Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Pa zato sto ti na box paketu vec daju neke pogodnosti tako da bi bilo malo puno jos da daju tablet. Jer onda bi se korisnici net paketa bunili sto su ovi dobili sve to dok su oni samo dobili saku jada. Ne treba biti alav.
Koje pogodnosti, ušteda 100din! A uz net10 daju tablet od 100 €, ja sam se zezno što sam uzo 3 meseca gratis.

Alcatel 2005D ili Nokia 310 ili 220 (ne znam tacno). Svi ostali nisu za dinar.
To su pravi telefoni za dinar, uz ostale ide i 3g pretplata.
 
Poslednja izmena:
Net korisnici mogu dobiti i vece brzine, Box ne mogu - 10, ili ko moze 50. Tacka.
Not fair ;)


Alcatel 2005D ili Nokia 310 ili 220 (ne znam tacno). Svi ostali nisu za dinar.
Uz prosli ugovor sam dobio neki solidan tac java fon sto vuce na android mislim h6800 ili tako neki, a ove nokije kontam da nosu bolje ;)
 
Nisu :) Ti Huawei su bili dobri za dinar! Delili su ih cak i uz obican 50% ugovor jedno vreme cini mi se. Sada nema vise :(
 
To je dobro pitanje, zasto ne bi moglo... pogotovu ako nije 50/2, nego 10/1 Box.

Jeste da su BOX korisnici ograničeni, ali imaju i oni svoje prednosti u BOX paketima u odnosu na korisnike koji plaćaju odvojeno net + iptv + adsl + mobilnu tarifu. Mogu da uzmu dobar telefon na rate po nižoj ceni, 250 din. po broju za neograničeno zvanje unutar mreže, manja cena kada se sve ukupno sabere (net + iptv + adsl + mobilnu tarifa)... tako da su napravili neku podelu svideli se ti paketi nama ili ne.

Zamisli kako bi reagovali ovi iz NET 10, 20... da im kažeš za sve pogodnosti koje imaju BOX korisnici i još da dobijaju tablet za dinar.

To je neko moje mišljenje, možda grešim?
 
Ja sam razmisljao i da raskinem box, a, mislim da sada i nemamo pravo za to, jer je po ugovoru rok 8 dana od objavljivanja, tako nesto... Inace box paketi i nisu nesto posebno povoljni. Evo i moje racunice...
Placam Box3 - Net, fiksni, 12 meseci, cena od 1.8. - 2849rsd
A, hteo sam da uzmem Net 10+tablet(1549rsd),fiksni(659rsd) i Mix Net M sa 50% popusta(570rsd) - ukupno 2778rsd.
 
Ja sam razmisljao i da raskinem box, a, mislim da sada i nemamo pravo za to, jer je po ugovoru rok 8 dana od objavljivanja, tako nesto... Inace box paketi i nisu nesto posebno povoljni. Evo i moje racunice...
Placam Box3 - Net, fiksni, 12 meseci, cena od 1.8. - 2849rsd
A, hteo sam da uzmem Net 10+tablet(1549rsd),fiksni(659rsd) i Mix Net M sa 50% popusta(570rsd) - ukupno 2778rsd.

Ne moze svakome da bude dobra racunica.

U mom slucaju mega box - 50/2, IPTV+HD kanali, fixni i mobilni - ukupno 3.500 rsd.
A do sada sam imao posebno 50/2 (1900), fiksni (659 rsd) i Mix Net M sa 50% popusta(570 rsd) i IPTV +HD (1.500 rsd) - ukupno 4.629 rsd.

Ja kazem da je box povoljan :d
 
krastavac, uslove za vdsl nemam,a i sa ovih trenutnih 6/1 skinem sve sto mi treba, a tek sa 10/1 iiih:D, iptv mi ne treba, imam drugu opciju... Ne odgovara mi ono racunanje minuta na mobilnoj liniji u novom boxu 300+300, al' mi zato odgovara tablet...:p Znam, ne moze se svima ugoditi....:)
 
Jel imao neko iskustva sa uključivanjem neke od usluga u Box(iptv, net) a da je ista po ugovornom obavezom? Koliko vidim na sajtu piše da je to moguće. Šta mene onda sprečava da potpišem za internet sad recimo, uzmem tablet, još su prve tri pretplate po dinar i nakon 3 meseca podnesem zahtev za Box?
 
