Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ово сам добио као одговор!

Prvo ce se trositi minuti za nacionalni saobracaj, a zatim minuti u mt:s mrezi, prilikom pozivanja brojeva iz mt:s mreze.

Da li to znaci da ce se i pozivi ka MTS mrezi racunati u tih prvih 300 minuta koji su predvidjeni za nacionalni saobracaj (a verovatno da hoce) jer ako je tako to je ona degradacija u odnosu na staru tarifu od 500 minuta ka svim mrezama. Zamislite da ste potrosili tih 300 minuta i potom ste ograniceni samo na MTS sto nikako nije dobro. Da se bar od starta pozivi u MTS mrezi skidaju od 300 minuta namenjenih za MTS a ostalih 300 minuta samo za ostale mreze pa da kazemo da je ponuda korektna, ovako jedan veliki minus na BOX paket i samo zbog toga se dvoumim da li da uzmem Mega Box ili VDSL 50mbit po ceni 10mbit a mobilni kod drugog operatera (koristim kablovsku tako da mi IPTV ne znaci nista, izuzev tih HD kanala, mada skoro i da ne gledam TV).
 
Kanal se zove High one Hd
 
Da li to znaci da ce se i pozivi ka MTS mrezi racunati u tih prvih 300 minuta koji su predvidjeni za nacionalni saobracaj (a verovatno da hoce) jer ako je tako to je ona degradacija u odnosu na staru tarifu od 500 minuta ka svim mrezama. Zamislite da ste potrosili tih 300 minuta i potom ste ograniceni samo na MTS sto nikako nije dobro. Da se bar od starta pozivi u MTS mrezi skidaju od 300 minuta namenjenih za MTS a ostalih 300 minuta samo za ostale mreze pa da kazemo da je ponuda korektna, ovako jedan veliki minus na BOX paket i samo zbog toga se dvoumim da li da uzmem Mega Box ili VDSL 50mbit po ceni 10mbit a mobilni kod drugog operatera (koristim kablovsku tako da mi IPTV ne znaci nista, izuzev tih HD kanala, mada skoro i da ne gledam TV).

Бојим се да си у праву. И са моје тачке гледишта ово је један велики корак уназад. Да је бар омогућено да се непотрошени минути пребацују у следећи месец па да човек мало приштеди овако одоше 200 минута. Озбиљно се размишљам да када ми истекне уговор (а има још доста времена) "изађем" из Кутије. Ја те ХД канале нисам никада активирао,а и није неки избор на ИПТВ-у.
 
Evo kako je kod mene:

1. TV. Mi u stanu godinama nismo imali TV (bez zezanja) i uzeli smo ove godine LG LA660s. Potpisali smo ugovor na godinu dana IPTV (plus smo dobili gratis prvih 30 dana). Kada svi gledaju TV da gledamo i mi. Sada smo uzeli HD paket zbog svetskog prvenstva u fudbalu koji isključujemo kada se završi prvenstvo za par dana. Jedva čekamo da istekne ugovor u drugom mesecu 2015. godine za IPTV. Da li smo se odvikli ili je nešto drugo u pitanju ali ni jednog člana porodice TV programi ne zanimaju. Gledam likove koji uzimaju dodatni STB uređaj i ne kapiram šta ima da se gleda na TV-u?

2. Net. Treba mi brži net (VDSL, ali nemamo još uvek tehničke mogućnosti) pošto gledam BD filmove od 40-50 giga i zaista je smaranje kada trebaš da čekaš nekoliko sati da se film preuzme.

3. Fiksni. Zbog ADSL-a i TV-a moramo da držimo fiksni koji baš, baš malo koristimo ali i njega ćemo vremenom da ukinemo i da koristimo samo mobilne telefone.

4. Mobilni. Oni se sa nama sprdaju kada daju toliko minuta u BOX paketu. Verovatno je OK za penzose, ali za današnje razgovore (kada malo ko koristi fiksni) i net, ovo je smešno.

