Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ni meni nikako ne odgovara ovo trenutno sa 300 + 300... jedan od razloga zasto sam pre par meseci uzeo box4 sa mobilnim je upravo bilo 500 minuta ka svim mrezama. Da li oni smeju po zakonu samovoljno da menjaju uslove paketa?
 
A sta da Telekom nije dao povecanje onda bi bilo sve ok i cutali bi ste ko zaliveni, nego je nesto zabadava i ne mozete da se strpite da odrade svoj posao kako treba nego ih samo cimate ko neke babe.

Do pre mesec dana kada niste ni znali da ce da bude povecanje ste cutali ko pi*de i bilo vam je sve super a sada ko da vam je krava stala na nogu pa ne mozete da docekate je*eno povecanje. Kao da ce vam to nesto znaciti dobili danas povecanje ili za dve nedelje.

A drugo nauci da koristis edit dugme i da ne pises dva posta jedan za drugim.

Ti prvo nauci da preskocis moj post ako ti se nesvidja jer tvoji zajedljivi komentari mi uopste nisu potrebni.

Drugo ja dok nisam potpisao za ovaj novi BOX imao sam paket 20Mbps koji je uredno radio i sada 10Mbps lepo radi tako da neznam sta trabunjas ovde.

Samo lajete ko kerovi na prazno a niko nema predstavu uopste bilo sta o ADSL-u.
 
Ti se nerviras od Telekoma, ne ja... meni jos veca zabava :D

Ne prijatelju vec me nervira sto poznajes situaciju jer smo u istoj bransi ali tako branis ih bez ikakvih osnova.

Za skandinaviu si nesto nacuo al pojma nemas kako to izgleda i radi ALI bito je da pametujes kako je drzava dala dzabe.

Nema dzabe ni kod stare babe kaze poslovica a kamo li internet.
 
Ja sam pre 12 dana uputio pisanu zalbu na izmene uslova ugovora koje idu na moju stetu (povecanje cene i 300+300 umesto 500 minuta).
Danas su mi pismeno odgovorili iz pravne sluzbe u fazonu to ti je sto ti je, ako ti se ne svidja mozes raskinuti ugovor ali ces platiti penale.
Zalio sam se ponovo, videcu da li ce odgovoriti.
 
Znaci kad potpises ugovor oni mogu da rade sta hoce a ako ti se ne svidja plati penale i raskini ugovor?????????
 
Kako platiš penale a oni promenili uslove iz ugovora!? Pa jel VIP na tu foru izgubio gomilu korisnika.
Jel ima Ratel neke veze sa ovim pitanjem, jel može njima žalba da se uputi?
Inače kome je 500min bilo knap sada treba da doda mesečno 1000-2000 din. Za te pare uzme mixnet L ili XL i ostane kusur.
 
Ni meni nikako ne odgovara ovo trenutno sa 300 + 300... jedan od razloga zasto sam pre par meseci uzeo box4 sa mobilnim je upravo bilo 500 minuta ka svim mrezama. Da li oni smeju po zakonu samovoljno da menjaju uslove paketa?

Smeju da menjaju, ALI ti ne moras vise da koristis njihove usluge zbog menjanja jihovih uslova, i nemoj da vas lazu da ne smete da raskinete ugovor bez penala.
To jednostavno nije tacno, znaju i oni ali naravno lazu korisnike da nebi otisli kog drugog provajdera, a hvala bogu ne znaju svi kako pravo i zakonji funkcionisu.
Samo brate trazi raskid ugovora zbog bitnog menjanja ugovora sa njihove strane i cao.
Zakon je na tvojoj strani.
Pozz.
 
Ja sam pre 12 dana uputio pisanu zalbu na izmene uslova ugovora koje idu na moju stetu (povecanje cene i 300+300 umesto 500 minuta).
Danas su mi pismeno odgovorili iz pravne sluzbe u fazonu to ti je sto ti je, ako ti se ne svidja mozes raskinuti ugovor ali ces platiti penale.
Zalio sam se ponovo, videcu da li ce odgovoriti.

