Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

evo sad nadjoh u ugovoru Clan 8. izmedju ostalog pise
" Po obavestenju iz prethodnog stava, ukoliko se izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je Ugovor zakljucen, i to na nacin koji je na stetu korisnika, Korisnik ima pravo da u roku od mesec dana od takvog obavestenja, raskine ugovor bez obaveza prema Telekomu po osnovu prevremenog prestanka vazenja ugovora"
Ja planiram da se zalim samo na broj minuta u mobilnoj mrezi, jer licno mi ne odgovara 300+300 minuta
Pa ja ovde pricam svima da imaju pravo jer se bitno menjaju uslovi ugovora koje ste potpisali, znaci vi ste potpisali za totalno drugaciju uslugu, oni sada menjaju(imaju pravo) na vama je da li cete pristati na nove uslove ili ne, da imate 30 dana da se izjasnite od kad je objavljena ta izmena, sad koliko je proslo ne znam ne tice me se jer nemam box, to je na vama da pratite.
Pozz
 
zasto komplikujete...

BOX paket - mobilni postpaid funkcionise:
Не компликујемо него на почетку није била информација (или је нисам прочитао) да мора да се активира неки додатни број да би радило фрај између основних бројева. Мада им реченица није прецизна, ако пише ... осим основне мобилне линије, имате могућност да умрежите ... па би према томе требало да може и ако не умрежимо додатне.

Нема везе, не исплати ми се да плаћам 250 да бих добио бесплатне међуразговоре који ми нису потребни. :)
 
Cene telefona uz box...
bahe6yze
 
Osnov je sledeci: sta ce doneti najbolje rezultate?

Najbolje rezultate ce doneti kada neko zbog stanja mreze u Telekomu jednom za svagda napipa corku (al ne ovu marketinsku Vuckovu)



U J. Koreji je drzava izgradila potpuno opticku mrezu (ili sta je vec najbolje moguce bilo u tom trenutku), i sve daje besplatno telekom. firmama! Zato i imaju Gbit/Gbit net za 20e. Imali su ga i pre 4 godine.
Naravno da to neko placa - gradjani kroz poreze, ali su uvideli da im poslovno mnogo vise znaci da to radi kako treba
A u Skandinaviji je extremno subvencionisana izgradnja neta. Zavisi koja zemlja, ali Finska je i dala pune subvencije za izgradnju neta u nekim delovima, kao jedne od motivacije za naseljavanje tih delova.

Za Koreju neznam nikada nisamo ni saradjivao sa njima niti bio tamo da proverim, ali u Skandinaviji jeste subvencionisano da se izgradi opticka mreza do svakog stana ili kuce ali prikljucak se privatnim licima ili firmama naplacuje sa 2000€.Sto znaci da drzava vraca sve subvencije koje je dala telekomunikacionim kompanijama kroz naplatu prikljucka.Nego sto im gradjani imaju velike palate pa mogu sebi da priuste da plate tu cenu za prikljucak.


Nemoj da juris kao june pred rudu, ne mislim ja mnogo lepo o Telekomu, ali vidim da ne ide zaljenje na svakom koraku... u stvari smori me, bre! :) A meni je do sada lepo islo da mirno pregovaram sa njima, a ne da vicem, dramim po forumu, nerviram se, trosim opijate :D

Prijatelju meni su se smucili jer vec 1000000000 god. nisu u stanju da naprave funkcionalnu, kvalitetnu i optimizovanu mrezu koja bi korisnicima bila dobra nego je vecito nekome majka nekome maceha.A kada treba da se plati e tu smo revnosni mora sve na vreme ili iskljucujemo uslugu.
 
А шта значи ово, нарочито болдовано? Мада ... могуће је да је потребно да умрежим па да се онда обрачунава тако. Када хоћу да га умрежим, пријављује да ће да наплати 250, боље прво да их питам. :)

sam si sebi odgovorio to vazi samo za dodatne umrezene mobilne linije u okviru BOX paketa a ne za glavnu
 
Не, важи и за главне али тек када се умрежи још нека. Практично мора да се плати 250 за још једну да би и основне (мобилна и фиксна) биле умрежене. То сам видео тек синоћ, или није писало или сам превидео.
 
Не, важи и за главне али тек када се умрежи још нека. Практично мора да се плати 250 за још једну да би и основне (мобилна и фиксна) биле умрежене. То сам видео тек синоћ, или није писало или сам превидео.

U pravu si

Korisnik Box paketa koji ne aktivira dodatne mobilne linije nema mogućnost da na osnovnoj Box postpaid liniji aktivira besplatne pozive između mobilne i fiksne linije.
 
Imam jedno pitanje, a posto Telekom kasni sa odgovorom na mailove jedno 4-5 dana rekoh da pitam ovde.

Uzeo sam Box 3 na 6 meseci tamo jos 2012. Istekao je i nisam ga obnavljao. Sada hocu da predjem na Box 2, net plus fiksni, pa me zanima da li ako to uzmem znaci da imam besplatno i neograniceno telefoniranje u okviru fiksne mreze Telekoma (fiksni na fiksni), posto mi tako deluje.

