Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Sad sam zvao i ovakvo je stanje. Kazu kako sam zvao pre par dana i da su mi pustili maximalan protok i da kao nije bilo stabilno pa je smanjeno na 8Mbita i kako je to sasvim zadovoljavajuce (ovo je rekao jedno 5-6 puta). Pitao sam da li postoji mogucnost da se pusti 10 pa ako bude zamrzavanja da vrate i tad mi kaze kako ce SIGURNO biti zamrzavanja i pucanja konekcija i slicno. :trust:
 
To sto vam nije setovana brzina na odgovarajucu to su krivi ljudi iz tehnike koji rade u vasoj centrali.

Oni moraju da isklikcu za svakog ponaosob brzinu na odgovarajuci nivo

Postoji aplikacija gde oni moraju rucno da vam promene brzinu i setuju port tek onda cete dobiti odgovarajucu

Ko ima IPTV treba to da im napomene kako bi bilo setovano vise od 10Mbps

U tom slucaju najmanje na 16Mbps
 
Evo sad da proverim i imam sta da vidim!!!



Mada morao sam ponovo da ih cimam,i izgleda da sada moze!U subotu nisam imao tehnicke mogucnosti!!!:banana::banana::banana:
 
Ako sam dobro razumeo samo treba naleteti na 'prave ljude' i nece biti problema sa povecanjem brzine?
 
Posle ponude od 3519,66,danas stigla nova ponuda sa nesto vecom cenom.U pitanju je ponuda za box 4




Zanimljivo za mobilnu tarifu se nigde ne pominje internet.
 
Nije to nova ponuda sa vecom cenom, to je identicna ponuda, ali je Box4 skuplji od 1. avgusta... vec sam objasnio na prosloj stranici :)
 
Ako sam dobro razumeo samo treba naleteti na 'prave ljude' i nece biti problema sa povecanjem brzine?

He,he,nemam pojma!Ma rekoh,ajd da probam jos da ih cimam,kako bre nemam "tehnicke mogucnosti" kao sto su mi u subotu rekli,kada znam da do moje centrale ide opticki kabl,a i jedan prijatelj mi je rekao (koji radi u telekomu u tehnickoj sluzbi) da po mojim podacima iz rutera bi trebao imati bez problema 12 MB!Uz jedan STB.I eto...:banana:
 
3667355098.png


desetka
 
9.75 sa uključenim STB-om, 10.3 sa isključenim. Margine za SNR su 8.3/10.4, maxbandwidth 18768. Kako mi maxbandwidth varira od doba dana (a verovatno i temperature, lokalnog razvoja oblačnosti i fejsbuk statusa rezidentnog administratora), pa je sada na nekom minumumu koliko pratim parametre, nadam se da margine neće ići nadole. Nema seckanja iptv-a i prekida veze za sada. Bandwidth je na 13994/1021. Naravno, popeli su ga tek nakon zvanja 19771.
 
Poslednja izmena:
Sada kada su mi pustili 10 mbs. SNR je pao na oko 6.6. Pre je bio veći...
 
Poslednja izmena:
Meni je sada 6 na 7 mega.
 
Kako mogu da znam da li je mozda problem do kompa? Brzina je i dalje oko 5mb (ali to nije onih pet kao nekada), mnogo seca kod otvaranja strana, vidi se mucenje. Jeste da sam uvek na pet, sest otvorenih tabova ali nije to to. Pa cak i dok ovo kucam imam muke, jer mnogo mi je brzi rad prstiju na tastaturi nego sto on to prikaze na ekranu. Da li problem kompa bilo kakve prirode - prepun hard, kes memorija, virusi (mada sam siguran da ih nema), moze uticati na rezultat speedtesta, ili speedtest pokazuje protok koji meni isporucuje telekom, imao ja probleme sa masinom ili ne. Inace, koristim box4.
 
Pazi,nisam strucan,ali ako ti brze kucas nego sto to komp stigne da prikaze na ekranu-onda je problem do kompa.
 
Pazi,nisam strucan,ali ako ti brze kucas nego sto to komp stigne da prikaze na ekranu-onda je problem do kompa.

Pa sad kako se uzme... Znao sam da bijem preko 560 znakova u minuti (slepo kucanje) na teleprinteru :) tastatura moze podneti takodje solidnu brzinu, nego mene zanima da li speedtest net odstupa od regularnog protoka ako imas problem sa kompjuterom? A problem definitivno postoji.
 
Poslednja izmena:
Evo vec 2 dana zovem 19771, i uvek su "svi operateri trenutno zauzeti", je li moguce ?
 