Lazu te ne moras da platis penale, oni su menjali uslove ugovora, tebi ako ne odgovara mozes da raskines bez placanja penala.
nemojte ljudi da vas lazu, znam da vecina vas nije tj. niste pravnici i ONI to znaju i zato to i kazu, pa ko nasedne nasedne, ko zna zna.
Pozz
 
Kada zoves sa mobilnog koji je u BOX paketu bilo koji fiksni naplacuje se.

Samo kada zoves sa fiksnog koji je u BOX paketu prema drugom fiksnom koji je u TELEKOM mrezi je dzabe.
А шта значи ово, нарочито болдовано? Мада ... могуће је да је потребно да умрежим па да се онда обрачунава тако. Када хоћу да га умрежим, пријављује да ће да наплати 250, боље прво да их питам. :)
Osim osnovne mobilne linije koja je sastavni deo Box paketa, imate mogućnost da u Box paket umrežite i do tri dodatne mt:s mobilne linije sa bilo kojim prepaid, postpaid ili Kontrola troškova tarifnim profilom.

Razgovori i SMS između svih mobilnih linija koje su povezane sa Box paketom iznosiće 0 dinara. Uspostava veze se ne naplaćuje, a dužina razgovora i broj SMS poruka su neograničeni Pozivi sa mobilnih linija (koje ste povezali sa Box paketom) ka fiksnoj liniji koja je uključena u Box paket, i obrnuto, sa fiksne ka ovim mobilnim linijama biće 0 dinara.

Za svaku mobilnu liniju koju povežete sa Box paketom, plaćate mesečnu naknadu od samo 250,00 dinara putem Box računa. Naravno, ovu naknadu ne plaćate za osnovnu mobilnu liniju koja je sastavni deo Box paketa.
 
Smeju da menjaju, ALI ti ne moras vise da koristis njihove usluge zbog menjanja jihovih uslova, i nemoj da vas lazu da ne smete da raskinete ugovor bez penala.
To jednostavno nije tacno, znaju i oni ali naravno lazu korisnike da nebi otisli kog drugog provajdera, a hvala bogu ne znaju svi kako pravo i zakonji funkcionisu.
Samo brate trazi raskid ugovora zbog bitnog menjanja ugovora sa njihove strane i cao.
Zakon je na tvojoj strani.
Pozz.
Не сећам се да ли у уговору који смо потписали пише да имају право на измене али ... може неко да се жали, да их појури преко суда и добије раскид уговора ... и шта онда? Да иде у Вип и потпише? Да узме ТТ или Орион интернет? Или ће да пукну на суду а онда ти дозволе да узмеш 50/2 по цени 10/1 уз неки поклон? Све ми делује да би победа била врло пирова.
 
Lazu te ne moras da platis penale, oni su menjali uslove ugovora, tebi ako ne odgovara mozes da raskines bez placanja penala.
nemojte ljudi da vas lazu, znam da vecina vas nije tj. niste pravnici i ONI to znaju i zato to i kazu, pa ko nasedne nasedne, ko zna zna.
Pozz
Ovako su napisali "Ako se odlucite na raskid ugovora pre isteka ugovorenog perioda u obavezi ste da izmirite sva dugovanja do raskida ugovora kao i pretplate za preostali ugovoreni period. Napominjemo, da pretplatnicki ugovor mozete raskinuti samo pod gore navedenim uslovima".
Pisao sam im ponovo, videcu sta ce odgovoriti.
 
Ovako su napisali "Ako se odlucite na raskid ugovora pre isteka ugovorenog perioda u obavezi ste da izmirite sva dugovanja do raskida ugovora kao i pretplate za preostali ugovoreni period. Napominjemo, da pretplatnicki ugovor mozete raskinuti samo pod gore navedenim uslovima".
Pisao sam im ponovo, videcu sta ce odgovoriti.

