Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

@banacanin
Bravo druže... Nego, jedina zamerka (dugogodišnji sam box 4 korisnik) je za mobilni paket, jer mi se ovo razvodnjavanje 300 'vamo, 300 tamo uopšte ne sviđa. Moja dosadašnja praksa je bila da fiksni maltene nisam ni uzimao u ruke, jer sam u ovih sadašnjih 500 minuta u nacionalnom saobraćaju (podrazumeva i zvanje sa mobilnog na fiksni) obilato koristio i nijednom do sada nisam pogledao stanje preostalog saobraćaja za telefoniranje (jedino sam ovaj data internet od 1gb počeo da razvlačim na mišiće, ali za normalnog korisnika i to je sasvim dovoljno). Sada čitam na njihovom sajtu "i to:300 minuta ka svim mrežama u domaćem saobraćaju" (?!), gde se izgubi ono "nacionalni saobraćaj"? Šta to znači? Da ću i dalje moći sa mobilnog pozivati nekog u fiksnoj mreži u ovih 300, ili ću morati da koristim fiksni (koji više ne koristim) za te stvari? I da, mogli su bar dodati još 500mb na ovih 1gb, kad su već podigli net na 10mb.

edit: za pojedine koji bi da tuže... pa jel vi uopšte čitate ugovor ili samo potpisujete zadnju stranu? Pa šta mislite, da imaju takve pravnike gde ćete im vi naliziti "rupe" u ugovoru?
 
Poslednja izmena:
banexbanex ... edit: za pojedine koji bi da tuže... pa jel vi uopšte čitate ugovor ili samo potpisujete zadnju stranu? Pa šta mislite je napisao(la):
Да правници су им смешни као и у свим државним и приватним фирмама које су погубиле све спорове који су покренути против њих. Задње пресуде против банака које су имале сличне уговоре је само доказ какви им балавани од правника седе у канцеларијама. Ово је банана држава, па је правда спора а пресуда која је донешена против неких и не достижна.
Чувене реченица односно тачка уговора које имају сви провајдери уколико дође до промене уговора ви можете раскинути тај уговор, је шарлатанство.
Уколико се неко осмели и тужи неког провајдера сваки поштени судија донеће пресуду у вашу корист. Ове компаније морају да послују па закону, ту чувену клаузулу неће узети у обзир ни један поштен судија који суди по законима ове земње. Једнострано мењање уговора је скоро не изводљиво у правним државама. Сваку насталу штету такође би сносио тај провајдер у овом случају Телеком.
Тако да би корисници могли да кажу слажем се да имам неограничен интернет 10/1, неограничене позиве у фиксној телефонија, али око услуге за мобилни се са вама не слажем. У земљама уређеним правом ви би могли да тражите да вам остане тих 500 минута или да вам не мењају уговор и цене из уговора.
 
Zahteve za ove nove Box pakete ne prihvataju do 1.08. A nece postojati mogucnost da se uveze ADSL u promociji sa tabletom u neki od tih box paketa. Posto su me zvali iz Telekoma da Tesla tableta nece biti naredne 3-4 nedelje i ponudili da uzmem neki od ASUS modela mislim da cu sacekati taj famozni 1.08. mozda tad i uz box paket daju neki tablet...
 
@maloludilo... Možda je tako druže, ali zaboravljaš činjenicu da mi nismo uređena država. U Švedskoj da, ali to kod nas ne pije vodu. Ako ti je čuvena rečenica šarlatanstvo zašto si isti taj ugovor potpisao? Svaki ugovor pročitam i prostudiram radi sebe ali na kraju dođeš do toga da su na svaku stvar mislili, a to zaključiš po tome što su pokupili određene članove iz zakona koji njima odgovaraju, jer oni prave ugovor a ne ti ili dve strane, tako da njima odgovara kako god da okreneš. Tvoje je da moliš boga da do određenih ekstremnih situacija ne dođe, a da progutaš koje sitno poskupljenje, zakidanje i sl. za koje postoji naznaka u ugovoru (koji si potpisao) da do takvih stvari može doći. Mrzi me da tražim ugovor da ga još jednom pročitam, ali svi se mi nešto bunimo, tražimo pravdu a ovamo potpisali ugovore na j.... dve godine . Mislim, ko nas tera. Ne branim ih, ali im se jednostavno može. Evo ti jedan banalan primer aneks ugovora iz moje firme za posao van svog mesta prebivališta... Ugovor se bla, bla, bla ne mora potpisati.... bla, bla, bla ... svako ne potpisivanje ugovora od strane radnika dovodi do otpuštanja sa posla Malo karikirano ali mislim da ti je poenta jasna. Ja iskreno nemam vremena da se akam po sudovima da bih isterao pravdu za 100 minuta više, ko je dokon neka tera. Mogu jedino da razmislim nakon dve godine šta da radim, ali znajući ostale ovi su najpovoljniji i najviše daju tako da...
 
Zahteve za ove nove Box pakete ne prihvataju do 1.08. A nece postojati mogucnost da se uveze ADSL u promociji sa tabletom u neki od tih box paketa. Posto su me zvali iz Telekoma da Tesla tableta nece biti naredne 3-4 nedelje i ponudili da uzmem neki od ASUS modela mislim da cu sacekati taj famozni 1.08. mozda tad i uz box paket daju neki tablet...

Ako ne moze promocija sa tabletom, da li je ista situacija sa promocijom prva 3 meseca za dinar?
 
