Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Mikec jesi li kacio ti parametre bas da vidim o cemu se radi
Video pa na ivici si, stvarno je pitanje veliko da li bi ti radilo 10mbit bez pucanja veze, daleko si i od centrale, a snr bi ti se dodattno smanjio, stvarno veliko pitanje da li bi imao stabilan internet

Ne verujem im dok mi ne puste i dok se svojim ocima ne uverim jer su isto govorili i za 8Mbita prijatelju sa jos boljim parametrima. Celo selo ima normalne parametre (proveravao), samo u mom kraju bedni. :D
 
Ljudi ja ishvali ovaj ruter Huawei hg 531V, ali pojavise se problemi pa ajde u ovoj temi da vas pitam posto verovatno neko od vas ima isti taj ruter, ukljucio sam wlan enable i radi wifi normalno, sve dok se ne iskljucis i ako prodje preko nekih pola sata a da se nisi konektovao preko wifi-ja ne mozes vise da se nakacis, ako me kapirate, znaci lampica samo za wlan svetli neprekidno a treba da svetluca na prekide
 
E ye8iga.Ja tih problema nemam,mislim moj je drugi model rutera,ali su jako slicni.A da ti kazem iskreno,i ne znam koje mi lampice svetle,a koje ne,zato sto sam ga stavio gore na orman,pa ga i ne vidim.Jedino ako taj tvoj nema neko gasenje wi-fi-ja,ako se niko ne kaci pola sata-on se ugasi.Pogledaj u opcijama.Mada nisam cuo za tako nesto.
 
E ye8iga.Ja tih problema nemam,mislim moj je drugi model rutera,ali su jako slicni.A da ti kazem iskreno,i ne znam koje mi lampice svetle,a koje ne,zato sto sam ga stavio gore na orman,pa ga i ne vidim.Jedino ako taj tvoj nema neko gasenje wi-fi-ja,ako se niko ne kaci pola sata-on se ugasi.Pogledaj u opcijama.Mada nisam cuo za tako nesto.
Videcu bas danas, testiracu, ni ja nisam cuo da to moze da postoji, ali moguce je, ili jednostavno ruter sa neispravnim wlanom :D
 
Meni je ovo -, kao da su mi sa 500 min skinuli na 300 minuta ka svim mrezama.. Glupost
 
Meni je wifi stalno upaljen i zakljucan.,)
Inace takodje imam neki Huawei koji radi odlicno.
 
Nisam ih jos zvao za ubrzanje
procitah gore da imaju pune ruke posla. ok
Zvacu u septembru.
Ali kako mere ove minute?
Uglavnom zovem 064 jel to MTS??
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-08-06-22-08-48.png
    Screenshot_2014-08-06-22-08-48.png
    32 KB · Pregleda: 181
Šta god da zoveš prvo ti skidaju sa one gomile od 300 minuta u nacionalnom saobraćaju, a kad potrošiš tih 300 minuta onda ti prilikom zvanja mts skidaju sa one druge gomile od 300 minuta dok ti zvanje Telenora i VIP naplaćuju po regularnoj tarifi.
 
Zanima me jedna stvar,vi koji ste uzeli box,besplatan fixni...

Da li kad koristite fiksni i pricate sa sagovornikom,da li primecujete drugaciji glas,da li ima sumova itd...u principu pitanje pre i posle uvodjenja box-a?
 
Zanima me jedna stvar,vi koji ste uzeli box,besplatan fixni...

Da li kad koristite fiksni i pricate sa sagovornikom,da li primecujete drugaciji glas,da li ima sumova itd...u principu pitanje pre i posle uvodjenja box-a?

Zavisi koji Box fixni mislis, jer stari Box3/4+ paketi su imali IP fixni (iako je bio obavezan obican fixni, koji nije u Box paketu kao osnova, i dodatni trosak).
Obican Box je imao isti fixni (i sadasnji Box paketi izgleda svi imaju obican fixni).
 
Ma budimo realni, ne pravimo politicki forum.
Sta ja, ti i Martin mozemo uraditi, a da to da najbolje rezultate?
Ovde, na forumu..

Necu da komentarisem vise ovo za Skandinaviju, generalizujes, a mislis samo na Norvesku. (nije tacno sta si rekao za Finsku)

Moramo se boriti sa svim tim izopacenim mislima "Ne mogu oni mene malo da plate koliko ja mogu malo da uradim" sto je i dovelo do ovako katastrofalnog stanja celokupne drzave, pa i njenih preduzeca

Ovakvo neodgovorno ponasanje telekomunikacione kompanije i zapustanje mreze do te mere neupotrebljivosti je ravno zlocinu

Neznam sta im znaci reklamiranje one brzine od 100Mbps kada je to naravno ostvarivo samo tamo gde je optika dosla do stana/kuce (naselje Stepa)

Pitanje je da li je to i jedan promil korisnika

Nazalost kada su poceli da trtljaju sa corkom na tv-u nadao sam se ajde poceli su da nesto resavaju, kad ono brze bolje ih sve vracali.

