Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

samo da drze ovaj paket 50/2 po ceni od 1899din. ili da bude neki mega box 3 po ceni sadasnjeg box-a 3 bice ekstra
To nestaje cim se proda Telekom :( Ili se nakaci dovoljno ljudi da link ne moze da tera ;)
 
IPAN u Jagodini

Kao sto sam obecao evo fotografija IPAN-a koji se gradi u Jagodini. Ovo sto vidite na slici uradjeno je u zadnja 3 meseca :

img0736.jpg



Uradio sam jos par fotografija ulice kako bih demantovao one koji tvrde da se IPAN-ovi grade iskljucivo u velikim gradovima ili u gusto naseljenim mestima. Ka sto mozete da vidite na donjim slikama moja ulica uopste nije gusto naseljena a jedina zgrada u neposrednoj blizini IPAN-a je ova na donjoj slici sa 5 spratova.

img0737.jpg

img0738.jpg

img0739.jpg
 
Koliko vidim iz one slike gde se vozi bicikl ,to je gusto naseljeno mesto,ide kuca za kucom i u neposrednoj blizini visespratnica.Nije pustahija:smash:
 
Poslednja izmena:
To je kod Učiteljskog, nije nešto preterano urbano. To je jedina višespratica od 4 sprata :)
 
Koliko vidim iz one slike gde se vozi bicikl ,to je gusto naseljeno mesto,ide kuca za kucom i u neposrednoj blizini visespratnica.Nije pustahija:smash:

Pa vecina sela kod nas danas tako izgleda.Osim ako ne racunas neke vukoyebine gde tri kuce cine selo.
 
Ljudi dao sam vam link gde se detaljno vidi plan i program Telekoma Srbija izgradnje i implementacije mini IPAN-ova po Srbiji,koliko ja vidim medju svim onim mestima koja su tamo predvidjena i nabrojana su vecinom veliki i manji gradovi!Tako da svi mi koji smo u malim mestima,VDSL2 cemo videti samo na reklami Telekoma na TV-u! :(

http://prezi.com/cgwqqykqnmkw/izgradnja-i-implementacija-mini-ipan-ova/
 

Prilozi

  • canvas.png
    canvas.png
    55.7 KB · Pregleda: 292
Poslednja izmena:
Ljudi dao sam vam link gde se detaljno vidi plan i program Telekoma Srbija izgradnje i implementacije mini IPAN-ova po Srbiji,koliko ja vidim medju svim onim mestima koja su tamo predvidjena i nabrojana su vecinom veliki i manji gradovi!Tako da svi mi koji smo u malim mestima,VDSL2 cemo videti samo na reklami Telekoma na TV-u! :(

http://prezi.com/cgwqqykqnmkw/izgradnja-i-implementacija-mini-ipan-ova/


Ne znam odakle ti ovaj "detaljni plan" ali koliko vidim u njemu se Jagodina ne pominje a kao sto vidis na slikama koje sam postavio u Jagodini se vec uveliko radi na VDSL-u a u nekim delovima grada je cak moguce i prikljucenje tako da ti je taj plan izgleda malo zastareo.
 
Mozda tebi prave razvodni ormar za semafor:smackbum:
 
Jel na cenu megabox paketa treba dodati aktivaciju 3g na mobilnom i identifikaciju poziva to beše nije uključeno?
 
Jel na cenu megabox paketa treba dodati aktivaciju 3g na mobilnom i identifikaciju poziva to beše nije uključeno?

3G само ако узимаш и неки мобилни на рате. Када платиш све рате можеш да откажеш, то је 100 динара месечно
 
Mislim da je ukljuceno, ID bar jeste sigurno na fisknom. Elem, stiže ovo sokoćalo sinoć. Fino radi net 48/2 svaki put kad testiram, ALI onaj ruter je tolika trashina da je nemam reči. Wifi signal je KATASTROFA. Mi iznad ulaznih vrata u stanu imamo metalni ormarić gde dolaze svi kablovi i mali parch panel unutra. Tu mora da stoji ruter zbog optičkog kabla koji se tu završava, i onda zatvoriš ta metalna vratanca i ćaoooo po stanu od 60m2 2 crte na telefonu. Nešto je bolje kad otvorim vrata ali to izgleda moronski.