Juce sam putem mail-a,postavio pitanje mts sluzbi koliki ce da bude upload za box posle 1 avgusta i malopre dobijem odgovor:

-Upload brzina protoka ostaje ista kao i do sada, do 1024 Kb/s. :S:
 
Pa vi zezate? Ocekujete da se zakoni fizike promene i ADSL omoguci vise od 1Mbps upload?
 
Pa vi zezate? Ocekujete da se zakoni fizike promene i ADSL omoguci vise od 1Mbps upload?

He,he,davno su bili casovi fizike,a i verovatno sam pobegao sa bas tog casa kad je profa objasnjavao zasto je nemoguce da ADSL ima veci upload.,)Tamo negde osamdesetih godina...:d
 
Da li neko zna tacne cene i šta ulazi u mega paket ,nakon ovih novih box paketa???
 
Pa niko ti to tacno ne moze reci, ali ono kako bi trebalo da bude je 3199 din + pretplata za HD 405din. U prevodu sve zajedno ~3604din.
 
Ово је долазило у неке сандучиће. Ипак, вероватно ће да буде промењено.

Mega.jpg
 
Blagodarim na sandučiće.

Prosto je neverovatno da saopštavaju nove mega pakete a dan posle najave promene box paketa.Ovo su dobili verovatno oni koju su odmah priključeni na vdsl stepen.
 
MegaBox je vec koju nedelju poznat ali je samo za vdsl korisnike pa nije javan. Bix4+iptv hd. 50/2 vdsl ostalo isto.
 
Problem je što na flajerima pišu stari box paketi sa starim telefonskim impulsima i starim mobilnim tarifama,pa se postavlja pitanje šta potpisuješ i šta u stvarnosti dobijaš.
 
Poslednja izmena:
Problem je što na flajerima pišu stari box paketi sa starim telefonskim impulsima i starim mobilnim tarifama,pa se postavlja pitanje šta potpisuješ i šta u stvarnosti dobijaš.

Dobijam 50Mb/s net IPTV + HD paket (ova dva vec imam i koristim), 300 impulsa u fixnoj i postpaid paket od 500 min, 500sms i 1gb net (posle isteka 1gb smanjuje se brzina). Od 1.8. mobilni paket prelazi u 300 + 300 minuta i minuti se trose istovremeno, ne treba da se prvo potrosi 300 minuta ka svim mrezama.

Sto se mene tice dobijam sledece:
placao sam: 1900+1400+500+1000 (net, IPTV + HD paket, fiksni), ako uracunam Mix Net L sa popustom 50% jer je on najslicniji po minutima postpaidu iz box paketa.
dobijam: Megabox za 3.519 din i ustedu od ~ 1300 din.
 
Dobijam 50Mb/s net IPTV + HD paket (ova dva vec imam i koristim), 300 impulsa u fixnoj i postpaid paket od 500 min, 500sms i 1gb net (posle isteka 1gb smanjuje se brzina). Od 1.8. mobilni paket prelazi u 300 + 300 minuta i minuti se trose istovremeno, ne treba da se prvo potrosi 300 minuta ka svim mrezama.

Sto se mene tice dobijam sledece:
placao sam: 1900+1400+500+1000 (net, IPTV + HD paket, fiksni), ako uracunam Mix Net L sa popustom 50% jer je on najslicniji po minutima postpaidu iz box paketa.
dobijam: Megabox za 3.519 din i ustedu od ~ 1300 din.

Ovo za 300+300 ti nije sigurno iako su ti rekli u poslovnici, bice dobro ako je tako.
 
Meni je odavno istekao ugovor za box pa sam sada mesečar.
Placam oko 2.800 dinara,6 mega neta,sobilni i mobilni pa se preračunavam na koju kartu sada da odigram.Kada bi samo bilo mega paketića bez Iptv-a.
Taman mi danas rekose iz telekoma da za oko 7 dana dolazi super mario da pusti više taj ipan.
 
Poslednja izmena:
Od 1.8. mobilni paket prelazi u 300 + 300 minuta i minuti se trose istovremeno, ne treba da se prvo potrosi 300 minuta ka svim mrezama.

Ako bude ovako kao sto kazes,onda mislim da se BOX totalno isplati i da je to pravi pogodak Telekoma! :)
 
Na telekom facebook stranici je bas neko pitao za minute, a oni odgovorise da se prvo trose minuti ka svim mrezama pa zatim minuti u mts mrezi...
 
То нико не зна, данас су давали информације да се прво троши 300 за све па и mt:s а тек после тога 300 у мрежи. Такође су даване информације да у Бокс пакетима има флет фиксна према Телеком фиксној али нема оних 150 према осталима. Обична фиксна има 150 минута коју год фиксну да зовеш.

Мени све ово не значи много а мислим да ће у пословницама свако да има другачије тумачење. Као и за КТ.
 
Na telekom facebook stranici je bas neko pitao za minute, a oni odgovorise da se prvo trose minuti ka svim mrezama pa zatim minuti u mts mrezi...

Nisam ni sumnjao da ce biti drugacije,od njih se jedino to i moglo ocekivati! :(
 
Aaaaahhh konacno moj novi box paket :)
 
Poslednja izmena:
Koliko mbps vuku hd kanali i moze li se uz mega box uzeti 2 ili 3 hd stb-a? Kakva veza treba da bude za ovako nesto? Dakle to bi bilo 50/2 mbps samo za net + 2 ili 3 hd stb-a ako je uopste tehnicki izvodljivo.. trenutno imam 20/5 mbps vdsl, ali ne znam koliko linija moze max da izvuce. Imam oko 200m bakra do centrale.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno