Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Od kad sam potpisao za Box 4 paket kod telekoma ,brzina mi se povecala sa 5 na 10 Mb/s ali je ping sa 12 povecan na 32. Da li se to jos nekom dogadja i kako to moze da se resi ?
 
Sad ide teško (za novčanik) raskid ugovora. Prosto ne mogu da verujem da su ti se toliko pogoršali uslovi za manje od mesec dana.

7 godina sam ok zadovoljan bio, u zadnje vreme od kada me zeza modem i oprema koja je dosta stara internet i televizija je da poludis. Problem je najveci sto oni nece da donesu novu opremu nego petljaju sa starom koju nisu ni proverili. Nemam zivaca vise da ih zovem i da me zaj....
 
Ja sam zvao lika koji je sef ovim serviserima za ADSL u Valjevu. Licno on je dosao(poznaje ga moj cale pa je zato on dosao) i rekao mi sledece, " Imas lose kablove u kuci(sa krova do uticnice), a od bandere do kuce je ok, tako da mora ovako, brzina 6 kada su ukljucena oba IPTV-a, kada je iskljucen jedan 10, i nocu takodje nebitno da li ukljuceni ili iskljuceni 10. Kada zamenis taj kabl povecavam da stalno bude 10, inace sad ne smem jer ce da ti puca net."
Kaze da je stavio neke parametre bolje i tako neka sra*a.
 
Je li neko pričao sa operaterom oko prelaska sa manjeg na veći Box? Je li to definitivno nije moguće?
 
Da li se nekom dešava da se zamrzava slika na IPTV kad prebacuje kanale? Znam da postoji onaj crni ekran sekundu, možda i manje, ali posle toga mi se zamrzne slika, a ispod ide ton. To traje manje od sekunde, ali nervira. Bili iz Telekoma, rekli da moraju da smanje net da bi to radilo. Pre novog Box-a sve radilo savršeno.
 
3717433657.png


27.8 nema promena.
 
Koliko sam pratio temu niko se nije zalio NA VREME. Ti si se zalio prekasno, iskreno mislim da ces u najboljem slucaju dobiti odgovor da to "nije bitna promena", ali realno nemas sada pravo na zalbu, jer je proslo skoro 2 meeseca od kad su istakli promene.

Molim vas recite mi sta sam propustio? Gde su objavljene te izmene sa 500 min na 300+300 min. Mene niko nije zvao niti poslao poruku!!!
 
Na sajtu, kao i na poslednjem računu.
 
Ljudi ovo sto ste mi poslali nema blage veze...Na racunu cu pogledati, ako stoji, moja je krivica. Sajt nema blage veze sa obaveštavanjem...niko nije dužan da prati sajt Telekoma...
 
Nisi duzan, ali oni su samo duzni na sajtu da objave mesec dana ranije, na tebi je da primetis :( Telekom je jos ispao fer sto je i na racunu poslao, Telenor je cekao da prodje jedan pun racun po novoj ceni kada su radili optimizaciju paketa.
 
Tako se ne obavestavaju postojeci korisnici putem sajta... Dobio sam malo pre odgovor operatera da je obavestenje bilo na sajtu, racun ne spominje... Zamislite kada bi EPS obavestavao o poskupljenju struje samo na sajtu EPS-a... Idemo sada, videcemo Strazbur...
 
Na sajtu, kao i na poslednjem računu.
Poslednji račun, tad je već bilo kasno. Ja sam pre toga stavio prigovor (još uvek nije bilo ni na sajtu) i oni su ga kao zapisali. Odgovor otprilike ovako,
ny4y7y8e.jpg


Sreća pa sam pod ugovorom do nove godine. Jeftinije mi je da uzmem box samo kućni i net a za mobilni da uzmem mixnet nego ovako u paketu sa box-om. Samo ne znam do kada traje 50% popust na obavezu bez telefona. Ova varijanta 300+300 mi nikako ne odgovara. I 500 minuta je bilo natezanje.

Razlika između box 2 (net + fiksni) i box 3 (net +fiksni + mobilni) je 700 din. Za 300 din više na mixnet L dobio bi 600 minuta koji bi me na box-u sa ovakvim cenama koštali barem još hiljadu više.
 
Poslednja izmena:
Kada je Orion promenio cenu i pokusao da me odvrati od raskida fazonom pa bilo je na sajtu, sastavio sam dopis i poslao direktoru. Epilog - raskinut ugovor bez placanja penala, zbog njihove greske, uz izvinjenje. Apsolutno je nebitno koliko je vremena proslo, jer niko nije obavestio, tako da u tom slucaju ne postoji nikakav rok. Ovo je sve ok akp ne postoji naznaceno u ugovoru da mogu ds rade sta zele, bez obavestenja.
 