Primetio sam i da su mi promenili minute za mob, jer sam koristio Box 3 koji je istekao pre godinu i po, pa me zanima da li po nekoj logici trebao i da dobijem i brzinu do tih 10Mbps i kada, kao i besplatno telefoniranje? Napominjem, nista nisam potpisivao, ugovor je istekao, bio kod njih juce i kazu mi da dodjem posle 20og, dok obave neki obracun da napravim novi, posto planiram da uzmem Box 2.

Trenutno mi je 5Mbps, rekoh da pitam da li svi Box korisnici dobijaju do 10Mbps ( i kada ) ili mi sirotinja ostajemo na 5? :D
 
Uzeo sam Box 3 na 6 meseci tamo jos 2012. Istekao je i nisam ga obnavljao. Sada hocu da predjem na Box 2, net plus fiksni, pa me zanima da li ako to uzmem znaci da imam besplatno i neograniceno telefoniranje u okviru fiksne mreze Telekoma (fiksni na fiksni), posto mi tako deluje.

Da

Primetio sam i da su mi promenili minute za mob, jer sam koristio Box 3 koji je istekao pre godinu i po, pa me zanima da li po nekoj logici trebao i da dobijem i brzinu do tih 10Mbps i kada, kao i besplatno telefoniranje? Napominjem, nista nisam potpisivao, ugovor je istekao, bio kod njih juce i kazu mi da dodjem posle 20og, dok obave neki obracun da napravim novi, posto planiram da uzmem Box 2.

Svi korisnici koji potpisu novi ugovor za neki od BOX paketa ce dobiti brzinu od 10Mbps ako imaju teh. mogucnosti.Ukoliko nemaju telekomova teh. ekipa mora da izadje na teren i osposobi liniju za takvu brzinu.


Trenutno mi je 5Mbps, rekoh da pitam da li svi Box korisnici dobijaju do 10Mbps ( i kada ) ili mi sirotinja ostajemo na 5? :D

Odgovorio sam ti gore svi dobijaju ako imaju teh. mogucnosti.
 
@telenorce
Da li su ovo cene za box 4 ili su iste za sve boxove?
 
Hvala na brzom odgovoru. Nema još uvek svih modela na sajtu. Gledam da ponovo uzmem neki dualsim, ali izbor je nešto mršav. Od telefona sa jednom karticom mi lumia 630 nekako najprivlačnije izgleda.
 
Najbolje rezultate ce doneti kada neko zbog stanja mreze u Telekomu jednom za svagda napipa corku (al ne ovu marketinsku Vuckovu)
Ma budimo realni, ne pravimo politicki forum.
Sta ja, ti i Martin mozemo uraditi, a da to da najbolje rezultate?
Ovde, na forumu..

Necu da komentarisem vise ovo za Skandinaviju, generalizujes, a mislis samo na Norvesku. (nije tacno sta si rekao za Finsku)
 
Moram stvarno da pohvalim Telekom, po prvi put, ali eto zvao sam ih da mi promene ruter koji mi se nije dopadao nikako, tacnije slabo mi wi fi bacao, i eto ispravan ruter mi zamenise sutradan bez ikakvih pitanja, a inace ovaj Huawei je stvarno i bolji, jaci signal, brze se konektuje, a i lepsi je :D sto je nebitno :D
 
e da ih i ja pohvalim,posle 2 zvanja nista ali kad sam im pisao na FB,za dan su mi sredili brzinu....
 
Moram stvarno da pohvalim Telekom, po prvi put, ali eto zvao sam ih da mi promene ruter koji mi se nije dopadao nikako, tacnije slabo mi wi fi bacao, i eto ispravan ruter mi zamenise sutradan bez ikakvih pitanja, a inace ovaj Huawei je stvarno i bolji, jaci signal, brze se konektuje, a i lepsi je :D sto je nebitno :D

Jes i meni su ga zamenili prosle godine kad je puko grom u banderu,i zeznuo mi ruter skroz,uz maticnu plocu i jos stosta.:d Bez pitanja su ga zamenili.A takodje i daljinski od STB-a,bio mi se raspao nacisto,(mala deca i tako..) zamenjen u roku od odma!;)

Komso,jel su ti dali ovaj HG532e?
 
Poslednja izmena:
E moj je isti takav,samo sto su mu lampice gore,na gornjoj strani.Ali je stvarno dobar,hvatam mu wi-fi i u kuci a i u dvoristu.
 
Sad sam ih kontaktirao preko fb pa ako ne povecaju odustajem zadovoljan i sa ovih 8Mbps.
 
Sad sam ih kontaktirao preko fb pa ako ne povecaju odustajem zadovoljan i sa ovih 8Mbps.
Mikec jesi li kacio ti parametre bas da vidim o cemu se radi
Video pa na ivici si, stvarno je pitanje veliko da li bi ti radilo 10mbit bez pucanja veze, daleko si i od centrale, a snr bi ti se dodattno smanjio, stvarno veliko pitanje da li bi imao stabilan internet
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se sada uz BOX pakete placa puna cena mobilnog telefona sto je jos jedan veliki minus pored ovih *****skih 300 + 300 minuta. Taman sam se razmisljao da uzmem Mega Box ali izgleda da cu umesto Box-a uzeti sao 50Mbit po ceni 10Mbit ako akcija jos uvek bude vazila kada proradi IPAN na mojoj lokaciji.
 
Da, ranije je bilo barem nekih telefoncica za 1RSD, sve ostalo je doduse uvek bilo "puna cena", tj. preterana.
 
Nazad
Vrh Dno