati samo na fiksnom telefonu i nekom najnižom mobilnom tarifom 50% za 240 dinara...šteta,a baš sam otkrio čari novog BOXa:) ušteda 2000 din
-onda ćemo otkazati i registraciju kola,ma šta je 2,5 kilometra do posla,malo više od pola sata hoda,45 minuta ranije ustajanje ušteda na godišnjem nivou oko 15000 ili nešto više od 1500 din mesečno
troškovi za gorivo minus 2000 mesečno
ukupno oko 5500 din mesečno uštede
još sam u minusu
nek ide sve u q,e hebem ti život,) pa ni za cigare da ostane....
 
Poslednja izmena:
Sada sluze samo da se odredi cena. Nema vise mogucnost bez ugovora da se zapocne Box. Nije ni ranije moglo, u stvari, samo je 6 meseci bio minimum. U oba slucaja, posle kraja UO, ostaje ista cena kao tokom obaveze, a bez obaveze.
 
,,,mada mi se čini da ću nakon ovog smanjivanja plata otkazati i BOX i ostati samo na fiksnom telefonu i nekom najnižom mobilnom tarifom 50% za 240 dinara...šteta,a baš sam otkrio čari novog BOXa:) ušteda 2000 din
-onda ćemo otkazati i registraciju kola,ma šta je 2,5 kilometra do posla,malo više od pola sata hoda,45 minuta ranije ustajanje ušteda na godišnjem nivou oko 15000 ili nešto više od 1500 din mesečno
Мене неће да погоди смањење плата ... јер сам беспосличар па и немам никакву плату. :(
 
Ni mene, prvo sto sam kod privatnika, a drugo sto sam ispod 25k.
 
Pa dobro ljudi sto ne rekoste u ovim silnim postovima da mora iptv modem da se iskljuci da bi izmerio tacnu brzinu neta? Ja saula gasio samo tv, i uvek imao oko 5mb. Dojadio sam im koliko sam puta zvao, a i oni slepci nisu umeli da mi kazu da treba modem da se ugasi ako hocu da proverim brzinu neta.
 
Ako je net 10/1, onda bi, nadam se, trebalo da bude 10/1 uvek.
 
meni adsl radi, a iptv kada iskljucim ima oko 8-10, a ako upalim iptv imam oko 6mb
 
Poslednja izmena:
Bio sam u poslovnici Telekoma u Nisu i rekli su mi da je brzina ADSL u Boxu DO 10 Mb, a moze da bude i manje (lepo su se ogradili i u flajerima).

Za Box Mega paket (50/2 adsl) nemam tehnicke uslove iako sam bio zainteresovan za to. Bitna je udaljenost od ADSL centrale. Moze do 300 metra udaljenosti od centrale da bude brzina 50/2. Ja sam udaljen 500 metara i moze NAJVISE 20 Mb.

Potpisao sam ugovor za Mix Net M sa 50% popusta na 12 meseci. Necu integraciju mobilnog broja u Box jer je Box prilicno rigidan (cuvenih 300 off net pa onda 300 on net). Sa Mix Net M moze da se menja na visi paket i vraca na nizi paket tokom ugovorne obaveze. Mislim da se nema smisla obavezati na duze od 12 meseci jer ce zlatna koka Telekom da dobije novog gazdu uskoro.

Fiksni telefon, sa ADSL (bez IPTV) cu uzeti kao Box varijantu, na 12 meseci ugovorne obaveze. To je najkraca ugovorna obaveza za tu brzinu za taj novac (oko 2150 dinara fiksni sa ADSL). Treba svakako imati respekta za tehnicku podrsku, jer bilo koji drugi ADSL provajder mi nikad ne bi slao majstora u stan da namesta ADSL kao Telekom. Tu nemaju konkurencije.

Kombinacija Mix Net M + Box daje fleksibilnost za koriscenje mobilnog telefona, moje realne potrebe za ADSL nisu vece od 10 Mb. Fiksni bih najradije ugasio, ali mora neki harac da se placa... :eyebrows:

Da li se ostali slazu sa mnom? Da li neki deda ima bolju kombinaciju? :cigar:
 
Poslednja izmena:
Bio sam u poslovnici Telekoma u Nisu i rekli su mi da je brzina ADSL u Boxu DO 10 Mb, a moze da bude i manje (lepo su se ogradili i u flajerima).
To su se ogradili za slucajeve gde fizicki ne moze. Medjutim, Telekom nije privatna firma i, barem uz malo dosadjivanja, tamo gde moze, nece se glupirati tako, vec ce pustiti 10/1+IPTV. Samo sto neki radnici jos nisu upoznati sa promenom Boxa :D

Mislim da se nema smisla obavezati na duze od 12 meseci jer ce zlatna koka Telekom da dobije novog gazdu uskoro.
To je bas dobar razlog da se potpise ugovor na sto duzi period, jer ako ga prodaju i ne bude promene paketa, moci ces da koristis popust. A, ako ga promene na gore, moci ces da otkazes.
 
Neko bi rekao dobar Vic, ali kada je TS u pitanju, to nije nemoguce.
Net su 4x menjali na bolje... prva ponuda je bila Net20 za 3800, sa obavezom, nema nikakav promo, pa onda za 2800 kao sa ugovorom, pa za 1900, pa onda za 1900 i plus tablet gratis! I naravno ne moze da se predje na bolju promociju! More.... sve bi ja to :smash:
 
Te promocije se vide samo na portalu kada se ulogujes u svoj nalog, zar ne
 
Ма јок, сада су промо нет и таблети/компови званично на ценовницима.

Све то ће да им буде џ ако до пролећа не понуде бар таблете уз Бокс. Одустао сам од Мега Бокса, више ми ни Нет20 није занимљив па лако може да се деси да по истеку овог Бокса оставим само фиксни и узмем неки 50% постпејд ... ако га буде. Можда 659+570 или још боље 659+500 више одговара мом празном џепу од 2.699 месечно. Или да одјавим све осим фиксног мада ћу да се навучем на флет разговоре. ;)
 
Cale, mTel CG kartica i sem frei poziva ka fixnim imas i frei pozive ka MTS mobilnim brojevima :) A manje kosta mesecno od fixnog ;) Odjavi to smece:)
 
Nazad
Vrh Dno