Jel postoji mogucnost prelaska sa box 4 paketa na box 3 u toku ugovorne obaveze ili se placaju penali, iptv mi totalno nepotreban
 
Ih bre sremac,kako ti ne treba TV???;)

Mislim da uvek moze da se predje sa manjeg paketa na veci,bez problema,ali sa veceg na manji...to tesko.

Baj d vej,meni i dalje stoji na 6 MB.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko iskustva sa uključivanjem neke od usluga u Box(iptv, net) a da je ista po ugovornom obavezom? Koliko vidim na sajtu piše da je to moguće. Šta mene onda sprečava da potpišem za internet sad recimo, uzmem tablet, još su prve tri pretplate po dinar i nakon 3 meseca podnesem zahtev za Box?
Ja sam ih pitao da li moze i rekli su mi da ne moze...Kad se uzme 3 meseca za dz onda moze a kad se uzme tablet onda ne moze. Iako na sajtu stoji da se IPTV I ADSL mogu ubaciti u box bez obzira na bilo koju promociju...
 
Jel imao neko iskustva sa uključivanjem neke od usluga u Box(iptv, net) a da je ista po ugovornom obavezom? Koliko vidim na sajtu piše da je to moguće. Šta mene onda sprečava da potpišem za internet sad recimo, uzmem tablet, još su prve tri pretplate po dinar i nakon 3 meseca podnesem zahtev za Box?

Nisu ni oni bas tolike ovce. Ako potpises ugovor i uzmes tablet neces moci da potpises box paket dok ti ne istekne ugovor.
 
Nema ništa od isključivanja usluga pod ugovornom obavezom, mene su otkačili kad sam hteo da predjem tri meseca ranije, sa box 3 na mega box, iako bih produžio ugovornu obavezu i prešao na skuplji box paket, tako da i ja čekam da istekne ugovorna obaveza, da raskinem ugovor za box i ostavim samo net.
 
Ja sam razmisljao i da raskinem box, a, mislim da sada i nemamo pravo za to, jer je po ugovoru rok 8 dana od objavljivanja, tako nesto... Inace box paketi i nisu nesto posebno povoljni. Evo i moje racunice...
Placam Box3 - Net, fiksni, 12 meseci, cena od 1.8. - 2849rsd
A, hteo sam da uzmem Net 10+tablet(1549rsd),fiksni(659rsd) i Mix Net M sa 50% popusta(570rsd) - ukupno 2778rsd.

Kako nisu povoljni? Ja plaćam box 4, 3200 dinara, ako odbijem stavke kao što su IPTV, postpaid kartica, da bih dobio neku grubu cenu za Net i fiksni, dobijam (gruba računica): 3200 / Net, fiksni= 1.600 dinara... A ovih 50% popusta za net Mix Net M, da li je to za vreme ugovorne obaveze od 24 meseca ili 50% popusta na prvih 12 meseci, a drugih 12 plaćaš punu cenu?
 
Ne moze svakome da bude dobra racunica.

U mom slucaju mega box - 50/2, IPTV+HD kanali, fixni i mobilni - ukupno 3.500 rsd.
A do sada sam imao posebno 50/2 (1900), fiksni (659 rsd) i Mix Net M sa 50% popusta(570 rsd) i IPTV +HD (1.500 rsd) - ukupno 4.629 rsd.

Ja kazem da je box povoljan :d

Sad nešto gledam na njihovom sajtu ali nigde ne mogu naći tu ponudu za mega box. Nemam još hd televizor da bi jurio hd kanale, ali ovaj net 50/2, mislim, šta ja tu kao box 4 korisnik gubim? Da li je ovih 3500 mesečno bez ikakvih drugih troškova tipa 300 din za ovo, 300 din za ono, pošto nisi naveo, pretpostavljam da ih nema osim suve cene od 3500 dinara što nije mnogo. Da li grešim?
 
50% je popust za vreme trajanja ugovorene obaveze.
 
Hteo bih da uzmem BOX, ali izgleda da su mi parametri dosta losi. Malo me buni to sto sam ja na 1200m od centrale a attenuation je 28 sto je jednako udaljenosti od oko 2000m, ima li tu neke pomoci?

adsl2.jpg
 
Ja sam ih pitao da li moze i rekli su mi da ne moze...Kad se uzme 3 meseca za dz onda moze a kad se uzme tablet onda ne moze. Iako na sajtu stoji da se IPTV I ADSL mogu ubaciti u box bez obzira na bilo koju promociju...

Pretpostavio sam, no pitacu ih svakako putem mail-a. Prva varijanta sa 3 meseca gratis mi se ne isplati posto cu kroz Box da ustedim vise. Uz tablet bih i imao neku racunicu...

Nisu ni oni bas tolike ovce. Ako potpises ugovor i uzmes tablet neces moci da potpises box paket dok ti ne istekne ugovor.

Nema sta oni da budu ovce. Ja se o njihovoj ponudi informisem na njihovom sajtu gde jasno pise da moze, zato sam i pitao da li neko ima konkretnih iskustava.
 
Jeste da su BOX korisnici ograničeni, ali imaju i oni svoje prednosti u BOX paketima u odnosu na korisnike koji plaćaju odvojeno net + iptv + adsl + mobilnu tarifu. Mogu da uzmu dobar telefon na rate po nižoj ceni, 250 din. po broju za neograničeno zvanje unutar mreže, manja cena kada se sve ukupno sabere (net + iptv + adsl + mobilnu tarifa)... tako da su napravili neku podelu svideli se ti paketi nama ili ne.

Zamisli kako bi reagovali ovi iz NET 10, 20... da im kažeš za sve pogodnosti koje imaju BOX korisnici i još da dobijaju tablet za dinar.

To je neko moje mišljenje, možda grešim?
Zasto bi bilo tako? Imas Net10, placas 2150 (sa fixnim) i tablet za 1RSD, a Boxas dobija taj isti tablet za 3000+ za 1RSD recimo? Ipak Boxas placa vise. A i ne mora biti isti tablet po istoj ceni, moze biti malo skuplja... kao sto je sluucaj za telefone (NIJEDAN telefon nije isplativ uz Box, osim ovih kojih zele da se otarase, pa su 1RSD. Sve ostalo je skuplje nego u radnjama ponekad).

Ja sam razmisljao i da raskinem box, a, mislim da sada i nemamo pravo za to, jer je po ugovoru rok 8 dana od objavljivanja, tako nesto...
Nije, vec 30. Tih 8 je iz nekog njihovog starog ugovora i opstih uslova, danas im vazi 30 dana i po zakonu i po njihovim opstim uslovima, znaci imas pravo.
 
Jel imao neko iskustva sa uključivanjem neke od usluga u Box(iptv, net) a da je ista po ugovornom obavezom? Koliko vidim na sajtu piše da je to moguće. Šta mene onda sprečava da potpišem za internet sad recimo, uzmem tablet, još su prve tri pretplate po dinar i nakon 3 meseca podnesem zahtev za Box?
Услови кажу да не може да се пређе са уговора у коме је узет телефонски апарат, претпостављам да ће то да се односи и на таблет мада ... ако хоће да буду прецизни, онда могу да прогледају кроз прсте. ;)
 
Kako nisu povoljni? Ja plaćam box 4, 3200 dinara, ako odbijem stavke kao što su IPTV, postpaid kartica, da bih dobio neku grubu cenu za Net i fiksni, dobijam (gruba računica): 3200 / Net, fiksni= 1.600 dinara... A ovih 50% popusta za net Mix Net M, da li je to za vreme ugovorne obaveze od 24 meseca ili 50% popusta na prvih 12 meseci, a drugih 12 plaćaš punu cenu?