Ja sam se zalio 20-tog jula (na izmenu uslova ugovora) , prvi put su mi odbacili zalbu, zalio se ponovo i ovih dana su mi odobrili raskid ugovora bez placanja penala.
 
Da li neko ima informaciju da li je moguce uzeti UB uz MegaBox?
 
Danas sam uzeo box 3 paket i situacija je sledeca:

3718488101.png


A u samom ruteru su sledeci parametri:

net.jpg

Vidim da mnogima u startu dodele famozinh 6mbit. Jel to rade po principu dacemo im manje pa ako se ne zale, necemo nista dirati iako smo obecali priblizno 10/1 mbps
 
Zovi ih i kod mene je tako bilo, i reci da imaš smetnje na ADSL-u, posle toga podešavanja rutera izgledaju ovako

HG.JPG

a speedtest


uglavnom je 10.1/0.86 ali je ping oko 18... za mene dovoljno...
 
Ja na net10 imam manju brzinu, ispod 9.
 
Tako se ne obavestavaju postojeci korisnici putem sajta... Dobio sam malo pre odgovor operatera da je obavestenje bilo na sajtu, racun ne spominje... Zamislite kada bi EPS obavestavao o poskupljenju struje samo na sajtu EPS-a... Idemo sada, videcemo Strazbur...

Oni po zakonu nisu u obavezi da te lično obaveste, već samo da objave na njihovom sajtu.
 
Da li neko slucajno zna da li je moguc popust na BOX paket?

Elem, korisnik sam BOXa preko dve godine i isteko mi je ugovor.

Sad planiram da odem da se "cenkam" raskidom, ne bi li probao da izvucem neki popust. Kada sam iz Telenora prelazio u BOX, tri puta mi je nudjen popust, 30-40 pa 50% :))

Da li neko zna ili je cuo nesto slicno?
 
Mozda ti daju za dz? :) Ma kakvo cenkanje, nema sanse da ti daju box jeftinije..
 
Cenkanje je tvoj izbor u smislu da ne uzmeš njihov gotov boks vec da sam naprivis svoj boks.
 
Ne za DZ naravno, ali me zanima da li neko ostvaruje popuste, ili je uspeo.

Znam da imaju popust na invalidnost (za box) te bude upola cene.

U vipu znam sigurno da imaju "cenkanje" posebno ako ima neko veliki paket, pa hoce da ga zadrzi. Smanji se 5-10-15% cene racun i to je to. :)

Uglavnom otici cu da vidim sta imaju da mi ponude, pa ja cu ja dati kontraponudu
 
Ima toga u Telenoru i VIPu. U MTS-u i da imas 10.000 na istom racunu ne ocekuj ista od cenkanja. MTS je skroz korektan - svima isti uslovi, b'ate.
A ne Telenor pijaca ili VIP APP :)

Nisam znao da i za Box ima popust za osobe sa posebnim potrebama, mislio sam da je to samo za Internet?
 
i ja koliko znam popust za invalide je samo za net i to za neke najmanje pakete, ako ne i samo najmanji paket.. ne verujem da ce ti odobriti bilo kakav popust. evo da podrzim alfu :) i po mom misljenju je to korektno. u telenoru neko dobije, neko ne, sto nije fer. a sve zavisi koliko se ko "cigani" da bi dobio popust. ne volim takvu politiku.
 
Мислим да има или је било и за IPTV а за нет је било само за аналогну линију па ја са ISDN нисам имао шта да тражим. Не верујем да су укинули то што је било, само што се тешко нађе на сајту. Ни ја не знам да Бокс има неки попуст.
 
Za net stoji na naslovnoj stranici odmah, i to prilicno veliki tekst. Vazi za sve pakete, 50% popust. E sad, fora je da se tu samo dobija 50% popusta na cenu BEZ UO, i da nema UO. Sto znaci, Net20 kosta 1400 recimo, i nema UO. Realni popust je svega ~25-30%.
 
Па добро, боље 1.400 без УО него 1.900 са мада то не може код мене јер немам обичну аналогну линију. Бар тако је писало, сад нисам гледао.

Хм, Нет20 са УО кошта 2.799 а без кошта 3.899 па би уз попуст било 1.950 ... више ми се исплати да узмем Нет20 и таблет за 1.899 и УО. Мада би онда било тешко да узмем неки 50/2 по цени 10/1 ако се створе услови.
 
Nazad
Vrh Dno