Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Onima koji imaju vrlo loše linije, koji su daleko od centrale i trenutno još nemaju mogućnost prelaska na VDSL, a imaju BOX paket, zbog tehničkih ograničenja neće biti moguće svima povećati brzinu interneta na 10 Mbps za download jer IPTV ima prioritet.
 
Pa ulogujes se u ruter i pise download brzina, ali imam iptv pa nisam siguran jel odvojen i koliko uzima sam iptv, inace ruter mi pokazuje download 10mbit
 
Evo:

Downstream max rate (kbit/s)-15900

Downstream line rate (kbit/s) 10240

Jel to?
 
Poslednja izmena:
Da i tebi je podesen na 10mbit, e sad ne znam koliko je ranije bilo jel nikad to nisam proveravao
 
Ne znam da li je to ukupno setovano na 10mbit sa iptv, pa ako iptv vuce oko 4 to mu dodje opet 6mbit, to mi nije jasno ako je tako linija bi recimo trebala da bude setovana na 14mbit da bi protok bio 10 ako me kapiras, ne razumem se stvarno, ispadam smesan :D
 
He,he,takodje se ne razumem,ali se i ne trudim da razumem,jel sa box-om sam zadovoljan uopste,TV radi lepo,kanali ne prekidaju ili tako nesto.Sa netom sam prezadovoljan, MP igre samo lete,i sad jos kada nam povecaju na 10 MB...extra!:d
 
Razdvojeni su kanali (koriste se razliciti pvc logicki kanali) za internet i za IPTV. Dakle ne ometaju jedan drugog. Naravno ako nivo fizicke veze ne moze da podrzi ukupan protok onda se pvc (permanent virtual circuits) dimenzionise tako da to bude izvodljivo. Otuda BOX paketi imaju ogranicen kapacitet za isporuku internet saobracaja. Kada se sa ADSL preslo na ADSL2+ tehnologiju stvorile su se tehnicke mogucnosti i za povecanje. Oni koji su imali nesto losiji ADSL imace i nesto losiji ADSL2+ jer se koristi ista last mile infrastruktura (parica sa istim fizickim karakteristikama). Uglavnom ako imate ADSL2+ modem ili VDSL modem i ako za attainable rate stoji brzina od preko 20480kbps imacete mogucnosti za povecanje brzine internet pristupa na 10mbps.
 
Poslednja izmena:
Meni su jutros povećali samo na 7 mega a nemam IPTV.Sada imam ove informacije:

Bandwidth Down/Up(kbps) 7232/1024
SNR Margin Down/Up(dB) 8.0/8.0
Attenuation Down/Up(dB) 19.5/15.5
 
@skyuk, imaš dosta loše parametre mreže, pitanje je koliku maksimalnu brzinu možeš da izvučeš.
@Paradigma Meni parametri za maxbandwidht variraju od dana do dana, idu i preko 20480kbps, a padaju i ispod (ne drastično ali padaju). Videćemo kada povećaju brzine kako će da se ponaša linija.
Inače, poslao sam pitanje korisničkom servisu kada će usluga vdsl-a biti dostupna na mojoj liniji (centar Niša, kod Saborne crkve), ali sam činimi se dobio automatizovan odgovor da nemam mogućnosti za vdsl (što sam i sam znao) i da će brzina od prvog avgusta biti povećana na 10 Mbps. Nisu se baš proslavili informacijama. U poslovnicu nisam išao, jer verujem da bih dobio sličan odgovor. Jedino da pojurim nekog iz lelekoma da se raspita da li i kada će puštati vdsl u mom kraju.
 
Poslednja izmena:
Meni jos nista od povecanja...Verovatno ce postepeno da pustaju,da nebi svima odjednom.

@Dragan-e,jel su tebi digli brzinu?
 
Iskreno mislim da jesu, ali protok maksimum 7mbit, zasto ne znam, a radio mi lagano i hd kada sam ga imao, pise mi cak i kada se konektujem na moj telekom do 10mbit, videcemo otkud znam, mozda mi je linija oslabila
 
Vidim da mi je snr margina losa, cak minimalna za stabilan rad, ranije mi nije bilo tako, a kada merim brzinu skoci do 9 mbit i odmah naglo padne na 6 do 7 :(
http://prntscr.com/454kwd
 
Poslednja izmena:
Vidim da atenuacija signala nije tako losa kod vas kao kod mene, a ipak imate nizak SNR. Ja sa atenuacijom od 29dB imam SNR preko 7dB na 10Mbps, a vi imate 6dB sa atenuacijom 20dB... Mozda mozete da proverite lokalnu kucnu instalaciju.