Da to su ti rekli za TE uslove kad si potpisivao, sad su uslovu tog ugovora malo drugaciji zar ne, a ti to nisi potpisao, zar ne?
Vidi oni bi znaci mogli da ti povecaju pretplatu da ti smanje njihova davanja u smislu usluga itd. i onda ti kazu cek ne mozes da ides potpisao si ugovor, hm pa da jesi ali ne pod tim uslovima.
Nadam se da vidite raliku o cemu ja pricam VI jeste potpisali ugovore, ALI sad se ti ugovori sa njihove strane menjaju NA VASU stetu, ne njivou.
Jer dovodi se u pitanje da li bi TI(bilo ko od vas potpisnika) pristao tj. potpisao takav ugovor smanjeni minuti ako sam shvatio dobro, mozda nekom nebi odgovaralo to 300+300 cini mi se d aje neko gore i napisao da onda mozra d adoplati jos 1000 do 2000 za ostatak do 500min.
To je poenta, to oni rade a vi ne znate;)
 
Не сећам се да ли у уговору који смо потписали пише да имају право на измене али ... може неко да се жали, да их појури преко суда и добије раскид уговора ... и шта онда? Да иде у Вип и потпише? Да узме ТТ или Орион интернет? Или ће да пукну на суду а онда ти дозволе да узмеш 50/2 по цени 10/1 уз неки поклон? Све ми делује да би победа била врло пирова.

Vidi calexxx, JA nikoga nisam terao da raskida ugovor samo pisem sta su njihova prava, JA koristim VDSL TS 50/2 i SVIMA ga preporucujem ko ima mogucnosti da ga uzme znaci nisam ja neki tenKre koji zeli da otera ljude od TS a sam imam njihov vdsl, naprotiv, ALI to nije svima moguce za sada(mozda i nikada) jer su mnogi preko odredjene metraze od centrale, nebitno.
Znaci ne kazem nikome da raskida pa da juri kod Oriona ili ne znam ti ja sta, ALI ako je neko nezadovoljan uslugom tj. novim izmenama ugovora TS a nekome isti ne odgovara pa brate za njih pisem, da ih oni lopovi ne lazu.
Pozz
 
Ne prijatelju vec me nervira sto poznajes situaciju jer smo u istoj bransi ali tako branis ih bez ikakvih osnova.
Nisam na tebe mislio, nisi primetio da je Martinu namenjeno?
Osnov je sledeci: sta ce doneti najbolje rezultate?

Za skandinaviu si nesto nacuo al pojma nemas kako to izgleda i radi ALI bito je da pametujes kako je drzava dala dzabe.
Jbt, odgovorio sam ti da nisi ni procitao kako treba!
U J. Koreji je drzava izgradila potpuno opticku mrezu (ili sta je vec najbolje moguce bilo u tom trenutku), i sve daje besplatno telekom. firmama! Zato i imaju Gbit/Gbit net za 20e. Imali su ga i pre 4 godine.
Naravno da to neko placa - gradjani kroz poreze, ali su uvideli da im poslovno mnogo vise znaci da to radi kako treba, nego da se armori zale :D
A u Skandinaviji je extremno subvencionisana izgradnja neta. Zavisi koja zemlja, ali Finska je i dala pune subvencije za izgradnju neta u nekim delovima, kao jedne od motivacije za naseljavanje tih delova.

Nemoj da juris kao june pred rudu, ne mislim ja mnogo lepo o Telekomu, ali vidim da ne ide zaljenje na svakom koraku... u stvari smori me, bre! :) A meni je do sada lepo islo da mirno pregovaram sa njima, a ne da vicem, dramim po forumu, nerviram se, trosim opijate :D
 
Da to su ti rekli za TE uslove kad si potpisivao, sad su uslovu tog ugovora malo drugaciji zar ne, a ti to nisi potpisao, zar ne?
Vidi oni bi znaci mogli da ti povecaju pretplatu da ti smanje njihova davanja u smislu usluga itd. i onda ti kazu cek ne mozes da ides potpisao si ugovor, hm pa da jesi ali ne pod tim uslovima.
Nadam se da vidite raliku o cemu ja pricam VI jeste potpisali ugovore, ALI sad se ti ugovori sa njihove strane menjaju NA VASU stetu, ne njivou.
Jer dovodi se u pitanje da li bi TI(bilo ko od vas potpisnika) pristao tj. potpisao takav ugovor smanjeni minuti ako sam shvatio dobro, mozda nekom nebi odgovaralo to 300+300 cini mi se d aje neko gore i napisao da onda mozra d adoplati jos 1000 do 2000 za ostatak do 500min.
To je poenta, to oni rade a vi ne znate;)
Inace ovo sto sam napisao nije iz ugovora, nego iz njihovog odgovora na moju zalbu za promenu uslova na moju stetu.
Cemu onda ugovor ako mogu da ga menjaju kako hoce a ja moram da ga postujem? Mogu i ja da kazem, ja mislim da vasa usluga vredi 2500 dinara i necu da je placam vise od toga.
Nece im ostati na ovome, zalio sam se ponovo.
 
Da se vratim na temu:
Cale, minuti se prvo trose ka svim mrezama, posle toga je 0 dinara. Nema nista odvojeno. Bice 0, ali prvo trosis onih 300 minuta. Ne verujem da smo ocekivali drugacije?:)
@all, vecina radnika u TS-u ne zna, jer samo gleda njihove opste uslove, i to obicno neke starije od novog ZoZP. Po zakonu, a i po njihovim sadasnjim opstim uslovima, imate pravo na raskid ako oni promene uslugu na stetu korisnika. Cak i ne pise kolika je ta steta.
E sada, ako im usput kazete da zelite preci na Box2/3 (ADSL+fixni +/-IPTV, ali bez mobilnog), a da broj predje na neki MixNet recimo, velike su sanse da cete brzo i dobiti i pozitivan odgovor, a ne satro odgovore. Ili neka kombinacija ADSL+IPTV+mobi+fixni, tj. da hocete ostati. Nastupite u svakom slucaju opremljeno da vam zakon daje pravo da raskinete ugovor bez penala, inace cete opet morati da saljete zahtev za raskid :D BTW, posle 1. avgusta nema vise prava na raskid, cini mi se da je 1. 7. objavljena vest o promenama.

Ako zelite sve da raskinete, samo nastupite da vam zakon daje to pravo i to je to.
 
Nisam na tebe mislio, nisi primetio da je Martinu namenjeno?
Osnov je sledeci: sta ce doneti najbolje rezultate?


Jbt, odgovorio sam ti da nisi ni procitao kako treba!
U J. Koreji je drzava izgradila potpuno opticku mrezu (ili sta je vec najbolje moguce bilo u tom trenutku), i sve daje besplatno telekom. firmama! Zato i imaju Gbit/Gbit net za 20e. Imali su ga i pre 4 godine.
Naravno da to neko placa - gradjani kroz poreze, ali su uvideli da im poslovno mnogo vise znaci da to radi kako treba, nego da se armori zale :D
A u Skandinaviji je extremno subvencionisana izgradnja neta. Zavisi koja zemlja, ali Finska je i dala pune subvencije za izgradnju neta u nekim delovima, kao jedne od motivacije za naseljavanje tih delova.

Nemoj da juris kao june pred rudu, ne mislim ja mnogo lepo o Telekomu, ali vidim da ne ide zaljenje na svakom koraku... u stvari smori me, bre! :) A meni je do sada lepo islo da mirno pregovaram sa njima, a ne da vicem, dramim po forumu, nerviram se, trosim opijate :D
Koji si ti kralj brate, kakav odgovor, odusevio si me a ono june pred rudu me zasmejalo zamalo padoh sa stolice.... hahaha
A i kraj recnice je vrh.
Bravo...
 
Inace ovo sto sam napisao nije iz ugovora, nego iz njihovog odgovora na moju zalbu za promenu uslova na moju stetu.
Cemu onda ugovor ako mogu da ga menjaju kako hoce a ja moram da ga postujem? Mogu i ja da kazem, ja mislim da vasa usluga vredi 2500 dinara i necu da je placam vise od toga.
Nece im ostati na ovome, zalio sam se ponovo.

Pa ne mogu da menjau zapravo mogu, ALI ti ne moras da prihvatis njihove nove uslove, tacka.
Ja ti kazem sta je po zakonu a oni mogu da njacu koliko hoce rekao sam ti i zasto(imaju pravo) da prave korisnike ovcama jer mnogi korisnici nisu pravnici i ne znaju svoja prava koja proisticu iz zakona, ali ja ti kazem sta ti zakon kaze, a oni mogu da njacu koliko hoce i cao.

@all, vecina radnika u TS-u ne zna, jer samo gleda njihove opste uslove, i to obicno neke starije od novog ZoZP. Po zakonu, a i po njihovim sadasnjim opstim uslovima, imate pravo na raskid ako oni promene uslugu na stetu korisnika. Cak i ne pise kolika je ta steta.
E sada, ako im usput kazete da zelite preci na Box2/3 (ADSL+fixni +/-IPTV, ali bez mobilnog), a da broj predje na neki MixNet recimo, velike su sanse da cete brzo i dobiti i pozitivan odgovor, a ne satro odgovore. Ili neka kombinacija ADSL+IPTV+mobi+fixni, tj. da hocete ostati. Nastupite u svakom slucaju opremljeno da vam zakon daje pravo da raskinete ugovor bez penala, inace cete opet morati da saljete zahtev za raskid :D BTW, posle 1. avgusta nema vise prava na raskid, cini mi se da je 1. 7. objavljena vest o promenama.

Ako zelite sve da raskinete, samo nastupite da vam zakon daje to pravo i to je to.
Upravo ja to kazem, pojma oni nemaju ili ako imaju prave se ludi jer VI ne znate vasa prava, ali onda oni kazu vama da nemate pravo i cao.
 
Da je VIP u pitanju rekao bih da se prave ludi mozda... u TSu mislim da stvarno nemaju pojma :)
 
Cale, minuti se prvo trose ka svim mrezama, posle toga je 0 dinara. Nema nista odvojeno. Bice 0, ali prvo trosis onih 300 minuta. Ne verujem da smo ocekivali drugacije?:)
А шта ако "умрежим" неки други постпејд па зовем са њега? Трошиће и он своје минуте а после ће да буде разговор 0? А када зовем са фиксног мобилни који је у Боксу, шта ће он да троши?
Ако је тако, онда је требало да пише ... позиви ка фиксном и мобилном броју у Боксу 0 динара када потрошите све своје минуте. Нешто ми много бзвз тако нешто.

едит: сада сам видео одговор на питање а он је у овој реченици:

Korisnik Box paketa koji ne aktivira dodatne mobilne linije nema mogućnost da na osnovnoj Box postpaid liniji aktivira besplatne pozive između mobilne i fiksne linije.
Све у свему, сада да се прерачунам да ли ми се исплати да доплаћујем 250 за неки број и онда добијем и фрај разговоре ... сам са собом или да оставим како је сада, ионако не верујем да ћу некада да потрошим минуте који следују па да ми значи цена од 0 динара.

едит2: хм, сада у опису фиксне у Боксу пише да има 150 минута ка свим фискним мрежама у Републици Србији а када се то потроши, онда остаје фрај ка Телеком фиксним бројевима. Боље него што је до сада било, мада су могли да одвоје али су копирали мобилне минуте.
 
Poslednja izmena:
evo sad nadjoh u ugovoru Clan 8. izmedju ostalog pise
" Po obavestenju iz prethodnog stava, ukoliko se izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je Ugovor zakljucen, i to na nacin koji je na stetu korisnika, Korisnik ima pravo da u roku od mesec dana od takvog obavestenja, raskine ugovor bez obaveza prema Telekomu po osnovu prevremenog prestanka vazenja ugovora"
Ja planiram da se zalim samo na broj minuta u mobilnoj mrezi, jer licno mi ne odgovara 300+300 minuta
 
А шта ако "умрежим" неки други постпејд па зовем са њега? Трошиће и он своје минуте а после ће да буде разговор 0?
Nisam isprobao, ali mogu da tvrdim da je tako. U sustini oni ti aktiviraju Najdrazi Broj na tim linijama za sve linije za 250RSD...

А када зовем са фиксног мобилни који је у Боксу, шта ће он да троши?
Nista, on nema nista frei prema mobilnim linijama.
Ако је тако, онда је требало да пише ... позиви ка фиксном и мобилном броју у Боксу 0 динара када потрошите све своје минуте. Нешто ми много бзвз тако нешто.
To je uvek tako, da je drugacije, bilo bi na sva zvona... kao novi Smart paketi kod VIPa, gde jeste na sva zvona da su pozivi unutar mreze besplatni i podeljeni od ostatka/smartova :)
U pravu si da treba da pise..


Da se neko ranije zalio na novo tarifiranje za mobilnu tarifu, ko zna, mozda bi i dali da se zadrze stari Box paketi. Sada je vec kasno da se zali :( 30.6. su bile vesti o izmenema za Box pakete.
 