Dobro, napisao sam moja racunica, a trebao sam "meni licno nije povoljno"...:)

Nije, vec 30. Tih 8 je iz nekog njihovog starog ugovora i opstih uslova, danas im vazi 30 dana i po zakonu i po njihovim opstim uslovima, znaci imas pravo.
Tako su odgovorili zaposleni u telekomu da je 8 dana...
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?272333-MTS-BOX-paketi!!!&p=3807994&viewfull=1#post3807994
 
Poslednja izmena:
To je njihova neinformisanost, cak i u njihovim opstim uslovima pise 30 dana, koliko i mora po zakonu.
 
Ne mogu sve da pohvatam, ovo za 250 dinara:

ako se uzme BOX sa fisknim, mobilnim paketom i netom da li se naplaćuje fiksni prema mobilnom (i mobilni prema fiksnom) iz BOX paketa ili je besplatno od prvog?

Ako se naplaćuje da li se naplaćuje 250 din. da mogu da zovem neograničeno sa fiksnog na mobilni + 250 din sa mobilnog na fiksni ili kako to već ide?
 
Odakle vam informacija da je kasno za prigovor na povecanje cena, kada na zvanicnom sajtu stoji stari cenovnik i nista se ne pominje u vezi novih uslova?
Takodje nisam dobio nikakvo obavestenje od Telekoma. Pitam iz razloga, zato sto ne zelim da potpisem ovu promenu ugovora i zelim da raskinem ugovor na njihovu stetu.
 
Ne mozes raskidati ugovor "na njihovu stetu", vec ako su promene uslova "na tvoju stetu" :)
Trebace ti te finese kada budes pravio zahtev. Vesti su negde na Box ili Internet stranicama Telekoma. Cenovnik ne naravno stari to 1. avgusta.

Idi u poslovnicu, napisi zalbu na promenu cena i uslova istaknutih na sajtu, i kazi da se pozivas na zakonsko pravo da raskines ugovor u roku od 30 dana od dana objave promene, koje su na stetu korisnika, bez placanja penala.
 
Ne mozes raskidati ugovor "na njihovu stetu", vec ako su promene uslova "na tvoju stetu" :)
Trebace ti te finese kada budes pravio zahtev. Vesti su negde na Box ili Internet stranicama Telekoma. Cenovnik ne naravno stari to 1. avgusta.

Idi u poslovnicu, napisi zalbu na promenu cena i uslova istaknutih na sajtu, i kazi da se pozivas na zakonsko pravo da raskines ugovor u roku od 30 dana od dana objave promene, koje su na stetu korisnika, bez placanja penala.
Citao sam ovde na forumu o toj promeni cena i uslova, ali sam ocekivao da cu dobiti neko pismeno obavestenje, nesto tipa kao sto je Vip slao kada je menjao uslove ugovora.
U svakom slucaju, idem sutra u poslovnicu. Hvala za savet oko sastavljanja zalbe :)
 
A, ne, nista pismeno ne ocekuj :)
 
Ja sam poč. juna uzeo ADSL sa 3 meseca gratis, upravo da bih 4-og meseca prešao na box, a ne tablet, jer tada ne bih mogao na box. Tako su i u poslovnici rekli.
 
Ne može da se pređe sa ADSL-a na BOX dok traje ugovorna obaveza ukoliko ste uzeli neki uređaj prilikom potpisivanja ugovora. A od 01.08. će verovatno moći i uz potpisivanje ugovora za BOX paket da se uzme nešto slično kao i sada uz ADSL.
 
A od 01.08. će verovatno moći i uz potpisivanje ugovora za BOX paket da se uzme nešto slično kao i sada uz ADSL.

Da li je ovo proverena informacija pošto do sada nije bilo reči o ovome?
 
Nazad
Vrh Dno