Kod mene je slucaj cak da je mreza kroz vazduh, doduse imam srecu da od bandere do moje kuce ide oko 10m kabla kroz vazduh, sve ostalo je kroz zemlju, a ima nesto manje od 2km do centrale.

Evo:
bfSTlZo.png

A evo telekoma na drugoj lokaciji, isto im nije palo na pamet da puste vise od 10Mbps pod izgovorom da nece stabilno raditi a trazio sam 20Mbps:

K5jv525.png

Sad razmisljam o BOX 2 paketu na onoj prvoj lokaciji jer sa IPTV-om preko 6mbps sigurno nece moci da izvuce, a dovoljan je i Polaris media + DVB-T2 za HD sport na RTS-u... Za godinu dana ce valjda VDSL.
 
I meni su izgleda povecali na 10, ali speed test i dalje pokazuje 6...
net.jpg
 
Nisu. Ako imas BOX imas 6 mbps za net + 6 mbps za SD IPTV.
 
Nešto petljaju. Speedtest mi pokazuje 6.8, steam vuče oko 920kbps. Bandwidth mi je bio 12000 poslednji put kada sam gledao, sada je 10293. Margine 13,7/10,2. Imam box.
EDIT: speedtest pokazao 8.2
 
Poslednja izmena:
Proverio sam podatke sa komsijinog adsl-a,vrata preko puta mog stana,da vidim kakvo je stanje kod njega.Moja linija je naknadno vučena od telekom ormarića dok je njegova fabrička iz zida.Izgleda da me ta naknodno vučena linija zeza.Ne mogu tačno da utvrdim koliko je on zapravo bolji.

Komsijin adsl

Bandwidth Down/Up(kbps) 5120 / 1021
SNR Margin Down/Up(dB) 10.9 / 6.9
Attenuation Down/Up(dB) 17.8 / 13.8

Moj adsl

Bandwidth Down/Up(kbps) 7232/1024
SNR Margin Down/Up(dB) 7.0/8.0
Attenuation Down/Up(dB) 19.5/15.5
 
Imam BOX paket, a rezultati jako loši. Slika stalno koči internet spor. Stavljam dve slike pa ako neko može da mi objasni u čemu je stvar.
Inače ovi iz telekoma dolazili nekoliko puta, stalno nešto nalaze ali ne popravljaju.Modem i STB uređaj su još od 2008g.


speed test.png Screenshot_4.png
 
Veoma veliko slabljenje na liniji, veoma mali max bandwidth (koji su oni i pustili skoro u punom kapacitetu). IPTV ili net bi trebalo da rade solidno ako su sami na liniji, ovako zajedno je veoma teško.
 
Hvala. Izgleda da ću nečega morati da se odreknem.
 
jeeej, BOXić :D

zEGweDI.jpg


A evo ga i speedtest

3641552643.png
 
Da li će moći da se pri potpisivanju ugovora za nove box pakete uzme i tablet, kao što je moguće uz net tarife?
 
krastavac. ti bi i jare i pare i magare :d
 
To je dobro pitanje, zasto ne bi moglo... pogotovu ako nije 50/2, nego 10/1 Box.
 
To je dobro pitanje, zasto ne bi moglo... pogotovu ako nije 50/2, nego 10/1 Box.

Pa zato sto ti na box paketu vec daju neke pogodnosti tako da bi bilo malo puno jos da daju tablet. Jer onda bi se korisnici net paketa bunili sto su ovi dobili sve to dok su oni samo dobili saku jada. Ne treba biti alav.
 
Koji je najbolji fon uz box sada za dinar?
 
Pa zato sto ti na box paketu vec daju neke pogodnosti tako da bi bilo malo puno jos da daju tablet. Jer onda bi se korisnici net paketa bunili sto su ovi dobili sve to dok su oni samo dobili saku jada. Ne treba biti alav.
Net korisnici mogu dobiti i vece brzine, Box ne mogu - 10, ili ko moze 50. Tacka.
Not fair ;)

Koji je najbolji fon uz box sada za dinar?
Alcatel 2005D ili Nokia 310 ili 220 (ne znam tacno). Svi ostali nisu za dinar.
 
Nazad
Vrh Dno