U zgradi imamo Orion, SBB i Telekom.
SBB do sada nije uspeo da sredi probleme koji godinama traju (moraju da se koriste neki pojačivači, ljudima puca net svako malo, 1000 puta su izlazili na teren, imali su problema sa kućnim savetom, neće da plate a hoće da imaju besplatan net, tv... kao i većina predsednika kućnih saveta - ponašaju se kao vlasnici zgrade, može i javna kuća u zgradi da se otvori samo ako oni imaju ličnu korist od toga), ima puno ljudi koji su ušli u stanove koji su godinama bili prazni (državni službenici ih čuvali za sebe, ovi saznali adresu...) tako da se jedno vreme SBB skroz isključio iz zgrade pa opet uključio...
Telekom. Jedini problem je taj što nemamo VDSL. Net, TV, fiksni, sve šljaka bez problema.
Orion. Kod Oriona smo imali Premium internet tri meseca (tako smo sklopili ugovor da bi isprobali net) ali imaju klošarske cake sa računima da ih ne štampaju, par puta u ta tri meseca je pukao net. Nisam isprobao njihov TV tako da ne mogu da kažem kako šljaka.

Da rezimiram.

1. Ne treba nam TV usluga.
2. Ne treba nam fiksni.
3. Treba nam net velike brzine kako download-a tako i upload-a.
4. Trebaju nam mobilni/net porodični paketi gde bi po nekoj umerenoj ceni mogli da imamo brdo besplatnih minuta (nevezano za mrežu koju pozivamo) kao i net (ako već imaš net paket da može da traje mesec dana a ne tri dana).

Ovo što Telekom radi sa pretplatom nije u redu (600 + dinara).

Sačekaćemo da istekne ugovorna obaveza za IPTV (ne bih da sada raskinemo pa da plaćamo penale) kada možemo da se nagledamo Lee Kiš i Sanje Marinković do kraja ugovora pa da ukidamo i TV i fiksni i net i da vidimo do tada da li nekako možemo VDSL pre ko nekoga drugog. Orion sada nudi:

8 Mbps / 1 Mbps za 999
16 Mbps / 1 Mbps za 1266
24 Mbps / 1 Mbps za 1533
50 Mbps / 10 Mbps za 3499
100 Mbps / 20 Mbps za 4999

pa ćem oda vidimo za ovaj paket 50 Mbps / 10 Mbps za 3499 ako u međuvremenu pojeftini do početka 2015.

Što se tiče mobilnog čekamo iPhone pa da vidimo šta nam valja činiti.
 
Zaboravio si na ponudu telekoma 50 po ceni 10 (1.900 din) i na to dodas neki mts paket uz 50% popusta recimo mix net l sa 600 minuta ka svim mrezama i to je dobitna kombinacija.

Meni isto ne teba iptv niti box fiksna linja.

Ja cekam 100 mega ,ultra,super,deluxe box paketic:d

1000 minuta ka svim mrezama.
3 dodatna iptv hd boksa free.
fiksni sa dodatnih 100 minuta ka inostranstvu.
 
Poslednja izmena:
Box paket ti sada daje mogucnost da dodas vise mobilnih linija u Box paket, po 250RSD mesecno i medju njima razgovaras besplatno. Ne znamo da li se trose prvo minuti u pretplati ili idu paralelno doduse :(
Nece ti niko kod nas ponuditi vise minuta ka svim mrezama u skorije vreme (pre ulaska u EU verovatno), za slicnu cenu. Ali zasto MTS ne nudi opcije minuta ka MTS mrezi kao dodatak, jbm li ga...
 
Zaboravio si na ponudu telekoma 50 po ceni 10 (1.900 din)

Nisam zaboravio nego nemam tehničke mogućnosti za Telekom VDSL pa ni ne spominjem tu opciju.

Box paket ti sada daje mogucnost da dodas vise mobilnih linija u Box paket, po 250RSD mesecno i medju njima razgovaras besplatno.

Nerviraju me te njihove cake ako dodaš još 250 imaćeš ovo, ono ti je uračunato u ovo...

Neka kažu:

ADSL/VDSL + IPTV + Fiskni + Mobilni = Cena

ADSL/VDSL = Toliko i toliko mega
IPTV = SD + HD kanali (i navesti koji su kanali u pitanju)
Fiksni = Prema mobilnom iz BOX-a besplatno
Mobilni = Prema fiksnom iz BOX-a besplatno

A oni ti kažu: "SD kanale dobijaš, isto tako dobijaš i Arenu besplatno, ali znaš do Nove godine, šta će biti posle niko ne zna, HD kanali se dodatno naplaćuju, mobilni dobijaš toliko minuta ali prvo moraš da nazoveš strinu, ako nazoveš strica onda ti se drugačije obračunava, evo ti paket besplatno ali je po svakom broju dodatnih 250 din. ako uzmeš 3 broja to ti je 750 din, ako uzimaš VDSL moraš IPTV"...
 