Ima li neka varijanta da se pojača signal na ovom ruteru, toliko je loš da se mislim da je smanjen negde namerno. Ili koja je druga opcija? Može li se na kraju prebaciti ovaj ruter u bridge mod pa da uzmem neki ozbiljniji ruter i da nakačim u dnevnu?
 
3G само ако узимаш и неки мобилни на рате. Када платиш све рате можеш да откажеш, то је 100 динара месечно[/QUOTE]

Ja koliko znam 3g se placa sve vreme ugovorne obaveze, tj. 2 godine.
 
3G se placa samo ako se uzme 3G telefone (mada ne znam sta smatraju pod 3G telefonom u MTSu, ali svi pravi 3G telefoni se ne isplate uz Box paket, tako da ne bi trebalo da pogadja vecinu :)).

Koji ruter imas, Mare? Da li si probao barem da promenis kanal? Loguj se kao admin, probaj prvo promenu kanala (na sve moguce isprobaj), i eventualno modulaciju probaj drugu. (admin/tzlkisonpk je user/pass)
 
Ugradis eksternu antenu,stavis malo produznog kabla i postavis antenu na metalni ormaric ili vec gde ti je zgodno.To sve kosta oko 1000-1500 dinara.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim po novom u box paketu neograniceni pozivi u fiksnoj mrezi, net sa 6 na 10, iptv i dalje osnovni paket, a mobilni paket manji 300, 300, 1gb
 
Da li se neko seca da li je ranije bilo 1500 smsova u bix mobilnom paketu ili mi se cini?
 
500 je bilo oduvek.
 
Da 500 je uvek bilo, evo upravo video moja greska, sada po novom daju 300min ka svim mrezama, 300 min u mrezi, 600 sms i net ostaje na 1gb, samo ne znam jel mora da se potrosi ovih 300min ka svim mrezama, pa onda imas 300min u mrezi, to mi nije jasno
 
Poslednja izmena:
samo ne znam jel mora da se potrosi ovih 300min ka svim mrezama, pa onda imas 300min u mrezi, to mi nije jasno

To izgleda ni oni ne znaju još uvek. Bio sam na nekoj njihovoj obuci prošle sedmice baš za prodaju BOX paketa u maloprodaji u kojoj radim. To je prva stvar koju sam pitao jer i sam koristim BOX. Dečko koji je držao obuku reče da još uvek nisu odlučili kako će to da ide.
 
Ugradis eksternu antenu,stavis malo produznog kabla i postavis antenu na metalni ormaric ili vec gde ti je zgodno.To sve kosta oko 1000-1500 dinara.

Na kraju sam dodao Linksys E900 u dnevnu, na ovom HG8245 ugasio Wifi i gotovo... Trebalo mi je u dnevnoj taman još 2 LAN prikljucka za NAS i komp pa sam ipak uzeo ovo, hvala.
 
Nije slab signal na njihovom ruteru nego si ga stavio u metalni ormarić, to je problem. Metal služi za izolaciju od elektromagnetnih talasa. Dobro da si i dve crtice izvukao.
 
Puko im net nesto, a podrska se svodi na to pozovite kasnije, neki lik na stranici njihovoj okacio stavili da ceka 40 minuta. Mamu im ****m! Zasto je tesko okaciti na sajt ili fb stranicu trenutno imamo kvar
 
Mozda im ne radi net pa nemaju pristup FB-u? :D
 
nesto cackaju ocigledno dns je pukao - sad videh da mi je brzina povecana na 10/1 :)
 
Ljudi jel su vam vec povecali na 10mbit, meni jesu ali ne ide po speed testu nikako preko 7 :(
 
Nazad
Vrh Dno