Morace jednom celom kontigentu ljudi u telekomu da leti glava zbog ovako katastrofalne mrezne infrastrukture i zbog ovako neodgovornog ponasanja telekomovih ljudi prema korisnicima

A da ne pricam o tome sto je citava bulumenta poprimana po raznim osnovama da prima platu i ne radi nista.

Srbija i Skandinavija su nebo i zemlja po svim osnovama pa i kada su u pitanju telekomunikacije.
 
Poslednja izmena:
Istina,da su ozbiljni ljudi vodili telekom,danas bi isti bio mozda jedan od jacih na balkanu,ovako nista,cak mirise da ce sbb biti jaci.
 
Istina,da su ozbiljni ljudi vodili telekom,danas bi isti bio mozda jedan od jacih na balkanu,ovako nista,cak mirise da ce sbb biti jaci.

u tehnoloskom i kadrovskom smislu sbb ih je ostavio daleko iza sebe

Da ne pricam koliko je bivsih inzinjera telekoma danas zaposleno kod sbb-a, telenora, vip-a, a mnogi od njih su zbrisali van jer su u telekomu samo tavorili sa svojim znanjem.
 
Zavisi koji Box fixni mislis, jer stari Box3/4+ paketi su imali IP fixni (iako je bio obavezan obican fixni, koji nije u Box paketu kao osnova, i dodatni trosak).
Obican Box je imao isti fixni (i sadasnji Box paketi izgleda svi imaju obican fixni).

Mislio sam na sadasnji box,interesovalo me kako fukncionisu fiksne linije,posto sam cuo neku pricu o voip-u...
 
Jesu li nekome vratili brzinu sa 10 na 6?
Meni su povećali sa 6 na 10 prošli vikend nakon što sam ih zvao. Radilo je super par dana dok sam obraćao pažnju, večeras sam imao malo slobodnog vremena da testiram kako šiba torent kad ono vraćeno mi na 6. :(
Moraću opet da ih pozovem.
 
Mislio sam na sadasnji box,interesovalo me kako fukncionisu fiksne linije,posto sam cuo neku pricu o voip-u...

Za nove ne pise nista, za stare sa + oznakom je pisalo da su IP linije (znaci VOIP). Ne verujem da bi fixni prikljucak izbacili ix Boxa i stavili IP liniju, ipak sve to ide preko xDSLa, tako da je fixni potreban, koliko znam?
 
Kod mene situacija sledeća, imam box, 2 iptv-a. Net nije radio, povezali direkt kabal bez utičnice, radi super net, brzina kako kad, evo i slika: uploadfromtaptalk1407457484859.jpg

Kod tetke koja živi kuća ispod mene 10 opušteno, nikad manje nije pokazivao ali ona nema box nego joj takav paket, ali isto ima iptv.

Inače kažu da su lošu kablovi kod nas, samo ne znam kako nikoga oko mene ne zezaju, nego samo mene.
 
Moramo se boriti sa svim tim izopacenim mislima "Ne mogu oni mene malo da plate koliko ja mogu malo da uradim" sto je i dovelo do ovako katastrofalnog stanja celokupne drzave, pa i njenih preduzeca

Ovakvo neodgovorno ponasanje telekomunikacione kompanije i zapustanje mreze do te mere neupotrebljivosti je ravno zlocinu

Neznam sta im znaci reklamiranje one brzine od 100Mbps kada je to naravno ostvarivo samo tamo gde je optika dosla do stana/kuce (naselje Stepa)

Pitanje je da li je to i jedan promil korisnika

Nazalost kada su poceli da trtljaju sa corkom na tv-u nadao sam se ajde poceli su da nesto resavaju, kad ono brze bolje ih sve vracali.

Morace jednom celom kontigentu ljudi u telekomu da leti glava zbog ovako katastrofalne mrezne infrastrukture i zbog ovako neodgovornog ponasanja telekomovih ljudi prema korisnicima

A da ne pricam o tome sto je citava bulumenta poprimana po raznim osnovama da prima platu i ne radi nista.

Srbija i Skandinavija su nebo i zemlja po svim osnovama pa i kada su u pitanju telekomunikacije.

Mnogo se ti siris po forumu a da nemas pojma o nicemu ali bitno je da se nesto pise! Jel tako?