Poslednja izmena:
Планираш што значи да ниси а прошло више од месец дана од обавештења. Остаје други део приче, ако се битно мењају услови ... ту ће већ теже да се усагласе детаљи. Пошто се добија бржи интернет, више СМС, фрај фиксна, више мобилних минута у глобалу али мање у основи а цена већа (мој случај) ~30 динара ... да ли то може да се наведе као битно промењени услови на штету корисника?

Требало је да оставе постојеће Бокс пакете и уведу нове па ко хоће 10/1 и флет фиксну, мора да потпише нов уговор а ко неће, остаје стари. А онда би било ... а што да потписујем нови уговор, што није све промењено свима без новог уговора?
 
Nisam isprobao, ali mogu da tvrdim da je tako. U sustini oni ti aktiviraju Najdrazi Broj na tim linijama za sve linije za 250RSD...
А припејд? Имам кредит на њему па га укључим у Бокс ... разговори ће да буду 0 када потрошим сав кредит? Умрежим припејд са 20.000 динара кредита и никад не буде 0 динара? Или имам 20 динара на припејду, потрошим ... а онда ме не пусти да зовем јер немам довољно кредита? ;)

Сад ћеш да ме натераш да умрежим неки број чисто да видим како функционише. Дођеш ми 125, делимо по пола цену тестирања. ;)
 
Mislim da ne mozes prepaid da ubacis u BOx, koliko se secam pisalo je Postpaid bas.
 
ja sam posalo mail u kome trazim da mi ili vrate stari box, ili iskljuce mobilni iz boxa ili pozivajuci se na clan 8 lepo koljudi raskinemo ugovor :) ili cu morati da se obratim nadleznim sluzbama da resimo ovaj nesporazum jer smatram da sa ostecen :D
Sad cekam odgovor.

BTW ja nisam dobio obavestenje, a prvi put sam cuo za promenu pre 15 dana, iz dnevne stampe :D
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne mozes prepaid da ubacis u BOx, koliko se secam pisalo je Postpaid bas.
Не волим да се сећам, лакше ми да прочитам. ;)

Osim osnovne mobilne linije koja je sastavni deo Box paketa, imate mogućnost da u Box paket umrežite i do tri dodatne mt:s mobilne linije sa bilo kojim prepaid, postpaid ili Kontrola troškova tarifnim profilom.
 
E ako to ide kao Najdtazi broj onda treba biti skroz frei, imao nemao kredita. Tj.da se ne skida kredit uopste. Sem ako nemas minute u mrezi mozda koje bi se skidale prve.
Ovo je samo misljenje.
 
zasto komplikujete...

BOX paket - mobilni postpaid funkcionise:
Prvo se potrose 300 minuta za sve pozive, nevezano koga zovete u zemlji,
Onda se trosi 300 minuta samo za pozive u mts mrezi, ostalo se placa,
nakon toga sve se placa.

Ko u okviru Box-a doda BILO KOJI MTS broj za 250 dinara, svi pozivi i SMS ka tom broju i obrnuto ka fiksnom iz box paketa ili drugim mobilnim telefonima u box paketu bice 0 dinara u bilo kom trenutku, imao ove ili one minute, imao nemao kredit, svejedno je. Racun stize za sve brojeve koji su bili van box-a kao i do sada, a tih 250 dinara ide na racun box paketa. eto.
 
Nisam isprobao, ali mogu da tvrdim da je tako. U sustini oni ti aktiviraju Najdrazi Broj na tim linijama za sve linije za 250RSD...


Nista, on nema nista frei prema mobilnim linijama.

To je uvek tako, da je drugacije, bilo bi na sva zvona... kao novi Smart paketi kod VIPa, gde jeste na sva zvona da su pozivi unutar mreze besplatni i podeljeni od ostatka/smartova :)
U pravu si da treba da pise..


Da se neko ranije zalio na novo tarifiranje za mobilnu tarifu, ko zna, mozda bi i dali da se zadrze stari Box paketi. Sada je vec kasno da se zali :( 30.6. su bile vesti o izmenema za Box pakete.

Gde su bile te vesti?
 
Nazad
Vrh Dno