Eh sad, to uopste ne kazu tako...
Arenu uopste ne vidim da promovisu kao besplatnu, vec da je samo napomena da je besplatna do kraja godine.
Isto nigde ti Box ne promovisu sa neogranicenim "besplatnim" saobracajem izmedju Box linija, vec ga promovisu kao dodatnu uslugu, koja se naplacuje.

Mada je TS najvise zakomplikovao ono sto nema potrebe i ne daje ono sto moze i treba, a ljudima znaci. Ne bi se reklo da neko pokusava da osmisli ponudu, vec da se pravi kako nekom konkretnom odgovara :)
 
Neogranicen besplatan saobracaj je ako imas fiksnu liniju u box paketu i zoves drugi fiksni telekom broj.

Ko uzme mega paket u njemu je vec uracunata hd pretplata pa do kraja ugovora mozes gledati arene HD.

Sve u svemu taj ko im radi opise paketa,stvara najvecu zbrku.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Box paket ti sada daje mogucnost da dodas vise mobilnih linija u Box paket, po 250RSD mesecno i medju njima razgovaras besplatno. Ne znamo da li se trose prvo minuti u pretplati ili idu paralelno doduse :(
Nece ti niko kod nas ponuditi vise minuta ka svim mrezama u skorije vreme (pre ulaska u EU verovatno), za slicnu cenu. Ali zasto MTS ne nudi opcije minuta ka MTS mrezi kao dodatak, jbm li ga...

Možda je ovo odgovor zašto to rade.
Ove godine jedan moj prijatelj rešio da uzme postpeid karticu za mobilni (ne treba mu mobilni telefon ima njegov), Kada mi je opisao za koju namenu mu treba telefon to je izgledalo otprilike ovako: mesečno do 200 minuta razgovora, internet tek da proveri meil i malo surfa tek da prelista štampu. Ja mu preporučim da mu je naj ekonomičnije da uzme telekomov BOX paket i da je tu sve skockano u jedan paket a ima 500 minuta ka svim mrežama, pošto već koristi telekomov ADSL, fiksni a ima Total tv. Lepo sve objediniš i eto ako ti odgovara to je moj predlog da se ne cimaš oko računa. On sav oduševljen kaže da mu to odgovara na jednom računu da ima sve i da je posebno zadovoljan mobilnom tarifom, odem ja za Švicu i vratim se za nedelju dana a komšija me zvao na pivo i da se pohvali.
Na stolu novi Samsung android a paket Prenesi i surfuj L od Telenora. Znači telenorov paket sa 300 minuta razgovora i 500mb interneta za ako se ne varam 1500 dinara . Lepo mi nazdravili i zalili kao što je red. Nisam mogao da izdržim i da ga ne pitam: zašto si se odlučio za telenor i ovaj paket a zašto ne za telekom i njegovu ponudu. Znate koji je odgovor bio? On je krenuo u Telekom al tamo je bila gužva i izašao napolje na vazduh a tu pored video telenor i tamo nije bilo gužve. Ušao je unutra a one devojke su mu se tako lepo nasmejale i vrlo su prijatne a radi im i klima. Potom je rekao zašto je došao al da mu one kažu jel imaju oni nešto tako? 'One' su mu lepo objasnile da će svugde da ima signal koji je vrhunski, a za razliku od konkurencije dobiće i mobilni a nakon potrošenih 300 minuta ima besplatne razgovore u celoj Telenor mreži. Ali je zbog toga paket malo skuplji od konkurencije i da nemaju BOX ali na kraju krajeva šta će mu i fiksni kad sad ima njihov lep mobilni telefon sa 300 minuta na raspolaganju. Inače znam čoveka tako da o korišćenju mobilnog internetu nema ni reči a razgovori su na nivou javljanja kad ga neko pozove , pozivi jako retko.