Meni je ADSL mode bio na All i kada sam promenio na ADSL2+, speed test je prikazivao skoro pa identična merenja.
Samo je prvi put overio nesto preko 9mbps,a svaki drugi put je zakucavao na oko 8.79 upload.
Imam na mts-u paket 10Mbps
 
Moras da promenis Adsl mode, tebi je modem podesen na G.dmt a on teorijski moze najvise da izvuce 8/1.3. Promeni Adsl mod u modemu na ADSL2+ da bi mogao da imas brzinu vecu od 8 i izbacice ti drugacije parametre za sum i slabljenje na liniji.

Hvala shexpire, sada cu da promenim pa da vidim...
edit: A kako se se to menja? :D
 
Poslednja izmena:
Zvali me danas, verovatno su nesto cacnuli tamo kod njih i sada je ok.
Merio sam 10/1.
 
Ovo su moji podaci:

Data Path Interleaved
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 22560 / 1146
Bandwidth Down/Up(kbps) 10240 / 1021
SNR Margin Down/Up(dB) 22.6 / 11.3
Attenuation Down/Up(dB) 20.8 / 14.7
Power Down/Up(dBm) 19.4 / 11.3
CRC Down/Up 73 / 9
FEC Down/Up 20183 / 210
HEC Down/Up 1689 / 0

i meni pre neku godinu kada sam hteo i iptv uz 6mbit box rekli su da je mnogo za moju liniju da nema tehnickih mogucnosti i da ne bi izdrzala...sad nisam mogao da menjam dok ne istekne ugovor do sledece godine ali da li je to moguce? Pa sad mi radi 10mbit lepo...kad je bio covek na terenu pustio maksimalni protok i islo mi preko 20mbit a oni kazu nije moglo? Neko strucniji da protumaci sve parametre i da kaze koji je dobar koji los a koji super da imam argument da se zalim :) I bez obzira da li prebacim na adsl2+ mod on i dalje pokazujes ono g.dmt iako je u podesavanjima izmenjeno.
 
Poslednja izmena:
Meni digli nesto sitno na 6.43/0.85 mbps ... zvao ih malo pre, prijavio i rece mi ljubazna teta da je prosledila problem tehnickoj sluzbi. Nadam se da ce podici na 10-ku.
 
Kod mene nista jos.:mad:

Zovi ponovo!Meni su u subotu rekli kada sam ih zvao da mi je slaba linija,da nemam tehnicke mogucnosti,i ja ih danas ponovo zovem-hteo sam da trazim nekog iz tehnicke sluzbe,neznam ni ja,da mi neko objasni kako to da mi je slaba linija,medjutim "teta" mi ljubazno rece da ce me neko zvati.Rekoh -dobro,aj da vidim i to!Medjutim,niko me nije zvao,nego su mi posle dva-tri sata podigli brzinu!Tako da,sad vise i ne moraju da me zovu,nemamo mi vise sta da pricamo!:d
 
Da li neko zna da li se sa BOX 3 paketa moze preci na BOX 4 (isto samo + IPTV) ili mora da prvo istekne ugovor? Ili bar ako moze da se doda IPTV sa 50% popusta dok ne istekne ugovor?
 
Poslednja izmena:
Danas sam ih kontaktirao preko fb stranice i evo šta su mi odgovorili, po sistemu copy/paste:

Quote:poštovani, u toku su radovi na povećanju brzine pristupa Internetu za postojeće korisnike Box paketa.
Ljubazno molimo za strpljenje i razumevanje. Pripreme su blagovremeno počele budući na neophodne aktivnosti koje je potrebno izvršiti i veliki broj korisnika Box paketa, a samim tim i povećan obim posla. Završetak planirane promene brzine postojećim korisnicima Box paketa planiran je tokom avgusta meseca, usled gore navedenog, a najkasnije do kraja avgusta, ukoliko ne bude nepredviđenih okolnosti.
Ukoliko postoje tehničke mogućnosti Internet usluga u Box paketu biće realizovana po brzini do 10240/1024 Kb/s, u suprotnom, ostvaruje se najveća brzina koja je tehnički izvodljiva na Vašoj lokaciji, u skladu sa ugovorenim paketom. Brzina ADSL usluge pre svega zavisi od karakteristika telefonske linije na koju je usluga povezana. Iako naša kompanija nastoji da svim svojim korisnicima obezbedi maksimalne brzine, postoje faktori koji, nažalost, mogu uticati na servis i Vašu mogućnost pristupa internetu. Neki od tih faktora su vrsta kabla, udaljenost od telefonske centrale, ali i vremenske prilike.
Uveravamo Vas da ulažemo maksimalne napore da omogućimo adekvatan kvalitet usluge i obezbedimo maksimalne brzine u okviru Internet paketa. Srdačan pozdrav

http://www.rtvforum.net/thread-1099-post-110847.html#pid110847

Mozemo naplatiti od prvog a brzina kad stignemo.:-devil-:
Telekom treba dati nemcima da pokazu kako se radi posao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno