Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

To nije istina, VDSL je vec pusten i u nekim manjim mestima po Srbiji.
Naravno da ce na red doci na samom kraju naselja sa kucama zato sto je broj prikljucaka redji i samim tim je i investicija mnogo veca i tesko isplativa.
 
To nije istina, VDSL je vec pusten i u nekim manjim mestima po Srbiji.
Naravno da ce na red doci na samom kraju naselja sa kucama zato sto je broj prikljucaka redji i samim tim je i investicija mnogo veca i tesko isplativa.

ovo si negde proverio ili sam ti potvrdjujes?
 
Ako redovno pratis temu, procitao bi da su se javljali ljudi i iz manjih mesta kako su dobili VDSL...
 
Tu si u pravu,ali to se odnosi samo na stanovnike koji zive u vecim gradovima u zgradama,dok ovi drugi u malim naseljima i u kucama mogu samo da sanjaju! :(

Mislis da je to negde van drugacije? Ne, nijedna firma to ne radi sama, vec ceka da drzava subvencionise, ili propise "drakonske" zakone, gde ako se ne pokrije cela zemlja, dolaze kazne ;) Posto ovo drugo ne prolazi u kapitalistickom drustvu, ocigledno je ovo prvo.

Ako redovno pratis temu, procitao bi da su se javljali ljudi i iz manjih mesta kako su dobili VDSL...

Koliko sam ja ispratio, a ispravi me slobodno, to su sve mesta IZMEDJU nekih bitnih tacaka, pa su maltene usput samo dobili VDSL, a ne zato sto su planirana?
Tipa nesto od NS do Indjije, ili BG do Indjije..
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako redovno pratis temu, procitao bi da su se javljali ljudi i iz manjih mesta kako su dobili VDSL...

da i ja zivim u manjem mestu gde se evo skoro pola godine kopa za polaganje optike za VDSL

nego mene interesuje ovo za naselje sa kucama sto si spominjao

odakle ti informacija da ce to kasnije da prikljucuju u odnosu na zgrade?
 
То је логично и тако сви раде. Замисли блок зграда а свака има 50-100-200 станова, у 100м могу да имају 1000 корисника. На тој раздаљини може да буде десетак кућа и 5-6 корисника. Где би ти прво кренуо?
 
То је логично и тако сви раде. Замисли блок зграда а свака има 50-100-200 станова, у 100м могу да имају 1000 корисника. На тој раздаљини може да буде десетак кућа и 5-6 корисника. Где би ти прво кренуо?

Za vasu informaciju barem u manjim mestima radi se paralelno i gde su blokovi sa zgradama i kuce.

Mozda ce pustiti prvo zgradama ali svega par dana sto je u odnosu na vremenski period i obim radova zanemarljivo
 
Udaljen stepen ima domet od svega 200 do 300 metara.postavlja se tamo gde u toj razdaljini ima najvise vlasnika telefonskih linija.od udaljenog stepena idu novi bakarni kablovi ka svima onima koji su u tom dometu.sad zamislite pojedinacnu kucu koju treba povezati.
 
Udaljen stepen ima domet od svega 200 do 300 metara.postavlja se tamo gde u toj razdaljini ima najvise vlasnika telefonskih linija.od udaljenog stepena idu novi bakarni kablovi ka svima onima koji su u tom dometu.sad zamislite pojedinacnu kucu koju treba povezati.

a ko kaze da je jedna kuca?

ide najvise do 10-tak kuca na istureni stepen

do isturenog stepena ide opticki kabl, a dalje prema korisniku ide nov bakarni kabl sa bakarnom paricom
 
U Jagodini, koja je relativno mali grad, od pocetka godine se intenzivno radi na postavljanju isturenih stepena po celom gradu. Jedan takav se upravo postavlja na 10m od moje kuce i prema informacijama koje imam trebalo bi da bude spreman za prikljucenje korisnika negde u septembru. Inace u mojoj ulici postoji samo jedna manja zgrada a svi ostali smo u porodicnim kucama tako da ta prica o tome kako se prikljucuju samo stambena naselja i veliki gradovi nije tacna.
 
Ali su to verovatno guste kuce - tu moze biti i 20 korisnika na jednoj strani ulice samo. Od toga ce doduse biti mozda jedan za VDSL :D
 
Pozdrav svima. Videh ovu novu akciju telekoma povecanja neta sa 6 na 10 mbps pa reko' da upitam da li cu moci to izvuci.
Evo sta kaze calculator: F1AJjGn.png
Pa ako neko moze da izvuce neki zakljucak bio bih zahvalan.
Takodje, da li postoji mogucnost uzimanja HD Paketa uz obican box 4? Uradio bih to da bi mi zamenili ovaj 'skrnavi' STB.
 
Mozda neces izvuci svih 10, ali nekih 8 mb bi trebalo da hoces. A sto se tice HD-a, odmah zaboravi, nema sansi da radi na toj udaljenosti.
 
Ali su to verovatno guste kuce - tu moze biti i 20 korisnika na jednoj strani ulice samo. Od toga ce doduse biti mozda jedan za VDSL :D

neznam kao je kod drugih ali u mom komsiluku svi jedva cekamo da se zavrsi kopanje i da povezu IPAN

na ADSL-u brzina i stabilnost veze nam je zivi ocaj

o IPTV-u mozemo samo da sanjamo
 
Računaj da im od prvog zabodenog ašova u zemlju pa do toga da možeš da se prijaviš za vdsl treba minimum od 6 pa do 10 meseci.
 
Računaj da im od prvog zabodenog ašova u zemlju pa do toga da možeš da se prijaviš za vdsl treba minimum od 6 pa do 10 meseci.

Ne mogu da verujem da im treba toliko vremena ali na zalost u pravu si. Ima vec par meseci kako su poceli radovi na IPAN-u u mojoj ulici i za sada su iskopali rupu, sazidali betonsku plocu, izvukli neke blove iz zemlje, na betonsku plocu postavili neku metalnu kutiju u kojoj su ubacili kablove, nesto su povezivali na banderi i to je sve. Betonsku plocu jos uvek nisu zatrpali, nisu nam promenili brojeve telefona (prebacice nas na digitalnu centralu sa dodavanjem 8-ice ispred broja telefona) i sve to deluje jos veoma daleko od zavrsetka. Ono sto me posebno nervira je to sto se radovi odvijaju po sledecem principu : jednog dana angazuju nekog cigu da nesto kopa, nakon 15 dana dodju pa nesto cackaju na banderi, nakon 10 dana postavise metalnu kutiju, sada ne rade nista vec celih 20 dana itd.. Kada sam pre 40 dana bio kod direktora Telekoma pozvali su sefa zaduzenog za izvodjenje radova na IPAN-u i rekao je da ce sve biti gotovo za mesec dana. Od tada je proslo vec 40 dana i pre neki dan ga je direktor opet zvao i sada mu kaze bice gotovo u septembru. U kakvom rasulu od drzave mi zivimo to je neverovatno, pa svi ovi poslovi bi mogli da se zavrse za par dana a ne da traju skoro godinu dana. Videcu danas da uslikam celu situaciju pa da ovde postavim slike.
 
Kroz moje mesto već postoje ukopane okitenske cevi ( urađeno pre 5 god. i više) za optiku ali samo kroz,, glavne" ulice i na tom se stalo
Verovatno im nije u interesu da rade manja mesta , prvo da se urade gradovi a za ostale ako bude - bude........
 
Mozda neces izvuci svih 10, ali nekih 8 mb bi trebalo da hoces. A sto se tice HD-a, odmah zaboravi, nema sansi da radi na toj udaljenosti.

Jel postoji neki drugi nacin onda da dobijem drugi STB? Ovaj je neki zastareli i sporo prebacuje kanale. Kod prijatelja sam video neki malo veci sa HDMI-jem (nije uzeo HD paket) i zaista brzo radi.
 
Nema vise onih vecih STB-ova, bar su tako meni rekli pre nekih mesec dana kada sam uzimao box. A sad zavisi sta je za tebe sporo, obicno ovi Amino STB-ovi prebacuju kanal za 2.5-3 sekunde, tako da to i nije toliko lose.
 
Utroseno je dva meseca samo na cekanje da distrubucija da napismeno telekomu koje je brojilo za zajednicku struju da bi majstori mogli da naprave instalaciju za ipan.
Dva meseca je otpalo na zemljoradnicke poslove.
Dva meseca i sad tece treci mesec otpada na konfigurisanje ipana.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji neki drugi nacin onda da dobijem drugi STB? Ovaj je neki zastareli i sporo prebacuje kanale. Kod prijatelja sam video neki malo veci sa HDMI-jem (nije uzeo HD paket) i zaista brzo radi.

Пријавиш се за ХД пакет, одеш по нови СТБ и онда када прође тих месец дана одјавиш ХД а СТБ ти остане.
 
Poslednji ko dolazi je Super Mario,taj preveze sve telefone sa starih regleta na nove i onda u sistemu postoji podatak da parica podržava VDSL.

Pre njega idu Pacmani koji proždiru razne izolacije sa kablova.

Pre Pacmana ide takozvana Teheranska konferencija koja je u stvari neka komisija za prijem nečega što će tek biti predmet daljeg rada.

Pre Teheranske konferencije ide sinak od Sofronija sa sve lapatopetom pod miškom, koji pušta sam havajac u rad.

Pre Sofronijevog sinka idu Nindža Kornjače koje provlače optički kabl kroz kanale.

Pre Nindža Kornjači idu Transformersi koji traže transformatore da se nakače na struju i da instaliraju havajski ipan.

Pre Transformersa idu Pirati sa Kariba koji kopaju zemlju gde im se učini da če pronaći nešto pametno i koje nije briga šta im sve stoji na putu.

Pre Pirata sa Kariba stoji ogroman višak nečega ,što niko ne zna čemu služi a uz to i ne radi.
 
Poslednja izmena:
Poslednji ko dolazi je Super Mario,taj preveze sve telefone sa starih regleta na nove i onda u sistemu postoji podatak da parica podržava VDSL.

Pre njega idu Pacmani koji proždiru razne izolacije sa kablova.

Pre Pacmana ide takozvana Teheranska konferencija koja je u stvari neka komisija za prijem nečega što će tek biti predmet daljeg rada.

Pre Teheranske konferencije ide sinak od Sofronija sa sve lapatopetom pod miškom, koji pušta sam havajac u rad.

Pre Sofronijevog sinka idu Nindža Kornjače koje provlače optički kabl kroz kanale.

Pre Nindža Kornjači idu Transformersi koji traže transformatore da se nakače na struju i da instaliraju havajski ipan.

Pre Transformersa idu Pirati sa Kariba koji kopaju zemlju gde im se učini da če pronaći nešto pametno i koje nije briga šta im sve stoji na njihovom putu.

Pre Pirata sa Kariba stoji ogroman višak nečega ,što niko ne zna čemu služi a uz to i ne radi.

mi se jos druzimo sa piratima a doklece to neznamo :d
 
Pečat naše saglasnosti za instalaciju ipana udaren je zime gospodnje 2013.Sada se dani odbrojavaju kao u vojsci,mazda 2 a čekamo formulu 1.Vama samo da ne zapadne pežo 308.
 
Pečat naše saglasnosti za instalaciju ipana udaren je zime gospodnje 2013.Sada se dani odbrojavaju kao u vojsci,mazda 2 a čekamo formulu 1.Vama samo da ne zapadne pežo 308.

nismo mi neki probiraci :d

ako stignu da ga puste 2015 god. bicemo presrecni

samo da drze ovaj paket 50/2 po ceni od 1899din. ili da bude neki mega box 3 po ceni sadasnjeg box-a 3 bice ekstra
 
Ili neki mega box 100:cool:
 
Nazad
Vrh Dno