Znači da korisnici na taj način biraju operatera. Nije bitno što je to jeftinije nego je bitno kako prodajno osoblje obavlja svoj posao. Nemojte misliti da se svi koji uzimaju postpeid tarife razumeju u ovo o čemu ovde pričamo, da se razumeju niko nebi koristio VIP. Ali ljudi su takvi kakvi su, misle da sve znaju i da su najpametniji. E sad, Telekom je uvideo da te fore sa besplatnim minutima pale kod dva operatera i on se nonšalantno opredelio za istu varijantu, što je definitivno korak u nazad. Razgovori unutar mreže ne treba da se tarifiraju i treba da budu odvojeni.
Ovo je jako loša vest za postojeće korisnike BOX paketa, da su lepo razdvojili pozive u mreži od svih poziva to bi bilo ok. Inače nemojte da vas čude potezi provajdera. Tamo gore u menadjmentu sede likovi koji ne gledaju interes korisnika, oni su plaćeni da izvuku maximum novca iz naših novčanika. Pri tom izvlačenju se služe svakakvim trikovima i mamcima koji nam najčešće ne trebaju. Korisniku dati što manje a izvući što više , za to su debelo plaćeni i to im je posao. Ja vam garantujem da će za 10 godina BOX paket koštati 10000 dinara a u njemu će biti sve i svašta , stvari koje nikada nećemo koristiti. Deca već danas u školskim torbama nose najnovije modele Samsunga sa paketima od po 3000 dinara i to se smatra za normalnu stvar u životu. Moje lično mišljenje je da to nije posledica tehnološkog napretka već snobizma roditelja.
To je moje mišljenje zašto oni to tako rade, vide da fora pali pa ajde i oni. Mislim da je njihov najveći adut VDSL, ako njega uspeju u skorije vreme da masovno realizuju u BOX onda će zadržati primat a ako ne....
 
Nije je ni bilo na sajtu, koliko znam, bilo je samo flajera poslatih onima koji imaju uslove. (odgovor na pitanje za promo 50 po ceni 10)
banacanin, znaci zbog manje guzve otisao u Telenor? E takvima ne treba dati pravo glasa :)
 
Poslednja izmena:
Zapravo, ljudi koji sednu pa satima kalkulišu koji je paket i kod koga bolji, su u manjini. Većina se opredeljuje na osnovu preporuke poznanika, povoljne cene telefona ili agresivne/dobre reklame. Količina minuta svakako igra ulogu ali ne presudnu jer vidimo da ima i drugih parametara. Na primer gde je manja gužva, ili gde se više smeju :)
Ja sam banku odabrao jer mi je blizu a ne zato što ima manju kamatu. I nisam pogrešio. To mi je bilo od najvećeg značaja da bih mogao da završim posao kad mi treba.
Različite su potrebe. A ovog što je izašao kad je bila gužva i otišao u Telenor, mogu da razumem. U tim situacijama ljudi pucaju :smash:
 
Moze UB uz MegaBox, samo ubodi nekog normalnog na 19813.
Nema nigde zvanicnih detalja, ali prolistaj ovu temu, ima i flajer cini mi se:
- 50/2 VDSL (moras biti ispod 300m od centrale da bi te pustili)
- IPTV HD
- Mobilni (300 ka svim + 300 ka MTS, 600 SMS, 1GB) - ovako ce biti od avgusta, pa na tu tarifu racunajte
- fixni
Za cenu Box4 + cena HD usluge za IPTV (oko 400din). Trenutno ispada 3516 cini mi se, a bice oko 3600 od 1. avgusta.

U odnosu na aktuelni BOX paket, bolja je internet ponuda ali je je mobilni slabiji, loš koncept jer opet nije za zahtevne korisnike, a deluje da su njih želeli da privuku obzirom da je aktuelni BOX sasvim ok za nezahtevne korisnike.
 