Kada bi malo vise znao o Telekomu ne bi tako pisao, kao prvo jel znas da Telekom svakog meseca daje preko 50% svoje zarade za isplatu plata, penzija i svega drugoga gde treba da se zakrpe rupe u budzetu!? Jel znas da je Telekom bio prodat za vreme Milosevica da bi se u ono vreme penzionerima isplatile dve zaostale peznzije! Jel znas da Telekom je sam sebe odkupio tako da nema janko marko i pera da drze Telekom nego samo Telekom. Jel znas da je taj isti Telekom kupio Telekom republike Srpske?

E sada zamisli da Telekom ne mora svakog meseca da izdvaja sredstva za gradjane Srbije nego da puni svoj budzet da li bi bili tu gde smo sada ili bi verovatno imali optiku razvuceno po svim vecim gradovima u Srbiji pa verovatno i sire ali naravno da je Telekom u takvom stanju kakvom je sada kada ga non stop cerupaju i ne daju mu da krene da se obnavlja nego cede ga dok ga ne prodaju ali ce se zaj*bau gadno ako ga prodaju jer onda nece imati ni tih 50% svakog meseca sto su do sada dobijali od njega nego ce nam biti super koliko mesec dva ili pola godine dok se te pare ne potrose od Telekoma a sta se onda dodgadja e onda se dogadja scenario od petog oktobra 2000-te godine kada je narod izasao na ulice.

Jel znas da se ne kolje cela svinja radi jedne snicle.

Mesas babe i zabe a to ne valja, poredis Srbiju i Norvesku, Svedsku i Dansku jer mi nismo u Evropi a oni jesu i samim time imaju pravo na finansiranje iz njihovih sredstava dok mi nemamo a ono najbitnije sama skandinavija je mnogo bolje origanizovanija u svakom pogledu. Njihove drzave nisu rasprodale svaoja drzavna preduzeca nego su ih zdrzala dok je kod nas sve sto je moglo da se proda je vec prodato i ajde da se bar drzava ovajdila od tih prodaja nego su sve dali bud zasto. Tako da oni mogu samo da sebe finansiraju i ulazu u svoju drzavu dok nasi to ne mogu i ono malo javnih preduzeca sto je preostalo se muze ali nece ni to doveka trajati.

Uzmi samo godinu dana da Telekom ne mora nikome nista da daje iz svojg fonda, zamisli samo koliko bi se to para slilo u njihovu kasu i koliko bi Telekom mogao mnogo vise da ulaze u izgradju bolje internet mreze. Kazem samo godinu dana pa bi se razliak osetila a koliko drzava vec godina unazad cedi Telekom i ne da mu da krene dalje nego Telekom napravi jedan korak napred pa onda napravi dva unazad. Pitao bih te onda ja da li bi poredio Telekom sa SBB i sa drugima.

Mnogo si ti piglu da bi razumeo neke stvari u zivotu a to se vidi iz tvoji postova da ne vidis dalje od svog nosa.
 
I jel zavisi od modema brzina neta?
 
Pitao sam za taj MegaBox. Udaljenost od centrale ne moze biti veca od 300m.

Nego jel' moguce da nema makar jednog telefona za 1 dinar u okviru novih Box paketa?
Pre su bili Nokia 100, Huawei i Samsung modeli.

Ispada da ne vredi uzeti telefon uz Box jer se placa puna cena aparata. :eyebrows::mad::trust:
 
Poslednja izmena:
Samo jeftine nokie su dinar, jer nema 3g harača.
I jel neko računao koliko je poskupljenje ako se uzme da je mob jedno 30€ i da daju 300 umesto 500min?
 
Poslednja izmena:
@zmajcek
Vidi druze znam da ono gore nisi meni pisao u principu se slazem sa tobom bar 90% ali nisma siguran da danas bas TS odvaja za plate i penzije, zapravo odvaja ali ne u tom smislu koji ti predstavljas vec putem poreza i ostalih dazbina koje moraju da uplacuju drzavi. Nebitno, ali jos jedna stvar sto se tice Norveske ona nema veze sa EU nije se finansiralo izgradjivanje optike tamo iz budzeta EU zato sto Norveska NIJE i nikada nije bila clanica EU(gradjani dva puta na referendumu potvrdili da NE zele da udju u EU, KAMO SRECE JEDNOG DANA I MI TAKO) :D
 
Jesu li nekome vratili brzinu sa 10 na 6?
Meni su povećali sa 6 na 10 prošli vikend nakon što sam ih zvao. Radilo je super par dana dok sam obraćao pažnju, večeras sam imao malo slobodnog vremena da testiram kako šiba torent kad ono vraćeno mi na 6. :(
Moraću opet da ih pozovem.

Ista situacija i kod mene bila, pre 2 dana je bio protok 10 i skidao sam sa torrenta neke stvari sve super. Neposredno posle toga primetio sam vracenu brzinu na 6 i jos uvek je ista. Ako budes imao neke informacije sta se desava ti javi. Pozz
 
Mnogo se ti siris po forumu a da nemas pojma o nicemu ali bitno je da se nesto pise! Jel tako?