Cena za MegaBox je takva, jer taj paket nije konkurentan na tržištu.Tačnije nije dostupan.Nije mi jasno zbog čega ga porediti sa bilo kojom ponudom.Telekom ima očajnu ponudu HD paketa,u Box paketu počinju da liče na ostala dva operatera mobilne telefonije,fiksni im je 5x skuplji od jedine konkurencije(računajući sve dodatne funkcije fiksne telefonije,pozivi ka inostranstvu).Da ne spominjem kvalitet fiksne mreže vezano za problema oko isporuke usluga u Box-u.Pa to se kod 50% pretplatnika redovno dešava,samo je 30% onih koje ne interesuje,a 20% onih koji zovu podršku svaki dan.Mnogo toga bi u Telekomu trebalo da se promeni!
loš koncept jer opet nije za zahtevne korisnike, a deluje da su njih želeli da privuku obzirom da je aktuelni BOX sasvim ok za nezahtevne korisnike.
Upravo tako.Ali zahtevne ne mogu da ispoštuju.
 
Poslednja izmena:
Svi osim Sbb-a imaju ocajnu hd ponudu tako da to nije merilo za poredjenje.
Drugo i najbitnije je da onaj ko nema sbb ili nekog dobrog kablovskog net operatera taj mora da placa taj glupavi fiksni telefon.
Ovde se pod pojmom konkurentnosti misli na to sta imas od infrastrukture pa tek onda gledas cene.Sta meni vredi sto neko moze da odjavi fiksni da ima najbolje hd kanale i najaci net kad nemas infrastrukturu za tako nesto.
Ptt kds namerno nece da napravi opticki net ili tome slicno jer bi u tom slucaju svi otkazali fiksni pa bi izgubili dosta para ako se dobro zna da je njihovo iznamljivanje centrala telekomu enormno visoko.Telekom isto tako nece da ide optikom ili eternetom do stana bas iz razloga da ne mozes da otkazes fiksnu liniju.
Po meni zakon treba biti takav da ako hoces adsl a neces fiksni ne trebas da placas fiksni telefon vec samo ono sto koristis a to je adsl.I ovako je telekom vlasnik linije pa ako neces fiksni njima je valjda interes da ti kroz cenu adsl pretplate isporuce bakarnom paricom uslugu.
 
Poslednja izmena:
Mene zanima taj MegaBox ali mislim da nemam uslova da mi linija izgura 50/2. A jel mogu ja to svakako da trazim pa nek vuce koliko vuce? :D Ili da se jednostavno zadovoljim sa povecanjem sa 6 na 10 Mbps?
 
Ne može, pitao sam ja. Ili 50/2 ili 10/1. Varijanta ne može 50/2 ali može 30/2, pustite mi to - ne može.
 
Zbog iptva verovatno.
 
Moguće, mada mi je to retardirano. Da zaokružimo iptv na 10, daju ti još 10 to neka je 20 ukupno. Ako linija može da izgura 30 zašto ne puste još 10 interneta...
 
Slazem se, kao da stekaju vdsl portove.
 
VDSL je drugačija tehnologija u odnosu na ADSL. Sve preko 12dB slabljenja signala loše utiče na linije, tako da se prave dodatni problemi operateru. Niko u svetu ne pušta VDSL preko ove margine slabljenja linije, pa neće ni Telekom. Ov informaciju sam dobio od inženjera iz Telekoma, a pronašao sam slične podatke i na netu. Ako su mene slagali, slagao sam i ja vas.
 
VDSL je drugačija tehnologija u odnosu na ADSL. Sve preko 12dB slabljenja signala loše utiče na linije, tako da se prave dodatni problemi operateru. Niko u svetu ne pušta VDSL preko ove margine slabljenja linije, pa neće ni Telekom. Ov informaciju sam dobio od inženjera iz Telekoma, a pronašao sam slične podatke i na netu. Ako su mene slagali, slagao sam i ja vas.

Poštujem to što je reklo stručno lice, mene zanima da li će oni nešto preduzeti po tom pitanju? Ima li nešto da se postavi izmedju korisnika i cenrale pa da bude manje slabljenja? Hvala na informaciji.
 
Pa Telekom vec postavlja isturene stepenove po celoj Srbiji i tako smanjuje razdaljinu izmedju centrale i korisnika...
 
Pa Telekom vec postavlja isturene stepenove po celoj Srbiji i tako smanjuje razdaljinu izmedju centrale i korisnika...
Tu si u pravu,ali to se odnosi samo na stanovnike koji zive u vecim gradovima u zgradama,dok ovi drugi u malim naseljima i u kucama mogu samo da sanjaju! :(
 
Nazad
Vrh Dno