Kada bi malo vise znao o Telekomu ne bi tako pisao, kao prvo jel znas da Telekom svakog meseca daje preko 50% svoje zarade za isplatu plata, penzija i svega drugoga gde treba da se zakrpe rupe u budzetu!? Jel znas da je Telekom bio prodat za vreme Milosevica da bi se u ono vreme penzionerima isplatile dve zaostale peznzije! Jel znas da Telekom je sam sebe odkupio tako da nema janko marko i pera da drze Telekom nego samo Telekom. Jel znas da je taj isti Telekom kupio Telekom republike Srpske?

E sada zamisli da Telekom ne mora svakog meseca da izdvaja sredstva za gradjane Srbije nego da puni svoj budzet da li bi bili tu gde smo sada ili bi verovatno imali optiku razvuceno po svim vecim gradovima u Srbiji pa verovatno i sire ali naravno da je Telekom u takvom stanju kakvom je sada kada ga non stop cerupaju i ne daju mu da krene da se obnavlja nego cede ga dok ga ne prodaju ali ce se zaj*bau gadno ako ga prodaju jer onda nece imati ni tih 50% svakog meseca sto su do sada dobijali od njega nego ce nam biti super koliko mesec dva ili pola godine dok se te pare ne potrose od Telekoma a sta se onda dodgadja e onda se dogadja scenario od petog oktobra 2000-te godine kada je narod izasao na ulice.

Jel znas da se ne kolje cela svinja radi jedne snicle.

Mesas babe i zabe a to ne valja, poredis Srbiju i Norvesku, Svedsku i Dansku jer mi nismo u Evropi a oni jesu i samim time imaju pravo na finansiranje iz njihovih sredstava dok mi nemamo a ono najbitnije sama skandinavija je mnogo bolje origanizovanija u svakom pogledu. Njihove drzave nisu rasprodale svaoja drzavna preduzeca nego su ih zdrzala dok je kod nas sve sto je moglo da se proda je vec prodato i ajde da se bar drzava ovajdila od tih prodaja nego su sve dali bud zasto. Tako da oni mogu samo da sebe finansiraju i ulazu u svoju drzavu dok nasi to ne mogu i ono malo javnih preduzeca sto je preostalo se muze ali nece ni to doveka trajati.

Uzmi samo godinu dana da Telekom ne mora nikome nista da daje iz svojg fonda, zamisli samo koliko bi se to para slilo u njihovu kasu i koliko bi Telekom mogao mnogo vise da ulaze u izgradju bolje internet mreze. Kazem samo godinu dana pa bi se razliak osetila a koliko drzava vec godina unazad cedi Telekom i ne da mu da krene dalje nego Telekom napravi jedan korak napred pa onda napravi dva unazad. Pitao bih te onda ja da li bi poredio Telekom sa SBB i sa drugima.

Mnogo si ti piglu da bi razumeo neke stvari u zivotu a to se vidi iz tvoji postova da ne vidis dalje od svog nosa.

Auuuu, šta sad sve nisam pročitao - kakva papazjanija i hrpa gluposti!

Kao prvo, nije o ničemu, nego ni o čemu i još mnogo toga ali to je najmanji problem.

Mnogo veći problem je to što ti kažeš " mi nismo u Evropi a oni (Norveska, Svedska i Danska) jesu i samim time imaju pravo na finansiranje iz njihovih sredstava"! Kao prvo, mi jesmo u Evropi i ne znam šta si hteo da kažeš sa tim osim možda da mi nismo u EU a oni jesu, ali satu tim slučaju tek napraviobezobrazluka faul jer su od navedenih zemalja samo Danska i Švedska članice EU dok Norveška to nije pa pada u vodu da ona može da se finansira iz njihovih sredstava!

Priča o tome kako Telekom mora da da 50% na plate, kako je kupio Telekom RS pa nema para, kako zla država cedi Telekom i ne da mu dalje i ostalo plakanje nad zlehudom sudbinom Telekoma ne prosto tragikomično da ne zaslužuje bilo kakvu analizu i objašnjavanje. Nakon svih napisanih nebuloza reći nekom da je glup je vrhunac licemerstva i bezobrazluka!
 
Poslednja izmena:
Ajde ovaj offtopic da ode u drugu temu??
 
Cene telefona uz box...
bahe6yze

inace da napomenem da ova ponuda vazi tek od 15.08 tad im stizu ti telefoni jer pola sada nemaju na lageru, meni istice ugovor 14-og pa su mi tako rekli da sacekam.
 
Nazad
Vrh Dno